Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

@Dzséjt Örülök, ha meghoztam a kedved hozzá és még emellé tetszett is. 

 

Amit írtál a szereplőkről én is azt emelném ki, hogy nagyon jó volt úgy látni ezeket a szereplőket, hogy amellett, hogy a sorozat és adott esetben egy-egy epizód hősei és akár a nap megmentői lehettek, azért látjuk azt, hogy ők az alsó fedélzeten vannak. Esendőek, megvannak a gyengéik, emberközelibbek, még Mariner is, aki a legvagányabbnak és a legkompetensebbnek tűnik. Az évadzáróba beletettek egy kis cliffhangert szóval kíváncsi leszek milyen irányba viszik el majd a második évadot, de ahogy hozzáálnak a problémákhoz az nagyon tetszik. Nem veszi magát nagyon komolyan a sorozat (ami a hangvétele miatt adott is) és sok Trek utalás épül arra, hogy kikaríkiroznak jegyeket, szereplőket. Mikor Q megjelenik és Mariner elküldi, hogy mennyél inkább Picardhoz az nagyon találó volt. Amúgy nem tudom az megvan-e, de ha jól emlékszem az egyik korai (1. vagy 2. epizód) részben van SW utalás is Anakinnak a homokkal csajozós dumájára...

 

Spoiler

A holofedélzetet több perspektívában láthattuk már a korábbi sorozatokban (voltak közte szerintem eléggé ötlet és elképzelés hiányosak - mikor akartak csinálni mondjuk egy western közegben játszódó részt és akkor menjünk a holofedélzetre, vagy a Sherlock Holmesos nyomozós szál Picardékkal a TNG 2. évadából), de ilyen jellegű önterápiára most hirtelen nem emlékszem. Ahogy Mariner szó szerint és képletesen is megküzdött saját magával az nagyon emlékezetes volt. Korábban (talán a 7. részben) volt az, mikor összetalálkozott egy korábbi barátjával az akadémiáról és valami olyasmi volt a rész végkicsengése, hogy még keresi önmagát, hogy mit is akar és ezért érzi jól magát az alsó fedélzeten, de ezt jól vitték tovább az anyjával való kapcsolatára.

Amúgy az is tetszett, ahogy a többi szereplő viselkedett az epizódban, mind nagyon jól illett a karakterükhöz. Legyen szó akár Boimlerről, aki már nevetségesen pedáns módon próbálta a saját céljait követni, de Tendi, vagy Rutherford is kellően elütöttek attól, amire Mariner szánta ezt a szimulációt. Ők megmaradtak a saját integritásukban, míg Mariner megküzdött magával.

 

2020. 10. 17. - 12:59, Iqvi írta:

Amúgy apropó Picard, nemsokára a végére érek az első évadnak, a hetedik résznél járok, és azt szerentém kérdezni, hogy lesz-e második évad, és ha lesz kb mikor?

 

Szerintem inkább 2022-körül érdemes számítani rá, de tervben van a folytatás. Ha láttad a TNG-t akkor a Dzséjt féle listához még hozzáadnám Guinant, mint visszatérőt. Valami beszélgetős műsorban Patrick Stewart személyes hívta meg (Kurtzman jóváhagyásával) Whoopi Goldberget, hőgy ő is visszatérjen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Wilde írta:

ha jól emlékszem az egyik korai (1. vagy 2. epizód) részben van SW utalás is Anakinnak a homokkal csajozós dumájára...

Igen, megvolt az is, az első részben volt, szintén a holofedélzeten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég egy zért frászbug csoportban volt alkalmam "megcsodálni" egy "ékesszóló" "vitát" a Star Wars vs Star Trek témában. Nem szóltam bele, egészen addig, amíg az érzelmek el nem fajultak és az "ékesszólás" "logikus érvek felsorakoztatásába" csapott át (magyarul a két franchise ekézése átcsapott egymás anyázásába), akkor viszont bedobtam a közösbe ezt a képet azzal, hogy talán a Trek szellemében és a Wars alapköveként kezet rázhatnának a felek.

george_lucas_0.png

 

Balra a Star Trek atyja, Gene Roddenberry, jobb oldalon pedig az az úriember, akit remélem nem kell bemutatnom, mert ha valaki mégse ismerné fel itt, azt elvből bannolom. :D A kép 1987-ben készült, a Starlog Magazine-ba került bele, amikor is Roddenberry segített az amúgy Star Trek rajongó Lucasnak megünnepelni a Star Wars 10. születésnapját. A vita ezután elhalt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 20. - 22:11, Frenkie írta:

Ráadásul az ILM csinálta a nyolcvanas években pár Stra Trek film trükkjeit. Az ILM meg egy bizonyos Mr. Lucas tulajdona.

