Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

És íme, az első trailer a Picard harmadik, egyben utolsó évadjából. Bár nem a szívem csücske a TNG, látni ezt a castingot egyben, hát megbizserget. Bár ugye Data már nem jöhet vissza, Bent Spinnernek attól még nem kell kimaradnia. De igazából Data nem is hiányzott, hiszen az ő sztorija lezrát. Egy kérdés azonban még mindig nyitott: hol a pékben van a vénlány? Szép ez az új USS Titán, tök jó, hogy húsz éven át nem volt kánon megjelenése, most meg már két Titánunk van, de kit érdekel? Kaparják elő a vénlányt a roncstelepról! Ezekkel az új csilli-villi vackokkal, mint a USS Stargazer vagy a USS Titan úgyis sok van baj, mert minnél jobban bonyolítják, annál könnyebb túljárni az eszükön.* :) 

 

*Aki nem értené az utalást:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
5 minutes ago, Darth Revan9 said:

Nem nézem az új Star Trek sorozatokat, de nagyon úgy tűnik, hogy azért keményebb és sötétebb lett a 90-es évekhez képest a Star Trek univerzum.

A Picardra és a Dicvoeryre ez jellemző, de vannak vidámabb sorozatok is, mint a Lower Decks és a Strange New Worlds. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Nem nézem az új Star Trek sorozatokat, de nagyon úgy tűnik, hogy azért keményebb és sötétebb lett a 90-es évekhez képest a Star Trek univerzum.

Nem feltétlen, a DS9 sem volt egy színes, vidám sorozat (sőt ehhez a szériához szerintem még az újak sem érnek fel), és az Enterprise sem éppen olyan, mint a TNG vagy a VOY, és még ennek a kettőnek is voltak elég sötét epizódjai, történetszálai. Amúgy szerintem a DIS sem annyira sötét már, és a PIC második évada is vidámabb lett, mint az első. Én inkább azt mondanám, hogy a DIS első két évada és a PIC első évada igazán komor, és onnantól elindul az emelkedés. Mondjuk a DIS 4. évadát még nem láttam, és a SNW-ből egy epizódot sem, de amit eddig ezekről hallottam, az alapján ezek sem olyan sötétek, mint az említett évadok, amik a Battlestar Galacticai "mélységeivel" vetekedtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Iqvi írta:

Ő lenne a kalapos, pisztolyos öregember a trailer végén? 

Igen, egy holoprogram karakter, akit Geordi alkotott egy Sherlock Holmes programhoz, és olyan intelligenciával ruházta fel, hogy kihívást jelentsen a detektív szerepét játszó Datának. Ennek hála a végén még azzal is tisztában lett, hogy ő egy hologram, átvette az irányítást a holofedélzet fölött és többször is gondot okozott az Enterprise legénységének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 minutes ago, Dzséjt said:

Igen, egy holoprogram karakter, akit Geordi alkotott egy Sherlock Holmes programhoz, és olyan intelligenciával ruházta fel, hogy kihívást jelentsen a detektív szerepét játszó Datának. Ennek hála a végén még azzal is tisztában lett, hogy ő egy hologram, átvette az irányítást a holofedélzet fölött és többször is gondot okozott az Enterprise legénységének.

Azta, ez nagyon érdekesnek és meglepőnek hangzik. Most hallok róla először. Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ki lesz az a nő, aki le akarja rombolni a Föderációt. Nekem a trailerből úgy jött le, hogy ő valami régebbi karakter, mert ismeri Picardot. De az is lehet, hogy új, csak így írják majd meg. 

 

By the way, nekem Worf azon mondata nagyon tetszett, hogy ,,Tudnotok kell, hogy már a pacifizmust pártolom az erőszak helyett":D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Iqvi írta:

Most hallok róla először. Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ki lesz az a nő, aki le akarja rombolni a Föderációt. Nekem a trailerből úgy jött le, hogy ő valami régebbi karakter, mert ismeri Picardot. De az is lehet, hogy új, csak így írják majd meg. 

A nő neve Vadic, és most fog először szerepelni. De mivel a Nemesis és a Picard 3. évada között minimum 22 év telik el (az első két évad között is eltelt 1 év, szóval lehet, hogy ez a szám több mint 22 év lesz ez), azalatt pedig vígan találkozhatott Picard ezzel a figurával.

 

Én arra is kíváncsi vagyok, ki az a megveszekedett őrült, aki újra összerakta és bekapcsolta Lore-t. Mert annak a buksiját is érdemes lenne megsimogatni... Egy bath'lettel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Igen, egy holoprogram karakter, akit Geordi alkotott egy Sherlock Holmes programhoz, és olyan intelligenciával ruházta fel, hogy kihívást jelentsen a detektív szerepét játszó Datának. Ennek hála a végén még azzal is tisztában lett, hogy ő egy hologram, átvette az irányítást a holofedélzet fölött és többször is gondot okozott az Enterprise legénységének.

