Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én is remélem. Valamiért a DS9 szereplőit egyébként is hanyagolták korábban is, mint special guest star-okat (a TNG és a VOY szereplői sokkal gyakrabban bukkannak fel más sorozatokban).

 

Pedig csak a DS9 tudott végre kitörni az általam amúgy meglehetősen képmutatónak gondolt Föderáció- és emberközpontú narratívából egy-egy velős jelenet erejéig.

Tény, nem sok DS9 szereplő tűnt fel Quark, Morn és Dr. Zimmerman jut eszembe - utóbbi bár egy VOY-szereplő nyomdokában jelent meg, először a DS9-ban láthattuk hús-vér valójában). Bár azért ennek az oka indokolható: a Deep Space Nine után már csak a Voyager volt, ami egy, a Föderációtól elérhetetlenül távoli területen ténykedett, míg a Picard megjelenéséig minden más sorozat időben a DS9 előtt játszódott. VOY-szereplő sem tűnt azért fel sokkal több a PIC-ig: Janeway, Tuvok és egy-egy OSH.

Most viszont nincsenek izolálva, és az egyik széria még abban az időben is játszódik. Sőt, két széria is, hiszen a Lower Decks pont a VOY és a PIC között van, ráadásul ebben már említették O'Brient és a Deep Space Nine-t is viszontláthattuk. Szóval szerintem a PIC-ben akár számíthatunk is DS9 szereplőkre. Quarkot már említették is benne.

 

Amúgy tegnap előtt kezdtem el nézni a DS9, a Trek maratonnal (pár hónapja szüneteltettem, mert a TNG-vel érdektelenségbe fulladtam, de most a DIS újra meghozta a kedvem, így folytattam) pont elértem oda, hogy a DS9 elinduljon. Szóval most párhuzamban nézem a TNG 6. évadát és a DS9 1. évadát. Elég érdekes így, főleg, hogy az egyik sorozatban említett dolgokra néha reflektálnak a másik szériában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az e heti epizód volt az egyik legjobb Star Trek: Discovery rész, és talán még egyik DIS epizód sem nyúlt vissza ennyire mélyen a gyökerekhez. Eleve a rész címe beszédes, már ha az embernek leesik. Nekem csak a nézése közben ért földet a tantusz. Unification III, amióta ismerem ezt a címet (már jó pár hete kiderült), azon agyaltam, hogy miért ez a harmadik rész, milyen DIS epizódok alkothatják az előzményeket. Aztán most leesett. az Unification I-II a TNG epizód (5. évad), amiben elkezdődött az, ami ide vezetett. 

Spoiler

 

Unification I-II-ben utazott el Spock nagykövet a Romulusra, hogy elkezdje újra összehozni a két testvérfajt, a vulcaniakat és a romulanokat. Amikor megláttam a Unification II-ből átvett jelenetet hologram formájában, nem csak megértettem az epizód címét, de egy könnycseppet is el kellett morzsolnom. Egyrészt, mert újra Leonard Nimoy szerepelt egy Trek epizódban (még ha csak archív felvételként is), másrészt ez a jelenet mindennél jobban integrálta a DIS-t a Star Trek franchise-ba, harmadrészt mert nem tudok eleget ámulni azon, hogy a készítők tényleg elkezdtek a Trek jövőjén dolgozni, és míg a PIC a Nemesisben és a Star Trekben elejtett fonalat szőtte tovább, addig a DIS 3. évada a TNG egy - az előzőekhez is kapcsolódó - fonalat vett fel, ha csak egy epizód erejéig is. Hihetetlen, hogy egy olyan sztoriszálat zártak le, amit 1991-ben indítottak el, '93-ban még kicsit foglalkoztak vele (a 6x14 Face of the Enemy című TNG részben, amit pont a tegnapelőtt láttam), de utána sajnos el is felejtettek. Ugyan 2009-ben a Star Trek finoman érintette a témát azzal, hogy Spock próbálta megmenteni a Romulust és a Remust, de a miértekbe ott sem mentek bele, azt csak az ismerte, aki látta a TNG-t. És hát az is csak érintette a témát.

És mennyi remek utalás is volt itt. Ahogy Burnham és Saru rácsodálkozik, hogy a vulcaniak és a romulanok rokonok, az baromi jó, és hát nem is meglepő, ahogy Vance is mondta, az ő idejükben ezt még nem tudták - az csak 8 évvel a távozásuk után derült ki. Aztán megjelent a Qowat Milat is, amit először a Picardban láthattunk, és hát nem Burnham mama volt az érdeklődő tag? Újabb könnycseppek elmorzsolva. Talán az egyetlen, amit hiányoltam, hogy nem említették Spock halála körülményeit, így a Romulus pusztulását.