Így van, az ő szakértelmük a The Wrath of KhanThe Search for Spock, a The Voyage Home, az The Undiscovered Country, a Generations, a First Contact, a 2009-es Star Trek és az Into Darkness remek látványa, sőt ők alkották meg a komplett The Next Generation sorozatot effektjeit is.

 

És most az új Star Trek sorozatokban is elkezdik azt a technológiát használni, amit a The Mandalorianhoz használnak, azaz az AR falat. Mivel a 4. évadot a COVID-19 miatt nem forgathatják le olyan nemzetközi módon, mint a 3. évadot (a 3x01-et pl. Izlandon vették fel), így Torontóban lesz felvéve az egész és a Mandi AR fal-technológiát fogják használni, hogy megteremtsék az idegen világokat. A jövőbeli Trekeknél is szeretnék majd alkalmazni, így a Starnge New Worlds-nél szinte biztos használjak majd, és valószínűleg a Picard 2. évadában is.

https://trekmovie.com/2020/10/19/star-trek-tv-productions-to-add-ar-wall-to-create-virtual-sets-like-the-mandalorian/?fbclid=IwAR38VzP-WwitBCh5RuFwgnUFVzth7sIlz-6DRtuttUbwtWUWadkbMoJlps0

 

A cikkből az is kiderült, hogy a DIS 3. évadának forgatása 10 nappal azelőtt fejeződött be, hogy Hollywood mindent leállított a járvány miatt. Így az évadban látott vizuális effektusok tetemes részét távmunkában készítették el, és azok a színészek, akiknek CGI kiegészítője is van (pl. Sarunak, neki a csápjai CGI) otthon készítették el a felvételt, a házi mo-cap stúdiójukban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este befejeztem a Picard első évadát, így most írnék róla egy kis szösszenetet röviden. Elsősorban kezdeném Picard-al, ő nem igazán tartozik a kedvenc kapitányaim közé, az inkább Archer és Janeway, de régen néztem az Új Nemzedéket, és a filmeket is láttam amiben szerepelt. Ebben a sorozatban megkedveltem az öreg admirális karakterét, remélem az évad végi cliffhangert a testével kapcsolatban jól kifogják használni a második évadban, ahogy azt is várom hogy jobban ráfeküdjenek a legénység egyéb tagjaira, legyen itt szó Riosra, és a Hologramjaira, vagy Raffi és Hetes kapcsolatára. A látvány és a világ a sorozatban nagyon a helyén volt, elképesztő, hogy a romulánok egy ősi prófécia miatt képesek voltak elpusztítani a flottát a Marson amit a föderáció a megsegítésükre kezdett el építeni.:facepalm: Romulán oldalról a karakterek közül igazán csak Narek jött be, a húga és Oh parancsnok annyira nem, de remélem a második évadban még visszatérnek a Borggal együtt, mert azt nem is láttuk hogy mi lett a kocka legénységének a sorsa miután lezuhantak a Copelliusra, és vége lett a krízisnek. Tehát vannak még lehetőségek a sorozatban, várom a folytatást. Mindössze egy dolog nem tetszett, az pedig a La Sirena, amivel hőseink repkedtek, nem igazán éreztem Trekkesnek a dizájnt. 

9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 24. - 10:59, Iqvi írta:

remélem a második évadban még visszatérnek a Borggal együtt, mert azt nem is láttuk hogy mi lett a kocka legénységének a sorsa miután lezuhantak a Copelliusra, és vége lett a krízisnek

Bár még visszatérhetnek, szerintem ezt anélkül is meg lehet magyarázni. A Copellius a Föderáció védőszárnyai alá került, és bár a szervezet kezd egyre több sebből vérezni, azért még vannak pozitív oldalai. Biztos vagyok benne, hogy Picard és a bolygón élő androidok, na meg Altan támogatásával folytatódik az, amit Hugh elkezdett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

a szervezet kezd egyre több sebből vérezni, azért még vannak pozitív oldalai.

