Ugrás a kommentre

NGnagy munkái


gnagy

Ajánlott hozzászólás

Fórum film.Persze.Mert Ody anyira szeretne.Neki semmi nem jó és semmi nem tedszik.

Felőlem azt csináltok amit akartok! Nem a sagaforum írja, és csinálja, hanem külön emberek. Aki bele akar folyni, az megteszi. Kicsit lenyugodhatnál egyébként...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, csak úgy mellékesen megkérdem, van valakinek közülletek sejtése, milyen kemény és babrás egy film elkészítése? Meg hogy hogyan kell azt?

Mondjuk gnagynak van már némi tapasztalata. De ezt mégis komolyabb projektnek képzelitek. Tudjátok, mibe vágjátok a fejszéteket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na mind1, inkább ne legyen közös készitmény, úgy látom ebből csak vita lesz... :peace:

 

Mind1, nem fontos... :rock:

Miért lenne? Aki akar az úgy is segít! A sagaforum nem személy, hanem egy hely. Akkor lenne érdemes megemlíteni, ha szponzorálnánk pénzel, vagy bármi mással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, csak úgy mellékesen megkérdem, van valakinek közülletek sejtése, milyen kemény és babrás egy film elkészítése? Meg hogy hogyan kell azt?

Mondjuk gnagynak van már némi tapasztalata. De ezt mégis komolyabb projektnek képzelitek. Tudjátok, mibe vágjátok a fejszéteket?

Hát, igen, sajnos elég nehéz egy nagyon profi filmet csinálni. :rock:

 

Ezért szeretnék én viszonylag egy egyszerű, de egy házivideonál komolyabb jellegű filmet szretnék.

 

De mivel mi még túl fiatalok vagyunk, 15-18 évesig, de a többjük 15 éves, ezért nem tudunk még egy igazán profi filmet csinálni. De azért egy elég jót tudnánk, sokkal jobbat, mint a Saber Wars.

 

 

Szóval úgy írjuk meg ezt a forgatókönyvet, hogy 15 évesek és 17-18 évesek szerepelnek benne.

És 6, vagy lehetséges több, szereplőre. Ami elég nehéz.

 

És sajnos nincsen sok pénzünk, szóval ilyen drága kellékeket nem tudunk megvenni.

Amik vannak eddig: Kamera(Panags17, szóval nem egy 3CCD-s kamera..., ezért se lenne jó ötlet egy profi filmbe vágni), álvány, kardok(bambuszbotok), markoolat csak 2-3 cső, de majd vhol szereznünk kéne még, bluebox eddig 3db 4*1,4 méter királykék anyag, ennél azért majd kell több is.

 

Köpenyet még kell majd szerezni, de az már egy picit drágább lesz... :yeah:

Na de a köpeny alatti ruha, valószínű csak egyszínű fekete öltözet lesz, illetve egyszínű világosbarna öltözet vagy sima barna öltözet...

 

 

Szóval, akkor a munkánkat ehez viszonyítsuk.

 

No meg időnk sincs sok, most kezdődik nekem a Gimi, angolos osztályba jelentkeztem, szóval keményen kell majd tanulnom.... :peace:

A forgatás lassan lesz meg szerintem, de megpróbáljuk majd minnél gyorsabban leforgatni.

De a leforgatás után minden szabadidőmet az effekteléssel, animálással fogom tölteni, ha kész a forgatás, azután kb. 1 év minimum míg kész lesz a film.

 

 

Szerintem akkor maradjunk annál, hogy közösen csináljuk meg a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, te tudod mibe vágod a fejszéd.

 

Adnék egy-két tippet:

Fénykard markolat: vegyetek ilyen csőalakú zseblámpát, lehet kapni a fényes aluminium kivitelben. Kiszeditek az egyik végét, telifújátok mondjuk purhabbal és ripsz-ropsz megtart egy pengét (bár az enyém vékony üvegszállas pengével rendelkezik, meg én még parafadugóval rögzítettem, de szerintem nálatok is működne). Na ezzel a módszerrel olcsón készíthettek egész jó kardmarkolatokat. A zseblámpa szabadon díszíthető is :rock:

 

Kék háttér: ha tudjátok, szabadban, napsütésben csináljátok. Mi zárt helyen és refflektorokat használtunk, de a megvilágítás miatt a kék háttér (mi kartonpapírt használtunk) elvesztette a homogén mivoltát és ez csúnyán hátráltatja a filmünket (újra kéne forgatni az egész kék hátteres jelenetsort). Ja, a kékhátteres résznél mindenképpen használjatok álványt, mi kézzel csináltuk - sajna nekünk nem volt álványunk - és a kéz minimális remegése csúnyán meglátszódik a háttéren (remeg a háttér is).