Az meg külön öröm, hogy ezt az egészet beszélgetéssel és nem lövöldözéssel oldották meg. Nem mintha kifogásom lenne az akciókkal kapcsolatban, mert szerintem az is a Star Trek részét képezi, jobban, mint ahogy azt sokan hiszik, csak néha jó olyan részt látni, ami, hogy úgy mondjam, téengésebb. Ráadásul az, hogy az évezredek óta elszakadt romulanok és vulcaniak egyesültek, pozitív jövőkép is egyben, pláne, hogy a romulanok, az emberiség egyik legrégebbi csillagközi ellensége is végül a Föderáció tagja lett.

 

 

De mindezek után kíváncsi vagyok, mi a helyzet 3100-ban a klingonokkal. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Nem volt rossz rész az Unification III-se. Nagyon kibővítette a Lore-t, a Ni'var-al, és a Föderáció, dilithium meghajtást helyettesíteni kívánó kísérleteivel. De az igazi izgalmak már a jövőheti részben lesznek. Nekem az 4.rész óta egyik epizód se ütött nagyot.

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Amúgy kicsit ironikus is, hogy a Vulkániak akarták a kilépést a Föderációból, akik ugyr alapító tagok voltak, és  a romulánok szorgalmazták a maradást, akik meg a föderáció létrejöttét is meg akarták akadájozni. Ennek tekintetében amúgy érdekes lesz a Picard romulán szála.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klassz rész a mostani is.

"Tóni" Yelchin frankó megemlékezés szerűséget kapott. :cool:

 

 

2020. 11. 26. - 23:17, Dzséjt írta:

 

  Spoiler elrejtése

Amikor megláttam a Unification II-ből átvett jelenetet hologram formájában, nem csak megértettem az epizód címét, de egy könnycseppet is el kellett morzsolnom. Egyrészt, mert újra Leonard Nimoy szerepelt egy Trek epizódban

 

 

Ama jelenet közben értetlenkedtem egy kicsit mert nem tudtam eldönteni hogy ő szerepel-e abban a videóban. Először az ugrott be hogy ő az de utána meg az hogy talán mégse mert nem tudtam honnan szedhették elő a szakik azt a vidit. Most hogy már helyére került a dolog nagyon elégedett vagyok azzal hogy ő van benne.

 

 

7 órával ezelőtt, Iqvi írta:
  Spoiler elrejtése

Nekem az 4.rész óta egyik epizód se ütött nagyot.

 

 

Én a múlt heti részt bírom legjobban az eddigiek közül ebből a szezonból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben utolértem magam és miután befejeztem az újranézését a Discovery első két évadának elkezdtem a harmadikat is és az eddigi részeket ledaráltam. Ahol abbamaradt a második évad, egy nagyon érdekes új helyzetet teremtett és számítottam is rá, hogy miután eltávolodunk a szokásos környezettől, így sok ujdonság lesz. Hát ezek az újdonságok kezdetben nem annyira tetszettek, amitől Star Trek a Star Trek abból sok minden nem volt, vagy legalábbis megváltozott, de aztán szépen lassan, ahogy megismertük a galaxis aktuális helyzetét egyre érdekesebb lett... az új konfliktusok is érdekesek, de azért van amivel kapcsolatban hiányérzetem van.

 

Spoiler

Az egy jó kezdés volt és tetszett is, hogy Burnham egyedül van az évad kezdetén, mivel a Discovery nem tudta úgy követni, hogy mind a ketten egyszerre érkezzenek meg. Ez a karakter szempontjából is egy remek alap, hogy fejlődhet, alakulhat az időközben eltelt év(ek) alatt, amíg várja a többieket. Jó irányba is indultak el ezzel, Burnham úgytűnt, hogy megtalálta a helyét... aztán megérkezik a Discovery, rátalálnak és akkor újra egyesülhet a legénységgel, a barátaival. Közben persze már kialakult egy élete ebben az idősíkban is és nehezen tud elszakadni Bookertől. Viszont arról, hogy milyen volt az élete Burnhamnek csak utalásokat kapunk, miután az első epizód után a következőben rögtön ott vesszük fel a fonalat, hogy megérkezik a Discovery. Így a Discovery szempontjából rögtön a jövőbe lépéstől kezdve követjük őket, Burnhamnek viszont volt egy éve, amit nem láttunk csak nagyjából elmondják, hogy mit csinált, mik történtek vele. Ez a váltás nekem így túl hirtelen volt, nem is érztem igazán, hogy olyan régen van távol a többiektől és így nehéz volt kapcsolódni ahhoz a problémához, hogy közben ő esetleg eltávolodott már tőlük, voltak pillanatok amikor nem is hitte, hogy viszontlátja őket... mivel mi csak annyit látunk, hogy a következő epizódban már találkoznak is.