Ezt szerintem nagyon jól és egyértelműen sikerült ábrázolni az évadban, elég ha csak Clancy admirálisra gondolok vagy arra hogy Oh beférkőzött a felsővezetésbe. Ezután még a 

Spoiler

Burn nélkül is elbukott volna előbb vagy utóbb. Arra viszont kiváncsi vagyok, hogy hogyan állítják majd vissza a darabjaira hullott szervezetet a 32.században Burnhamék.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a válasz a spórahajtóműben keresendő.
Ahhoz nem kell dilítium és elég gyorsan lehet vele közlekedni.

Spoiler

 

Elég csak felszerelni vele a még meglévő flottás hajókat, és máris elindulhatnak rendet vágni a galaxisban, ráadásul eme technológia felajánlása csábító is lehet, így a különböző fajok újracsatlakozása is felgyorsulhat. Illetve szerintem a USS Discovery legénységének idealizmusa is jó kis boost lesz, főleg a morálisan szálfaegyenes Saru (megbízott) kapitánnyal az élen.

Abban viszont kételkedem, hogy a Föderáció a kiégés nélkül elbukott volna a kiégés nélkül.

 

Az Insurrectionben már jelentkezett problémák és a PIC-ben látott komoly gondok után a Föderáció még több mint 800 évig megvolt. Ennyi ideig nem maradt volna fenn, ha időközben nem újul meg. Szerintem, ha nem tört ki több komolyabb háború, a béke ideje alatt minden visszaállt a maga kerékvágásába. Talán még Picard admirális is hozzájárul majd ehhez.

Azért a Föderációnak most megvan bőséggel az oka a bezárkózásra, az önvédelemre és némi paranoiára. 2366-tól kezdve egészen 2375-ig, a domínium elleni háború lezártáig komoly veszteségeik voltak, ráadásul a xindi támadás óta először, vagyis több mint 200 év után alig tíz év alatt három támadás is érte a Földet. Kétszer a borg jelent meg a küszöbön, egyszer pedig a Breen Konföderáció csapott le rá. Több száz hajót és több százezer életet vesztettek el. Kolóniák vesztek oda, a klingonokkal is összerúgták ideiglenesen a port, ráadásul átformálódóban van a Cardassiai Unió, a Romulan Csillagbirodalom megszűnt létezni - ezeknek is komoly politikai és gazdasági hozadékai lehetnek, hiszen nincs már romulan semleges zóna, illetve azok a kolóniák is új helyzetbe kerülhetnek, amik miatt anno kitört a maqueis lázadás.

A TNG éra azért olyan békés és prosperáló, mert a Föderációnak a klingonok ellen vívott háború 2257-es lezárásától kezdve semmi komolyabb fenyegetéssel nem kellett szembenéznie. Lokális vagy elszigetelt események fenyegették, ezek is többnyire nagyon messze estek a Földtől, vagy ha mégis odáig vezettek, ott is el tudták szigetelni. Több mint 100 évig tartós béke honolt, így könnyű a felfedezésre, a diplomáciára és a többi ilyen, békés dologra összpontosítani. Csak aztán jött az a 9 éves periódus, ami emberéletek százezreinek életét követelte, és addig nagyszerűnek tartott flottahajók pusztultak el, stb. Ez komoly félelmet okozhatott, sok dolgot újra kellhetett gondolni. Ennek hozadéka lehet az is, hogy az Inquiry-osztályból egy egész támadóflottát hoztak létre (lásd: PIC vége). Ahelyett, hogy a Föderáció számtalan különböző típusú kutatóhajóból állítana össze haderőt, a domínium háború és a borg támadások egyik konklúziójaként létrehozott egy osztályt, amiből komplett, gyors reagálású haderőt állított fel.

Engem most a 2390-es évek helyzete a klingonok elleni hidegháború utolsó időszakára, a 2290-es évekre emlékeztet. Amikor a Csillagflotta tisztjei képesek voltak szövetkezni klingon vezetőkkel, hogy meggyilkolják a Birodalom kancellárját és a Föderáció elnökét. Amikor a Csillagflotta főparancsnokságának tisztjei mondják azt, hogy hagyják veszni a Kronoszt (hasonlóan hagyták veszni a Romulust). Szóval a khitomeri konferencia megkezdése előtt is eléggé érdekes volt a Csillagflotta álláspontja. Clancy flottaadmirális lehet, hogy szabadszájú, arrogáns és egy tetű, de emlékezzünk csak Cartwright flottaadmirálisra, a Föderáció elnökére rálövő West ezredesre vagy Valeris hadnagyra. 

