Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Ha minden fantáziámat bevetem, akkor sem találtam volna ki, hogy egy ilyen részt fogunk kapni. Meglepett, de kellemesen. Georgiou-ban sok lehetőség van, de eleddik csak az erőszakosságát, a harci tudását és a szexuális devianciáit használták fel, most viszont rendesen ráfeküdtek.

Spoiler

Jó, hogy "visszatértünk" a tüköruniverzumba, és végre megismerhettük a tükör Burnhamet. Amúgy szerintem nem a tüköruniverzum múltjába ment vissza, ez inkább valamiféle "hallucináció" lehet - abból kiindulva, hogy Carl is igen fura figura. Valami elvont dolog lehet, mint mondjuk az SW-ben a Mortis. Tetszett, hogy nagyon gazdagon utalgattak az ENT temporális háborújára, és közben még - az elsődleges univerzumban játszódó művekben először - még a Kevlin-idővonalról is elejtettek egy megjegyzést. Ezek szerint egy ponton - feltehetően a temporális háborúk idején - az elsődleges idővonalon lévő Föderáció tudomást szerzett a Kelvin-idővonalon lévő Föderációról. Ez azért tetszik nagyon, mert ez annak is teret ad, hogy az elsődleges idővonalon élők is tudomást szerezzenek arról, mi történt Prime Spock-kal.

 

A rész sok tekintetben tetszetős volt emellett is. Minden Trekben szerettem, amikor átruccantak a tükörbe, azt meg főleg, ha a "történelmét" is megismerhettük. Az egyetlen, amit kicsit hiányoltam, az Lorca megjelenése. Az azért még ütött volna. Viszont tetszik, hogy a saját világán belül mutatják meg a legjobban, mennyire hatott Georgiou-ra a USS Discovery legénysége, bármennyire is ágált ez ellen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Érdekes lenne látni azt, hogy a prime univerzumban a föderáció mikor szerzett tudomást a Kelvin idővonalról. Nem hiszem, hogy pont akkor amikor az létrejött. Jó volt ahogy kicsit többet beszéltek a temporális háborúról. Nekem amúgy a mirror univerzum nem nagy kedvencem, hogy az igazat megvalljam, pláne a mostani DIS-es dizájnja nagyon fura, de a mostanu részben jó volt, az empatikusabb Georgiou-val.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elszomorító volt.

Spoiler

 

Mert bírtam legfőbb Császári Őméltóságát, a Szülőhaza Édesanyját, Vulkán Legfőbb Urát, Qo'nos Uralkodóját, Andor Királynőjét, Philippa Georgiou Augustus Iaponius Centariust.

Viszont lehidaltam attól, hogy Carl az Örökkévalóság Őrzője. Az egyik legjobb TOS rész köthető ehhez a kőkapuhoz.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Elszomorító volt.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Nekem csak a mostani duplarészben vált igazán szimpatikussá, amikor már ő is érezte, hogy közel a vége. Carl önfelfedése szerintem is nagyon jóra sikeredett a hangtorzítással, és a CGI-vel. Nekem teljesen új volt a Guardian of Forever, mert a TOS-t soha nem láttam, és az új sorik előtt utoljára csak az ENT-t láttam a régi sorozatok közül. 

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

@Dzséjt

Spoiler

Na a 11.epizód nem volt semmi. Végre választ adott az évad nagy kérdésére, a Burn-re, és nem is akármilyet. Még az elején azt hittem, hogy a Kieth egy tudományos kísérlete okozta a dilithium pusztulását, de arra nem gondoltam, hogy Su'kal lesz a felelő. Hihetetlen hogy egy kelpien a genetikai mutációja miatt képes volt felforgatni az egész galaxis hatalmi struktúráját. Nem mellesleg a holovilág nagyon fainra sikeresett látványilag. Váratlan volt Saru-t ember formában látni, de gondolom a szinész élvezte, hogy végre rendesen járhat.:D Nade ami később jött, Osyra megszerezte a Discoveryt, az ismert galaxis legfejletteb hajtóművével rendelkező hajóját, Tilly meg csak végig leste.:facepalm: Már akkor be kellett volna vetnie a fegyvereiket amikor a Chain hajója megérkezett, nem pedig dumálgatni a föderáció legnagyobb ellenségével. Mostmár mindennél nagyobb bajban vannak Vance-ék. :( De legalább a dilithium bolygó még egyenlőre biztonságban van, remélem még időben ki tudják menteni onnan Sarut, Culbert és Su'kalt. 