 

A másik az a heroikus mentőakció, amit az előző évad végén végrehajtottak. Burnham és az egész Discovery így gyakorlatilag kb. a valaha volt legnagyobb és legfontosabb hőstetett hajtotta végre, viszont erről nem tud senki, a Csillagflotta romokban, Burnham még azon is elgondolkozott, hogy otthagyja a Discovery-t... így pedig az előző évad nagy heroizmusa kicsit háttérbe szorul. Persze ez egyébként egy érdekes húzás és némileg realisztikus is, hogy nem értékelik úgy az erőfeszítéseket, mint ahogy kellene (tekintve, hogy ők természetesnek veszik, hogy még élnek és az élet nem pusztult ki a galaxisban). Az is tetszik, hogy megkavarták egy kicsit a karakterek közti viszonyokat és hogy van következménye a dolgoknak. Burnham lefokozása érett már, de az, hogy Tillyt nevezzék ki - még, ha ideiglenesen is - nekem kicsit meredek volt.

 

A legutóbbi rész Burnham személyes konfliktusán keresztül nagyon jól kapcsolódott a Ni'Var-on lévő belső konfliktushoz is, illetve magának a Föderációnak a helyzetéhez a Kiégés után. Tetszett, ahogy összefűzték a szálakat és a vívódás ami megvolt Burnhamben, nem csak az ő személyes épülését, tisztánlátását segített előrébb vinni, hanem akár még a Föderáció ügyét is. A kikacsintás a TNG-re szintén remek volt, ezek azok a pillanatok, amikor a sok újdonság között, amit találunk a 32. században azért jó visszapillantani a már ismert korokra is, akár néhány utalás (pl. Voyager), akár konkrét jelenetek felidézésével, mint itt Spockkal. A jó öreg "cowboy diplomácia" után érdekes volt, hogy hová jutott el a két nép és az a kapocs, ahogy Spock nővére - akiről az előző évad óta tudjuk, hogy nagy szerepet játszott abban is, hogy Spock mivé vált, hogyan fejlődött - teremtett ismét kapcsolatot a széthúzóban lévő frakciók között. Apropó nekem nagyon hiányzik a Spock - Burnham páros, nagyon jó volt a feszültség köztük, ebben az évadban egyelőre nem érzek ilyet, de Stamets és Culber, valamint az új csak (akinek nem jegyeztem meg a nevét) hozott szórakoztató pillanatokat. A legjobban persze a Kiégés körüli rejtély érdekelne és, hogy mi van Georgeu-val, érdekes évad ez is, most így a visszanézés során tudatosult bennem, hogy mennyire szeretem a Discovery-t.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Wilde írta:

valamint az új csak (akinek nem jegyeztem meg a nevét) hozott szórakoztató pillanatokat. A legjobban persze a Kiégés körüli rejtély érdekelne és, hogy mi van Georgeu-val, érdekes évad ez is, most így a visszanézés során tudatosult bennem, hogy mennyire szeretem a Discovery-t.

Spoiler

A csaj Adira, én is birom, a People of Earth óta. Az áldalat felhozott kérdésekre már talán most csütörtökön megkapjuk a választ. Engem amúgy az is érdekel, hogy Kovich honnan tud ennyit a Terrán Univerzumról, illetve, hogy miért olyan veszélyes az Emerald Chain. Mert eddig a bontótelepen kívül nem láttunk semmit belőlük, és az elmondottak alapján, igazán komoly hatalommá csak a helyzet tette őket, tehát még a hatalmi státuszukat is annak köszönhetik, hogy a Galaxis a feje tetejére állt. 

Ja amúgy az új csillagflotta hogy tetszett, kiváltképp Charles Vance?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Iqvi írta:
  Spoiler elrejtése

A csaj Adira, én is birom, a People of Earth óta. Az áldalat felhozott kérdésekre már talán most csütörtökön megkapjuk a választ. Engem amúgy az is érdekel, hogy Kovich honnan tud ennyit a Terrán Univerzumról, illetve, hogy miért olyan veszélyes az Emerald Chain. Mert eddig a bontótelepen kívül nem láttunk semmit belőlük, és az elmondottak alapján, igazán komoly hatalommá csak a helyzet tette őket, tehát még a hatalmi státuszukat is annak köszönhetik, hogy a Galaxis a feje tetejére állt. 

Ja amúgy az új csillagflotta hogy tetszett, kiváltképp Charles Vance?

 

 

Spoiler

A trilleket a DS9 óte kedvelem, bár a további sorozatokban sok vizet nem zavartak, mondjuk ez a pasija egy kicsit még fura, hogy most akkor ő meghalt, de Adirában tovább él (mint a többi host, csak ő különleges a szerelmi kapcsolat miatt) és ezért csak ő látja, vagy csak hallucinál, vagy egyáltalán mi ez... bár Dr. Culber előző évadbeli igen furcsa visszatérése óta már bármit el lehet képzelni. Ha jól emlékszem Kovich jelvényét emlegette Georgiou és kiknek volt hasonlóan különleges jelvénye... a 31-es szekciónak, akiknek sorát egykor ő is erősítette, úgyhogy én arra gondolnék, hogy a csávó is 31-es és fel akarja használni valahogy a nőt. Akár lehet, hogy a terránoktól akarnak szerezni dilitiumot, eleve érdekelne, hogy a Tüköruniverzumban megtörtént e egyáltalán a katasztrófa? 

