Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Netflixen esetleg felirattal tudod megtalálni.

 

Magyar felirat van a Discovery-hez, szinkron nem, a Picard meg nincs is fent Netflixen. Mivel ezek nem jelentek meg tudomásom szerint egyik hazai TV csatornánál sem, így nem tartom valószínűnek, hogy lenne hozzájuk szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Stranger Things-et sem adja egyik hazai adó sem, mégis van magyar szinkronja. A Discovery eredetileg CBS termék, szerintem ha lejárnak a Netflixes terjesztési jogok és aztán megveszi egy itthoni adó, akkor lesz magyar szinkron.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 02. 09. - 20:46, RacerX írta:

A Stranger Things-et sem adja egyik hazai adó sem, mégis van magyar szinkronja. A Discovery eredetileg CBS termék, szerintem ha lejárnak a Netflixes terjesztési jogok és aztán megveszi egy itthoni adó, akkor lesz magyar szinkron.

 

2021. 02. 09. - 20:39, Wilde írta:

 

Magyar felirat van a Discovery-hez, szinkron nem, a Picard meg nincs is fent Netflixen. Mivel ezek nem jelentek meg tudomásom szerint egyik hazai TV csatornánál sem, így nem tartom valószínűnek, hogy lenne hozzájuk szinkron.

 

2021. 02. 09. - 19:40, Darth Revan9 írta:

A Discovery-nek és a Picardnak még nincs magyar szinkronja? Nem követtem az utóbbi években a Star Trek-es eseményeket.

Én sajnos nem is reménykedem abban, hogy ennek a közeljövőben lesz szinkronja. A Trek sajnos még 2021-ben sem népszerű a felelős vezetőség szemében. Például a 2009-es Star Trek és a Star Trek: Beyond Veszprémben be sem lett mutatva a mozikban, csak az Into Darkness-t adták szerény kis városomban. Mert a magyar filmforgalmazó nem vásárolt elég kópiát. A TV3 anno bezsákolt az akkor Trekkekből, de ugye az ENT-et nem sikerült végigvinni (azt az AXN fejezte be másik szinkronnal, ahol bár a hangokat megtartották, a megszokott szakszavak magyar megfelelőit már nem tartották meg, plusz nem egyszer a szereplő némán tátog, mert a magyar szöveg elmaradt). Amit meg a VOY hetedik évadának szinkronizálásával műveltek, az tragédia volt - aki még emlékszik, a Romantica TV magyarul nem beszélő, utcáról behívott alkalmazottjai szinkronizálták le, ki is tört a balhé, és végül az ENT 2-4. évadát elkészítő csapat csinálta meg, így itt is megmaradtak (visszatértek) a hangok, de a szöveg már nem az volt, amit a TNG-DS9-VOY (1-6) alatt megszoktunk.

És ezután nekem van egy olyan érzésem, hogy itt még jó darabig nem lesz DIS és PIC szinkron. :( Amúgy szerintem nem is érdemes rá várni. A TV3-as szinkronok még jók voltak, legalábbis nagyrészt. A crossover részek esetén sajnos a szinkronhangok nem voltak eltalálva, de a szakszavak (pl.: warp engine = térhajtómű, crewman = altiszt) azért megvoltak. Aztán a VOY 7. évadára és az ENT 2-4. évadára ez elcsesződött, az új megbízott stúdió az egységesség látszatát sem keltette. Az új filmek szinkronja meg egyenesen borzalmas. A red alertből (ami több mint 10 éven át volt magyarul is vörös riadó) vörös kód kifejezés pofánköpése a Trek magyar rajongóinak. Ez is jól mutatja, mennyire igénytelen a mai magyar szinkron.

