Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Most kezdtem el a TNG 4. évadát, van egy olyan érzésem, hogy a következő két napban már nem fejezem be nemhogy az összes Star Treket, de az évadot sem a Picard érkezéséig. :) Mondjuk ettől még folytatom a sorozatokat és persze a PIC-et is nézni fogom. Kellemes meglepetés, hogy sokkal-sokkal jobban élvezem a TNG-t, mint anno. Akkor az első két évad szenvedés volt számomra, és a harmadik évadtól kezdtem úgy, ahogy élvezni. Bár most is úgy érzem, hogy ez a sorozat a harmadik évaddal talált magára (fixálták a szereplőket, a díszleteket, a kosztümöket, de még a Trek univerzum is ekkorra forrta ki magát), most sokkal jobban élveztem az első két évadot is. Talán az "újdonság" varázsa, elvégre már csak nagyon kevés dologra emlékeztem, plusz most angolul nézem, ami hatalmasat dob a sorin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyszer biztos, lényegében még el sem hagytuk a bolygót. Közben megnéztem a második részt is, ami alapos szemöldökráncolást eredményezett, de jó értelemben. Ha a Picard ezen az úton halad, úgy le fogja verni az ékszíjat a régi Trekkereknél, mint az ep8 sok SW rajongónál.

Spoiler

Romulon titkos ügynökök a Csillagflotta felső vezetésében, korrumpált csillagflotta főtisztek, Picard-t meg szó szerint elküldte a p*csába a Csillagflotta főparancsnoka. :o Azért az sokat elárul egy szervezetről, hogyan kezelik a hőseit, és itt nem tudom, ki volt a rosszabb: Clancy admirális, aki üvöltve szidta Picard-t, vagy az a kis pöcs, aki fel sem ismerte, miközben az ex-admirális híres hajója ott lebegett a feje fölött. :facepalm: A Csillagflotta zászlóshajójának egykori kapitánya, több olyan könyv szerzője, ami kötelező olvasmány az Akadémián, olyan ember, akiről egy manővert is elneveztek, a diplomáciai fogásait és stratégiáját tanítják is az akadémián (többet már azelőtt, hogy az Enterprise-ra került volna), erre le kell betűznie a nevét egy tejfelesszájú recepciósnak. :angry:

Tetszenek az új csillagflotta egyenruhák, bár a szürke szerintem a legjobb még mindig, de ezek a színesek közelebb állnak a Trekhez. De úgy vettem észre, kicsit megkavarták a rangjelzéseket főtiszti szinten, legalábbis Clancy admirális nem négy, hanem öt pöttyöt viselt, Oh sorhajókapitány pedig teljesen új rangjelzést kapott (mondjuk sorhajókapitány utoljára a TOS érában volt).

Zhabant és Larist pedig egyre jobban bírom.

Spoiler

Az is tetszett, hogy megmlítették Worfot, Rikert és Geordit. Azt tudjuk a trailerből, hogy Riker és Troi megjelennek, kíváncsi vagyok, a többieket előveszik-e. Remélem, hogy az évad végén feltűnik az Enterprise E és a kapitányi székben Geordi vagy Worf fog ülni. :) 

Ami kicsit fura, hogy miközben mindenfelé DIS-kompok röpködnek, most feltűntek a Nemesisben látott Argo újabb (sorozatgyártott?) változatai. Vajon miért alkalmazzák a DIS-beli kompokat (ami ugye igen furcsa, hiszen a két sorozat cselekménye között több mint 100 év van), ha egyszer volt kapacitásuk új kompokat is csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Discovery is tetszett, de nagyon jó a Picard is. Patrick Stewartot ebben a formájában még az elején egy kissé szoknom kellett, de az jó, hogy az egész világon is érződik, hogy mennyi idő telt el nem csak az arcokon. @Dzséjt arra én is kíváncsi lennék, hogy kik térhetnek majd vissza a TNG régi szereplői közül, de arról volt korábban szó, hogy Guinan esetleg megjelenhet a második évadban, legalábbis Stewart meghívta Whoopi Goldberget:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt hétvégén elkezdtem az elejétől nézni az Enterprise-os eresztést. A Tüskén való nézés alatt egyre jobban keltegette az érdeklődésemet és a gyakoribb szereplőket (a híd csapatát, a dokit, a gépész parancsnokot és a kutyut) sikerült megkedvelnem így nem láttam akadályát annak hogy jobban beleássam magam a témába.
Valamelyik nap belefutottam a harmadik szezon kamu dutyiból szökős részébe és mivel érdekelt hogy hova fut ki az a bazinagy golyófegyveres dolog arra a szálra mentem rá jobban. Közben meg beiktattam néhány első szezonos részt. Ma délután az idővonal helyreállítós rész is megvolt ezért az első szezonra fogok nagyobb figyelmet fordítani. Nemrég tudtam le az üstökösön ügyködős részt.
Úgy tervezem hogy az átverős részig folyamatosan nézem és akkor veszem elő a negyedik szezon fennmaradó részeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 04. - 18:09, Wilde írta:

arra én is kíváncsi lennék, hogy kik térhetnek majd vissza a TNG régi szereplői közül, de arról volt korábban szó, hogy Guinan esetleg megjelenhet a második évadban, legalábbis Stewart meghívta Whoopi Goldberget

Egen, plusz pletykálják még Robert Picardo feltűnését is a második évadban. Mondjuk mind Guinnen, mind a Doktor (vagy csak egy szimpla Mark I. OSH) fura lenne abból a szempontból, hogy egyik sem az a túlságosan öregedő típus. Guinnenre még rá lehetne fogni, hogy pár száz év után már meglátszódik rajta a kor, de az OSH azért fura lenne - mondjuk ő meg jöhetne Luise Zimmermanként. Persze, Data felűtnése után, akin szintén látszódott a kor (fun fact: ez még nem is lenne fura, ugyanis az egyik alternatív jövős TNG részben szerepel, hogy Data képes megváltoztatni a külsejét, ezáltal "öregedés" jeleit mutatni).

Én mondjuk annak örülnék, ha minél több szereplő előkerülne vagy legalábbis kiderülne, hogy mi lett a sorsuk. Ugyanígy jó lenne kicsit tágabban belelátni a világba is. Azt már tudjuk, hogy a Romulus pusztulása után mi lett a Romulanokkal (azt meg külön díjazom, hogy retconolták az "egész galaxist veszélyeztető szupernova" ötletét :) ), és hát a borg sem maradt parlagon, de mi van a Cardassiai Unióval? A Dominiummal? A Klingon Birodalommal? Klingont amúgy is jó lenne látni, mert velük már teljes a képzavar. A DIS-ben ugye teljesen új külsőt kaptak, aztán elkezdték a második évadra visszaformálni őket, most meg a PIC-ben az archív felvételeken Worfot a normál külsőjével láttuk - ami nem csoda, hiszen egy TNG epizódból volt a kép. És már csak azért is jó lenne valami, mert mí a DIS-beli klingon átváltozást nem magyarázták meg in-universe, addig például a két különböző romulan kinézetre kaptunk magyarázatot (amiért külön dícséret a készítőknek). Viszont a kompok a DIS-ből vannak, ahogy a Constitution-osztály képe is onnan volt.

Az új egyenruhák amúgy nagyon jól festenek, és külön tetszik, hogy két új típust is kaptunk, a 2380-as és a 2390-es évekbeli dizájnnal. Utóbbinál a komjelvény hajaz egy olyan jelvényre, ami több alternatív jövőben is feltűnt. Illetve más dolgokat is átvettek.

Spoiler

Például Picard lehetséges halálos betegsége is benne volt az utolsó TNG epizódban.

Azért az már három rész után elmondható, hogy míg a DIS-sel a készítők olyannyira eltávolodtak a Star Trektől, hogy jószerivel alig lehet ráismerni, addig a PIC teljes egészében beintegrálható, annak ellenére, hogy azért itt is érződik az újítás, és láthatóan nem ignorálja a DIS-t. Mondjuk, miközben párhuzamosan nézem a TNG-t, és hamarosan jön a DS9 is, még mindig úgy érzem, hogy ebben az egész Trek-franchise-ban egyetlen elem a kakukktojás, és az a TOS. Ha azt kivesszük, még a DIS sem annyira problémás.

