Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Asszrm max 10-15 percek amúgy. Ja amúgy, a Picardot fogod majd nézni?

 

Még nem döntöttem el, egyelőre a Discoveryt akarom végignyomni. De valószínűleg belekezdek abba is :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Gondolom, sokat nem vesz el az élvezeti értékből ha ezeket később nézem.

A legtöbbnél nem, de azért az 1x01 Runaway-t nagyon javallanám, hogy a DIS 2x13 Such Sweet Sorrow előtt megnézd. Ugyanis a Runaway-ben mesélnek be egy olyan karaktert, aki nagyon fontos lesz az évadzáró eseményei során, de rohadtul nem fárasztják magukat azzal, hogy megmagyarázzák, mégis honnan a fenéből ismeri Tilly. És mivel az a személy nem olyasvalaki, akivel csak úgy összefut az ember az utcán vagy a könyvtárban, elég fontos részlet, hogy Tilly hogyan ismerkedett meg vele.

 

Mondjuk szerintem a The Brightest Star is érdekesebb lett volna, ha a DIS-ben látottak előtt látod (akkor okozott volna meglepetést, így nem fog), de nem vesztes sokat, ha később nézed meg. Mondjuk a te esetedben már úgyis minden mindegy, hiszen hátulról kezdtél el nézni egy elölről felépített sorozatot. :) Te, ha akarnád sem tudnád ezt a szériát úgy élvezni, ahogy azt eredetileg megálmodták a készítők. Vagyis hát a negyedik évadot már tudod majd úgy élvezni, de, hogy az első háromban semmi sem úgy csapódik le, ahogy kellett volna, az fix, hiszen minden fordulatot ismersz az első kettőből (talán csak Tylert nem ismerted :hmm: ), a harmadikhoz meg hiányzott az első kettő alapozása.

Szóval szerintem a te esetedben az élvezeti érték nem releváns kérdés. Nálad e sorozat élvezeti értéke alapból vesztett, vagy inkább nagyon-nagyon-nagyon megváltozott. De talán ez is mutatja, hogy mennyire jó széria, hogy így is szereted.

 

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Őszintén szólva én nem, mennyire hosszúak ezek? :) 

Átlagosan 15 percesek. A tíz epizódot lényegében két és fél óra alatt le lehet tudni, már ha az összeset meg akarod nézni. A DIS és a PIC szempontjából igazából csak a fentebb említett részek fontosak, a többi mellékzönge ismert karakterekhez. Ha kicsit több PIke-ot és Spockot akartok, akkor a Q&A-t és az Ask Not-ot is érdemes lehet megnézni. Ha bírtátok Mudot, akkor az The Escape Artist se hagyjátok ki. A The Girl Who Made the Stars Michael gyerekkorába nyújt betekintést animációs formában. A Ephraim and Dot egy The Animated Series jellegű epizód, inkább aranyos, semmint komolyan vehető.

The Trouble with Edward meg... Nos... Az valami nagyon más, mint amit a Star Trektől valaha is láttunk. Nagyon-nagyon más... Tribblikkel. Azt azért érdemes megnézni, mert... Más... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

The Trouble with Edward meg... Nos... Az valami nagyon más, mint amit a Star Trektől valaha is láttunk. Nagyon-nagyon más... Tribblikkel. Azt azért érdemes megnézni, mert... Más... :D

Na ez, ez a kedvcsináló.:D

 

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Runaway

Joké, akkor ezt majd beillesztem a tizenegyedik rész után, és megnézem. 

 

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mondjuk a te esetedben már úgyis minden mindegy, hiszen hátulról kezdtél el nézni egy elölről felépített sorozatot. :) Te, ha akarnád sem tudnád ezt a szériát úgy élvezni, ahogy azt eredetileg megálmodták a készítők. Vagyis hát a negyedik évadot már tudod majd úgy élvezni, de, hogy az első háromban semmi sem úgy csapódik le, ahogy kellett volna, az fix, hiszen minden fordulatot ismersz az első kettőből (talán csak Tylert nem ismerted :hmm: ), a harmadikhoz meg hiányzott az első kettő alapozása.

Szóval szerintem a te esetedben az élvezeti érték nem releváns kérdés. Nálad e sorozat élvezeti értéke alapból vesztett, vagy inkább nagyon-nagyon-nagyon megváltozott. De talán ez is mutatja, hogy mennyire jó széria, hogy így is szereted.

