Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Iqvi, én eddig amúgy totál meg voltam arról győződve, hogy te az első két évadot is láttad. :o De akkor neked így az egész Star Trek legnagyobb csavarja nem is fog már ütni akkorát, mint mondjuk nekem vagy bárkinek, aki nem ismeri előre. :( :para:

Pedig már fentebb is írtam hogy a harmadikkal kezdtem. :oops: Nyilván mielőtt nekiültem átfutottam, hogy kb mi volt az előző évadokban, de nem teljes részletességgel. De így is élvezetes nézni.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Pedig már fentebb is írtam hogy a harmadikkal kezdtem. :oops:

Igen, addig voltam arról meggyőződve, hogy az első kettőt is láttam, csak akkor még nem tettem szóvá. :D 

Szerencsére az évadok nem kötődnek szorosan egymáshoz, mindegyik önálló sztorit mesél el, és mindegyik jó sztori. Csak hát na, azért a fordulatok nem véletlen vannak ott és akkor, meg úgy, ahogy. Ez szerintem mindenképpen értékes veszteség neked a DIS-sel szemben, abból kiindulva, mekkora élmény volt tudatlanul nézni azokat az évadokat (is). Az első évados fordulat nekem felért egy Snoke megöléssel vagy "én vagyok az apád"-dal.

Amúgy miért kezdted a harmadikkal, ha egyszer az első kettő is elérhető volt? :hmm::?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy miért kezdted a harmadikkal, ha egyszer az első kettő is elérhető volt? :hmm::?

Mert nagyon érdekelt a jövő ahova a Discovery utazott, és azonnal látni akartam, nem akartam előtte átvenni az első két évadot. De nekem ígyis élvezhető a sorozat.

Spoiler

Az ötödik rész például a Tardigrade-val kapcsolatban érdekes kérdést feszegetett. Hogy feláldozhatunk-e egy értelmes lényt egy másik megmentésének érdekében, illetve tudományos fejlődésért. Ja meg a rész végén amikor Stamets tükörképe azután is bennemaradt a fükörben, hogy kiment, az nagyon creepy volt.:para: Plusz már a fogmosós jelenetnél azt hittem hogy elcsattan a híres-hírhedt első csók Culber és Stamets közt, de erre még várnom kell.:oops:

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

@NorbiLordi hanyadik résznél jársz a Discoveryben?

 

Egyelőre csak 1. évad 2. részéig jutottam :D Spoilereket ügyesen kikerülöm, úgyhogy amiatt nem kell aggódni. Egyelőre munka után nézegetem a részeket, aztán majd elkap a gépszíj :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , NorbiLordi írta:

 

Egyelőre csak 1. évad 2. részéig jutottam :D Spoilereket ügyesen kikerülöm, úgyhogy amiatt nem kell aggódni. Egyelőre munka után nézegetem a részeket, aztán majd elkap a gépszíj :D 

Joké. Biztos ami biztos berakom spoilerbe majd azt amit én írok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

Joké. Biztos ami biztos berakom spoilerbe majd azt amit én írok. 

 

Ahogy gondolod, de úgyis látom az epizód számokat és már csak azért se olvasok bele. :D Meg amúgyis olvasgattam amiket írtatok úgyhogy 1-2 dologgal már ígyis tisztában vagyok, felőlem nyugodtan lehet nyíltan is irogatni. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Meg amúgyis olvasgattam amiket írtatok úgyhogy 1-2 dologgal már ígyis tisztában vagyok

De legalább meghozta a kedved.:DHolnap amúgy évadzáró, a negyedik évad pedig még sokára jön, szóval simán felzárkózhatsz. Ajánlom a Picardot is, nekem az nagyon bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

De legalább meghozta a kedved.:DHolnap amúgy évadzáró, a negyedik évad pedig még sokára jön, szóval simán felzárkózhatsz. Ajánlom a Picardot is, nekem az nagyon bejött.

 

Na lehet majd azt is megnézem. A J.J féle Trek filmeken kívül nem láttam eddig mást egyébként, sose tudtam az x sorozat mellett hol kellene elkezdeni, mennyire kapcsolódnak egymáshoz. Egyébként a döntött kamera/szemszög az eddig is a része volt a sorozatoknak, vagy ez J.J.-el jött be? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egyébként a döntött kamera/szemszög az eddig is a része volt a sorozatoknak, vagy ez J.J.-el jött be? 

Nem igazán tudom pontosan, régen láttam már a Kelvin filmeket. Lehet hogy azokban is voltak, de ebben majd Dzséjt tudo biztosat mondani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egyébként a döntött kamera/szemszög az eddig is a része volt a sorozatoknak, vagy ez J.J.-el jött be? 

J.J.-vel jött be. A fejjel lefelé űrhajók, fordított kameraszögek, lens flare. Nekem tetszenek ezek a beállítások (pl szerintem az egyik legjobb nyitójelenet a 2009-es Trek filmben a Kelvin belépője).