2020. 02. 07. - 21:24, Rog írta:

Múlt hétvégén elkezdtem az elejétől nézni az Enterprise-os eresztést. A Tüskén való nézés alatt egyre jobban keltegette az érdeklődésemet és a gyakoribb szereplőket (a híd csapatát, a dokit, a gépész parancsnokot és a kutyut) sikerült megkedvelnem így nem láttam akadályát annak hogy jobban beleássam magam a témába.
Valamelyik nap belefutottam a harmadik szezon kamu dutyiból szökős részébe és mivel érdekelt hogy hova fut ki az a bazinagy golyófegyveres dolog arra a szálra mentem rá jobban. Közben meg beiktattam néhány első szezonos részt. Ma délután az idővonal helyreállítós rész is megvolt ezért az első szezonra fogok nagyobb figyelmet fordítani. Nemrég tudtam le az üstökösön ügyködős részt.
Úgy tervezem hogy az átverős részig folyamatosan nézem és akkor veszem elő a negyedik szezon fennmaradó részeit.

Ejha, sajátságos sorrendben nézed, de azt hiszem, a legjobb pontján kezdtél neki. Az ENT 3. évada hatalmas javulás az első kettőhöz képest. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejött az a 16 rész amit az első szezonból láttam. Bőven megérte nekikezdeni. Azt éreztem hogy tetszeni fog a sori de azt nem hogy jobban mint vártam. Naponta három részt tudok le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, van-e még itt olyan, aki óvodás kora óta Trek fan (ami az én esetemben most már 30+ évet jelent, óóóójvééé, ebbe sem kellett volna belegondolnom :) ), de, amikor

Spoiler

Picard az előző részben a kis kenyérrel teli szatyrával a kezében kimondta, hogy "engage", na ott kicsordult a könnyem.

Bár a TNG egészen mostanáig nem volt a kedvencem, annak idején a TOS után abból láttam a legtöbbet, és a modernebb világ miatt - na meg mert akkor már felfogtam belőle dolgokat, hiszen a TOS-t még a német RTL-en, meg a Pro 7-en néztem 4-6 éves koromban, és németül semmivel sem tudtam jobban akkor, mint ma, a TNG-t meg már 13 éves koromban láttam magyarul - jobban bejött. Aztán persze jött a DS9, most meg, sok-sok évvel később az újranézés folyamán a TNG is kezd nagyon felértékelődni. Bár lehet, hogy aztán a sorrend visszaáll, miután megnéztem a DS9-t és a VOY-t is. Bár a DS9 még mindig vezető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elég lazán kezelem a Star Trek-et. Nagyon régen láttam négy Shatner-es muvit. Azon kívül még a három új fajtát tudtam le normálisan.
A sorik közül az Enterprise-oson kívül csak a Discovery-s érdekel annyira hogy érdemlegesen kövessem. A többi közül belefutottam néhányba de nem sokat láttam belőlük. A Discovery-s az első ST-s sori ami komolyan érdekel. Azt se tudom hogy miért kezdtem el a megjelenésének idején nézni. Végül is nem bántam meg hogy belevágtam.
Az Enteprise-ossal meg egyáltalán nem foglalkoznék ha nem csípek el egy T'Pol-os jelenetet belőle. Azóta ha tehettem belenézegettem a soriba hogy láthassam a csajszit. Aztán egy idő után más oka is lett annak hogy belenézegessek. Majd szép lassan eljutottam a sori elejétől való nézéséig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elég későn kerültem kapcsolatba a Star Trekkel. Kb. 18 éves voltam, mikor egy haverom ajánlására elkezdtem nézni az ENT-et. Ezzel párhuzamosan a TOS-t adta a TV6 és azt is néztem (vasárnap reggel 5 db részt adtak le egymás után...) és minden elavultsága dacára beszippantott. Az ENT 3. évada szerintem fantasztikus, kár, hogy a sorozatot még ez sem mentette meg. 

 

Utána jöttek a többiek. A DS9 nekem is abszolút favorit, ironikus módon pont azért, mert a legkevésbé ST-jellegű. :) Az összes szereplőt imádom ott, túlzás nélkül. Ehhez képest a TNG nekem mindig is sótlan volt egy kicsit, bár az utolsó három évad ott is nagyon erős és a világépítésben ez a sorozat a legkiemelkedőbb. A karakterekkel azonban soha nem tudtam megbarátkozni: Troi, La Forge, Data, Riker, a két Crusher... egyiket se kedveltem soha. A VOY-t még soha nem láttam végig, a delta kvadránstól én nagyon idegenkedem. 