Vance nem ellenszenves figura, azt teszi, amit a helyzet megkövetel, ők láthatóan alkalmazkodtak az aktuális helyzethez és ebbe érkezett meg villámcsapásként a Discovery. Ezzel együtt egyelőre nem is igazán szimpatikus figura, de az biztos, hogy inkább vezetőnek való, mint szegény Saru, aki jogosan kapta meg a kapitányi posztot, de én nem biztos, hogy rábíznék egy komoly irányítói feladatot (persze a Discovery speciális eset és ennél a legénységnél jobbat úgy sem tudnának találni ott rá). A csillagflotta kissé csalódás, de a konfliktus amiben benne vannak tetszik, így egy teljesen új oldaláról láthatjuk ezt a szervezetet is, nem amikor egy mindent kézben tartó nagy monolit struktúraként (nem is úgy, mint az Enterpriseban, mikor még a formálódásnak is csak nagyon a kezdeti lépéseinél vagyunk), hanem egy beszorított a régi dicső multat visszaállítani igyekvő, illetve egyáltalán a jelenleg felmerülő konfliktusokat orvolsolni próbáló szervezetként. Persze minél több régi faj a vulcani, romulán, andoriai, orion után jó lenne ha feltűnne, a klingonok egyelőre nagyon hiányoznak és azt különösen sajnálom, hogy Tyler nem jött velük anno a jövőbe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 30. - 17:51, Wilde írta:

A trilleket a DS9 óte kedvelem, bár a további sorozatokban sok vizet nem zavartak

Az ENT-ben és a DIS első két évadában eleve nem zavarhattak sok vizet, hiszen a Föderációnak 2367-ig azt sem tudta, hogy szimbiózisban élő faj (ez a TNG The Host című epizódjából derült ki, amikor az Odan szimbionta egyesült Rikerrel). Burnham is említette, hogy fogalma sem volt a szimbiózisról, pedig találkozott trillekkel korábban. Vagyis még a 2300-as évek derekán sem volt ez egy köztudomású infó. Szerintem a trillek, ha nem is titkolták, azért nem reklámozták, és talán csak a nagy közeli nem trill barátaiknak árulták el, mint például Curzon Siskónak. De még az sem kizárható, hogy Sisko is csak az Enterprise D-n történtek után tudta meg.

Spoiler


2020. 11. 30. - 17:51, Wilde írta:

mondjuk ez a pasija egy kicsit még fura, hogy most akkor ő meghalt, de Adirában tovább él (mint a többi host, csak ő különleges a szerelmi kapcsolat miatt) és ezért csak ő látja, vagy csak hallucinál, vagy egyáltalán mi ez...

Adira nem hallucinálja Gray-t, Gray van vele ugyanabban a formában, ahogy például Ezri is fel tudta hozni Joran Dax emlékeit és személyiségét, és ott volt vele a gyilkossági nyomozás során, de csak ő látta. Ezri ugyan ezt a Felemelés Rítusával érte el, de mivel Adira ember, nem trill, ráadásul nem tanult gazdatestnek sem, így nála ez akaratlanul is megtörténhetett.

 

 

2020. 11. 30. - 17:12, Iqvi írta:

Engem amúgy az is érdekel, hogy Kovich honnan tud ennyit a Terrán Univerzumról

Azért az évszázadok során elég sok Föderációs tiszt átruccant a tüköruniverzumba, s bár ezeket titkosították, Kovich nekem olyan emberkének tűnik, aki tisztában van a Föderáció sötét titkaival. A USS Discovery kitérője mellett ott van Kirk, Scotty, McCoy és Uhura látogatása, a DS9 legénysége meg már-már éves rendszerességgel ballagott át, és lényegében nekik köszönhetően dőlt meg a Klingon-Cardassai Szövetség. És Siskóék értesültek arról, hogy anno (tükör) Spock reformjainak hála változott meg a Terran Birodalom és gyengült el annyira, hogy végül a Szövetség eltiporta. Sisko ezt nyilván leírta a jelentésében, amiről Kovich pár száz évvel később olvashatott. Sőt, a szavaiból az jött le, hogy még Siskóék után is volt átkelés, hiszen az utolsó átlépéssel kapcsolatban azt mondta, hogy "több mint 500 éve nem volt, vagyis 2300 és 2600 között azért még akadt néhány precedens.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy érdekelne, hogy lehetnek e visszatérő szereplők a Discovery jelenlegi korszakában, akiket már ismerünk korábbról. A második évadban tiszteletét tette Pike, Spock, Egyes... aztán nyilván most az időugrás miatt a jövőben erre nincs lehetőség, pedig korábban olvastam több pletykát, hogy az első évadból Lorca (nem aki meghalt, hanem a prime univerzum Lorcája, akinek a halálát ha jól emlékszem nem erősítették meg, ő csak átkerült a Tüköruniverzumba) szívesen visszatérne, mármint a színész, meg voltak ilyen rajongói teóriák... ami persze megmaradhat a teória szintjén. Annak viszont örülnék, ha az első évad után megint visszatérnénk a Tüköruniverzumba, akár Kovich révén is. Lehet a Terránok olyan helyzetben vannak, amiből még a Föderációnak is haszna származna. Egy másik visszatérő lehetne még Voq (mármint a tükör-klingon Voq), aki mintha szintén nem lenne megerősítve, hogy halott... bár vele kapcsolatban is felmerül az időugrás korlátozó szerepe. Lehet majd csak úgy láthatunk viszont korábban ismert szereplőket, mint Spockot az előző részben - felvételről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én legfeljebb Odót tudnám elképzelni, hogy megjelenik, mivel az elcseréltek biológiailag halhatatlanok, nem öregszenek egyáltalán. És a 800 éves különbség illetve az alakváltó képesség miatt René Auberjonoisra sincs szükség. Mindenki más esetében inkább a leszármazott megjelenésére lehetne számítani. Egy Sisko, Sulu vagy egy Paris például simán feltűnhetnek, hiszen nekik már láttuk is a gyereküket, úgyhogy nem is kéne különösebb magyarázat. Egy Kirk vagy egy Picard esetében már azért vakarhatnánk a fejünket.