Hát na igen.:D De néha tudott meglepetést okozni az két évad, és igazán lenyűgözött néhány pillanata. A terrán szál meg olyan dolog volt, amit nem hittem volna, hogy kedvelni fogok, a Terra Firma duplrész után, de mégis úgy lett. Ja, és Leland egy hatalmas köcsög, pedig egyszer egy percre simán elhittem, hogy nem az. Baromi sokat változtatott már eddig is a második évad a 31-es szekció megítélésével kapcsolatban nálam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TNG, DS9 letudva. Lévén hogy láttam már ezeket a sorozatokat többször is, ezúttal egy olyan lista alapján néztem, ami nem foglalkozik a filler epizódokkal. Csak a jobb, valamint a történetek kontinuitása szerinti fontosabb részeket néztem. Most következik a Voyager, aztán a várva várt Picard. A TNG nagyon meghozta a kedvem hogy újra lássam az öreget. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben keresgéltem a neten, de eddig még nem találtam a Voyager 7. évadának hírhedt első magyar szinkronjából semmit. Pedig érdekelt volna hogy kontextusba helyezve mennyire lett volna röhejes a "keptön", "sztárflotta", "csillagdátum", "vulkáni agylágyítás" stb... :D

 

Szer.: Találtam egy gyöngyszemet. Hát Janeway-t durván leszedálták... :D Állítom Tuvokban több érzelem van. Tom, "Csekoti", Kim mintha ugyanazok a hangok lennének. Egyedül a Doktor szinkronhangjáról tudom hogy valódi színész.
https://indavideo.hu/video/STV_-_Zone_szinkron

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

2. évad 9. rész :) 

Én már a 10-11.rész körül abból az évadból, tegnap pedig megnéztem a Runawayt a Short Treks-ből. Nemsokára jöhet majd neked is a harmadik évad, ott az 5.rész elején szerinten eldobod majd az állad a látványtól.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb Trek filmről pletykálnak, amit a Discovery egyik alkotója jegyezne és JJ Abrams cége készítene. Csak remélni tudom, hogy Kelvin film lesz.:clap2:

 

https://trekmovie.com/2021/03/04/breaking-paramount-pictures-taps-discovery-writer-to-pen-original-star-trek-feature-film/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt amúgy a DIS 3.évadával kapcsolatban olvastam az egyik oldalon, talán pont a hivatalos Star Trek instagram oldalon jelent meg, vagy a Trekcentrálon, hogy 

Spoiler

a jobb manőverező képesség miatt lettek leválasztva a hajtómű gondolák a föderáció hajóiról a programozható anyaggal.

Na ehhez te mit szólsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a DIS 3. évadában Saru maga mondja. ;) És szerintem egy k*rva nagy baromság. Egyrészt semmi magyarázat sincs arra, hogy az űrben mitől lesz egy csillaghajó attól manőverezhetőbb, ha a hajtóművei mellette lebegnek, nem pedig rá vannak kapcsolva. Mitől jobb, ha erőtérrel van rögzítve, nem hegesztéssel vagy csavarral? És mi van, ha áramingadozás van, ami eléggé sűrű egy olyan hajón, amit éppen lőnek. Akkor a hajtűművek mennek, amerre látnak?

Másrészt, a térhajtóműveknek az ég adta egy világon semmi köze a manőverezéshez. A gondoláknak egy feladata van: görbületi sebességre gyorsítani a hajót és a szubtérben előre lökni. A Star Trek: Beyondban láthattuk is, hogyha a térhajtóművek leszakadnak a hajóról, attól az a normál térben még nem csak repülni, de manőverezni is tud. Sőt ezt már az előtt is láthattuk, a TNG első részében, ahol a térhajtómű nélkül rendelkező tányéregység simán továbbhúzott a térhajtóművel szerelt hajtóműszekciótól. A manőverezésért egyrészt az impulzushajtómű felel, ami az esetek többségében a tányéregységen van (a Galaxy-osztály esetében a tányéron és a nyakrészen is van) másrészt, illetve a manőverező fúvókák, amik meg a hajó több pontján is megtalálhatóak. 

A gondolák leválasztása a hajóról egy abszolút értelmetlen, és még csak nem is látványos dizájnelem, amivel a készítők sem tudtak mit kezdeni. Olyannyira nem, hogyha megnézed az utolsé rész végét, láthatod, hogy a Discovery hajtóművei visszakapcsolódnak a törzsre, mielőtt teret vált. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a Discovery második évadának a zárása valami csodásra sikeredett. Az egész évad hihetetlen jó volt. Sokat szórakoztam rajta. Jó, hogy láttam a harmadik évadot, így beszippantott az első kettő is.:D:D

 

Rangsorban az évadok: harmadik, második, első. 

