Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ti eddig hogyan néztétek a Star Trek sorozatokat?

Általában epizódonként, és mindegyik epizódot az elejétől a végéig. :P 

Amúgy régen úgy, ahogy ment a tévében, próbáltam nem lemaradni róla, már csak azért sem, mert vettem fel a részeket VHS-re. Aztán feltalálták az Endless-t (anno ez volt az Ncore), és akkor... Nos, akkor pont felhagytam a Trekkel, mert abban az évben ért véget Enterprise, és utána egészen tavalyig egyik sorozatot sem néztem újra (2005 és 2019 között csak a három Kelvin-filmet néztem meg néha-néha). Akkor viszont nekiültem kronológiailag, ENT, DIS, TOS, most a TNG-t nyúzom, párhuzamban a DS9-nal (na meg ugye élőben követem a DIS-t és a PIC-et).

15 órával ezelőtt, Rog írta:

Harry Shum. Jr. az egyik jelölt a Star Trek: Strange New Worlds-ös Sulu szerepére.

Nafene, itt is az lesz, hogy Sulu előbb kerül az Enterprise-ra, mint Kirk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Négyet, 2151-től 2155-ig terjed, illetve az utolsó rész 2370-ben játszódik, de 2161-es eseményeket dolgoz fel.

Spoiler

Az Enterprise D-n Riker és Troi 2370-ben egy holofedélzeten élik újra az NX-01 utolsó útját, ami 2161-ben volt. De mivel ez technikailag egy TNG rész, amiben az összes ENT szereplő csak holofigura és a két főhős Riker és Troi, így a valódi NX-01-et és a valódi legénységet utoljára 2155-ben láthattuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lower Deckannyira nem izgat, bár a trailer tetszett. De azért remélem, hogy ezt nem akarják kánonnak tekinteni. Van benne potenciál, és most, hogy újra komoly franchise-ként tekintenek a Trekre, elfér, de azért a határt a kánonban itt is húzzuk meg.

Discovery harmadik évadát viszont nagyon várom. Most épp a Chernobyle helyett az fut munka közben a háttérben, és rá kellett jönnöm, hogy sokkal jobban szeretem, mint a Picard-t. Utóbbi bár karakterközpontú és Jean-Luc Picard újra felépítését nagyon szépen elmesélték, sztori szinten kicsit gáznak érzem, hogy lényegében a DIS 2. évadának egy főszálát hasznosították újra.

Spoiler

Jönnek a gonosz szintetikusok és elpusztítják az organikusokat. A DIS-ben egyszer működött ez az agyonrágott sci-fi topos, mert a Vörös Jelekkel és a Vörös Angyallal érdekes sztorit húztak fel köré, de ugyanerre a szálra közvetlen újra ráhúzni még egy történetet, az azért nem volt fun. Talán lenyelhetőbb lett volna, ha kiderült volna, hogy a DIS-ben látott, a Kontroll által előidézett világvégéről láttak próféciát a romulánok is, és az űrlyukból előmászó gépcsápok ama "teremtmények" részét képezték, amik a jövőből megalkották Kontrolt is. De erre nem nagyon történt utalás.

 

A világépítés sokkal jobb a DIS-ben, és nem csak azért, mert ott a Csillagflotta és a Klingonok belpolitikájába is bepillanthatunk, hanem azért is, mert rengeteg újdonság van, ellenben a PIC simán újrahasznosította a DIS cuccait. Eléggé kiábrándító, hogy míg a DIS első két részében rengetegféle föderációs hajó jelent meg egy rendkívül változatos klingon flotta előtt, addig a PIC végén mindkét szemben álló flotta egy-egy hajótípusból állt össze. A DS9 és a DIS változatos hajóhadai után ez eléggé kiábrándító volt (pedig a Csillagflotta oldaláról a készítők három hajóosztályt akartak felvonultatni, de hogy végül miért lett belőle egy, azt momentán senki sem tudja, az alkotók meg nem mondják el).