Hogy rühelltem mindig ezeket a kosztümös holofedélzetes epizódokat a Star Trek-ben. Alibi részek.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Hogy rühelltem mindig ezeket a kosztümös holofedélzetes epizódokat a Star Trek-ben. Alibi részek.

Maximálisan egyetértek. Tipikus olyan téma, amiből franchise-onként elég lett volna egy, de a TNG-ben és a VOY-ban évadonként kaptunk. Mondjuk én így gondolok minden holoszobás epizódra. Nagyon kevés van, ami tetszik, azok nagy része is a DS9-ban (de onnan is talán csak a baseballos rész). A legjobb holofedélzetes epizód eddig a Lowe Decks-ben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Darth Revan9 said:

A Star Trek regények sorában a Picard és a Discovery regények már olyan státuszt kaptak, mint a Star Wars-ban az új kánon regényei 2014. második felétől?

Tudtommal nem. A Star Trekben mind a mai napig a mozgóképes tartalmak képezik az elsődleges kánont, az írott művek másodlagosak. Én nem is olvasom ezeket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nemrég olvastam, hogy a Coda című regény trilógia zárta a régi Nemezis utáni könyves eseményeket és egy időbeli zavarral valahogy odakanyarították az eseményeket a Picard elé. Illetve azt is, hogy Picard, valamint a Discovery regények már olyan státuszban vannak mint a Star Wars-ból a legújabbak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Darth Revan9 said:

Most nemrég olvastam, hogy a Coda című regény trilógia zárta a régi Nemezis utáni könyves eseményeket és egy időbeli zavarral valahogy odakanyarították az eseményeket a Picard elé. Illetve azt is, hogy Picard, valamint a Discovery regények már olyan státuszban vannak mint a Star Wars-ból a legújabbak.

 

Én ilyenekről nem hallottam. @Dzséjt te nem tudsz ezekről valamit? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 minutes ago, Darth Revan9 said:

Mindenesetre érdekes lenne, ha újra jelennének meg magyarul Star Trek regények. Csak gondolom, most a legfrissebbeket lenne érdemes kiadni.

Ezt én sem ellenezném. Egy éve olvastam az Enterprisehoz kiadott Világok Határán könyvet, az tetszett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az új Star Trek sorozatokban is vannak holofedélzetes epizódok?

Ahogy Iqvi írta, a Lower Decks-ben volt, de más jellegű, mint a korábbi Trekkekben. A többiben nem igazán van, mert azok vagy azelőtt játszódtak, hogy a holofedélzeteket általánosan használni kezdték volna a csillaghajókon (DIS 1-2. évad, SNW), vagy nem igazán játszódnak csillaghajón (lásd PIC). A maradékba meg hála az égnek, ilyen sztorikat nem írtak. Legalábbis még. 

 

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Star Trek regények sorában a Picard és a Discovery regények már olyan státuszt kaptak, mint a Star Wars-ban az új kánon regényei 2014. második felétől?

Nem, nincsenek olyan státuszban, minden regény és képregény non-canon. Az említett Coda is úgy érte el, hogy a Nemesis utáni művek ne mondjanak ellent a PIC-nek, hogy egy alternatív univerzumba helyezte a sztorikat.

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Mindenesetre érdekes lenne, ha újra jelennének meg magyarul Star Trek regények. Csak gondolom, most a legfrissebbeket lenne érdemes kiadni.

Sajnos erre nagyon kevés az esély. Amikor a csapból is a Star Trek folyt idehaza a Viasat 3-nak hála, akkor is csak pár regény jelent meg. Viszont az újakat nem adják a tévében, a PIC és az LD érhető csak el hazánkban streamingről, de sajnos az egyik legrosszabbról (Amazon Prime - magyar szinkron ritkán van, a feliratok késve érkeznek; a PIC 2. évadjának záróepizódja a mai napig nem kapott még magyar feliratot sem). Talán, ha megérkezik végre a Paramount streamingje, és azon lesz rendes lokalizáció, és a magyar közönség is valahogy esetleg felkapja az új szériákat, talán akkor már lehet reménykedni, hogy egy kisebb kiadó esetleg felkarolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahogy Iqvi írta, a Lower Decks-ben volt, de más jellegű, mint a korábbi Trekkekben. A többiben nem igazán van, mert azok vagy azelőtt játszódtak, hogy a holofedélzeteket általánosan használni kezdték volna a csillaghajókon (DIS 1-2. évad, SNW), vagy nem igazán játszódnak csillaghajón (lásd PIC). A maradékba meg hála az égnek, ilyen sztorikat nem írtak. Legalábbis még. 