 

A "régi" filmek közül egyedül A nem ismert tartomány jött be maradéktalanul. Még a Kapcsolatfelvétel is elment, a többit azonban nem szeretem. Nekem a ST mindig is elsősorban tv-sorozatként funkcionált. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Star Trek a 2009-es reboot-tal indult. Aztán elkezdtem kiadási sorrendben nézni a sorozatokat, majd a filmeket. Meg kell mondjam, a TNG által megágyazott éra lett a kedvencem, ezen belül is a DS9 a kedvenc sorozatom (a Voyagert is szeretem). Ezért jobban is bejön a PIC mint a DIS. Főleg hogy a PIC a Romulán pusztulásával utal a Kelvin-idővonalra is. Még lehet Spock nagykövet eltűnésére is utalnak majd.

Spoiler

Nagyon örültem Hetes feltűnésének. Ha már ő felbukkant, - gondolom ő főszereplő lesz -

nagyon szeretnék még 1-2 cameot. Amit nagyon remélek az Miles O'Brien! :D De tiszteletét tehetné akár Janeway admirális is. Vagy Quark. :D Örülnék még Nognak is, mint mondjuk valami magas beosztású csillagflotta tiszt, csak sajnos a színész halála miatt nem hiszem hogy megvalósul. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én először még általános iskolás koromban kóstoltam bele a Star Trekbe még a Viasat3-on. Akkoriban nem nagyon fogott meg, valahogy nem kötött le annyira. Nagy SW rajongóként olyan szegényes volt ez a világ, nincsenek benne fénykardpárbajok (de még fénykardok se), a phaser fegyverek is olyan furák voltak, meg az akciójelenetek is elmaradtak az én kisiskolás elvárásaimtól, hogy hát ebben nincsenek olyan látványos akciók, robbanások, alig lőnek, az idegen fajok is sokkal egyszerűbbnek tűntek a SW sokszínű űrlényeihez viszonyítva... úgyhogy nem volt szerelem első látásra. Aztán később én is RacerX-hez hasolnóan JJ Abrams féle Star Trek filmmel lettem igazán rajongó. Utána DS9 volt az első sorozat, amit így szisztematikusan az első résztól kezdve az utolsóig végignéztem, utána TNG volt a következő, aztán az ENT, utána a VOY és legutoljára már inkább csak érdekességként a TOS (az animációsat igazából sosem láttam, bár mindig tervben volt, hogy majd egyszer végignézem). Szóval elég összevissza láttam az évadokat. A legjobban nekem is a DS9 tetszett, számomra egy ST sorozatnál mindig a karakterek a legfontosabbak, hogy most hosszú évadokon és több, mint 100 részen át kiket fogok nézni az a legfontosabb. Ebben a tekintetben a DS9 nagyon rendben van, a főszereplők mellett az egyik legbadassebb főszereplőt kaptuk Sisko képében, de Worf is pl. itt sokkal jobban tetszett, mint a TNG-ben, a mellékszereplők pedig tényleg itt a legjobbak Garak, Nog hatalmas kedvencek, de a ferengiket amúgy is nagyon bírom, Quarkkal az élen. A Cardassia - Bajor konfliktus is nagyon tetszett, plusz az a vallási szál is, amit még hozzáadtak a történethez egyfajta ilyen high conceptként. Itt a történet és a karakterek is nagyon jó egyensúlyban voltak. A TNG esetében a karakterek közül többeket is kedveltem, Riker, Data, de úgy általánosságban nem kötődtem annyira ezekhez a szereplőkhöz és a történet sem kötött le annyira. A DS9-nak az is volt az előnye a korábbi sorozatokkal szemben, hogy itt megvolt az az átívelő szál, amit a sorozat elejétől a végéig építgettek és jobban hatással voltak a korábban történet események a későbbi epizódokra. A VOY és az ENT volt az a két sorozat, aminek a karaktereit a legkevésbé sikerült megkedvelni. Nem volt igazán idegesítő szereplő (az talán a TNG-ben Wesley Crusher volt csak), de nem voltak számomra igazán érdekesek, izgalmasak ezek a karakterek. Az sem tetszett mondjuk az ENT esetében, hogy mivel időben ez játszódik a legkorábban ebben még nincsen ott rengeteg olyan kis részlet, ami a kronológiailag később készült sorozatoknak már a sajátja és kevésbé hogy úgy mondjam "star trek-es" (emlékszem még milyen ügyet csináltak egy egyszerű transzportálásból is, ami később már úgy ment, mint nálunk az autózás, de itt még igazi kuriózumnak számított). Szóval ez inkább kidobott az éléményből, de nálam a legalacsonyabban a TOS van, ami mai szemmel nézve tényleg már csak, mint egy fajta érdekesség állja meg a helyét. Az egy dolog, hogy a kor sajátosságait figyelembe vesszük (ezt a miniszoknyás katonai egyenruhát nem tudom, hogy mennyire gondolták komolyan, de azon nagyon érződik a 60-as évek) akkor egyfajta kordokumentumként is jól funkcionál, de mint az űrben játszódó sci-fi a látvány azért nagyon rosszul öregedett. A 2001 is a 60-as évekből való, de ott nem éreztem ezt a diszkomfort érzetet, mint itt sok helyen, az akció szekvenciák is sokszor megmosolyogtatóak, de azért van benne néhány olyan történet, amin jól szórakoztam, meg mégis itt fektették le az alapjait az egész franchisenak és mitológiának, meg úgy általánosságban a ST ethosznak. Ha rangsorolni kellene azért ezt tenném az utolsó helyre még úgy is, hogy a főbb karakterek itt talán még jobban is tetszettek, mint a DS9-ban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
1 órával korábban, Iqvi írta:

A két új Star Trek sorozsty Discovery és Picard közül melyiket érdemes nézni? 

Eddig csak a Voyagert és az Enterpriset néztem végig, illetve pár évadot még láttam régebben az Új Nemzedékből.

A Picard-ot erősen ajánlom. Nekem a korszak miatt jobban tetszett mint a DIS. Ja meg van néhány kapcsolódási pont a VOY-al is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az megszokott a Star Trektől, mindkét sorozat nagyon más. A DIS epikusabb, a PIC karakterközpontú. A DIS-hez nem igazán kell ismerni a korábbi Treket, a PIC-hez azért nem árt pár dolgot tudni a TNG-ből, a VOY-ból és nagyon-nagyon javallott még előtte megnézni a tizedik filmet, a Nemesist (és az sem árt, ha tudod, miért utazott vissza Nero a múltba a 2009-es Star Trekben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A  CBS All Access  újabb Star Trek sorit tervez. A  Star Trek: Strange New Worlds a Discovery-s Pike-Spock-Number One trió főszereplésével kábé tíz évvel Kirk Enterprise-ra való kerülése előtt fog kezdődni.

 

“Fans fell in love with Anson Mount, Rebecca Romijn and Ethan Peck’s portrayals of these iconic characters when they were first introduced on ‘Star Trek: Discovery’ last season,” said Julie McNamara, executive vice president and head of programming at CBS All Access. “This new series will be a perfect complement to the franchise, bringing a whole new perspective and series of adventures to ‘Star Trek.’”

 

“This is a dream come true, literally,” said  Goldsman. “I have imagined myself on the bridge of the Enterprise since the early 1970s. I’m honored to be a part of this continuing journey along with Alex, Henry and the fine folks at CBS.”

 

“When we said we heard the fans’ outpouring of love for Pike, Number One and Spock when they boarded ‘Star Trek: Discovery’ last season, we meant it,” said Kurtzman. “These iconic characters have a deep history in ‘Star Trek’ canon, yet so much of their stories have yet to be told. With Akiva and Henry at the helm, the Enterprise, its crew and its fans are in for an extraordinary journey to new frontiers in the ‘Star Trek’ universe.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű hír! Ennek nagyon örülök. Szegény Pike a TOS-ban nem kapott teret, a Kelvin idővonalon is gyorsan halt, de a DIS-ben kibontakozhatott és nagyon szimpatikus karakter lett. A régi/új Spock is tetszett, Number One, vagyis hát, ha már adtak neki nevet, nevezzük nevé: Una meg bár a DIS-ben nem szerepelt sokat, még így is többet, mint a TOS-ban. Vele még sok mindent lehet kezdeni. Hát még azzal a ténnyel, hogy egy teljesen új legénységet ismerhetünk meg az Enterprise fedélzetén.