Persze, a dolgokat meg lehet magyarázni, úgy az egyen hajóflottát, mint a DIS-es hajók jelenlétét (utóbbit a legkönnyebb, már a régi Trekekben is voltak 100+ éves hajóosztályok, elég csak a Miranda, az Oberth, az Olympic és az Excelsior osztályokra gondolni).

Szóval a DIS jobb világépítő, még úgy is, hogy a PIC legalább koherens a régi Trekekkel és szépen továbbvitte a Nemesis és a Star Trekben felvázoltakat. És a DIS karaktereit is jobban csípem. És most oda mentek, ahová még tényleg nem ment Trek sorozat. Bár a trailer alapján kicsit Andromeda-szaga van a dolognak, de az nem zavar. Meg, amit még nagyon várok, az a Strange New World. Az elvarrhatna még pár szálat, amit a DIS most már nem tud (pl. klingonok átváltozása).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Wilde írta:

Itt pontosan mire gondoltál?

Az Andromeda fő témája az volt, hogy újjá kellett alakítani a nagy múltú, fajokat és naprendszereket egybefogó, a békét és a felfedezést hirdető, de az elmúlt 1000 évben szétesett és megszűnt Csillagszövetséget (vagy hogy a túróba hívták magyarul). És ezt a feladatot az 1000 évet kihagyó Andromeda Ascendant legénysége vállalja magára, mint a régi rend utolsó bástyája és a jövő fényes szimbóluma.

A trailer alapján a DIS 3. évadának fő témája az lesz, hogy újjá kell alakítani a nagy múltú, fajokat és naprendszereket egybefogó, a békét és a felfedezést hirdető, de az elmúlt 800 évben szétesett és megszűnt Föderációt. És ezt a feladatot a 800 évet kihagyó USS Discovery legénysége vállalja magára, mint a régi rend utolsó bástyája és a jövő fényes szimbóluma.

  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekelt mindig is a Star Trek, de annyi sorozat, film meg egyéb mű van, hogy képtelen vagyok eldönteni, hogy hogyan kezdjek bele ebbe az univerzumba. Ti személyesen mit javasoltok, mivel lenne érdemes kezdenem, milyen sorrend lenne az ideális? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Érdekelt mindig is a Star Trek, de annyi sorozat, film meg egyéb mű van, hogy képtelen vagyok eldönteni, hogy hogyan kezdjek bele ebbe az univerzumba. Ti személyesen mit javasoltok, mivel lenne érdemes kezdenem, milyen sorrend lenne az ideális? 

Hát a sorrend az itt érdekes, mert a '60-as években készült eredeti széria, azaz a TOS (The Original Series) még a felújított változatban is öreg, nagyon öreg. Vannak benne jó sztorik, de, ha nem tudsz elszakadni attól, hogy a díszletektől kezdve a színészi játékon át a maszkokig mindenből süt a '60-as évek, az akkori felfogások, elképzelések a jövőről és így tovább, akkor csak mint érdekességnek ajánlom. Pláne annak tükrében, hogy kronológiailag a 2000-es évek elején készült Enterprise és a pár éve elindult, jelenleg a harmadik évadra készülő Discovery is előbb játszódik, mint a TOS. Bár a DIS pont a 3. évadban a Star Trek eddigi legtávolabbi jövőjébe ugrik, de az első két évad az ENT és a TOS között játszódik.

Ha modernre vágysz, akkor mindenképpen vagy az ENT-et javaslom, ami afféle retro Star Trek (még nincs Föderáció, az NX-01 Enterprise az első földi csillaghajó, ami messzebbre merészkedik, mint bármilyen ember alkotta hajó), ráadásul erre alapoz a DIS is (a Discovery-ben több utalás is történik az Enterprise-ra). Vagy, ha még modernebb, mondhatni, mait akarsz látni, akkor a Discovery az ajánlott. Dizájn szempontjából nagyon elrugaszkodott a korábbi Trekektől, de szerintem jól beillesztették a Treket a mai világközegbe.