 

Nem, nincsenek olyan státuszban, minden regény és képregény non-canon. Az említett Coda is úgy érte el, hogy a Nemesis utáni művek ne mondjanak ellent a PIC-nek, hogy egy alternatív univerzumba helyezte a sztorikat.

 

Sajnos erre nagyon kevés az esély. Amikor a csapból is a Star Trek folyt idehaza a Viasat 3-nak hála, akkor is csak pár regény jelent meg. Viszont az újakat nem adják a tévében, a PIC és az LD érhető csak el hazánkban streamingről, de sajnos az egyik legrosszabbról (Amazon Prime - magyar szinkron ritkán van, a feliratok késve érkeznek; a PIC 2. évadjának záróepizódja a mai napig nem kapott még magyar feliratot sem). Talán, ha megérkezik végre a Paramount streamingje, és azon lesz rendes lokalizáció, és a magyar közönség is valahogy esetleg felkapja az új szériákat, talán akkor már lehet reménykedni, hogy egy kisebb kiadó esetleg felkarolja.

:hmm: Hogy ha amúgy is mindegyik non-canon, akkor mi szükség volt arra, hogy a Coda az egész Post-Nemesis könyvbéli történetvonalat egy alternatív univerzumba helyezze? Akkor minden mehetett volna a régiben tovább.

 

Igen, azzal én is tisztában vagyok, hogy Star Trek regényekre az elmúlt 30 évben nem igazán volt kereslet. Még akkor sem, amikor a tv-ben szinte mindegyik korábbi sorozat ment. Kár értük. Azért érdekes, hogy a Star Wars könyvek milyen jól meg tudták vetni a lábukat nálunk, canon és non-canon egyaránt jól fogy, a Star Treknél ez meg elmaradt.

Viszont, hogy ha amúgy is non-canon mindegyik, akkor akár a Post-Nemesis vonal könyvei is megjelenhetnének.

Egyébként a steaming nem változtatja meg a dolgokat? Stranger Things képregény és regény is jelent meg nálunk. Bár az Netflix és ott van szinkron is. Lehet, hogy nagyon számít ilyen esetben, hogy egy sorozat kapjon steamingen szinkront, vagy magyar feliratot? Az Amazon béna minőségét én is sajnálom, jó lenne ha kapna Az Idő Kereke is szinkront - állítólag utólag is szoktak szinkronizálni Amazonon futó produktumnál.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hogy ha amúgy is mindegyik non-canon, akkor mi szükség volt arra, hogy a Coda az egész Post-Nemesis könyvbéli történetvonalat egy alternatív univerzumba helyezze? Akkor minden mehetett volna a régiben tovább.

Hogy eladjanak még három könyvet és megnyugtassák azoknak a hisztiző rajongóknak a lelkivilágát, akik kiborultak, mert a Paramount nem az EU történeteit filmesítette meg. Szóval ugyanazért, amiért a Disney a régi Star Wars EU-t legendák státuszba tette. Vannak, akik kánonnak veszik saját személyes szempontjukból, és ezért sírni-ríni kezdtek a Picard megjelenésekor. A kiadó meg üzleti lehetőséget látott ebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Hogy eladjanak még három könyvet és megnyugtassák azoknak a hisztiző rajongóknak a lelkivilágát, akik kiborultak, mert a Paramount nem az EU történeteit filmesítette meg. Szóval ugyanazért, amiért a Disney a régi Star Wars EU-t legendák státuszba tette. Vannak, akik kánonnak veszik saját személyes szempontjukból, és ezért sírni-ríni kezdtek a Picard megjelenésekor. A kiadó meg üzleti lehetőséget látott ebben.

Értem, akkor magyar kiadás szempontjából, mindegy is, hogy Picard, Discovery, vagy akár régi Voyager, Deep Space Nine, Enterprise...stb regények jönnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a sztorik szempontjából eddig is mindegy volt, ezután is az lesz. Itt nem lesz olyan, hogy egy könyv- vagy képregénybeli szereplő feltűnik.

 

Bár azt azért hozzá kell tennem, hogy annyi "árukapcsolás" most újabban van, hogy a Star Trek Online-ból a PIC második évadában áthoztak néhány hajóosztályt, az első USS Titanhoz is a Sword of Damocles című regény borítójához megalkotott USS Titant használták fel, illetve úgy néz ki, az Enterprise F is a Star Trek Online-ban szereplő Odyssey osztályú Enterprise F lesz. De ettől maga az STO még nem kánon.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Pár napja újra néztem a 2009-es filmet, még mindig nagyon tetszik. 
Viszont valami olyasmit olvastam nagyon régen - és csak most jutott újra eszembe - hogy az itteni Enterpirse a Narada feltűnése miatt fejlettebb mint a prime-beli. Ezt hogy kell értelmezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.