Mégis, abból a krízisből is felépült végül a Föderáció.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg érdekes lenne látni egy komplett Föderációs flottát spórahajtóművel rohangálni a galaxisban:D. De ezzel szemben pedig használják a Borg transztér technológiát is, ha tényleg elterjed a spórahajtómű, akkor valószínű ez háttérbeszorul. Várom már a DIS 3.részét az évadból amikor elmennek a földre, kiváncsi vagyok hogy ott milyen állapotban van a Föderáció, hiszen mégis az volt a központ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Iqvi írta:

De ezzel szemben pedig használják a Borg transztér technológiát is

Nem a transwarp meghajtást használják, hanem a quantum slipstream hajtóművet. Az is a Voyagerben volt, Arturis adta át a USS Voyager legénységének a technológiát azzal, hogy odavitte nekik a USS Dauntless-t (bár, mint kiderült, ez az egész Arturis csapdája volt, a Voyager legénységét a borg kezére akarta adni bosszúból). Egy évvel később Janeway-ék megépítették a saját quantum slipstream hajtóművüket, de az végzetesnek bizonyult a USS Voyager számára - ezt a fatális hibát aztán a két túlélő, Kim és Chakotay egy kis időutazással korrigálták, és a Voyager elvesztette a slipstream meghajtást, de még így is lefaragtak tíz évet a hazaútból.

A quantum slipstream amúgy hasonlít a transwarp meghajtásra, de végső soron ez is "csak" egy warp hajtómű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát megnéztem a Discovery legújabb részét, és jobban nem is csalódhattam volna az emberiség földön maradt részével. 

Spoiler

Konkrétan szartak az egész Föderációra, amiért Jonathan Archer és a legénysége megdolgozott. Bezárkózó, és agresszív helyet csináltak belőle. Komolyan mondom hihetetlen, erre a legjobb példa az, amikor Wen-ék hajója a Titánról megérkezett a földre hogy segítséget kérjen, szó nélkül el lett pusztítva. Adira kartere viszont nagyon szimpatikus lett. Benne végülis megtalálták Tal admirálist.

Remélem ahogy haladunk előre az évadban úgy fog majd minél több Föderációs maradvány előbukkanni, és csatlakozni a Discoveryhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kellemes meglepetést nyújtott az új rész ezzel a fordulattal.

Spoiler

Féltem attól, hogy a spórahajtóműnek hála a USS Discovery megérkezik a Földre, aztán máris indul a Föderáció-újraépítő projekt azzal, hogy mindenki megkapja a spórahajtóművet. Így legalább van még miért teperni, és a Föderációt akár egy 4. évadban is el lehet kezdeni újjáépíteni - sőt így kicsit kevésbé Andromedás a DIS új évada. Ott alapjaitól kellett felépíteni a galaktikus szövetséget, itt meg jelenleg a cél az előkerítése, aztán az újra kiterjesztése.

Ráadásul tényleg nem várt fordulat, hogy pont a Föld, ami anno szorgalmazta a Föderáció létrehozását és nagyjából ezer évig a négy támpillér legerősebbike volt (talán túlságosan is emberközpontú volt, de hát mégis csak mi járultunk hozzá a legjobban, a vulcaniak, a tellariták és az andoriaiak évszázadok óta járták az űrt és csak veszekedni tudtak egymással), kilépett a Föderációból. Amúgy pacsi azért, hogy visszatértek az Egyesült Föld megnevezéshez.

Amúgy számomra valahol érthető, hogy ennyire bezárkóztak. A Csillagflotta nagyja oda, a Föderáció lelépett a Földről, a dilithiumhiány miatt pedig elsődleges célpont a bolygó, miközben ők sem tudnak igazán távolra utazni. Persze talán nem kéne annyira agresszívnek lenniük, mint amennyire azok, de azért érdemes számolni azzal, hogy már 2100-ban is léteztek olyan fegyverek, amikkel meg lehetett tizedelni egy bolygó lakosságát (és most nem csak a xindi fegyverre gondolok). A Föderációban könnyű barátságos lenni, amikor planetáris védelem és csillaghajók flottája védik a bolygót, de problémás, ha minden eltűnik. A félelem nagyon nagy úr.

Persze ettől még tényleg nem kéne lelőni mindenkit, aki arra kóvályog, legalábbis nem felszólítás nélkül. Azért technikailag még mindig elég fejlettek, hogy várhassanak pár percet. De szerencsére megérkezett a USS Discovery, és máris megkezdte a rendrakást.