 

Az viszont nem lepne meg, ha a tüköruniverzumnak és a kiégésnek lenne köze egymáshoz. Maga a tüköruniverzum fontosabb szerepet tölt be a DIS-ben, mint az eddigi szériákban, és ez úgy tűnik, az új évadban sem változik. És most nem arra gondolok, hogy a császárnő még mindig jelen van, hanem arra, hogy láthatóan történik is vele valamim, ráadásul Kovich is ráfeküdt a témára. Ezzel kapcsolatban egy vad feltételezést hadd engedjek meg magamnak:

Ugye tudjuk, hogy a dilítium előbb fogyott el, minthogy bekövetkezett volna a kiégés. Azt is tudjuk, hogy a Föderáció alternatív források után nézett. Mi van, ha elkezdtek átjárni a tüköruniverzumba, és onnan hoztak maguknak dilítiumot, és A) mivel a két univerzum között van biológiai és fizikai különbség, így az ide áthurcolt dilítium végül berobbant vagy B) valaki vagy valakik a tüköruniverzumból megbosszulták a Föderáció lopkodását, és ők okozták a kiégést. Esetleg C) pusztán az a tény, hogy túl nagy lett a forgalom a két univerzum között az egyik vagy mindkét oldalon kataklizmát okozott.

Az A és a C lehetőség lényegében természeti katasztrófa, a B viszont szabotázs - utóbbi valószínűségére utalhat az is, hogy csak az aktív térhajtóművel röpködő csillaghajók repültek a levegőbe és azok, amik éppen nem repültek görbületben ugyanúgy megúszták, mint azok a világok, ahol még nem bányászták ki a dilítiumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes elmélet, bár eddig semmi nem utalt arra, hogy átjártak a tüköruniverzumba. De ez még változhat persze. Amúgy @Dzséjt, van különbség az aktív térhajtómű és a nem aktív térhajtóműben lévő dilithium közt? Mert esetleg ha lenne és beigazolódna az A vagy a C opció, az megmagyarázná azt, hogy a nem aktív térhajtóművel rendelkező hajók miért úszhatták meg. Persze a B már sokkal izgalmasabb abból a szempontból, hogy ki követhette el a tüköruniverzumból a szabotázst. De, amúgy ha a prime univerzumban elfogyott a dilithium, akkor a tüköruniverzumban is fogynia kellett volna nem? Azért volt kapocs a két világegyetem közt, mégha nem is annyi mint a Kelvin univerzumban. Na azt is érdekes lenne látni, például egy Kelvin univerzumos úgymond ,,TOS"-t:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a DIS és a PIC miatt tervezek most egy ismételt Star Trek újranézést, megjelenési sorrendben. Szóval ezek még igencsak sokára jönnek. Tehát másodjára szenvedhetem végig a TOS-t (bevallom, ez tetszik legkevésbé). De úgy láttam hogy már van feljavított változat, lehet egy fokkal élvezhetőbb lesz a látvány. Viszont megint lesz alkalmam újranézni a DS9-t. :D Ezt a sorozatot imádom legjobban a ST univerzumban. Sőt, még a Voyager is nagy kedvenc. Ha rangsorolnom kéne, DS9, VOY, ENT, TNG, TOS. A két új meg majd beilleszkedik. :D De amiket hallottam, meg ebben a topikban beleolvastam 1-1 írásba, szerintem tetszeni fognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Érdekes elmélet, bár eddig semmi nem utalt arra, hogy átjártak a tüköruniverzumba.

Kovich utalt arra, hogy több mint 500 éve nem volt átjárás, de ha egy ilyen "szabad rablás" okozta a kataklizmát, miért is utalgatna erre vagy reklámozná? Eleve az sem biztos, hogy sokan tudják. Simán lehetett ez egy újabb fekete nap a 31-es szekció történetében, ami ugye szintén elég hangsúlyosan jelen van a DIS-ben.

