Ugrás a kommentre

Társasjátékok - mert játszani jó!


Donát

Ajánlott hozzászólás

A Lázadás játékmechanikája ezt a korszakot teszi a leginkább feldolgozhatóbbá. Nyilván jó volna egy olyan játék is ami felöleli mind 3 korszakot, de azt nem ezzel a mechanikával tudnám elképzelni.

 

Mi azért elég jókat játszunk vele a lakótársaimmal. Bár azt is hozzá kell tennem, hogy ha a Birodalommal egy kompetens játékos játszik, aki már tapasztaltabb a játékban, akkor a Lázadóknak esélye sincs nyerni, akármennyire is jó játékos aki a Lázadókkal van. Legalábbis mi ezt tapasztaltuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Akkor már csak a baromi hosszú játékidő az akadály. Most néztem utána, és jól emlékeztem, sokan 4-8 órás játékidőt írnak. Ezek szerint, ha kettőnél többen játsszák, akkor növekszik gondolom a játékidő is.

Lesz egy pár maratoni játék, amivel játszani fogok. Odalent 2. kiadása Homályrév Oroszlánfalka, Szunnyadó istenek, Dwellings of Eldervale. Hátha ezeknél megszokok a hosszabb játékidőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy jó összeállítás a Homályrév Az oroszlánfalkáról. Ezt már beszereztem, mielőtt a Gémklub árat emelne. Már szemezek a nagydobozos Homályrévvel is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Anno a Skyrimmel játszottam egy pár órát, de nekem annyira nem tetszett. Nagyon nagy a szabadság, szinte bármit meg lehet tenni, de nekem pont ez rontotta az élvezeti értékét. Nincs egy szorosan követhető sztori, nincsenek igazán jól megírt karakterek, nagyon el lett tolva arra, hogy van egy Gyűrűk Ura szerű fantasy világ, ahol azt csinálsz, amit akarsz. Ha korábban még nem játszottál ilyennel, érdemes lehet kipróbálni.

Igazság szerint ezért kérdeztem. Társasjátékot csinálnak belőle. Elsőre eléggé tetszetősnek tűnik, csak nem sokat tudtam a világról. Csupán hallottam arról, hogy van ilyen videojáték.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Mi mostanában az egyszerűbb, szórakoztató játékokat kedveljük, amit sokan játszhatnak és általában igen viccesek. :)

A legfrisebb felfedezésünk a Kulcskérdés nevű kitalálós játék. Mindenkinek van egy feladványa, amelyet adott 8 feladvány közül húzott, és véletlenszerűen kiosztott piktogramok segítségével kell rávezetnie a többieket, hogy melyik az övé a 8-ból. Aszerint van a pontozás, hogy hányan találják ki. Az a kínos, hogy legtöbbször nem olyan feladványt kapunk, mint amihez megfelelő piktogramjaink vannak, szóval gyakran kell kreatívnak lenni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az utóbbi időben, a stratégiai, taktikai, illetve kalandjátékok felé mozdultam el, melyek erősen tematikusak. Mese, fantasy, kaland, felfedezés, állatos, civilizáció, vagy egyéb építkezős.

Ezek vannak most kívánságlistán. Jelenleg. Néha napján módosítok rajta, lekerül, vagy felkerül rá játék. Így is elég sok.

Szunnyadó istenek alap
Szunnyadó istenek 1. kieg.
Szunnyadó istenek 2. kieg.
Dwellings of Eldervale magy.
Homályrév
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Háború kártyajáték
Dűne: Impérium alap
Meeple Valley (Juharvölgy 2)
Kutyapark
80 nap
Summoner Wars
Egy szép új királyság
7 csoda párbaj Agora kieg
Arnak elveszett romjai Expedícióvezetők kieg
Eldorádó legendája Hősök és átkok kieg
Eldorádó legendája Veszély a láthatáron kieg
Ködbe zárt Carcassonne
Carcassonne Fogadók és katedrálisok kieg
Carcassonne Kereskedők és építőmesterek kieg
Carcassonne Hercegnő és a sárkány kieg
Queendomino
Harry Potter Roxforti csata
Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.