Ugrás a kommentre

NGnagy munkái


gnagy

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok!

 

Ide szeretném linkelni azokat a munkákat, amiket én csináltam!

 

Kezdjük is:

 

Itt egy 3d-s szoba, Alias Maya-val csináltam.

 

http://mobilzone.mobilz.hu/pal_mester_flashbackplace.avi

 

Ez az első 3d-s animációm, jelenleg nincs is több maya-val, de majd lesznek még!

Mondjuk elég kezdő vagyok még modellezés terén!

 

Adobe After Effectsel csináltam egy lávás videot, a filmemben itt is fogunk majd harcolni! :hmm:

béta1: http://mobilzone.mobilz.hu/mustafarlavahid.avi

béta2: http://mobilzone.mobilz.hu/mustafarlavahidbeta2.avi

v10.0(béta3): http://mobilzone.mobilz.hu/mustafarlavav1.mov

 

a hídat és a hátteret nem én csináltam! Az ebből a képből lett kivágva:

http://boards.theforce.net/scifi_3d_forum/...3618784/p1/?119

 

És a legtöbb lávafelfröccsnést meg a TFN fórumról PixelMagic nevű user csinálta.

De miután kész lett ez a video, rögtön meg is tanultam, hogy kell saját lávafelfröccsenést csinálni AE-vel: (ezek még az első próbálkozások)

http://mobilzone.mobilz.hu/lavatest.avi

http://mobilzone.mobilz.hu/lavatest2.mov

 

a v1.0-ben már szerepel 2db saját láva felfröccsnés!

 

Legközelebbi ilyen videomban már mindent én fogok csinálni! :yeah:

 

És itt egy kép:

http://mobilzone.mobilz.hu/kepek/bb10.jpg

 

És itt az első filmem:

http://mobilzone.mobilz.hu/Saber_Wars_Epis..._fixed_kesz.avi

 

Na, ezt tényleg úgy nézzétek, hogy ez az első filmem... :)

A kard minősége elég gagyi, mert Lsmakerrel csináltam, de visszatérek kardkészítés téren is az After Effectshez! :)

Ez elég gagyin lett megcsinálva, nem volt se forgatókönyv, se semmi, ott a helyszínen találtunk ki mindent!

És az elej és a vége hosszabb, mint az egész film... :)

 

JA, és végül ennek nem éesz folytatása, hanem egy teljsen új filmet csinálok majd!

 

Na és itt szeretnék segítséget kérni!

 

Az új filmemet kb. 20-30 percesre tervezem, lehet benne sw-s űrhajók, szóval űrcsata, fénykard, sw-s hátterek, erő, szóval folytogatás, erő ugrás, szaltózás meg ezek... Ja, meg energia labda.

Sajnos viszont csak 6, maximum 8 szereplő tud csak szerepelni.

És mindenki 15-18 év között van.

 

Abban kérnék segítséget, hogy adjatok ötleteket, hogy miről szóljön a film, illetve ötletek pár jelenethez.

Vhogy úgy kéne megírni, hogy magyarázva legyen, hogy miért ilyen fiatalok a szereplők... :)

Bár ez elég nehéz.

Gyorsan összekaptam valamit:

Sötét idők járnak, a fénykardok háborúja nem rég ért véget, egy úgy nevezett Sithek és Jedik között.

Nagy írtás volt, rengeteg áldozata volt a háborúnak.

A Sithek hatalomra akartak tőrni, de ezt a Jedik ideiglenesen megakadályozták.

Ennek a háborúnak csak pár túlélője maradt, mindössze 3 ifjú jedi mester.

Rájuk nehezedett minden probléma, hármuknak kell rendet teremteni a galaxisban.

2 Sith Lord megmenekült a háborúból, és ők a veszteség ellenére újra hatalomra akarnak törni.

A hercegnő ellen merényletet követnek el a Sithek, ez az első lépésük a hatalomraa jutáshoz.