Vagy elkezdheted az én személyes kedvencemmel, a Deep Space Nine-nal. Ez a korábbi Trekekhez képest merőben más, sokkal szürkébb, a karakterek magasan ebben a szériában a legjobbak, a sztori összefüggőbb, van benne egy háború (mondjuk az a DIS-ben is van), rengeteg a politikai machináció, és annak ellenére, hogy a központjában egy űrállomás áll, ez a sorozat bővíti a legjobban a Trek univerzumot, hiszen itt több faj nem csak egy-egy epizódra jelenik meg, hanem mélyen belemászunk az olyan fajok múltjába, jelenébe és jövőjébe, mint a bajori, a cardassiai, a klingon vagy éppen a romulan, a Domíniumról nem is beszélve.

A legújabb sorozatot, a Picard-t pedig csak akkor ajánlom, ha előtte már láttad a The Next Generations-t és a Voyager-t. De ezek egyikét sem tartom túl erősnek, bár ez csak az én ízlésem, próbálkozni ezekkel is próbálkozhatsz. Mindkettő ugyanarra épül: adott egy hajó (a USS Enterprise és a USS Voyager), amik részről részre újabb és újabb kalandokat élnek meg. Mindkettőnek vannak jó pillanatai, de alapvetően szerintem a gyengébb Trekkek közé tartoznak.

Illetve, ha csak meg akarod ízlelni a Star Treket, akkor talán a filmekkel is kezdhetsz. Ebben az esetben az ajánlott művek lehetnek: Star Trek 2-3-4 (ez így egyben), Star Trek 6, Star Trek 8, Star Trek (a 2009-es reboot). Akár ebben a sorrendben is, mert így a TOS és a TNG-DS9-VOY érából is kapsz ízelítőt, a 2009-es reboot pedig a modern Trekekre nyújt rálátást.

Amúgy a kronológiai sorrend ez:

 

Star Trek: Enterprise (2151-2155)

Star Trek: Discovery (2256-2258, 32. század)

Star Trek (2254, 2265-2269)

Star Trek: The Motion Picture (2270)

Star Trek II: The Wrath of Khan (2285)

Star Trek III: The Search for Spock (2285)

Star Trek IV: The Voyage Home (1986, 2286)

Star Trek V: The Final Frontier (2287)

Star Trek VI: The Undiscovered Country (2293)

Star Trek: The Next Generations (2364-2370)

Star Trek: Generations (2293, 2371)

Star Trek: Deep Space Nine (2369-2375)

Star Trek: First Contact (2063, 2373)

Star Trek: Insurrection (2375)

Star Trek: Voyager (2371-2378)

Star Trek: Nemesis (2379)*

Star Trek: Picard (2399)

 

*Nemesis és a Picard között történt, 2387-es események egy alternatív idővonalat hoznak létre, így az utolsó három film már ebben az idősíkban játszódik. Sokan előzményként tekintenek rájuk, de nem azok. Minden, ami ahhoz vezetett, hogy ez az idővonal létrejöjjön, az a fenti idővonalban történtek eredménye, illetve az említett 2387-es eseményé, amit a Picardban részleteznek. Az alternatív idővonal sztorijai tehát folytatásnak tekinthető, így annak ellenére jönnek a fenti művek után, hogy időben a legtöbb előtt játszódik:

 

Star Trek (2233, 2240-es évek, 2255, 2258, és az elsődleges idővonalon 2387)

Star Trek: Into Darkness (2259, 2260)

Star Trek: Beyond (2263)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek: Lower Decks

 