Képek a heti epizódból. 

http://blog.trekcore.com/2020/12/star-trek-discovery-312-photos-there-is-a-tide/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, én is megnéztem.

Spoiler

 

Egyelőre ez az "egy gyerek okozta a kataklizmát az egész galaxisban valami spontán génmutációnak hála" dolog nekem nem tetszik. Most komolyan? Ez ugyanakkora marhaság, mint az, hogy egy csillag szupernovává változik és fenyegeti az egész galaxist. Ha nem adnak valami normális magyarázatot arra, hogyan tud egy gyerek galaktikus kataklizmát összehozni, akkor ezt a kiégés cuccot én le is húznám a klotyón.

Az Emerlad Chainnel való hadakozás sokkal érdekesebb. Szerintem Tilly jól cselekedett. Nagyon mást nem tehetett. Jól hangzik ez az archeres lőjünk szét mindent, ami él és mozog, csak kár, hogy nem ez a Csillagflotta alapelve. És azért ész sem árt, mielőtt lövöldözni kezdenek... Például helyesen felmérni azt, hogy az ellenfél háromszor nagyobb és 1000 évvel modernebb, mint a mi kis bárkánk. Plusz a pajzsok éppen félgőzön vannak és eleve embereink vannak vészhelyzetben, akiket ki kéne menteni. Szóval ja, nem is értem, Tilly miért nem lővette szét egyből a Discovery-t, miért is húzta az időt. Az esélytelenek teljes nyugalmával száguldhatott volna bele a halálba a legénységével együtt, egyúttal halálra ítélve Saruékat is. :roll:

Tilly meglepően faszányos kapitány. Jobb, mint Saru. Ő nem tudott felnőni ehhez a feladathoz. Első tisztnek jó, de kapitányként nem tud működni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, én is megnéztem.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Hát nem is tudom, nekem Saru, sőt még Michel is jobb kapitánynak tűnik. Az oké hogy Tilly próbálta húzni az időt amíg töltenek a pajzsok, de szinte semmilyen óvintézkedést nem tett azon túl, hogy élesítette a foton torpedókat. Legalább egy biztonsági osztagot rendelni kellett volna mind a hídhoz és a gépházhoz, hiszen ha rendelkezel az ismert galaxis legfejlettebb űrhajtóművével ellátott hajójával, és az ellenséged ezt meg akarja szerezni, akkor ez az a két hely a hajón, amit ebben az esetben a legjobban őrizni kéne. Egyenlőre a Burn magyarázata nálam nagyjából olyan, minthogy azért olyanok a Tüköruniverzuk emberei, mett molekuláris szinten eltérnek a Primeoktól. Annyi különbséggel, hogy az előbbi jobban tetszik. Nyilván érdekesebb lett volna egy félresikerült tudományos kísérlet, vagy egy illegális 31-es szekció küldetés valamelyik alternatív idővonalba, de ez a magyarázat most olyan, amire elsőként senki sem számított. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

16 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát nem is tudom, nekem Saru, sőt még Michel is jobb kapitánynak tűnik. Az oké hogy Tilly próbálta húzni az időt amíg töltenek a pajzsok, de szinte semmilyen óvintézkedést nem tett azon túl, hogy élesítette a foton torpedókat. Legalább egy biztonsági osztagot rendelni kellett volna mind a hídhoz és a gépházhoz, hiszen ha rendelkezel az ismert galaxis legfejlettebb űrhajtóművével ellátott hajójával, és az ellenséged ezt meg akarja szerezni, akkor ez az a két hely a hajón, amit ebben az esetben a legjobban őrizni kéne. Egyenlőre a Burn magyarázata nálam nagyjából olyan, minthogy azért olyanok a Tüköruniverzuk emberei, mett molekuláris szinten eltérnek a Primeoktól. Annyi különbséggel, hogy az előbbi jobban tetszik. Nyilván érdekesebb lett volna egy félresikerült tudományos kísérlet, vagy egy illegális 31-es szekció küldetés valamelyik alternatív idővonalba, de ez a magyarázat most olyan, amire elsőként senki sem számított. 