Szóval szerintem senki se várjon szinkronra, akit érdekelnek az új Trekek. Nem éri meg arra ez előre láthatóan nagy kalap sz*rra várni. Inkább nézze meg mindenki úgy, ahogy tényleg átjön mindaz, amit az alkotók akartak. Angolul.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voyager 7. évad szinkron. Arra emlékszem, hogy első körben új volt mindenki és rossz volt a fordítás. Viszont arra is emlékszem, hogy még a Viasat szinkronizálta újra a régi hangokkal. És ott már rendben volt a fordítás is. A Voyager eme 7. évadának régi hangokkal készült újra szinkronizált változata a Viasaton debütált annak idején. És miután ezt befejezték, a Viasat elkezdte az Enterprise-t az első évaddal. Az átkerült az Enterprise az AXN-hez az újrafordított változattal, amit említettél. A Yoyager viszont mindig a Viasaton ment. Ha jól emlékszem még 2011-ben is ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Voyager a Viasaton ment, valóban (azóta meg fut a TV6-on, az AXN-en, meg ki tudja, még hol). Mindig keverem a TV3-ommal, mert a TOS és a TNG első két évada - más szinkronnal, mint amivel a Viasat 3-on futott - még ott ment le. De távolról sincs már rendben a 7. évad szinkronja. A hangok ugyanazok lettek a második verzióra, de k*rva sok dolgot elb*sztak a szövegben, és ez látszik az ENT 2-4. évadán is. A viasatos TNG-DS9-VOY(1-6)-ENT(1) volt a jó szinkron, ami utána jött, az nagyon gáz. Félrefordítások, a megszokott magyar kifejezések elfelejtése, némán tátogó szereplők. Talán még a VOY 7. évad a legjobb, de a színvonal drasztikusan zuhant sorozatról filmre. Az új mozik szinkronjának már teljesen élvezhetetlen, ott már a hangokat is elcseszték.

Szóval, aki élvezni is akarja a Star Treket, az nem nézi szinkronnal. Igazából tudom ajánlani, hogy a régi részeket se, mert bár sokkal jobbak a magyar szinkronok (mármint a sorozatoknál, nem a filmeknél, azok régen is rémesek voltak, csak jól adták elő :) ), de nagyon sok minden veszett el a szinkron hatására. Főleg a DS9-nál érzem ezt, azt most nézem angolul, és egyre jobban utálom a magyar szinkronját. Hiába nagyon jó, finom utalások és fontos, specifikus kifejezések, amik előre mutatnak, odalettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis Star Trek utalás a Las Vegas-os helyszínelős sori egyik részéből:

 

 

Az utalás azért kerül elő mert az Elvis imitátor a spanjaival földönkívülinek is be szokott öltözni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon kevesek közé tartozok akik úgy ahogy megnézik szinkronnal is. :D Szerintem az ENT-nél szúrták el leginkább a fordítást. Míg a TNG-DS9-VOY (nagy kár hogy a crossover epizódoknál a szinkronhangokat cserélték) tengelynél nagyjából közel azonosak voltak a szakkifejezések, addig az ENT-nél kb tükörfordítást alkalmaztak. Szerintem sokkal jobban hangzik az előbbi sorozatoknál használt térhajtómű kifejezés mint az utóbbinál a görbületi. Vagy a szubtér vs mélyűr? :D A legjobb az volt hogy a klingonokra klingoniként hivatkoztak.
Utóbbi években már én is eredeti nyelven nézem, így a technoblabla is jobban hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajtóműnél nekem a térhajtómű és a görbületi hajtómű is tetszik. Az előbbi a megszokott, az utóbbi viszont nekem sci-fisebb. A szubtér vs mélyűr esetében viszont csak a szubtér.

3 órával ezelőtt, RacerX írta:

A legjobb az volt hogy a klingonokra klingoniként hivatkoztak.

Hát az nagy jujj volt. De én a vörös kódtól is a falat tudom kaparni. Az még a '79-es film eredeti szinkronjában is vörös riadó volt (pedig ott aztán hipertéreztek, meg minden).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régebben csak szinkronnál láttam az összes Trek sorozatot (kivéve a TAS-t) és emiatt, hogy így ismertem meg eredetileg ezt az univerzumot azért az én szememben eléggé megszépül a szinkron, de úgy 5 éve mikor elkezdtem újra, ezúttal eredetiben a TNG-t akkor jutottam el oda, hogy mennyivel jobban hangzik szinkron nélkül. Most pont a TOS-t kezdtem el nézni a Netflixen, mert ezt még nem láttam angolul.