 

1 órával korábban, Iqvi írta:

Amúgy @Dzséjt, van különbség az aktív térhajtómű és a nem aktív térhajtóműben lévő dilithium közt?

Valami különbség biztos van, csak még nem részletezték technoblablával. Amúgy az lehet a részemről tévedés, hogy görbületben repülő hajók robbantak csak fel, mert több ízben is az active warp core kifejezést használták, márpedig egy warp core nem csak akkor aktív, ha a hajó görbületben repül. :hmm:

 

1 órával korábban, Iqvi írta:

De, amúgy ha a prime univerzumban elfogyott a dilithium, akkor a tüköruniverzumban is fogynia kellett volna nem?

Nincs ilyen kapcsolat köztük, az egy ugyanolyan alternatív idővonal, mint a Kelvin, csak (tudomásunk szerint) nem mesterségesen teremtett, vagyis nem időutazás miatt jött létre. Kovich még meg is említette, hogy Georgiou távozása után egyre nagyobb lett a különbség a két univerzum között, ami a DS9-ban látható a legjobban, ahol már nincs egységes, a Föderációhoz legalább nyomokban hasonlító emberi birodalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nincs ilyen kapcsolat köztük, az egy ugyanolyan alternatív idővonal, mint a Kelvin, csak (tudomásunk szerint) nem mesterségesen teremtett, vagyis nem időutazás miatt jött létre. Kovich még meg is említette, hogy Georgiou távozása után egyre nagyobb lett a különbség a két univerzum között, ami a DS9-ban látható a legjobban, ahol már nincs egységes, a Föderációhoz legalább nyomokban hasonlító emberi birodalom.

Értem, de pont a párhuzamos világokban, alternatív univerzumokban minden eseménynek egy lehetséges verziója megtörténik. Quantumelmélet ugye. Márpedig, ha a prime-ban fogyott a dilithium, akkor a tüköruniverzumban is meg kellett történnie a dilithium fogyásának egy lehetséges verziója. Ami lehet, hogy később kezdett fogyni, és kisebb mértékben, ezért tudhattak belőle szabadrabolni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Értem, de pont a párhuzamos világokban, alternatív univerzumokban minden eseménynek egy lehetséges verziója megtörténik.

De annak a végtelen univerzumok között nem mindennek egyetlen másik univerzumban kell megtörténnie. Tehát nem mindennek pont a tüköruniverzumban kell alternatívának lennie. Pláne nem annak tükrében, hogy az elsődleges univerzumból érkezett beavatkozások eltérítették a természetes irányból. Ezek az univerzumok nem egymástól függnek, hanem a benne élő lények cselekedeteitől, döntéseitől. Így eleve nagy volt már az eltérés, hiszen pl. teljesen más a politikai felosztása a galaxisnak, plusz nem egy faj a tüköruniverzumban nem is létezik már, mert a Terranok kiirtották.

Például a tüköruniverzumban Spock nem tapasztalhatta meg a Vörös Angyal jelenségét, mert a klingonok sosem támadták meg Burnham szüleit, hiszen a klingonok ez időtájt a Terran Birodalom rabszolgái. Plusz a Terran Birodalomban nincs 31-es szekció, ami időutazással kísérletezgetett és a klingonoktól lopkodott időkristályt. És Spock elmeállapotát sem tudták volna visszaállítani a talosiak, mert őket Georgiou császárnő kiirtatta, ugyanígy Kontrol sem emelkedhetett fel a tüköruniverzumban, mert ott a terranok szigorú ellenőrzés alatt tartják az MI-ket.

Mondjuk a korábbi posztomat azért pontosítanom kell annyiban, hogy volt szerepe az időutazásnak is abban, hogy a tüköruniverzum olyanná vált, amilyen. A USS Defiant a jövőből csúszott át a tüköruniverzum ENT érájába, ami nem csak egy külső beavatkozás, de még jövőbeli beavatkozás is, és ez bizony már kimozdította a tüköruniverzumot a természetes folyamatából, hiszen a terranok jövőbeli technológiákat kaptak, így gyorsabban fejlődhettek, mint az elsődleges univerzum. Plusz ennek köszönhetően lett ágyasból császárnő Hoshi Sato, és igázhattak le rengeteg fajt, hiszen a Defiant 100 évvel fejlettebb volt, mint bármi akkoriban, és valószínűleg az innen visszafejtett technológiáknak hála született meg az ISS Charon is. A USS Defiant nélkül viszont sanszos, hogy sosem kaptuk volna meg pont azt a Terran Birodalmat, amit a DIS-ben és a TOS-ban láttunk.

Igen, vannak események, amiknek vannak alternatív változatai a tüköruniverzumban (pl. Burnham szülei mindkét univerzumban meghaltak), és vannak, amik sosem történtek meg. A meg nem történés is egy alternatíva, amúgy. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is pong így értettem, nyilván ha nem lettek volna a fojamatos beavatkozások teljesen más terrán univerzumot kaptunk volna. De valamilyen lehetőségnek, akár a meg nem történésnek is meg kellett történnie. Mondjuk az, hogy a terrán univerzumban is a Terrán Birodalom dilithiumot használ az űrutazásra, előrevetíti, hogy a készlet valamikor elapad. Feltéve, ha a 2300-as, és a 3100-as évek közt nem terjedt el, egy dilithium mentes térhajtómű a Terrán Univerzumban.