Ahhoz képest, hogy mennyi helyen lehúzták a sorozatot (talán csak a Trek Central csatornán találkoztam pozitív fogadtatással), így két epizód után nekem kifejezetten tetszik. Ugyan korai lenne még nagyon komoly verdiktet mondani a sorozatról, vagy a karakterekről, mert elég keveset ismerhetünk még belőle, de egyrészt nekem ez a "békaperspektíva", amelyből szemlélhetjük a Föderációt nagyon tetszik. Volt még, ha jól emlékszem a TNG-ben egy kis részlet az egyik epizódban, amelyben egy alternatív Picardot láthattunk, aki nem volt annyira vakmerő és kockázatvállaló és nem is lett belőle főtiszt és a többiek a legénységből kissé lenézték. Ezt leszámítva viszont nem nagyon emlékszem (lehet azért mert csak az én emlékezetem hiányos, de lehet tényleg nem is volt ilyen), hogy láttunk volna hasonló eseteket, hogy valaki megpróbál felemelkedni az alsóbb szintekről a főtisztek közé. Itt megjelenik ez a toposz, hogy ott fent van az igazi akció és az alsó fedélzeten csak a lúzerek vannak, akik arról álmodoznak, hogy felkerüljenek ők is az elitbe. Mondjuk ez leginkább Boimler karakterénél látszik (eléggé eltúlozva), de ezt a szálat aztán mindig ügyesen árnyalják azzal, hogy mennyi minden történik a kevésbé fontosnak tartott egységekkel és sokszor viccesebb kalandokban van részük, mint amivel a magasabb rangú társaik találkoznak. A legtöbb esetben pedig csak megismerhetjük a hajón dolgozók hétköznapjait. Megmondom őszintén a karakterek közül egyikük sem nyűgözött annyira le, talán Tendi volt egyedül, akit megkedveletem, de a két fő karakter (Mariner és Boimler) közti dinamika, a karikatúra szerű jellemrajzokból adódó különbözőségek számomra élvezetesek voltak. A humor részéről a sorozatnak (ami nem elhanyagolható motívum), nekem ez a része nem annyira tetszett. Volt pár jó poén és előfordult, hogy el is mosolyodtam, de inkább erőltetettnek és néhol kissé infantilisnek éreztem ezt az elemet, de annyira nem volt zavaró, hogy emiatt ne akarjam megnézni mondjuk a következő részt. Nagyon sok korábbi műre vannak utalások a sorozatban (VOY, DS9, TNG és még rengeteg, ezzel együtt a pilotban volt egy SW-os utalás is Anakinra) és a hangulata miatt, meg hogy van némi ST utánpótlás a Discovery-ig, amit lehet addig nézni, én mindenképpen követni fogom a továbbiakban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 11. - 9:32, caseyjones írta:

Nagyon szépen köszönöm, Dzséjt!

A '60-as évekbeli díszlet abszolút nem zavar, kifejezetten szeretem a régi vágású sorozatokat, filmeket. :)

 

Én kimondottan szeretem az eredeti sorozatot (a remastered verzió egészen emészthető látványilag), sokkal emlékezetesebb sztorik vannak benne, mint mondjuk a TNG-ben. Amúgy én is Dzséjt ajánlását javaslom, nekem a DS9 "a" Star Trek, ott évadokra max egy-két rosszabb epizód jutott, a többinél azért nem ilyen jó az arány. Nekem az ENT is a szívem csücske, az volt az első sorozat, amit már tényleg daráltam és nem csak a tv-ben kaptam el egy-egy epizódot. Különösen az ENT 3. évada ami brutálisan erős. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 8/11/2020 at 6:18 AM , Dzséjt said:

Illetve, ha csak meg akarod ízlelni a Star Treket, akkor talán a filmekkel is kezdhetsz. Ebben az esetben az ajánlott művek lehetnek: Star Trek 2-3-4 (ez így egyben), Star Trek 6, Star Trek 8, Star Trek (a 2009-es reboot). Akár ebben a sorrendben is, mert így a TOS és a TNG-DS9-VOY érából is kapsz ízelítőt, a 2009-es reboot pedig a modern Trekekre nyújt rálátást.