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, a régi sorozatokban nagyon statikusak voltak még a jelenetek. A legextrémebb talán az volt, amikor a USS Defiantra "szerelt" kamera képén át láttunk egy manővert. De ezt leszámítva mindig nagyon konzervatív volt. Abrams hozott dinamikát a kamerakezelésbe úgy a Star Trekben, mint a Star Warsban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Há ez az évadzáró, ez valami hihetetlen vol. A végét majdnem megkönnyeztem. A ,,That Hope is You" cím tökéletesen illik rá. A rész végi idézetre nem számítottam, de nagyon találó volt. 

Spoiler

És még Sahil is visszatért, aki már hivatalos csillagflotta tisztté lett avatva

De a nagy dolgokról majd az újranézés után fogok írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Iqvi írta:

Nagyon kiváncsi vagyok az évadzáróval kapcsolatban a véleményedre @Dzséjt.:D

Most fejeztem be. Hát a végén én is elmorzsoltam egy-két könnycseppet. Lényegében bezárult a kör.

Spoiler

Georgiou kapitány már hajót akart adni Burnham hátsója alá, amikor az a kis perpatvar a klingonokkal kisiklatta a karrierjét. És most megkapta a hajót, nem is akármilyen, hanem a USS Discovery-t. Azért mondjuk poén, hogy ennek a hajónak minden évadban más a kapitánya. Lorca, Pike, Saru (az ideiglenesekről nem is beszélve, mint Cromwell, Georgiou, Tilly) és most a negyedik évadra Burnham kapitány. De talán ez már állandósul.

Emellett az, hogy az új, vagyis hát nekik új, 31. századi egyenruhákat is felvették, azt is jelzi, hogy elfoglalták helyüket ebben az érában, ebben a Föderációban, ebben a Csillagflottában. Az is szép jelenet volt, ahogy a Discovery tiszteletére felsorakoztak a Csillagflotta hajók.

Most az viszont jó kérdés, mi lesz Saruval. Kapitányi rangban végül is lehet első tiszt, ahogy Spock is kapitány volt, amikor az Enterprise A-n szolgált Kirk kapitány parancsnoksága alatt (sőt, akkor már Scotty is kapitány rangban volt). De míg Spock sosem volt az Enterprise A parancsnoka (csak az eredetit kapta meg, miután Kirk admirális nyugdíjba vonult), plusz nem is voltak igazán kapitányi ambíciói, Saruval ellentétben. Szóval neki talán visszalépés lenne visszatérni a Discovery-re első tisztként. Szóval talán belőle admirálist csinálhatnának, vagy nagykövetet.

A rész amúgy nem volt annyira mozgalmas, mint a 2. évad befejezése, de ez nem is baj. A Discovery így is eléggé akciódús és néha ezerrel tud pörögni. Nem mondom, azért itt sem unatkoztunk, és a "liftaknás" jelenetsor iszonyú látványos volt, de azért na, ilyen téren eddig a 2. évad zárása a nyerő. Viszont jól állt ennek a résznek a lassabb tempó. És a Kiégésre is kaptunk egy jobb magyarázatot, vagyis inkább részletesebb magyarázatot az elvárt technoblablával. Így azért már jobb a leányzó fekvése.

Amit pedig a 4. évadtól várok, hogy most már ne valami galaktikus konfliktus legyen a középpontban.  Ne galaktikus háború, galaktikus kipusztulás vagy galaktikus kataklizma, hanem legyen egy afféle takarítás. A Discovery járja a Tejútrendszert, elsimítja a Kiégés után kiéleződött helyzeteket, rendbe teszi, amit az Emerald Chain szétzúzott és szépen újraalakul a Föderáció. Jó lenne, ha elugranának a klingonokhoz, a cardassiaiakhoz, megkockáztatnám, hogy felvehetnék a kapcsolatot a borggal és a Domíniummal - szóval mutassák meg, hogy állnak a régi ismerős fajok a 31. században.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt szebben én sem tudtam volna megfogalmazni, a végére a Gene Roddenbery idézet pedig feltette az érzelmi i-re a pontot. 

Spoiler

Saru akár hátramaradhat a Kaminaron Su'kal-al, hogy visszaintegrálja a hétköznapi életbe. Plusz most Su'kal-nak szüksége is van egy biztos pontra az életében, hiszen az eddig általa ismert holovilágnak annyi, nem beszélve arról, hogy milyen pusztításra volt képes. Ez Sarunak szerintem jó lezárást adna. 