 

Szerk: az új részt lehet keresni a megfelelő helyeken.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Hát jó, akkor még egy rész elejéig kell hogy várjak, de már közel vagyunk a Burn megoldásához. Legalább már tudjuk, hogy honnan indult. De ami a legmeglepőbb, hogy az eredőpontban van, egy Föderációs csillaghajó! A jövőheti rész remélem már nagyon ráfekszik erre, érdekesebb mint Georgiou haldoklása, persze ha a kettőt összekötik, az nagyot ütne. A Kweijan nagyon idillu helyszín lett, mégha épp haldoklott is. Remek volt ahogy Burnham kibékítette a civakodó testvéreket, és visszaterelték a locusokat a tengerbe. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csütörtökön megnéztem a DIS új részét, csak még nem volt időm írni róla (elvette az időt a The Mandalorian, tiszta szégyen :D ). Jó rész volt, bár a múltheti jobban tetszett. Ez inkább érzésem szerint afféle felvezetés volt a nagy bum-bum előtt, amiben kicsit inkább a karakterekre gyúrtak rá.

Spoiler

 

A legjobban Tilly tetszett az első tiszt szerepében. Már a tüköruniverzumban bemutatta, hogy baromi jó parancsnok tud lenni, és ez a bizonytalan, csacska csajszi küllem tényleg csak a küllem. Már Captain Killy-ként is durva volt, de első tisztként is jól nyomja. Jó lenne, ha soron kívül előléptetnék és megtarthatná állandóra a posztot.

Az Emerald Chainről kiderült információ érkdes, az az érzésem, mégsem lesz belőlük főgonosz. Viszont még érdekesebb az, hogy mi okozhatta a kiégést. Ez a Csillagflotta hajó az epicentrum közepén dolog meglehetősen meglepő. Kíváncsi vagyok, mi derül ki. Viszont most már jó lenne látni, mire képes az NCC-1031-A USS Discovery, mert a retrofit óta semmit sem láttunk tőle azon kívül, hogy leválik a térhajtómű, aminek még mindig nem látom értelmét.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is megnéztem:

Spoiler

Érdekes, hogy írta Dzséjt Tilly-t én Stamets-et emelném ki, nekem ő volt eddig talán ebben az évadban, akit korábban nem nagyon látott oldaláról ismerhettünk meg. Tilly-nél az tényleg szépen kirajzolódott, hogy tud kemény és határozott is lenni, csak míg a Tüköruniverzumban ez csak egy felvett szerep volt és emlékszem, mikor éppen nem kellett a terránok előtt játszania magát akkor Sarutól, meg Burnhamtől kért segítségét, hogy mit csináljon, mit mondjon. Most, mikor rendre utasította Ryn-t akkor látszott, hogy nem csak kedves és közvetlen tud lenni, ami miatt korábban úgy gondoltam, hogy nagy utat kell még bejárnia a kapitányi székig, de nem csak ez a mindenkivel barátkozós, közben kissé szétszórt csaj, hanem úgy érzem Burnhamnél sokkal jobban érti és értékeli, a pozícióját, a parancsnoki láncot és az ezzel járó felelősséget és feladatokat.

 

Amiért viszont nálam Stamets vitte a prímet, az az, hogy az első évadban látott grumpy cat formája után nagyon szépen vitték át a karakterét egy olyan utazáson, ami sok kanyarral volt tarkítva - közben meghalt a szerelme is, majd visszatért, de nem lett rögtön happily ever after - és most már már egy ilyen apaszerepben lehet őt látni. Adira, aki számomra a legérdekesebb volt az újonnan hozzáadott szereplők közül itt a 3. évadban, igazából Stamets előtt nyílt ki, ő jelenti a kapcsolatát a legénységgel, persze nyilván ők is töltik a legtöbb időt együtt, mert sokszor együtt dolgoznak. Stametset mégis furcsa ebben a szerepkörben látni, hogy mintha egy kicsit az apja, ezzel együtt a barátja is lenne... látszik, hogy próbálja vele megtalálni a közös hangot és ahogy formálódik a kapcsolatuk, Adira is több mindent el mer mondani neki. Ilyen karakterek közti dinamikára nem emlékszem még a sorozatból és ironikus is talán kicsit, hogy pont két ilyen egyébként alapvetően kissé zárkózott figura között alakul ez ki. 