 

Ami a jelmezt illeti, hát az első filmünk nem sci-fi volt, így a hétköznapi ruha megoldódott. Az SW filmhez meg nekem van saját küönbejáratú Jedi jellmezem, de szvsz hétköznapi ruhából is építhető SW-s ruházat. Télről bakancs vagy csizma csak van, nadrágnak bármi, csak ne farmer (az azért nem jellemző az SW-ben :peace:), sima póló vagy fehér/fekete ing, valamilyen mellény, stb... szóval fantáziával össze lehet hozni a saját ruhatárból klasz jelmezeket (mi függönyből, kesztyűből és egy kerekes székből építettetünk szellemet). Még nagyon a Jedi érát sem kell követni (köpeny + tunika páros).

 

Az idő mondjuk durva tényező. Mi az első filmünket egy hétig előkészítettük, aztán két nap alatt leforgattuk a normál jeleneteket (két helyszín + éjjszakai jelenetek... hú, a szomszédok de örültek a refflektornak). Aztán még néhány óra volt a kékháttér. Na, ez nyáron volt, utána télen utóforgatás, a kék hátteres jelenetek újrafelvétele, új jelenetek beillesztése színtén két nap (de jó volt télen eljátszani, hogy nyár van :yeah: ). Nos, az egészből azt akartam kihozni, hogy csak két napot akartunk forgatni. Öt nap lett összesen ami hónapokra tolódott ki, és a film még nincs teljesen összevágva, illetve a CGI hiányos (haver nem csinálja, és ezért előbb-utóbb felrúgom csillárnak). Az SW film előtt meg egy hét intenzív párbajfelkészítést tartottunk, és egy napos forgatást terveztünk... azóta sem volt idő rá. Szóval, reálisan közelítetted meg az időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a tippeket!

 

Ilyen cső alakú zseblámpát hol keressek? Media MArkt? És kb. mennyi egy ilyen?

Sokan azt mondják, hogy PVC csőböl csináljak markolatot vagy aluminium csőböl.

 

Ja, ez a purhabos jóötlet, de én olyat szeretnék, hogy ki-be lehet csavarni, szerintem az a legjobb.

 

 

Kékháttérrel kapcs:

Hát, szabadtérben hogyan/hova tegyük fel?

Azt terveztem, hogy majd a suliban a tornateremben felrakjuk, ott jó nagy a hely, vagy az osztályteremben a falra.

Szóval szerinted nem jó ötlet?

Majd kipróbálom egy teszt videoval.

 

Öltözethez kapcs: Farmert azt amúgy sem szeretem. :) Van egyszínű vaj és fekete pólóm(rövidújju) és van világos barna/vaj színű nadrágom is, és bakancs is. Szóval lehet valahogy akkor így lesz megoldva. Remélem a többi szereplőnek is lesz ilyen cucca! :)

 

Az idő sajnos szinte a legnagyobb gond... :( Most a szereplők közül 2-3 érteségiznek, és a többi meg most megy gimibe, angolos osztályba...

 

Köszönöm a tanácsokat!

 

 

Na, közben kezdjük el valahogy a forgatókönyvet! :)

Szóval akkor ez jó lesz bevezetőnek, nem?

 

Sötét idők járnak a galaxisra. Bár a Jedik és a Sith-ek éveken át tartó harca véget ért, a Köztársaságnak hatalmas feladattal kell megküzdenie: fenntartania a rendet és a békét mindaddig, amíg a megritkult Jedi Rend újjá nem épül.

 

Mialatt a Szenátusban egész napos viták dúlnak egy esetleges időszakos hadsereg felállításáról, a távoli Amura csillagrendszerben újabb Sith lovagok felbukkanásáról suttognak.

 

A szóbeszéd egy mesterről és egy tanítványról beszél, akik kegyetlenebbek, mint Darth Malak, de óvatosabbak, mint Darth Revan. Soha nem tudni merre járnak, és mit forgatnak a fejükben.

 

Miközben a Tanács legnagyobb mesterei a Jedi Rend újjáépítésén fáradoznak, titokban útnak indítanak egy lovagot és tanítványát hogy derítsenek fényt a két rettegett Sith kilétére, s vessenek véget egyszer, s mindenkorra a Jedik és a Sith-ek háborújának?

 

Akkor most találjunk ki egy történetet vagy ez alapján kezdjük el írni a forgatókönyvet?

Szerkesztve: - gnagy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lámpa: Obi-ban van, kb 1200-1500 Ft. Valóban jó a ki-be vehető (mondjuk az enyém is az :(), bár ahhoz már kell némi barkácsismeret.