Külön tetszett, hogy újra láthattunk ember-trill egyesülést. Ilyen először és mostanáig utoljára a TNG-ben volt, amikor Odan ideiglenesen egyesült Rikerrel (poén, hogy ezt az epizódot a Rikert alakító Jonathan Frakes rendezte :) ). És ahogy akkor, most is bizonyosságot nyert, hogy ez így azért nem az igazi. Bár akkor még veszélyt jelentett mind az emberi gazdatestre, mind a szimbiontára, de láthatóan azért az elmúlt 900 évben fejlődött a tudomány, és most már csak az emlékekhez bajos hozzáférni.

És most kíváncsi vagyok, merre indul tovább a USS Discovery. Szerintem logikus lenne, ha felkeresnék a másik három alapító bolygót, azaz a Vulcant, az Androiát és a Tellar Prime-ot, hogy megnézzék, ott mi a helyzet. Nagy szopás lenne, ha kiderülne, hogy mind a négy alapítóbolygó kiugrott a Föderációból.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Igaz, a négy alapító bolygó logikus célpontnak tűnik, de nem vagyok benne biztos hogy rögtön oda mennének. Felkereshetik akár az első részben említett két Föderációs hajót is. Az Egyesült Föld túlzott agresszivitásával még azért is van bajom, mert láthatóam a bolygót komoly erőtér védi, és azért ha van egy teljesen védő erőtér, akkor szerintem logikusan várhatná el az ember, hogy figyelmeztessék a területükre behatoló hajókat, és ha tudnak, mert a Titán telepesein akkor is tudtak volna segíteni amikor a hajójuk megérkezett, segítsenek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Azokat az űrhajókat nem valószínű, hogy meg tudják találni. Egy évvel ezelőtt érzékelte őket Sahil, mostanra bárhol lehetnek.

Igen, a planetáris pajzs miatt gondolom én is azt, hogy azért két szót válthatnának a jövevényekkel. De hát látszik, hogy ez egy nagyon más korszak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Sahil mindössze 600 fényéves területet lát be (ha egy gömb közepének vesszük az állomását, akkor minden irányba 300 fényévre lát el). Már az NX-01 Enterprise is képes volt kevesebb, mint egy év alatt több mint 100 fényévet megtenni rengeteg megállóval és kitérővel. Ám 2153-ban, amikor visszahívták a xindi támadás miatt, még ennél is messzebb volt, mégis, kevesebb, mint egy hónap alatt visszaért (a Bounty című epizód 2153. március 21-én játszódik, és, amikor a következő részben az Enterprise megérkezik a naprendszerbe, Archer a naplóbejegyzésbe 2153. április 24-ét jegyez be). Ha 2100 közepén meg tudtak tenni több mint 100 fényévet néhány hét alatt, akkor 3100 végén szerintem 300-600 fényév leküzdése sem tart hónapokba. Pláne, hogy a slip stream meghajtás gyorsabb, mint a hagyományos warp meghajtás.

Azok a hajók csak akkor lehetnek még Sahil állomásának érzékelőhatótávolságában, ha valamiért nem mentek el abból a 600 fényéves területről. Akkor viszont eleve el kell gondolkodni azon, hogy érdemes-e egyáltalán megnézni őket, mert gyanús, ha csillagflotta hajók egy éven át meg sem moccannak. Már csak azért is gondolkodni kell ezen, mert 900 évvel fejlettebbek, mint a Discovery, és ha ellenséges emberkék ülnek rajta, másodpercek alatt bedarálják Saru hajóját.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában csütörtök délelőtt már tölthető. Amúgy remek epizód, néhány pillanatánál el is érzékenyültem. Talán csak azt tudnám felróni neki, hogy szerintem az a minimális akció teljesen felesleges volt benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Általában csütörtök délelőtt már tölthető. Amúgy remek epizód, néhány pillanatánál el is érzékenyültem. Talán csak azt tudnám felróni neki, hogy szerintem az a minimális akció teljesen felesleges volt benne.

Spoiler

Amikor a Trillen akcióztak? Szerintem az még belefért mert a Trill társadalom a részben az összeomlás szélén volt. Amúgy már láttam, ez is egy jó rész volt, de az igazi izgalmak úgytűnik csak az 5.részben lesznek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.