De miért kellettek volna biztonságiak? Legjobb tudomásuk szerint aktív pajzson nem lehet átranszportálni. Bár nem voltak 100%-on a pajzsok, amíg csak 1% energiafal védi a hajót, ez elvileg lehetetlen. Tilly elrendelte a vörös riadót, vagyis a pajzsok és a fegyverek felkapcsoltak, a legénység harckészültségbe vonult. A pajzsok felhúzására még külön is adott utasítást. Ez minden, amit előtte minden más kapitány, Archertől Picardon át Janeway-ig megtett hasonló helyzetben, és ez (elviekben) meg kellett volna óvnia a hajót a behatolóktól. Tilly felkészült a harcra, sőt még azt a döntést is képes volt meghozni, hogy hátrahagyja a kapitányát, a barátját és a főorvost, amint lehetségessé válik. Nyilván, ha azt is tudja, hogy az Emerald Chainnek van olyan technológiája, ami simán átjuttatja az embereit a pajzson (ami ismételten, egészen eddig a pontig lehetetlennek tűnt), akkor nyilván ilyen hadimozdulatra is felkészül. De ezt Saru, Michael, Pike, Lorca, Janeway, Sisko, Picard, Archer és Kirk is beszopta volna.

A Burn magyarázata nekem nem a genetikai oldal miatt nem tetszik, és nem is amiatt, mert nem tudományos kísérlet vagy ilyesmi áll mögötte, hanem az arányai miatt. Egy kelpian gyerek elpusztított minden aktív reaktorban lévő dilítiumot az egész galaxisban. Mintha egy hangya irtaná ki az egész Naprendszert. Mi van azon a bolygón a dilítiumon kívül, és miféle sugárzása van annak a nebulának, hogy egy gyermek egy spontán génmutáció után egy kis hisztivel galaktikus kataklizmát képes előidézni egy olyan lökéshullám képében, ami végigtarol 100 ezer fényéven tizedmásodpercek alatt.

Ha egy szupernovává vált csillagról nem tudom elhinni, hogy az egész galaxist veszélyezteti, akkor egyetlen gyerekről pláne nem fogom ezt elhinni. Az előbbit azóta szerencsére retkocolták a Picardban, Spock szavait a Star Trekben meg betudhatjuk metaforikus megfogalmazásnak, de itt még várat magára a tényleges magyarázat. Mert jelenleg csak Culber találgatása van. Remélem, hogy a következő részek több magyarázattal is szolgálnak.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Spoiler

Hát ameddig ez van, addig sajnos csak ez a magyarázat él, de bizros lesz rá valamilyen bővebb magyarázat. 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De miért kellettek volna biztonságiak? Legjobb tudomásuk szerint aktív pajzson nem lehet átranszportálni. Bár nem voltak 100%-on a pajzsok, amíg csak 1% energiafal védi a hajót, ez elvileg lehetetlen. Tilly elrendelte a vörös riadót, vagyis a pajzsok és a fegyverek felkapcsoltak, a legénység harckészültségbe vonult. A pajzsok felhúzására még külön is adott utasítást. Ez minden, amit előtte minden más kapitány, Archertől Picardon át Janeway-ig megtett hasonló helyzetben, és ez (elviekben) meg kellett volna óvnia a hajót a behatolóktól. Tilly felkészült a harcra, sőt még azt a döntést is képes volt meghozni, hogy hátrahagyja a kapitányát, a barátját és a főorvost, amint lehetségessé válik. Nyilván, ha azt is tudja, hogy az Emerald Chainnek van olyan technológiája, ami simán átjuttatja az embereit a pajzson (ami ismételten, egészen eddig a pontig lehetetlennek tűnt), akkor nyilván ilyen hadimozdulatra is felkészül. De ezt Saru, Michael, Pike, Lorca, Janeway, Sisko, Picard, Archer és Kirk is beszopta volna.