 

kék háttér: egy tornaterem/osztályterem lényegesen nagyobb, mint a szoba, ahol dolgoztunk, tehát szerintem az bevállhat, csak nappal csináljátok, a mesterséges fény kerülése igazából a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lámpa: Obi-ban van, kb 1200-1500 Ft. Valóban jó a ki-be vehető (mondjuk az enyém is az :)), bár ahhoz már kell némi barkácsismeret.

 

kék háttér: egy tornaterem/osztályterem lényegesen nagyobb, mint a szoba, ahol dolgoztunk, tehát szerintem az bevállhat, csak nappal csináljátok, a mesterséges fény kerülése igazából a lényeg.

lámpa: Akkor szerintem már jobban megéri alumunium csőböl, vagy PVC csőbök megcsinálni, nem?

A beszoritást meg úgy lehetne megcsinálni egyszerűen, hogy a csőbe beszorítjuk a kardot, ha esetleg nem szorul bele, akkor teszünk rá szigetelőszallagot és akkor már jobban belemegy.

Aztán a csőt díszitenénk szigszalaggal, meg 1-2 aprósággal.

Vagy sokan úgy csináljá, hogy úgy szoritják bele, hogy bilicset tesznek a tetejére, mondjuk ehez nem nagyon értek.

 

kék háttér: Szerintem akkor a tornaterem tökéletes, nagy is és világos is. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamennyire értek a Maya-hoz, tudnék segíteni az animációban/modellezésben.Én jobban bízok a saját modelleimben, az előre elkészítettek elég bénák.De jelenleg nincs időm gépezni, és a Maya-t is újra kéne telepítenem.Ha kell valami írj.

Itt vannak jó karok, markolattal - és kicsavarható alu pengével:

http://www.megtalalod.hu/ingyenes.html

Csak elég drága, 5-10 egy kard.

A fénykard effect egyértelműen After Effects, azzal csinálták a filmben is.Blueboxozásra is kiváló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamennyire értek a Maya-hoz, tudnék segíteni az animációban/modellezésben.Én jobban bízok a saját modelleimben, az előre elkészítettek elég bénák.De jelenleg nincs időm gépezni, és a Maya-t is újra kéne telepítenem.Ha kell valami írj.

Itt vannak jó karok, markolattal - és kicsavarható alu pengével:

http://www.megtalalod.hu/ingyenes.html

Csak elég drága, 5-10 egy kard.

A fénykard effect egyértelműen After Effects, azzal csinálták a filmben is.Blueboxozásra is kiváló.

Szia!

 

A mayaban majd jól jönne a segítség!

 

 

Természetesen szinte mindent AE-vel (After Effects) fogok csinálni! :(

Azzal a legjobb. Ésa blueboxot is azzal csinálom, illetve egy plusz pluginnal, a dv matte pro-val. :)

 

 

Ezt az oldalt ismerem, de sajnos nincs pénzem!

Szerkesztve: - gnagy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

álmodozni lehet?:)

 

 

Jedik gyémántja

Na, elolvastam! :)

 

Jó hosszú, mennyi ideig csináltad?

 

Tetszik a történet, szerintem nagyon jó lett!

Izgalmas is, érdekes is és egy picit mókás is! :)

 

De sajnos én ezt egyenlőre nem tudnám megcsinálni, mert nincs ennyi szereplő, és sok dolgot valószínű nem tudnák megcsinálni... :(

 

Egyébként tényleg nagyon jó lett! Élveztem az olvasását! :):peace::peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szépen köszi!

 

Megírni? Hát.... darabokban....

amúgy a sok szereplő önmagában talán még nem gond, akármelyik SW-s oldalon találhatsz lelkes jelentkezőket...

Az igaz, de mivel 15 éves vagyok, ezért nekem elég nehéz lenne rendezni a forgatást...

Majd pár év múlva lehet elkezdek csinálni egy komolyabbat! Addigra sokat fogok fejlődni! :(

:peace:

 

 

Szerk: Egy láma kérdés, van olyan is, hogy Sötét Jedi? Még nem is hallottam róla! :peace: Mi a különbség akkor a Sötét Jedi és a Sith között? És a Sötét Jedi és a jó Jedi között?

Szerkesztve: - gnagy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét Jedi az aki Jedi volt, átállt a Sötét ldalra, és a Jedik személyes tapasztalatra tehettek szert a Sötét Oldal Erőhasználóiról akkor amikor a Sith épp házon kívül tartózkodott.

 

Legalábbis Yoda az ep5+6-ban nem úgy beszél a könnyebben járható, "simább" útról mint amin egyszerre mindig csak ketten férnek el...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.