A Jediket megkérték, hogy derítsék ki, hogy kinek a műve lehetett ez.

A jedik megtudták a szörnyű igazságot, hogy még mindig léteznek Sithek.

A Jedik mindent megtesznek, hogy megakadályozzák a Sithek hatalomra törését...

 

Persze, ezt csak most találtam ki és csak egy ötlet volt!

 

 

Na, most hirtelen ennyi.

UI: A héten még próbálkozok egy kis videoval! :)

 

 

Várom a véleményeteket a videoimról, és várom a segítségeket is a filmemhez!

 

Köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jó lenne, mert sajnos nem vagyok egy nagy forgatókönyv író! :hmm:

 

Várom ide a történet írokat! :) Remélem tudtok segíteni!  :yeah:

ez nagyon komoly.Tedszik.Nagyon is.Érdekes.Nekem egy csomó forgatókönvem van. Igazából a filmel csak egy bajom van.Iszonyatosan halk.Dumát alig lehet hallani és a bakik a végén is érdekesek lennének ha lehetne hallani.

És a leányszó aki felbéreli a gyilkost.Nagyon szép. Gratula a filmhez. :)

Szerkesztve: - Derb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem engem is be lehet sorolni a történetíró kategóriába. Ahogy olvastam az első postot, az első, amire gondoltam egy Sith háborúk idején játszódó történet :hmm:

Egyenlőre csak ennyi ugrott be, de még gondolkodom.

Mondjuk nekem van egy kompletten kész forgatókönyvem, mert haverokkal már mi is terveztük, be is gyakoroltuk a párbaj mozdulatait (önreklám: ütős lett), csak aztán leforgatni nem sikerült, közbe szólt az időjárás, aztán meg haveroknak a felvételi... :yeah:

 

Szerk.: megsasoltam a filmet. A technikai részről megjegyezném, hogy örülök, hogy az LSMaker nem lett (lesz) a filmünkhöz felhazsnálva. Amúgy első filmnek jó. Bár ez a Budapestes sztori, hát... :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"megsasoltam a filmet. A technikai részről megjegyezném, hogy örülök, hogy az LSMaker nem lett (lesz) a filmünkhöz felhazsnálva. Amúgy első filmnek jó. Bár ez a Budapestes sztori, hát..."

 

Igen, az LSMaker elég ratyi minőségű... :yeah: Visszatérek az AE-hez, csak kiróbáltam, hogy az LSmaker mit tud, de...

 

Igen, hülyeség ez a Budapestes :hmm: ott helyben találtuk ki...

 

 

 

Amúgy én is ilyen régi időkben gondolkozom, az lenne a jó, ha ilyen kotor utáni időkben lenne! :)

És ezt valahogy 6-8 szereplővel kéne megoldani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na íme az ötletem, Dzséjt, várom a véleményt, megpersze Krande és Miss, ha ti is segítenétek, azt nagyon megköszönném. :yeah: Mi négyen tuti össze tudnánk dobni egy jó kis történetet, SimonZ-nek meg nagy tapasztalata van forgatókönyv-írás terén :hmm:

 

Tehát a nyitó szöveg:

Sötét idők járnak a galaxisra. Bár a Jedik és a Sith-ek éveken át tartó harca véget ért, a Köztársaságnak hatalmas feladattal kell megküzdenie: fenntartania a rendet és a békét mindaddig, amíg a megritkult Jedi Rend újjá nem épül.

Mialatt a Szenátusban egész napos viták dúlnak egy esetleges időszakos hadsereg felállításáról, a távoli Amura csillagrendszerben újabb Sith lovagok felbukkanásáról suttognak.

 

A szóbeszéd egy mesterről és egy tanítványról beszél, akik kegyetlenebbek, mint Darth Malak, de óvatosabbak, mint Darth Revan. Soha nem tudni merre járnak, és mit forgatnak a fejükben.