Jó, teljesen jogos amit mondasz, de szerintem egy kicsit olcsó írói húzás volt, hogy ilyen könnyen megkaparintották a Discoveryt. Megkívánta a történet. Viszon a biztonságiakat már csak azért sem tartottam volna hülyeségnek, mert a Discovery a galaxis ún. Szent Grálja, ami olyan technológiával bír, ami átír minden eddigi játékszabályt, tehát nem lett volna baromság, hogyha Tilly az extra biztonság kedvéért jobban bevédeti a hidat és a gépházat. Arra meg kiváncsi vagyok, hogy mi az a technógia amivel a Chain meg tudta kerülni a pajzsot. 

 

 

Most láttam Instán, a Star Trek: Prodigy sorozat hivatalos instagram profilján volt egy videó, hogy Janeway szerepelni fog a sorozatban. 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Olcsó húzás? Az NCC-1701 USS Enterprise-t ellopta az Űrdokkból 5 ember, és az üldözésére kirendelt USS Excelsiort Scotty azzal bénította meg, hogy kiszedett négy csavart a hajtóműből. Az NCC-1701-D USS Enterprise-t szintén egy űrdokkból néhány binar is képes volt ellopni. Ezzel szemben az Emerald Chain legalább három osztagnyi katonát sugárzott fel egy eddig ismeretlennek tűnő technológia segítéségével a USS Discovery-re. A Föderáció zászlóshajóit csak az nem lopja el, aki nem akarja, ide meg csak az Emerald Chain zászlóshajója, egy halom katona és egy újnak tűnő technológia kellett, és nem annyi, hogy felsétálsz a hídra, azt viszed a hajót. De ez az olcsó megoldás? :o

Amúgy meg mit értek volna a biztonságiak? Őket is ugyanúgy letolt gatyával érte volna, ha a semmiből egy halom fegyveres veszi őket körbe. Elkezdenek lövöldözni egymásra, mint egy vadnyugati pisztolypárbajban, feleslegesen jól meghalnak sokan, és ha mázlijuk van, néhány elkószált lövedék még a spórahajtűműben, a híd ablakában vagy esetleg a reaktorban is kárt tesz.

Tilly-nek te azt rovod fel hibának, hogy nem tett meg egy olyan intézkedést, ami semmit sem ért volna és amit semmilyen más (nála sokkal tapasztaltabb) kapitány sem tett meg ennél szorultabb helyzetben sem, egy olyan technológiával szemben, aminek a létezéséről valószínűleg nem is tud senki a Csillagflottában.

A pajzsot eleddig csak egyféleképpen lehetett fegyverrel vagy transzporterrel megkerülni: ha meghatároztad a rezgési frekvenciát. Ez eleddig kívülről lehetetlen volt, illetve később megjelentek az áthangolható pajzsok, ami még inkább ellehetetlenítette a dolgot. De, ha az Emerald Chainnek van egy olyan technológiája, ami képes a pajzsfrekvenciát meghatározni, akkor máris más a leányzó fekvése.

Az Emerald Chain amúgy feltűnően kényelmesen követte a Discovery-t a világ végére is, és meglepően jól tájékozott a hajóról. Tudták, hol a spórahajtómű, tudták, hogy a kamrába kell besugározni, tudták, hogy ott egy embert kell az irányításuk alá vonni. Pedig korábban kiderült, hogy a Discovery még a csillagflotta kapitányai előtt sincs teljesen felfedve, Vance eléggé titokban tartja a hajó képességeit. A Chain meg úgy szállta meg, mintha hazament volna. 

Na most, Book felvitt a Discovery-re egy chaines cuccot. Vance is megemlítette, hogy ez elég nagy felelőtlenség volt. Lehet az a kütyü a kakukk a fészekben, ami nem csak megmutatja, hol kujtorog a Discovery, de mindenféle infót elküldött róla, pl. a pajzsfrekit is. Vagy maga Book az áruló légy a levesben.

 

 

 

20 perccel korábban, Iqvi írta:

Most láttam Instán, a Star Trek: Prodigy sorozat hivatalos instagram profilján volt egy videó, hogy Janeway szerepelni fog a sorozatban. 

