Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Egyelőre engem is csak azért izgat, mert ez már a Nemesis és a Star Trek után fog játszódni, vagyis végre folytatás, nem prequel vagy reboot-prequel. Ez hatalmas dolog, hiszen a Star Trek a Nemesis óta nem mozdult előre, csak vissza, azóta csak előzmények jönnek. A legtöbb, ami folytatásnak tekinthető, az az öreg Spock és Nero sztoriszála a Star Trekben, vagyis a Romulus elpusztulása (ami elvileg fontos szerepet kap a Picardban). De már annak is tíz éve.

 

Picard önmagában nem érdekel, nála már csak Janeway kapitányt csípem kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Discovery kapitányának szerepében talán jobban csípnéd.

 

qYu24Gp.jpg

 

Az előbb találtam guglizás közben. Egy csóka tette fel a Deviantart-ra. :D

 

Tevekapcsolgatás közben hébe-hóba el szoktam csípni a Retkes Tüskén (az RTL Spike azt a gúnynevet kapta tőlem) az Enterprise-os verziót. Gyakran látom benne azt a T'Pol nevezetű csajszit. Na ő nagyon bejön. Nem sokkal ezelőtt eme HSz miatt jobban utánanéztem neki mert nem tudtam a nevét.

Amúgy a nevéről kapásból a Mass Effect-es Liara T'Soni neve ugrott be. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Janeway-t én csak akkor bírnám, ha ráesne egy csillaghajó vagy ha Lorca tanítaná meg, mi az a Föderációs irányelve. :death:


T'Polt én is csípem. Ahhoz képest, hogy Braga és Bergman csak szexi biodíszletnek szánta, sikerült jó sztorit írni neki, és a Jolene Blalock is odatette magát - mondjuk nem csoda, hiszen kezdetben nagyon sok kritikát kapott, és ő maga is kritizálta az említett két úriembert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, szándékos volt-e, de ez a videó még témába is vág. A benne látható Benezia hangját ugyanis Marina Sirtis adja, aki a Star Trek: The Next Generationben Deanna Troit játszotta és feltűnt a Star Trek: Voyagerben is több epizódban, amiben ugye a fent általam méltatott Janeway kapitány a főszereplő. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a vidit direkt az ilyen "hülyeségből miatti valakinek a halálát emlegetős" szitukhoz kreáltam. Most végre kapóra jött. :D

 

Benezia és Deanna közös múltjáról nem tudtam. Utóbbiról most szereztem Tőled tudomást. Benezia hangját és beszédstílusát amúgy meg nem igazán csípem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Picard nem a kedvenc kapitányom (nagyon hátul áll a sorban), ez a trailer egész megfogott. Tetszik, hogy belevették a Picard-szőlészetet, ez már egy jobb kapcsolódási pont a korábbi sorozatokhoz, mint amit a DIS eddig felvonultatott (nagyon szeretem azt a sorozatot, de tény, hogy nagyon távol áll az eddigi Trekkektől). És már most kaptunk egy utalást arra, hogyan reagált a világ a Romulus pusztulására. Ahogy mondják, hogy Picard vezette a történelem legnagyobb mentőakcióját, már láttam is magam előtt az Enterprise E-t egy Galaxy, Nebula, Excelsior, Miranda és egyéb csillaghajókból álló hatalmas flotta élén.

Remélem, visszatér majd néhány régi karakter is (akár mindegyik korábbi sorozatból, ami ebben az érában játszódott), és az is kiderült, mi lett az Enterprise E sorsa. Létezik még vagy már előre haladtak az ABC-ben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én erre azért még nem fogadnék. A sérülése a Nemezisben már a film végén ki lett majdnem teljesen javítva:

b966370ccbc29782ad43a1427510f863.jpg

 

Az NCC-1701 USS Enterprise is hasonlóan leamortizálódott 100-akárhány évvel ezelőtt, és azt is helyre tudták rakni, sőt utána még 28 évig szolgált, mire felrobbant. És az E-t a kora miatt sem feltétlen kéne leszerelni még, ha nem pusztult el valamikor. Az eredeti Enterprise kereken 40 éves hajó volt, amikor Kirk megsemmisítette. Az NCC-1701-E USS Enterprise még csak 28 éves lenne a Picard idején. Ha egy 153 évvel korábban épített hajó is kihúzta 40 évig, akkor egy XXIV. századi hajónak már kétszer annyit is ki kell bírnia. Szóval csak akkor lenne értelme áttérni az F-re, ha az E elpusztult. Az viszont kicsit uncsi lenne szerintem. Plusz méltatlan is. Három mozifilm után off-screen elpusztítani?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Valószínűleg nem, az csak egy kiindulópont lesz, mint Luke halászkarrierje. :D 

 

Amúgy, ha valaki nem tudná:

Picard családja a Star Trek univerzumában két dologról világhírű: arról, hogy baromi sok felfedező volt köztük, és a szőlészetükről. Jean-Luc Picard pont azért veszett össze a bátyjával, Roberttel, mert nem maradt a családi szőlészetben, hanem belépett a Csillagflottába és elment felfedezőnek. 2367-ben, a borg első támadása után rendeződött a viszonyuk, mígnem négy évvel később, 2371-ben Robert és a fia, René meghalt egy, a szőlészetet súlytó tűzben. Ez súlyosan érintette Jean-Lucöt, mert neki nincs gyereke, és mindig úgy gondolta, hogy a családja nevét René fogja továbbvinni. (Erről a Star Trek: Generationsben esik szó.)

