Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Oké, a Discovery 19-re lapot húzott, és nyert. Erre nem számítottam.

Spoiler

Mennek vissza a Talos IV-re. :o Hát erre nagyon kíváncsi leszek. Talán még sem véletlen, hogy ebbe a Vörös Angyal dologba Pike és Spock, na meg persze érintőlegesen maga az Enterprise belekeveredett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudni, gondolom a vágás során rövidült le ennyire. De volt már ilyen rövid rész az első évadban is (1x08 Si Vis Pacem, Para Bellum), sőt még rövidebb is, mert az 1x12 Vaulting Ambition csak 37 perces volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Még csak két részt láttam az új szezonból. A második évad milyen az elsőhöz képest eddig?

Szerintem is jobb, az átívelő szál is érdekesebb, az ismerős arcokat is jó látni és főleg Pike az, akit nagyon jól találtak el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Felhördülés ON: A klingonokat én soha, semelyik ST-sorozatban nem bírtam. :D

 

Más: nagyon szeretem a magyar utalásokat a Star Trek-ben, azért az elmúlt évtizedekben volt néhány, gondolhatunk pl. Sisko csirkepaprikására és annak helyes kiejtésére, vagy a borgok ellen harcoló USS Budapestre (First Contact). Most a DIS 11. epizódja (Perpetual Infinity) örvendeztetett meg egy újabb találattal. Amikor Saru a Gömb adatainak megsemmisítését helyteleníti, az alexandriai könyvtár és a Mátyás király által létrehozott Bibliotheca Corviniana pusztulásához hasonlítja a törlést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi de nem tudom egyszerűen leírni. A soriban előkerülő megoldandó dolgok megoldásának elmagyarázásának megértése szokott nehezen menni. Azt tudom hogy miért csinálják amit csinálnak és azt is látom hogy hogyan. A kivitelezés logikája viszont már szinte teljesen homályos és ezért nem érzem teljesnek az élményt. Úgyhogy több dolgot is vissza kéne nézni a válaszokhoz de nem érzem nagy szükségét. Ahhoz nem tartom akkora problémának.

 

 

2019. 04. 14. - 11:29, Nute Gunray írta:

Felhördülés ON: A klingonokat én soha, semelyik ST-sorozatban nem bírtam. :D

Én a többi verzióval szemben közömbös vagyok. Nem érzek szükséget arra hogy velük foglalkozzak mert a Discovery-n és az utóbbi három muvin kívül más Trek-es cucc nem igazán érdekel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Rog írta:

Köszi de nem tudom egyszerűen leírni. A soriban előkerülő megoldandó dolgok megoldásának elmagyarázásának megértése szokott nehezen menni. Azt tudom hogy miért csinálják amit csinálnak és azt is látom hogy hogyan. A kivitelezés logikája viszont már szinte teljesen homályos és ezért nem érzem teljesnek az élményt. Úgyhogy több dolgot is vissza kéne nézni a válaszokhoz de nem érzem nagy szükségét. Ahhoz nem tartom akkora problémának.

Ezt meg tudom érteni, néhány válasz még nagyon nem kerek. De az utolsó rész alapján ez nem csoda, hiszen még hiányzik egy nagy darab a kirakósból. Nevezetesen a hét anomália forrása. Plusz a technoblabla is elég durva tud lenni - utoljára ilyen durva a Voyagerben volt. Ott már átestek a paci túloldalára, a végén már nem tudtak úgy lerendezni egy párbeszédet, hogy ne legyen benne valami technikai halandzsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van rá esély. Mondjuk a Discovery-nél nem tudom, hogyan működik ez, erről még nem volt szó. Vannak tudományosan megalapozott dolgok, például a spórameghatás egyes elemei ilyenek (fun fact: azok az elemek, amiket ehhez is használnak - nyilván nem a transzgalaktikus utazási mód :D - valóban egy mycologist kutatótól származik, akit tényleg Paul Stamets-nek hívnak, és az első évad After Trek társműsor második epizódjában vendégeskedett is).