Ja, a nyáron jelentették be, hogy benne lesz. Bár jelenleg ez a sorozat teljesen hidegen hagy. Aztán ki tudja, lehet lesz olyan kellemes meglepetés, mint a Lower Decks.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, a nyáron jelentették be, hogy benne lesz. Bár jelenleg ez a sorozat teljesen hidegen hagy. Aztán ki tudja, lehet lesz olyan kellemes meglepetés, mint a Lower Decks.

Én akkor arról nem igazán hallottam, csak mostanában néztem utánna a készülő ST sorozatoknak. 

Spoiler
24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na most, Book felvitt a Discovery-re egy chaines cuccot. Vance is megemlítette, hogy ez elég nagy felelőtlenség volt. Lehet az a kütyü a kakukk a fészekben, ami nem csak megmutatja, hol kujtorog a Discovery, de mindenféle infót elküldött róla, pl. a pajzsfrekit is. Vagy maga Book az áruló légy a levesben.

 

Spoiler

Nafene, errőo én teljesen elfeledkeztem. Akkor lehet hogy az a kütyü lesz a ludas. Viszont Book-ot még nem tartom árulónak, meglehet hogy hibázott és nem mérte fel a Chaines cucc erejét. Az marha erős fordulat lenne ha mindazok után ami az évadban közte, Burnham, és a Disco legénysége közt történt elárulta volna őket. A Kweijan-os részben nagyon úgy lett lefestve, hogy nem szívleli az Emerald Chaint. Ami a Tilly kérdést illeti, abban igazat adok neked. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Én sem tudnám most elképzelni Bookot kémként, de ki tudja, mire képes a 31. századi technológia. Láttuk, hogy egy fejpánt, és Stamets engedelmes kiskutya lett. Plusz a Föderáció védőszárnyai nélkül mindenki könnyebben zsarolható. Szóval, egyelőre nem tartom elképzelhetőnek, de nem vetem el annak lehetőségét, hogy szándékos szabotázs történt. Persze inkább a véletlenre fogadok. Book jót akart, csak elszúrta, de nem szándékosan.

De az antenna nélküli andorian is lehet akár ludas. Eléggé szorult helyzetben volt. Lehet, hogy egy jó alku keretében a saját tyúkszaros életéért kijátszotta a Discovery-t.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Book nem igazán volt olyan helyzetben az évad soráb, amikor agymoshatta volna a Chain. Az andoriaira se mernék fogadni. Ő pont hogy próbált lázadni a Chain ellen hiszen nyilvánosságra próbálta hozni, hogy fogy a dilithiumuk. Arra hajlok hogy Book véletlenül elcseszett valamit a Chaines kütyüvel. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Book egy kis időt eltöltött a Chain fogságában, ahol az andorian is, és azt megelőzően jó pár hónapig nem volt a Discovery legénységének közelében. De mint írtam, én sem hiszek ebben, ugyanakkor láttunk mi már vadabb fordulatot is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kicsit összeszedettebben a legutóbbi Discovery epizódról. 