Ráadásul én nagyon csípem a DIS éráját, szóval örülök, hogy új sorozat fog játszódni abban.

Spoiler

Ha már egyszer a USS Discovery hátrahagyta ezt az érát, és olyan korszakba ment, ahová Star Trek még nem merészkedett azelőtt. :) 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy mi ez a Kelvin éra, és miben különbözik az alap korszaktól? Vagy ez csak az Abrams filmek univerzumának neve?

Igen. Jelenleg három univerzumot különböztetünk meg a Star Trekben, ezek párhuzamosan léteznek (a sok időutazás és időbe beleavatkozás miatt sokkal-sokkal több párhuzamos világ létezik a Trekben, de ez a három a fő).

Elsődleges vagy prime univerzum, ebben játszódik az Enterprise, a Discovery, az eredeti Star Trek, a The Next Generation, a Deep Space Nine, a Voyager és a Picard, valamint az első tíz film, és ez a kiindulópontja a 2009-es Star Trek című filmnek is, mert az öreg Spock és Nero innen utaznak vissza a múltba és kreálják meg a Kelvin-idővonalat. És persze itt fog játszódni az Strange New Worlds és a 31-es szekcióval foglalkozó széria is, amiről azóta sincs hír, hogy bejelentették.

Tükör- avagy mirror univerzum, ebbe több sorozatban is elugrunk (ENT, DIS, TOS, DS9), afféle anti-Star Trek univerzum, ebben nem Bolygók Egyesült Föderációja, hanem Terran Birodalom van, mert az emberiség nem felfedezni indult az űrbe, hanem hódítani.

Kelvin-idővonal vagy Abramsverse, ebben játszódik a 2009 Star Trek, a Star Trek: Into Darkness és a Star Trek: Beyond. A (hivatalos) nevét a Star Trek elején szétlőtt USS Kelvinről kapta, mivel annak a hajónak a pusztulása hozta létre az alternatív valóságot. Érdekesség: az ENT ennek az univerzumnak is része, mivel a két idővonal 72 évvel a sorozat cselekménye után vált szét. Amúgy a legjelentősebb különbség, hogy a Kelvin-idővonalon a Föderáció gyorsabban fejlődött és terjeszkedett a Narada megjelenése, majd a Vulcan pusztulása miatt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Picard sorozat tök jól indult (asszem még ajnároztam is itt), de az évad közepére eléggé ellaposodott. A történetet sem érzem kiemelkedőnek, a főszereplőket meg még úgy sem. Picard-dal és a legénységével sosem voltam kibékülve, a TNG áll tőlem a legtávolabb az összes ST-sorozat közül.

 

A Discovery, minden "atipikus ST" karakterisztikája ellenére jobb benyomást tett rám eddig, főleg a 2. évad. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében a Discovery nekem is jobban tetszik, és tőlem is messze áll a TNG csapata, de a nosztalgia faktor miatt, és mert ez folytatta a Nemesis óta megrekedt cselekményt, nekem bejött. Nem lett a kedvenc sorozatom, de a TNG-nél jobban csíptem.

Spoiler

Riker és Deanna megjelenése, Icheb halála és Data sorsának lezárása pedig egy olyan "öreg" Trekkie számára, mint én, pedig nagyon érzelem dús momentumok voltak.

Amit igazán fel tudok hozni ellene, az az, hogy a sztori vezérfonala lényegében ugyanaz, mint a DIS második évadának vezérfonala.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Ti eddig hogyan néztétek a Star Trek sorozatokat?

Próbáltam kronológiailag, de úgy annyira szembetűnő 2 sorozat, pl DIS-TOS közti filmes technológiai fejlődés - főleg hogy sztori szerint nincs több száz éves időugrás, hogy engem zavart. Inkább kiadási sorrendben szoktam nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.