The Next Generation és a Deep Space Nine esetében voltak tudományos tanácsadók és komolyan is vették őket. Még ha nem is tudják a készítők azokban, miről hablatyolnak, tudományosan elvileg megállják a helyüket. Ami a Voyagert és az Enterprise-t illeti, tanácsadók ott is voltak, de a VOY színészei bevallották, hogy a technoblabla 90%-át csak rögtönözték a forgatás során, és senki sem szólt rájuk, a szakértőket csak dísznek tartották (nagyobb nevű tudós már nem is adta a nevét a VOY-hoz, míg a TNG-ben azért elég komoly nevek is vendégszerepeltek).

Mivel a DIS második évadában komolyabban rá akartak feküdni a Trek tudományos vonalára, felteszem, a szakértők itt sem csak dísznek vannak, de erről még tényleg nem volt értekezés sehol. Az biztos, hogy a technoblabla növekedett, ami valahol jó, mert ez a Trek egyik sajátossága. Ha meg még meg is állják a helyüket, az külön bónusz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jár az illetékeseknek a szakértők alkalmazásáért a piros pont. :D

 

 

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

(fun fact: azok az elemek, amiket ehhez is használnak - nyilván nem a transzgalaktikus utazási mód :D - valóban egy mycologist kutatótól származik, akit tényleg Paul Stamets-nek hívnak, és az első évad After Trek társműsor második epizódjában vendégeskedett is

 

Az nagyon tuti. :cool:
Amúgy beugrottak róla Roland bátya Godzillájának a Tatopoulos-ai. A gilisztás gyereknek ugyanaz a vezetékneve mint az alkotógárda egyik tervező tagjának. Asszem Godzi külsejét tervezgette a manusz. Olyan lehetett mint Giger papa az élienek esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek: Discovery-nek a második évad végével akár vége is lehetne. Komolyan, ez egy sorozatzáró volt.

Spoiler

A vége meg átkötés a TOS-ba, hiszen az Enterprise-szal zártunk, amint elindult egy újabb küldetésbe az ismeretlen jövő felé, a fedélzetén Spock-kal, aki mostanra az egész Star Trek franchise főszereplője lett, hiszen a TOS-on kívül jelen volt a TNG-ben, a DIS-ben és a Kelvin idővonalon is.

Az évad amúgy marha jó volt, sokkal jobb, mint az első, pedig az is tetszetősre sikerült. Szépen elvarrták a legégetőbb kérdéseket is:

1) Miért nem köztudott a 31-es Szekció létezése a XXIV. században?

2) Miért nem használnak hologramokat egészen a DS9-ig kommunikációra?

3) Miért nem hallottunk soha többé a spórahajtóműről, a Discovery-ről vagy Michael Burnhemről?

Szerintem ezeket jól összehozták annak tükrében, hogy a TOS és a DIS között 50+ év van. Persze azért maradt néhány olyan lyuk, ami fejvakarásra adhat okot, például az a tény, hogy a USS Enterprise máshogy néz ki kívül is, belül is, mások az egyenruhák, és igazából a klingonok kinézetére sem született magyarázat, és most nem arra gondolok, hogy a készítők egyértelműen meghátráltak az újratervezés elől. Hanem arra, hogy a TOS-ban miért nincsenek redősfejűek - de ezt tulajdonképpen be lehet tudni az ENT-ben elhangzottaknak: a klingon népességnek csak egy része lett sima fejű. Ráadásul ez, ha azt vesszük, magyarázat arra is, hogy a XXIV. századból a DIS/TOS korba visszautazó Defiant legénysége miért lepődött meg a sima fejű klingonok láttán. Ha csak kevesen vannak a teljes populációhoz mérten, és azokat - révén egy elcseszett genetikai kísérlet eredményei - a Birodalom még nem is reklámozza, akkor nem csoda, ha az emberek java sosem látott sima fejű klingont.