És ezekhez abszolút semmilyen előismeret nem szükséges? Tehát nyugodtan megnézhetem őket úgy, hogy egy másodpercet sem láttam egyik sorozatból sem? Fogok érteni minden egyes apró részletet? :)

Illetve az nem világos, hogy miért a 2. résszel kezdjek, miért nem az elsővel? :D Valamint  mi a helyzet a 7. résszel (amelynek közben utánajártam, Nemzedékek a címe)  meg az 5. résszel (ez A végső határ, ahogy nézem)? Azokat szándékosan nem említetted? Mármint ugye az utána leírt kronológiai listán feltüntetted őket, csak itt nem. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek, egyre jobban kezd érdekelni ez az univerzum. Még fontolgatom, hogyan lássak neki.

Közben találtam egy '70-es évekbeli rajzfilmsorozatot az Imdb-n, arról szerintem még nem esett szó. Azt hogy kell kezelni? Kezdhetek esetleg azzal is? A rajzfilmeket különösen szeretem, pláne ha sci-fi! 

Ha volt róla szó, akkor bocsi, nem voltam elég figyelmes. :oops:

 

Szerk.: Ha jól látom, ez az eltörölt The Original Series rajzfilmes befejezése. Akkor gondolom így csak akkor érdemes belekezdenem, ha már letudtam a The Original Seriest. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nekem az ENT is a szívem csücske, az volt az első sorozat, amit már tényleg daráltam és nem csak a tv-ben kaptam el egy-egy epizódot.

 

Az Enterprise-ossal hasonlóan vagyok. A Star Trek sorik közül nekem is az a szívem csücske. Elcsíptem az Rtl Spike-on néhány részt és nem sokkal később már daráltam is. A második rész közben elkaptam az Archinson kórt (Az Archer-ből kreáltam. Megihletett az Andoriai Bányász Rt. által keresett Archerit neve. :D) és onnan nem volt megállás. Elég hamar végeztem vele. Gyakran megesik hogy kedvet kapok valamelyik rész újranézéséhez.

Az egész soriból csak a két párhuzamos dimenziós és az utolsó részt utálom. Azokon kívül akad még kábé öt ami nem jön be különösebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lezárás szerintem is tragikusan rossz, de a készítőknek sok idejük nem volt mert kaszálták a sorozatot. Pedig a soha nem elkészült 5. évadra jó kis alapanyagok voltak a kiszivárgott infók szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A lezárás szerintem is tragikusan rossz, de a készítőknek sok idejük nem volt mert kaszálták a sorozatot. Pedig a soha nem elkészült 5. évadra jó kis alapanyagok voltak a kiszivárgott infók szerint.

Mik voltak azok? Lehet tudni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És ezekhez abszolút semmilyen előismeret nem szükséges? Tehát nyugodtan megnézhetem őket úgy, hogy egy másodpercet sem láttam egyik sorozatból sem? Fogok érteni minden egyes apró részletet? :)

Illetve az nem világos, hogy miért a 2. résszel kezdjek, miért nem az elsővel? :D Valamint  mi a helyzet a 7. résszel (amelynek közben utánajártam, Nemzedékek a címe)  meg az 5. résszel (ez A végső határ, ahogy nézem)? Azokat szándékosan nem említetted? Mármint ugye az utána leírt kronológiai listán feltüntetted őket, csak itt nem. 

A Star Trek 2 neccesebb, mert az lényegében egy TOS epizód folytatása, de ami lényeges, azt a filmben elmondják. Lehet, hogy nem fogsz érteni minden apró részletet, mint egy rajongó, például valószínűleg te nem fogsz elmosolyodni, amikor Kirk megjegyzi, hogy hiányzik neki a régi széke, de úgy érzem, hogy ezek az apróságok nem számítanak bele a történet megértésébe.

Az első résszel ne kezd, mert az tökéletesen alkalmas arra, hogy elriasszon a Star Trektől. Azon túl, hogy a kosztümöktől a történetig minden elhibázott benne, még lassú és vontatott is. Ráadásul a készítők nem tudták eldönteni, hogy a 2001 Űrodüsszeia vagy a Star Wars vonalán haladjanak. A 7. részt azért nem ajánlom, mert ahhoz több szempontból is kell a TNG ismerete, illetve nagyon kell hozzá legalább a Star Trek 2-4 és a Star Trek 6 ismerete. Az 5. rész meg egyszerűen egy iszonyú sz*r film, azt kezdésnek csak akkor ajánlanám, ha a filmektől általánosságban akarnálak elriasztani.