 

2021. 02. 10. - 11:55, Iqvi írta:

Discovery S1 E11

 

Aztamegahóbelebancosaztak@rva:o

 

Ez a rész nem fukarkodott se a horrorisztikus látomásokkal, sad Ash Tyler noises, és se a meglepetésekkel. Főleg a végén. 

 

Nemsokára a második évadhoz érsz, ott az első epizódban volt egy olyan zseniális snitt, hogy az azóta is rengetegszer eszembe jut. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Wilde írta:

Nemsokára a második évadhoz érsz, ott az első epizódban volt egy olyan zseniális snitt, hogy az azóta is rengetegszer eszembe jut. 

Na arról még annyit se tudok mint az elsőről, nemsokára befejezem, ma végeztem a 12.epizóddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kire? :D :P 

Spoiler

Dominos of Qo'nos, regina Andor, mother of the fatherland, emperor Philippa Georgiou. Hát az a jelenet amikor besétált a hídra, nekem ez a Star Trek, Vader hallway jelenete. Ilyen jól még nem passzolt nekem a terrán zenei téma.

star trek discovery GIF by CBS

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, én a gifen szereplő jelenetet is baromira imádtam.

Spoiler

Ahogy Burnham leböki a csávót, akaratán kívül is bizonyítva rátermettségét a kapitányi posztra, aztán átveszi az irányítást, és végül a Shenzhou olyan fura mód átfordul a Discovery mellé, az iszonyú feelinges azzal a zenével.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Apropó, én a gifen szereplő jelenetet is baromira imádtam.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Én az egész első évados Terrán szállal így vagyok, amennyire a harmadik évadban ezt annyira nem szerettem, ez itt annyival jobban müködik.

Spoiler

Főleg a mirror Georgiou és a prime Michael jelenetei, a trón szobában való közös harcuk Lorca ellen, és Lorca puccsos szála. Emellett viszont a klingon háborút már nem érzem annyira kidolgozottnak, mintha eredetileg erre a terrán dologra akartak volna építeni, de aztán a klingonokat is bele kellett szőniük. By the way, én nekem Tyler tragédiája most az évad végén nagyon erős, főleg a magányos kantinos jelenete, amikor mindenki elcsendesül, összesúgnak mögötte ahogy besétál. De szerencsére Tilly-nek és a hídszemélyzetnek még van szíve. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a Discovery első évada nagyon jó volt. Az elején a háború kitörése, a Bináris csillagoknál vívott csatával nagyon jó lett. Bár így az évad befejezése után úgy érzem, hogy inkább a Terrán szál vitte el az évadot a hátán, és igazán akkor látunk bele a háború borzalmaiba, amikor a Discovery visszatér a prime univerzumba. Érdekes kérdés, hogy vajon a Discovery nélkül omlott össze ilyen gyorsan a Föderáció frontja, vagy ha a Discovery nem bekkel át a tükör univerzumba Lorca miatt, akkor ugyanúvy megtörtént volna-e? Nekem a legjobban három rész tetszett, amikor a Pavo-n voltak, és az utolsó kettő. Amikor a terrán Georgiou, csillagflotta egyenruhában besétál a Discovery hídjára, és Cornwell úgy konferálja fel, mint a USS SHENZOU kapitánya, akit a klingonok markaiból mentette ki, hát ott ledobtam az agyam.:o Az évadzáróban meg megmutatkozott mekkora kétségbeesésben volt a Föderáció. Még szerencse hogy Michael és a Discovery legénysége megmentette a Qo'nost, és egy kicsit beolvasott Cornwellnek, hogy ezt, így rendezni, nem a föderációhoz méltó. Na ez az évad nekem nagyon tetszett, szóval me bele is kezdek a másodikba. Kiváncsi vagyok Pike-ra és Controllra, ja és mellesleg, annak ellenére hogy tényleg nem a kedvencem, jó lesz majd újra látni Gerogiout.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

annak ellenére hogy tényleg nem a kedvencem, jó lesz majd újra látni Gerogiout

Megjegyzem, szerintem a harmadik évados jelenléte is jobban bejött volna, ha nem azzal a szezonnal kezded, mert a karakternek az első évadtól kezdve van egy íve. Te lényegében a tetőn kezdted, nem csoda, hogy nem kötődtél hozzá túl erősen.