Ami az Enterprise másságát illeti, nos kérem, itt el kell fogadni, hogy ez a sorozat a 2010-es évek végén, nem az 1960-as években futott. Tulajdonképpen a TNG-ben, a DS9-ban és az ENT-ben is hülyén festett a TOS-os díszlet, szóval én nem bánom, hogy ezt a részét újratervezték. Sőt, ezen a ponton egy TOS remake-t sem bánnék. Jöhetnek a kövek. :) 

 

Most már csak az a kérdés, miről fog szólni a 3. évad?

Spoiler

A Discovery visszatér a "jelenbe", azaz a 2250-es évekbe? Azzal sajnos értelmetlenné tennék a második évad végét, hiszen semmi értelme tagadni, ha a hajó létezik. Vagy a jövőben fog ténykedni? Esetleg a 2300-as évek végén? Nem lenne semmi, ha a Picard sorozat és a DIS között lenne kapcsolat. De ami fontosabb, hogy a Short Treks: Calypsóban láttuk a Discovery-t elhagyatva a XXXIII. században. Az vajon egy alternatív jövő volt, vagy erről részleteket majd csak a harmadik évadban fogunk megtudni?

Ráadásul ezután a Georgiou főszereplésével készülő 31-es szekciós sorozat sztorija is kérdéses. Eddig úgy gondoltam, hogy majd abból a szériából derül ki, miért alakult át a 31-es szekció, de így már az sem biztos, hogy az a 2200-as években fog játszódni. Lehet, hogy Georgiou egy későbbi időpontban visszatér a szekcióhoz?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 20. - 16:12, Dzséjt írta:

Ami az Enterprise másságát illeti, nos kérem, itt el kell fogadni, hogy ez a sorozat a 2010-es évek végén, nem az 1960-as években futott.

Hát igen sajnos itt már nincsenek miniszoknyás nők az Enterprise-on. :)

Amúgy baromi jó volt az évadzáró és fantasztikusan nézett ki, ha a Mandalorian esetében is ilyen mindőségü látványt tesznek mögé, akkor nagyon fasza lesz.

2019. 04. 20. - 16:12, Dzséjt írta:

 

Most már csak az a kérdés, miről fog szólni a 3. évad?

Spoiler

Mintha Kurtzman azt nyilatkozta volna, hogy 950 évet ugranak előre, míg a Picardos sorozat elvileg csak a 24/25. században fog játszódni, szóval nem hiszem, hogy sok kapcsolat lenne, bár Burnham előtt most már szinte nincs lehetetlen. :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Wilde írta:

Hát igen sajnos itt már nincsenek miniszoknyás nők az Enterprise-on.

Nhan az évad első részében miniszoknyában volt, csak feketében, és fekete harisnya is volt rajta, ezért kevésbé volt észrevehető. De ja, a régi TOS-os miniszoknyás egyenruhák már (még) nincsenek divatban. :(

Igen, a 3. évadról a poszt után nem sokkal már én is olvastam. De, ahogy írtad is, Burnham előtt már nincs akadály.

Spoiler

Akár vissza is ugorhatnak a múltba az évad végére. Bár egyelőre nagyon tetszik a koncepció, hogy ennyire a jövőbe mennek és emiatt nem kell semmihez sem igazodniuk. Itt aztán tényleg szabad kezet kaphatnak minden téren. Senki sem sípolhat már azon, miért nincsenek katódcsöves tévék a hídon. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

  Spoiler elrejtése

Akár vissza is ugorhatnak a múltba az évad végére. Bár egyelőre nagyon tetszik a koncepció, hogy ennyire a jövőbe mennek és emiatt nem kell semmihez sem igazodniuk. Itt aztán tényleg szabad kezet kaphatnak minden téren. Senki sem sípolhat már azon, miért nincsenek katódcsöves tévék a hídon. :D 