Spoiler

Komolyan mondom, ez az évad nekem tiszta olyan mint a The Last Jedi első nézésre. Mindig meg tud lepni egy váratlan fordulattal, jó értelemben. Ez a rész se volt különb. A múltheti rész után, amikor Osyra megszerezte a Discoveryt arra számítottam, hogy egyből eszeveszett pusztításba fog kezdeni. Őszintén, ennyit vártam, és néztem is ki belőle, hogy nyers erővel átgázol az ellenfeleim a céljai eléréséért. De nem, ő is meg tudott lepni. Szépen bekergettette magát a Föderációs Főparancsnokságra, ahol aztán, leült, tárgyalni Vance admirálissal!:o Már itt letettem az állam, de ami ezután jött, arra soha nem számítottam volna. Hajlandó szövetséget ajánlani a Chain és a Föderáció között, Vance meg hajlandó megfontolni az ajánlatot:pill:. Ez a helyzet, plusz az, amikor mondják hogy miből van az alma, nagyon élesen mutatja hogy mennyire végletekig kimerült állapotban van mindkét hatalom. De én mindezek ellenére elfogadhatatlannak tartanám azt, ha szövetséget kötnének, hiszen tökéletes ellentétei egymásnak. A Föderáció egy békét és szabadságot hirdető demokrácia, míg a Chain legjobb esetben is egy véreskezű diktatúra, jól mutatta ezt a Scavangers részben látott munkatábor. A Discoveryn zajló események is álleejtősek voltak. A Stamets és Aurellio közötti párbeszédből sütött, hogy két, egyformán művelt és értelmes ember eltérő világnézeti elvei ütköznek meg. Jó volt hogy a második epizódból visszatért a courrier. Valami nagy leszámolásra számítok majd az évad végén. A Michael és Paul közötti utolsó párbeszéd, mielőtt kilökte volna Pault a burokban az űrbe, nagyon, de nagyon meghatóra sikeredett. Éreztem Paul fájdalmát és a tehetetlenségéből áradó haragot, hogy nem mentheti meg Hught, a szerelmét, és Adirát, akivel igazi apa-gyerek kapcsolat alakult ki, hogy aggódik a családjáért és Saruért. Tillyt jó volt akcióban látni, akár még vezéregyéniséggé is avanzsálhat az évad végére. A DOT-ok amúgy haláli aranyos kis robotok:D, és ötletes volt hogy a Sphere Data bennük bújt el, most pedig segíteni szeretne visszafoglalni a hajót. Zseniális 10/10-es rész volt. 

@Dzséjt tudod hogy hány epizód van még az évadból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 01. 01. - 14:31, Iqvi írta:

@Dzséjt tudod hogy hány epizód van még az évadból?

Egy szem, a jövő heti. Én is nagy dolgokra számítok, elvégre nem akármilyen helyzetben hagytuk ott a USS Discovery-t és legénységét.

Spoiler

Nálam a két legjobb pillanat az Paul és Michael, valamint Vance és Osyraa utolsó szóváltása . Az előbbi a benne lévő érzelmi töltet miatt. Ha belegondolok, hogy az első részekben Stamets volt az egyik legunszimpatikusabb figura a sorozatban, és mennyire ellenséges volt mindenkivel, de kiváltképpen Burnhammel, és most hová jutott. Elképesztő. Nagyon sajnáltam, és nagyon átéreztem a fájdalmát. Nem tudom, hogy ezt meg tudja-e bocsátani Michaelnek. Mondjuk annyi kicsit visszás a szavaiban, hogy azt mondja, hogy Michael miatt hátra hagytak mindent. Egyrészt, pont ő az, aki senkit sem hagyott hátra, hiszen Hugh vele jött, aztán meg itt talált rá az apaságra. Másrészt, senki sem kényszerítette őket. Burnham lehet hálás ezért, de adósa senkinek sem. Persze, megértem Stamets álláspontját és azt is, miért mondta ezeket a szavakat.

Ami pedig Vance és Osyraa-t illeti, hát engem is meglepett, hogy tárgyalóasztalhoz ültek és (látszólag) lehetségessé vált a szövetség, ami a Chain múltja miatt nekem sem tetszett. És látható, hogy Vance-nek is megvoltak ugyanezek az ellenérzései. Amikor feldobta, hogy Osyraa-nak bíróság elé kéne állnia a bűneiért és semmiképpen sem lehet a Chain képviselője mögött álló ember, a zöld ribanc kimutatta a foga fehérjét. Ő továbbra is hatalmat akar, uralkodni, csak már a Föderáción belül. Ha annyira a népe és annak jövője érdekelné, meghozta volna azt az áldozatot, amit Vance - szerintem teljesen helyesen - kért tőle. Egy ilyen szövetség egyik felét nem képviselhetné egy bűnöző. És hála az égnek, kétségbeesés ide vagy oda, a Föderáció azért még őrzi az értékeit.

Aztán Osyraa már nem is színlelt tovább. Ahogy kivégezte szegény Ryn-t, az szörnyű volt. De azt hiszem, ezzel alaposan felnyitotta a másik doki szemét. És van egy olyan gyanúm, hogy ő kulcsszerepet fog játszani Osyraa likvidálásában.