 

15 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Közben találtam egy '70-es évekbeli rajzfilmsorozatot az Imdb-n, arról szerintem még nem esett szó. Azt hogy kell kezelni?

Nagy ívben kerülve.

 

14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A lezárás szerintem is tragikusan rossz, de a készítőknek sok idejük nem volt mert kaszálták a sorozatot.

De a kaszára már a 4. évad forgatásának elkezdése előtt sejtették, mert már a 4. évadra is alig kapták meg a lehetőséget. Tulajdonképpen mindenki tudta, hogy a 4. évad az utolsó és bőven volt idejük erre felkészülni. Csak még a két zsugabubus, Rick Bergman és Brannon Braga le akarta fosni a rajongókat. Nem lett volna semmi baj a lezárással, ha ezt a két ámokfutót nem engedték volna vissza, hanem rábízzák az utolsó részt is Many Cottóra.

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mik voltak azok? Lehet tudni? 

Több ötlet is volt. Maradt volna továbbra is a 2-4 epizódos sztori felosztás, ebből egy már a Föderáció kezdeti megformálásával, egy pedig a Föld-Romulan háború előszelével foglalkozott volna (a negyedik évadban már mindkettőnek megalapoztak). Aztán volt ötlet arra, hogy az NX-01 Enterprise ellátogat a Stratosra, egy TOS-beli világra, ahol van egy felhőn ülő város.

A Kzintiket is szerették volna behozni az animációs sorozatból (bár őket most emlegették a DIS-ben), folytatták volna a Tükör Univerzum sztoriját, a borg királynő eredetére is voltak ötletek (bár ez jobb, hogy nem valósult meg, eleve gáz, hogy az ENT-ben benne vannak a borgok). Voltak ötletek T'Pol apjának felbukkanására (a csajjal kapcsolatban egy ideig voltak olyan felvetések, hogy féli romulan, lehet ezt akarták volna meglovagolni), és Phlox szülővilágára, a Denobulanra is ellátogattak volna. Illetve egy másik TOS-os karakter, a halhatatlan Flint is kapott volna egy előzményt. De ezek csak ilyen ötletek, tervek voltak, nem kész forgatókönyvek, amiken azért agyaltak, hogy hátha folytatódik az ENT az 5. évaddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van kedvetek, írjátok le pár sorban, mitől olyan rossz ez a rajzfilmsorozat, kíváncsi vagyok a személyes véleményetekre. :D

Amiatt is érdekel, mert egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a '60-as évekbeli sorozattal kezdek, amelynek ugye ez a rajzfilm a folytatása - így ha végzek a sorozattal, meg szeretném nézni ezt a rajzfilmet. De ha olyan rossz, akkor jobb, ha felkészülök. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, caseyjones írta:

Amiatt is érdekel, mert egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a '60-as évekbeli sorozattal kezdek, amelynek ugye ez a rajzfilm a folytatása - így ha végzek a sorozattal, meg szeretném nézni ezt a rajzfilmet.

Mert egy komolyan vehetetlen sz*r. Ezen nincs mit magyarázni. Az Ewoks meg Droids szint. Nem véletlen, hogy a TAS nem a Trek kánon része. Mintha nem is létezne, mindenki nagy örömére. A TOS folytatása az az első mozifilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Dzséjt said:

Nem véletlen, hogy a TAS nem a Trek kánon része. Mintha nem is létezne, mindenki nagy örömére. A TOS folytatása az az első mozifilm.

Tehát ezt a rajzfilmet tekinthetjük afféle alternatív folytatásnak?

A Star Wars "nyelvén" beszélve: az első mozifilm a Kánon-féle folytatása a TOS-nak, a rajzfilm pedig a Legendák-beli folytatása? Valahogy így kell felfogni, gondolom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.