Jöhet a negyedik évad!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Befejeztem én is a 2. évadot: Kömény :D Neki is állok a 3.-nak.

Na az is kemény lesz. Rögtön az elején egy kis arcon csapás, aztán a harmadik részben is arcon csapás.:D De nagyon jó a sztori és a világépítés. :D Remélem sok spoilerbe nem futottál a harmadik évaddal kapcsolatban, úgy üt igazán nagyot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Iqvi írta:

Na az is kemény lesz. Rögtön az elején egy kis arcon csapás, aztán a harmadik részben is arcon csapás.:D De nagyon jó a sztori és a világépítés. :D Remélem sok spoilerbe nem futottál a harmadik évaddal kapcsolatban, úgy üt igazán nagyot. 

 

Akkor még nem nagyon terveztem, hogy nekikezdek a sorozatnak. Ilyenkor én elfelejtem ezeket :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Discovery 3. évad 1. rész:

 

 

Star Wars Interview GIF by Boba Fett Fan Club

Oh, és az még semmi, majd ha jönnek a 32.századi asszimilált dimenzióutazó romulánok, na majd az durva lesz, de az majd csak a hetedik részben lesz.:P Viccet félretéve, az érdekesebb dolgok még hátra vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na home officeban eldaráltam 3. évad 11.ig részig a Discoveryt. Szerintem ez eddig a legjobb évad. :D

 

Spoiler

Kedvenc karakterem akkoris a terrán Georgiu maradt végig, amit a megemlékezésén elmondtak róla azt tudnám én is visszhangozni. Volt egy stílusa a csajnak :D Annak örülök, hogy kapott egy jó lezárást a karaktere, valamint a Discoveryn töltött idő azért csak megváltoztatta kicsit (egészen az atomi szintig :)). Kelpienekhez való hozzáállásán ez tetten érhető volt, de a csúcs az volt amikor harcoltak azért a Császárnőért akinek eddig az étele voltak.

 

Emlékszem mikor Adirát bejelentették mint első nem-bináris színész(nő?), és volt egy kis háborgás hogy már megint az LMBTQ.. Amikor a Trillre látogattak nekem az volt az egyik kedvenc részem, nagyon érzelemdús volt.

 

Arra meg kíváncsi leszek, hogy okozta csóró kelpien a Kiégést.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Arra meg kíváncsi leszek, hogy okozta csóró kelpien a Kiégést.

Ohoho, meg lesz arra a válasz.:D

 

 

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

nem-bináris színész(nő?),

Csak simán szinész, mert a nem-binárisok azok pont nem tartoznak se a férfiak se a nők közé.

A 32.századi Föderáció hogy tetszett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letudtam a Picard-ot:
 

Spoiler

Nagyon tetszett hogy foglalkoztak az elpusztult Romolus-szal, megemlíthették volna Spock eltűnését is.
Az öreg Picard elég komoly átalakuláson esett át. Vénségére már nem volt olyan karót nyelt és néha egészen vicces is volt. Aki még komoly karakterfejlődésen esett át, az Hetes. Icheb rövid de szomorú cameo-ja is tetszett. Külön pacsi hogy Quark-ot is megemlítették.
Maga a történet érdekes volt. Szerintem az írók elég sokat játszhattak a Mass Effect-tel. Mindenesetre kíváncsi lettem volna arra a pusztítóra. Az utolsó részt eléggé összecsapták. Valamint a feltámasztott, az az inkább a Gólem-Picard nem nagyon jött be. Inkább halt volna meg. Bár a Data-szál és ez az android sztori úgy, ahogy lezárásra került, remélem lesz második évad is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

 

Csak simán szinész, mert a nem-binárisok azok pont nem tartoznak se a férfiak se a nők közé.

 

Jó csak a színész jellemzően férfi, a színésznő meg nő :D Akkor legyen Apache helikopter :D A "they"-t nem tudom hogy lehet magyarba átültetni.

 

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A 32.századi Föderáció hogy tetszett?

 

Nekem a főparancsnokuk annyira nem szimpatikus valamiért, de majd biztos változik idővel. Csoda egyébként, hogy maradt egyáltalán belőlük valami, mivel ugysem tudnak nagy távokat megtenni. Az eszmék néha másabbak mint régen voltak, de azon körülmények között ez nem csoda. Lényegében a saját fennmaradásukért küzdenek, meg próbálják azt a keveset egyben tartani ami maradt. Hogy maga a Föld is kilépett belőle, az kicsit meglepő volt, de érthető hogy inkább az űr mélyére vonultak el nehogy mégtöbb kárt okozzanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.