 

Amúgy van egy dolog, amin elgondolkodtam. A spórahajtómű. Még a második évadban volt, hogy a mycelial hálózatban élő lények nem igazán szeretik, hogy a USS Discovery jön-megy a világukban. Vajon hogyan reagálnának, ha a galaxisban minden űrhajót felszerelnének spórahajtóművel? :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Most miután megnéztem a részt, eszembe jutott a Calypso című, Short Treks rész, amiben a USS DISCOVERY üresen áll egy csillagködben mindössze Zarával a fedélzeten aki MI. Ha jól emlékszem valami olyat mond, hogy ezer éve várja a legénység visszatértét. Mi van, ha ez az epizód már a 4000-res években játszódik, és Discovery spórahajtóművét, részben a micéliumhálózatban élő lények nemtetszése, és egyéb okok miatt soha nem sikerült lemásolnia a Föderációnak? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy olyan érzésem, hogy azt a Short Treket vagy elfelejthetjük, vagy később módosítás alá kerül, mint például az, hogy a The Brightest Star című Short Trekben Georgiou még SHN 03 számú komppal érkezett a Kaminarra, addig a The Sound of Thunder című DIS epizódban már csak 03-as szerepelt a kompon (utólag digitálisan eltávolították az SHN-t a kompról Short Trekből átvett felvételekről), hiszen az epizódból kiderült, hogy akkor, amikor Georgiou elment Saruért, a nő még a USS Archimedesen szolgált, míg az SHN a USS Shenzhou rövidítése - ezt nyilván csak később találták ki, és The Brightest Star forgatásakor még úgy gondolták, hogy Georgiou már akkor a Shenzhoun szolgált.

Na most, a Calypso című Short Trekben még egyértelműen az eredeti, NCC-1031 regisztrációs számú USS Discovery van, nem a retrofit változata, az NCC-1031-A. Ez mind a külsőn, mind a belsőn látványosan tetten érhető. Szóval jelenlegi formájában a DIS 3. évadával nem harmonizál az a Short Trek epizód. Mivel ez még az 1. évad idején készült, szerintem ekkor még nem gondoltak arra, hogy majd a 3. évad 1000 évvel később fog játszódni, ugyanakkor lehet, hogy a Calypso adta végül az alapötletet.

Hogy használnak ötleteket a Calypsóból, azt az is alátámasztja, hogy a USS Discovery ott megjelent MI-je, Zora már a DIS-ben is ébredezik. A 3x04 Forget Me Not-ban és a 3x13 There is a Tide...-ban is Annabelle Wallis hangján szólalt meg a Gömbadat alkotta tudat, és ő volt Zora hangja is a Calypsóban. Illetve a Short Trek epizódban Craft a V'draysh ellen harcolt, és ugyanezt a kifejezést használta Zareh a Csillagflottára a 3x02 Far From Home-ban. Szóval szerintem a Calypso ugyanúgy a 3000-es/3100-as években játszódik, csak egy alternatív idősíkon, mondjuk egyike annak, amit Burnham mama kreált a folyamatos beavatkozásainak hála. Egy olyan idővonal, ahol a USS Discovery-t nem a jövőbe menekítették át, hanem elrejtették egy nebulában a Kontrol elől.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ahogy olvaslak titeket lassan kezdek kedvet kapni a Discovery-hez :D Ehhez kell bármi más ST sorozatot ismerni vagy nézhető magában is?

Az Eredeti sorozat előtt 10 évvel kezdődik, nézheted magában is. Én például csak a harmadik évad óta nézem, és még így is érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ahogy olvaslak titeket lassan kezdek kedvet kapni a Discovery-hez :D Ehhez kell bármi más ST sorozatot ismerni vagy nézhető magában is?

Abszolúte. A Star Trek: Enterprise az egyetlen széria, ami ez előtt játszódik. illetve az eredeti sorozat első pilot epizódja, a The Cage. Az előbbire csak egy-két utalás történik, ami inkább a fan service-t erősíti. Az utóbbihoz már komolyabban is kötődik a DIS 2. évadának egy epizódja és több szereplője, de azt meg elég jól elmagyarázzák, amikor relevánssá válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Szuper, köszi a válaszokat :) Akkor majd belekezdek én is :D 

Remélem majd te is megosztod az írásaid az epizódokról:D. Mert jól elbeszélgetünk itt mi dzséjttel kettesben, de érdekel a többiek véleménye is.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most kezdtem nézni az elejétől. Letudtam az első részt, a Vulcan Hellot, és nagyon tetszett, a hangulat, a látvány, főpeg a bináris csillagrendszer. Burnham itt még nagyon más mint a harmadik évadban, érdekes lesz egyben látni az egész sorozatot. Ebbe a hozzászólásba bele fogom írni az első évad epizódjairól a rövid szösszeneteimet.