 

Miközben a Tanács legnagyobb mesterei a Jedi Rend újjáépítésén fáradoznak, titokban útnak indítanak egy lovagot és tanítványát hogy derítsenek fényt a két rettegett Sith kilétére, s vessenek véget egyszer, s mindenkorra a Jedik és a Sith-ek háborújának?

 

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

Ez nekem nagyon tetszik!

Sztem ez lesz az alap sztori, nagyon tetszik!

 

5 fiú és 1 lány valszeg biuttos összejön.

 

Na, hogy legyen akkor a párosítás?

 

2 Jedi 2 Sith? és 1 hercegnő? és ki legyen az 5. szereplő?

Bár kicsit sablonos de lehetne csempész vagy egy egyszerű robot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne csempész, de milyen szerepe lehetne a filmben?

A csmpésznek kellene becsempészni a Jediket a Sithek "világába". egy olyan bolygóra mely hasonlít Corusantra de nem az mert csak a csempészek vannak ott.Ebben a világban élne a 2 Sith. Ebben a nyomorúságos bolygón.A csempész igen csak befolyásos lenne azon a bolygón és enyi.Most mennem kell.De van még ötletem.Majd még le írom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csmpésznek kellene becsempészni a Jediket a Sithek "világába". egy olyan bolygóra mely hasonlít Corusantra de nem az mert csak a csempészek vannak ott.Ebben a világban élne a 2 Sith. Ebben a nyomorúságos bolygón.A csempész igen csak befolyásos lenne azon a bolygón és enyi.Most mennem kell.De van még ötletem.Majd még le írom.

oké, várom majd még az ötleteket!

Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

oké, várom majd még az ötleteket!

Köszi!

Na a bevezető után ez lene az alap story.

 

Azzal kezdődne,hogy egy rejtéjes gyilkosság történik.Az ok az lenne,hogy a Sith mester egy holokront akart de ezt a csempész nem tudta teljesíteni és vagy egy általa felbérelt fejfadász teljesítené a gyilkosságot.Ha kell mert ez így plusz 1 embert jelentene lehet a sith tanítvány lehet a gyilkos.Erről a jedik és a csempész is tudomást szerez és tudja,hogy veszéj leselkedhet rá.És itt jönnének be a képbe a Jedik.Tudnak róla,hogy csak a sithek lehetnek.Ők megkérik őt,hogy vigye el őket arra a bolygóra.Mikor oda érnek kellene felkönygyőlíteni a gyilkoságot és a sithek kilétét.

 

Nagyából enyi.De ha kell akkor írok egy forgató könyvet és a párbeszédet is megbeszélhetjük,hogyn legyenek.

 

Utólag: Bocsi most tudtam meg,hogy ez kisértetiesen hasonlít a Darth maul-os könyvre.

Szerkesztve: - Derb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia!

 

Köszi, ez jó ötlet!

 

Nem tudom, hogy jó ötlet lenne, hogy te írnád meg az egész forgatókönyvet, mert valaki írt nekem egyet, de olyankokat írt bele, amiket nem tudok megcsinálni, 6 szereplőnél többet tett bele, olyan helyszíneket tett bele, amiket csak nagyon nehezen tudnék megcsinálni...

Pedig mondtam neki, hogy mik a korlátok, milyen helyszínek lehetnek stb...

 

Ja, és a forgatókönyvet úgy kéne írni, hogy az erő nincsen túl hangsúlyozva, erőt azt használhatunk harcokban, nagyon is, de így szövegben ne legyen túl hagnsúlyozva...

Sajnos olyat nem csinálhatok, nekem nincs bajom vele, de a sulinkban nem szeretik az ilyet! :hmm:

 

 

Szerintem jobb lenne ha közösen írnánk egy jó forgatókönyvet, vagy ha gondolod írhatsz egyet, de az rossz lenne, ha úgy lenne megírva, hogy sok dolgot nem tudok belőle megcsinálni! :yeah:

 

Leírom a korlátokat, illetve azt, hogy mit tudok megcsinálni:

http://scifi3d.com, innen szinte minden modellt feltudok használni, de az ilyen droidokat, és embereket mellőzzük inkább, mert nagyon nehéz mozgatni őket, mondjuk olyat lehet, hogy egy helyben állnak és néha mozognak, de ne legyen benne sok ilyen.