 

 

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amit pedig a 4. évadtól várok, hogy most már ne valami galaktikus konfliktus legyen a középpontban.  Ne galaktikus háború, galaktikus kipusztulás vagy galaktikus kataklizma, hanem legyen egy afféle takarítás. A Discovery járja a Tejútrendszert, elsimítja a Kiégés után kiéleződött helyzeteket, rendbe teszi, amit az Emerald Chain szétzúzott és szépen újraalakul a Föderáció. Jó lenne, ha elugranának a klingonokhoz, a cardassiaiakhoz, megkockáztatnám, hogy felvehetnék a kapcsolatot a borggal és a Domíniummal - szóval mutassák meg, hogy állnak a régi ismerős fajok a 31. században.

Hát úgymond mostmár tényleg a felfedezésről szóljon a Discovery. A felsorolt fajokat mind baromi jó lenne látni, simán el lehetne ugrani megnézni a Delta kvadránst is. Amúgy jó kérdés, hogy létezik-e kég a Borg, hiszen a Voyager végén mintha valamilyen vírussal megfertőzték volna a kollektívát, illetve a királynő is meghalt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

A felsorolt fajokat mind baromi jó lenne látni, simán el lehetne ugrani megnézni a Delta kvadránst is. Amúgy jó kérdés, hogy létezik-e kég a Borg, hiszen a Voyager végén mintha valamilyen vírussal megfertőzték volna a kollektívát, illetve a királynő is meghalt.

Picardból elég egyértelműen kiderült, hogy még létezik. ;) Az Artifact a 2380-as években, a USS Voyager hazaérkezése után futott bele a Tal Shiar hajójába, asszimilálta, majd bekövetkezett a szubmátrix összeomlás és levált a kollektíváról. A királynő halála semmit sem jelent, meghalt a Wolf 359-nél vívott csata után, és meghalt akkor is, amikor a borg az Enterprise E-vel együtt visszautazott 2063-ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos megnéztem én is a DIS 3. évadát. Az előző évad zárórésze jobban tetszett, de ennek sem kell panaszkodnia. Erős egy évad volt. Nagyon imádtam a jövőt.
 

Spoiler

A Kiégés és következményei érdekes szál volt. Sosem hittem volna hogy a Föderáció ennyire szétessen. Remélem a 4. évad a helyreállításról szól majd. És igen, én is akarok látni fejlett Borgokat és a Domíniumot! Az milyen lenne ha a Kollektíva is csatlakozna? :D

Egyébként akit jó lett volna újra látni, az Q. Remélem a Kontinuum valamelyik képviselője feltűnik majd.

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler
14 perccel korábban, RacerX írta:

Az milyen lenne ha a Kollektíva is csatlakozna? :D

Az biztos hogy tudnának segíteni az új világok integrálásában.:D

 

14 perccel korábban, RacerX írta:

Egyébként akit jó lett volna újra látni, az Q. Remélem a Kontinuum valamelyik képviselője feltűnik majd.

Nekem egyáltalán nem hiányzott, szerintem inkább alkossanak új karaktereket akik passzolnak a sztoriba, mintsem hogy a régieket nyomassák mindenhova. Őt talán inkább a Picardban tudnám elképzelni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Q karakterével egy baj van, a színész megöregedett, ami egy kortalan, örökéletű isteni lénynek nem áll túl jól. :( Amúgy szerintem is a Picardban jobb helye lenne, mert ő még is a vén Jean-Luc haverja. :D A Q-hoz köthető legnagyobb poén (és elvileg ezt a Worfit játszó Michael Dorn és a Q játszó John de Lancie csak rögtönözte, a Rikert játszó Frakes majdnem el is röhögi magát a jelent közben):

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljutottam a Discovery első évadában a 6-7.részekig. Jók voltak ezek is, tetszett a bővebb bepillantás Burnham múltjába, hogy mi is történt vele a Vulcan-on mielőtt a Shenzou-ra került. Mud ámokfutása a Discoveryn is pofásra sikeredett. Tetszett, hogy ráfeküdtek egy kicsit Burnham érzelmi oldalára és hogy Stamets nagy szerepet kapott a részben. A feloldás is tetszett Mud kapcsán. Erre lehet mondani hogy love wins.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Na időközben végignéztem a 2. évad 3. részig, nagyon klafa eddig a sorozat :D 

 

Az nagyon tetszik, hogy nem azt csinálják a klingon nyelvvel mint sok más sorozatban, hogy 1-2 mondatot elmondanak az idegen nyelven és onnantól angol, hanem csak indokolt esetben váltanak át. Azért nem kis teljesítmény a színészektől :) 

 

Nem tudom ki hogy van vele, nekem eddig a Terrán Georgiou jobban bejön :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg még csak az első évad 10.részénél járok. Wow.:o 

 

Hát, nekem a Prime Georgiou, a minimális szerepének ellenére is szimpatikusabb, Georgiou csak a 3.évad, Terra Firma duplarészében lett nekem szimpi. De ez lehet változik ha látom a többi részt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.