 

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Bár így az évad befejezése után úgy érzem, hogy inkább a Terrán szál vitte el az évadot a hátán

Nekem is nagyon az az érzésem az évaddal kapcsolatban, hogy a háború csak egy mellékzönge. Ezt erősíti azt is, hogy bár ez lenne az évad főtémája, a végén egy rész alatt elrendezték a dolgot. A terrán szállal ellentétben a háborúval nem érzek semmi folytonos építkezést, az egész évad arra fókuszál, hogy a Disco eljusson oda, ahová Lorca akarja (erre nagyon sok rejtett utalás is van amúgy az évad során).

 

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Érdekes kérdés, hogy vajon a Discovery nélkül omlott össze ilyen gyorsan a Föderáció frontja, vagy ha a Discovery nem bekkel át a tükör univerzumba Lorca miatt, akkor ugyanúvy megtörtént volna-e?

Valószínűleg nem. Eleve a USS Discovery segítségével kezdett megfordulni a kocka. A spórahajtómű nagy előnyt adott. Plusz éppen az eltűnése előtt fejtette meg az álcást, ami a klingonok legnagyobb előnyét vette volna el. Ugyanakkor az is esélyes, hogyha a Disco nem tűnik el, akkor a háború jobban elhúzódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Megjegyzem, szerintem a harmadik évados jelenléte is jobban bejött volna, ha nem azzal a szezonnal kezded, mert a karakternek az első évadtól kezdve van egy íve. Te lényegében a tetőn kezdted, nem csoda, hogy nem kötődtél hozzá túl erősen.

Ebben teljesen igazat adok neked, így az első évad után. Ebből a szempontból nem volt jó az én, egyedi nézési módszerem.:oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Eddig, a második évad, baromi marha jó!:rock::yeah::D 

 

Most fejeztem be az ötödik részt, jó volt újra viszont látni a dokit. 

 

@NorbiLordi, te hol jársz?

 

Én 2. évad 6. rész, az is baromi marha jó rész :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát, azt is láttam, jó hogy képbe jött a Kaminar.:D

Erről jut eszembe, a Short Trekkeket nézitek? Mert azoknak is van pár olyan epizódja, ami szervesen kapcsolódik a második évadhoz, és utalnak is rájuk. Ilyen a The Brightest Star (ez pont a kaminaros részhez kapcsolódik) és a Runaway (ezt meg az utolsó előtti epizód előtt érdemes megnézni). A Calypso meg a 3. évad miatt érdekes, a Children of Mars pedig a Picard egy fontos eseményét mutatja be más szemszögből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam már róla, de még nem láttam. Gondolom, sokat nem vesz el az élvezeti értékből ha ezeket később nézem. Ja amúgy @Dzséjt, a 

Spoiler

Talos IV nem az a bolygó ahol az első évadban Michael találkozott a tükör univerzum ellenállóival?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erről jut eszembe, a Short Trekkeket nézitek? Mert azoknak is van pár olyan epizódja, ami szervesen kapcsolódik a második évadhoz, és utalnak is rájuk. Ilyen a The Brightest Star (ez pont a kaminaros részhez kapcsolódik) és a Runaway (ezt meg az utolsó előtti epizód előtt érdemes megnézni). A Calypso meg a 3. évad miatt érdekes, a Children of Mars pedig a Picard egy fontos eseményét mutatja be más szemszögből.

 

Őszintén szólva én nem, mennyire hosszúak ezek? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.