Amit biztosan tudni az új sorozatról, hogy Picard megörökölte a La Barre-ban található családi szőlészetet, a Romulus pusztulását követően pedig visszavonult ide, és közel húsz éve ki sem mozdult onnan (a sorozat 20 évvel fog a Star Trek: Nemesis után játszódni). Ha valakinek a dolog kicsit ismerősen cseng, az nem a véletlen műve, az alkotók bevalottan imádták azt, ahogy az ep8 Luke-ot kezelte, és ők is valami hasonló, a rajongókat megosztó dolgot akarnak művelni Picarddal (szóval a sorozat valószínűleg tönkreteszi néhány ezer ember gyerekkorát), aki a nyilatkozatok szerint nem az lesz, akire emlékszünk, de ott lesz benne a régi kapitány is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg jó lesz egy kicsit látni a hétköznapi életet a Földön. Erre a korábbiakban nagyon ritkán tértek ki, és sokszor el nem tudtam képzelni, hogy egy olyan bolygón, ahol nincs pénz, nélkülözés stb., a Csillagflottán túl létező civil emberek mivel tengethetik életüket (persze azt tudjuk és láttuk, hogy Sisko apja éttermet vezet San Franciscóban, bár ott is felmerül a kérdés, hogy csak kedvtelésből csinálja vagy vannak-e ott fogyasztói árak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha nincs pénz, árak se lehetnek. :) 

Igen, de ha fizetés sincs (márpedig akkor nincs), akkor mi vesz rá, hogy mondjuk szakácsként Sisko apjánál robotolj egy étteremben? Pusztán a főzés szeretete, hogy a replikátorhoz képest eredeti és finom kaját csinálsz? Nem hiszem.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem ez a legnagyobb baromság, amit kitaláltak a Star Trekben, hogy a Föderációban nincsen pénz - a poén, hogy ez csak a TNG-ben jött elő, a TOS-ban Kirk többször is említi, hogy kapnak fizetést, és ezt amúgy a DIS is átvette, mert Nhan, amikor megérkezik a USS Discovery-re, megjegyzi, hogy már tudja, mire veri el a pénzt a Föderáció.

Amúgy a DS9 készítői is hasonló véleménnyel voltak, és abban meg is jelent a latínum, ami általános fizetőeszközként van jelen az Alfa és Béta kvadránsban (eredendően a ferengiktől származik, de minden nagyobb hatalom átvette), és láthatóan a Föderáció is használja, hiszen Quark bárjában a dabó asztalnál a Csillagflotta tisztjei simán elveriik a latínumukat. És tudni azt is, hogy latínumot nem lehet replikálni. Ráadásul lényegében az összes Trek sorozat átvette. Szóval nemzetközi, vagy inkább csillagközi oldalon van valamiféle gazdasága a Föderációnak, és ha ott van, akkor az államon belül is kell lennie. Mert szép a csodareplikátor, amivel a USS Voyager is csilli-villi maradhattott hét éven át több ezer fényévre az otthontól és az ismert, kompatibilis technológiáktól, de az, hogy nincs semmiféle gazdaság, az egy masszív, kerek baromság. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha valakinek a dolog kicsit ismerősen cseng, az nem a véletlen műve, az alkotók bevalottan imádták azt, ahogy az ep8 Luke-ot kezelte, és ők is valami hasonló, a rajongókat megosztó dolgot akarnak művelni Picarddal (szóval a sorozat valószínűleg tönkreteszi néhány ezer ember gyerekkorát), aki a nyilatkozatok szerint nem az lesz, akire emlékszünk, de ott lesz benne a régi kapitány is.

Ha nem pont olyan lesz, mint a TNG-ben annak csak örülni tudok, mert a sorozatot ugyan szeretem, de pont nem Picard miatt.

15 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Igen, de ha fizetés sincs (márpedig akkor nincs), akkor mi vesz rá, hogy mondjuk szakácsként Sisko apjánál robotolj egy étteremben? Pusztán a főzés szeretete, hogy a replikátorhoz képest eredeti és finom kaját csinálsz? Nem hiszem.

Azt megemlítik egyesek, hogy a replikált étel és a hagyományós módon elkészített között lehet érezni a különbséget (ez persze lehet pusztán pszichés), ami egy plusz hozzáadott értéket kölcsönözhet az eredeitnek és a főzés valamilyen szempontból mégiscsak egy alkotó tevékenység, ami némi kreativitást is igényel, úgyhogy ez lehet motiváció egy szakácsnak, bár mondjuk, hogy pincérnek, takarítónak, konyhai kisegítőnek miért állna be valaki, ha nem kényszerből munkabérért... azt nehezen tudnám elképzelni. :D

Egyébként azt lehet tudni, hogy a replikátorok mennyire elterjedtek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Wilde írta:

Egyébként azt lehet tudni, hogy a replikátorok mennyire elterjedtek?

Elviekben olyan "minden háztartásban akad egy" szinten a TNG/DS9/VOYérában.

16 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

RIP Stephanie Niznik (Kell Perim zászlós)

:o Mondjuk pont a Trekben nem volt nagy szerepe, de azért megdöbbentő, hiszen nem volt még öreg. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.