Spoiler

Esetleg, ha megint találkozna Spock-al, amikor elváltak, akkor láttuk Spockot, ahogy ismét visszaveszi az egyenruháját, meg megborotválkozik, akkor én úgy következtettem a hangjából, hogy reménykedik a viszontlátásban és mivel nagyon szerettem a közös jeleneteiket így örülnék is neki mondjuk.
Egyébként az Enterprise esetében szerintem nagyon jól sikerült az a megoldás, hogy ugye egy régebbi koncepciót próbáltak mondjuk úgy a mai elvárásokra szabva képernyőképessé tenni (a régi sorozat dizájnját sok szempontból ma már számomra fájdalmas visszanézni), tehát nem pontosan úgy nézett ki minden, mint az eredeti sorozatban, de nem is tűnt olyan übermodernnek, mint a Discovery.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Wilde írta:

Egyébként az Enterprise esetében szerintem nagyon jól sikerült az a megoldás, hogy ugye egy régebbi koncepciót próbáltak mondjuk úgy a mai elvárásokra szabva képernyőképessé tenni (a régi sorozat dizájnját sok szempontból ma már számomra fájdalmas visszanézni), tehát nem pontosan úgy nézett ki minden, mint az eredeti sorozatban, de nem is tűnt olyan übermodernnek, mint a Discovery.

Nagyon egyetértek ezzel, szerintem sok tekintetben nagyon jól adaptálták a régi Enterprise-t a modern sorozatba. Egyedül talán az ablak nem kellett volna a hídra, ami ugyan kívülről nem látható, de még így is elég nehezen fér bele a kánonba. Bár persze, ha azt vesszük, hogy ez a régi új Enterprise most jobban hasonlít a mozifilmekben látott refit változatra, illetve nem egy eleme meg az NX-01 Enterprise-ról került át, lényegében tök mindegy, de az ablak az egyetlen, amit én lehagytam volna. Meg kicsit fura, hogy a kapitányi szék mögötti pult mögött is fut egy folyosó.

Amúgy szerintem minden tekintetben jól sikerült. A legfőbb jellegzetességek megmaradtak kívül is, belül is. Megvan Spock mikroszkópja, a kormányos pulton is ott van az a periszkópszerű ízé, és még nagy, színes gombok is vannak a konzolokon. Külön poén, hogy a liftekben a kis kar is megvan, pedig szerintem azt már a TOS végén sem használták.

Amúgy az évad után kifejezetten jó ötletnek tartanám, ha remake-elnék a TOS-t. Nem rebootolnák, mint Abrams, hanem fognák a jobb történeteket, és modern köntösben újra leforgatnák új szereplőkkel, és az ENT/DIS vonalhoz igazított látvánnyal. Valószínűleg az ősi Trekkie-k, akik már azon kibuktak, hogy miért tervezték át az Enterprise-t és szerintük a Discovery nem is Star Trek, kaszát és kapát ragadnának, de szerintem működne. Mert egy biztos: már az Enterprise után is fájdalmas volt a TOS, most meg már felér egy kínvallatással. Tudom, mert most nézem, a DIS hatására elkezdtem kronológiai sorrendben, és az ENT után a TOS-szal folytattam. Háááát... Lehet, hogy feladom. Pláne annak tükrében, hogy a TNG-t meg eleve nem szeretem, így a TOS után jönne a következő szenvedés. Inkább átugrom azonnal a DS9-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a TOS Remastered egészen emészthető, ezt a verziót nézed? Egyébként én is felháborodnék egy remake-en. Teljesen felesleges lenne. Inkább alkossanak új történeteket. Most képzeljük el, ha az EP4-et is újraforgatják más színészekkel és hozzáigazítják a modern látványvilághoz....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este lett a kábé kedd. Amúgy nagyon ütős a szezonzáró. Fel van adva a gyártóknak a lecke.

 

Erősen bízom abban hogy Misiék visszakerülnek majd a saját idejükbe.

 

Spock rész végi fejét elég idétlennek találom. Kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.