2021. 01. 04. - 11:48, RacerX írta:

A Discovery az első két évad után eléggé megingatta a DS9 első helyét a "kedvenc ST sorozatok" listámon. Baromi jó volt. Na most beleugrok a 3. évadba.

Ha eddig tetszett, akkor a harmadik évadtól le fog esni az állad. Pláne egy bizonyos résznél.:D

 

S01 E02

Spoiler

A folytatás is jó volt, a látvány kiemelendő. T'Kuvma jól kihasználta azt a pillanatot amikor megérkezett a flotta a Shenzou megsegítésére. Az Europa kapitányát meg hihetetlenül átverte, megérdemelte hogy Burnham lelőtte. De most, hogy bebörtönözték életfogytiglanra Burnhamet, kiváncsi vagyok, hogy hogyan fog onnan átkerülni a Discoveryre. 

 

S01 E03

 

Spoiler

Na ez se volt egy rossz rész, végre feltűnt a Discovery, nem is akárhogy. Nagyon pazarul nézett ki ahogy megmentette Burnhamet és a siklóját. Apropó, nem hittem volna hogy így fog integrálódni a legénységbe. Eleve fura a hajó, egy csomó ember a Shenzou-ról, Saru vagy Detmer ide került, vagy a kadét Tillynek hozzáférése van a spórákhoz. Ezt remélem megmagyarázzák, bár lehet hogy Lorca mozgatta így a szálakat. A USS Glenn-en történt akciónak jó kis horror feelingja volt, csak a túlzott sötétség miatt nekem elég kivehetetlen volt néha. Ami még nagyon tetszett, hogy hogyan termesztik a spórákat a Discoveryn. 

 

S01 E04

 

Spoiler

Na eddig ez volt a legszívszorítóbb része az első évadnak. Kezdve a kolónia lakosainak szenvedésével, amit Lorca a legénység manipulálására használt, hogy megmentse őket. Zseniális a karaktere. Rájöttek végül arra is, hogy hogyan került a lény a Glennre, és hogy ez működteti a hajtóművet. Kiváncsi vagyok hogy hova fog kifutni Voq szála majd. A végén, a prime Georgiou végső üzenete Michaelnek gyönyörű volt. Ezután már teljesen más szemmel fogok majd gondolni a terrán császárra.

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is az első két részt, elég keményen kezd a sorozat :D Ennyi alapján nehéz ítélni még, de a kezdés már megvett kilóra. Meg ahogy olvastam a további évadok se piskóták úgyhogy majd darálgatom szépen :D  

 

Csóri Burnham mennyire próbálta elkerülni a dolgokat, aztán utolsó pillanatban csak mártirt csinált T'Kuvma-ból

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Megnéztem én is az első két részt, elég keményen kezd a sorozat :D Ennyi alapján nehéz ítélni még, de a kezdés már megvett kilóra. Meg ahogy olvastam a további évadok se piskóták úgyhogy majd darálgatom szépen :D  

 

Csóri Burnham mennyire próbálta elkerülni a dolgokat, aztán utolsó pillanatban csak mártirt csinált T'Kuvma-ból

Kiváncsi vagyok én is milyen lesz a többi évad. Egyenlőre az eddig látottak alapján, a sajátos nézési sorrend miatt is, elégedett vagyok a látottakkal. De legjobban a második évad érdekel. Nem mondom, az első se rossz, de érdekel Pike és Kontroll. Nameg a negyedik évad is várós.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Iqvi, én eddig amúgy totál meg voltam arról győződve, hogy te az első két évadot is láttad. :o De akkor neked így az egész Star Trek legnagyobb csavarja nem is fog már ütni akkorát, mint mondjuk nekem vagy bárkinek, aki nem ismeri előre. :( :para:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.