 

Amikor Dr. Culber mondta Georgiou-nak, hogy gyereke is lehetne, utána mikor láttam a részben Stamets és Adira párosát, nekem egyből ez jutott eszembe, hogy nem csak a doktorban, de talán Stametsben is ott van ez a vágy és ahogy bánik Adirával, jó apa lehetne belőle. Amúgy a gyengélkedőn játszódó szál is érdekes volt, Georgiounak az az ondósejtes megjegyzése külön mosolyt csalt az arcomra, de látszik, hogy ő is aggódik. Most alapból az jutna eszembe, hogy Kovich csinált vele valamit, de lehet tőle függetlenül is ilyen lenne az állapota, de szerintem itt még lesznek különös felfedezések. 
A Kiégés okáról is új fejleményeket kaptunk, úgyhogy még ha kis lépésekben is de haladt azért a sztori is előre. Ahogy visszatért a Discovery - vissza a jövőbe - a Föderáció kötelékébe pár résszel ezelőtt, rögtön megkavarta az állóvizet és itt, ahogy Bookertől (sejtettem amúgy, hogy ő csatlakozni fog valahogy hozzájuk, mivel Burnham nem hagyta ott a legénységet) is láthattuk, példát mutatott, felvillantott egy olyan eszményképet a Föderációról, amely sokak számára eddig ismeretlen volt és magának a szervezetnek is új impulzusokat adott a jelenlétükkel, a perspektívájukkal, hogy ők nem kötöttek ehhez az életmódhoz és ott van bennük a szándék, hogy legyen másként. Ezek után, ha kiderülne, hogy esetleg a Föderáció a felelős a Kiégésért az új helyzetet teremtene, de itt is lesznek még biztos meglepetések.
Az az elgondolásom volt korábban, hogy a Lánc azért lehet erős, mert van dilitiumuk, hát most kiderült, hogy már fogytán van, de most felmerült bennem, hogyha esetleg ez egy irányított katasztrófa volt, akkor azok, akik tudtak róla és el tudták ezt valahogy kerülni, úgy hogy felhalmoztak tartalékokat, akkor utána komoly helyzeti előnyre tehettek szert. Persze az összeomlás, ami a katasztrófát követte nem várt mértéket is ölthetett, de kíváncsi lennék, hogy ki állhatott emögött, azt kizárnám, hogy nem volt ráhatás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem öngyilkosság lett volna bárkinek is nagymértékben dilithiumot felhalmoznia, hiszen nem tudhatta hogy a készlete elpusztul-e. Márpedig nekem eddig úgy tűnik, hogy a dilithium készletek nem előre hecélozva pusztultak el, hanem teljesen véletlenszerűen. Az viszont szerintem valamelyest valószínű, hogy talán a Föderációnak is köze lehet hozzá, hiszen az epicentrumban van egy hajójuk, ami túlélte a katasztrófát, és segélykérő jelet sugároz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 06. - 13:32, Iqvi írta:

Szerintem öngyilkosság lett volna bárkinek is nagymértékben dilithiumot felhalmoznia, hiszen nem tudhatta hogy a készlete elpusztul-e. Márpedig nekem eddig úgy tűnik, hogy a dilithium készletek nem előre hecélozva pusztultak el, hanem teljesen véletlenszerűen. Az viszont szerintem valamelyest valószínű, hogy talán a Föderációnak is köze lehet hozzá, hiszen az epicentrumban van egy hajójuk, ami túlélte a katasztrófát, és segélykérő jelet sugároz.

A dilítiumkészletek nem elpusztultak, hanem elfogytak. A Föderáció és a többi csillagközi állam felélte az ismert készleteket - és dilítium nincs minden bolygón, de még minden második naprendszerben sem nagyon, mivel rendkívül ritka anyag, csak kevés bolygón bányásszák. Ezért volt nagy találmány Po újrakristályosító eljárása, így a csillaghajók, illetve minden dilítiumot használó reaktor tovább tudta használni a kristályokat.

A kiégés a dilítiumkészletek kimerülése után következett be, és akkor sem pusztult el az egész, csak az, ami aktív reaktorokban voltak. Azok, amik egy raktárban vagy lekapcsolt reaktorban, esetleg egy fiók mélyén egy ékszerben csücsültek, megmaradtak. Ezeket használják a 3100-as években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Megvolt a heti rész, a Terra Firma 1. Bár azt hittem, hogy a rész nagyja most már a Nebulában rekedt hajóval fog foglalkozni, de csak az üzenetet renderelték le, és nézték meg. A rész játékidejének nagyja Georgiou haldoklásával foglalkozott. Amikor készültek a transzportáláshoz furcsán kedves volt Saru-val, és még Tilly-vel is, akivel azért nem kezdett jól az epizód elején. Érdekés volt a bolygón hirtelen megjelenő Carl az ajtajával együtt, meg a szóvicceivel. :D Azt viszont nem igazán vágtam, hpgy mi is történt igazából Georgiou-val, hogy időutazott-e, vagy valami fura transzba esett, bár Kovich magyarázása miatt az előbbit jobban tartom valószínűnek. Az előző két részhez képest, ez most magasan elvitte a prímet, a folytatás is nagyon érdekes lesz, pláne, hogy talán már küszöbön áll a háború az Emerald Chain és a Föderáció között. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.