Helyszínek: JA-ból kitudok venni sok helyszínt, illetve textúrát, de inkább azokra a helyszínekre kéne koncentrálni, amik itt vannak: scifi3d.com, ezek azért jók, mert minden irányból lehet mozgatni őket, nem úgy mint a képeket. Persze ha találtok googlen jó kép háttereket, azokat is fel lehet használni.

Illetve ilyen egyszerű helyszíneket én is tudok csinálni, hogy pl. híd és alatta láva, meg ilyen kis egyszerű szobákat, de sajnos nem vagyok még modellezésben profi.

Ja, és mint feljebb írtam, az erő ne legyen túlságosan hangsúlyozva!

 

Ennyi lenne így most hirtelen!

 

Köszi!

Szerkesztve: - gnagy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, lehet tényleg jobb lenne!

Derb, mit gondolsz róla? Nem lenne szerinted is jobb?

nem nem engedem ez az én filmem. : :peace:

 

Nem de most komolyan.Jó lesz.Csak így egy kicsit komplikált lenne.Te 17 kerületi vagy én 4.-i és Donát meg nem tom.És ha neten is lenne akkor is csak arra jutnák,hogy mindenki írjopn egy saját forgatókönyvet és amilyik tedszik vagy nem tedszik a könyvben azt helyetesíti a másikéval.Vagyis ha mindanyian írnánk külön külön egyet és te kiválasztod vagy ötvözöd.De,hogy megbeszélésekkel lehessen könyvet írni az már más dolog.Nehezebb és sokkal de sokkal tovább tart.

Szerkesztve: - Derb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak jelképesen mondtam... hogy össze lehetne hozni közösen. De ha nem hát nem. Gnagynak kell úgyis döntenie, mert ez az ő projektje...

 

 

Donát.

Hát igen.De azt mondom írj te is egyett beszéldmeg te is vele mienre gondoltál és,hogy mik az ő kritiumai.Szerepek,helyszinek kellékek.Stb.. Éss akkor te is írj eggyet.Én már elkesztem.augusztus végéig lenne időnk.de nem baj ha 1 két napot csúszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha közösen csinálnánk, az azért is lenne jobb, mert mi van ha megírod a forgatókönyvet, de olyan dolgok lesznek benne, amiket túl nehéz megcsinálni? Vagy olyat tesz bele, ami túl sok pénzt igényel?

 

Ha közösen írnánk, akkor mindig beletudnák szólni, hogy igen, az szerintem is jó, és hogy az megoldható vagy stb...

 

Nem?

 

Na mind1, végülis nekem az is jó, hogy egyedül megírod, remélem nem lesznek benne lehetetlen dolgok!

 

Vagy az is lehetne, hogy írod a történetet és véleményt kérsz a fórumban!

 

 

UI:

"Hát igen.De azt mondom írj te is egyett beszéldmeg te is vele mienre gondoltál és,hogy mik az ő kritiumai.Szerepek,helyszinek kellékek.Stb.. Éss akkor te is írj eggyet.Én már elkesztem.augusztus végéig lenne időnk.de nem baj ha 1 két napot csúszik."

 

Igen, ez is jó ötlet. De csak akkor segítsetek, ha van kedvetek hozz! :rock: Nem akarok én senkinek sem munkát adni! :yeah:

 

Amúgy lehet késöbb is, mint Szeptember, csak minnél késöbb lesz a forgatókönyv, annál késöbb lesz forgatás.

Csak a forgatáson legyek túl... :para: Az a fárasztó, utána már csak csinálnom kell az effekteket! :peace:

Szerkesztve: - gnagy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.