Ugrás a kommentre

Delilah S. Dawson: Galaxy's Edge - Black Spire


Darth Sky

A könyv értékelése  

4 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Az aug. 27-én megjelenő Galaxy's Edge: Black Spire borítója:

 

9781780899916.jpg

 

A sztoriról röviden:

 

A regény Leia Organa tábornokkal és legjobb kémével, Vi Moradival (ő szerepelt a Phasma regényben is) veszi kezdetét. Az Első Rend keze általi lesújtó vereség után, Organa megbízza az ügynökeit, hogy galaxis-szerte kutassanak szövetségesek, menedék és hadianyag után - Vi pedig éppen talál mindhármat egy félreeső világon, a Galaxis peremén.

A buja erdők, ingatag hegységek és toronymagas fák tarkította Batuun, amely a lehető legtávolabbi határ a galaktikus térképen, és amely az utolsó, feltérképezett világ a rejtélyes Vad Űrben. A zsiványok, csempészek és kalandorok, akik a planéta legnagyobb településén, a Fekete Toronyban tengődnek, azért vannak itt, hogy elkerüljék a kíváncsi tekinteteket. Vi, aki az Első Rend elől menekülő Ellenálló kém, aligha szívesen látott vendég. És amikor egy rohamosztagosokkal teli komp érkezik, hogy kiugrasszák a nőt, fogalma sincs, hol találhat menedéket.

Hogy életben maradjon, Vinek egy bűnözőkkel és ellenségeskedéssel teli világ jóindulatát kell elnyernie. Egy áruló katona és droidja segítségével Vi színes csapatot gyűjt maga köré, majd beszáll egy küldetésbe, hogy felszítsa az Ellenállás tüzét a Batuun - még mielőtt az Első Rend idejekorán kiszagolná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Darth Sky megváltoztatta a címet erre: Delilah S. Dawson: Galaxy's Edge - Black Spire
8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Batuun, amely a lehető legtávolabbi határ a galaktikus térképen, és amely az utolsó, feltérképezett világ a rejtélyes Vad Űrben. A zsiványok, csempészek és kalandorok, akik a planéta legnagyobb településén, a Fekete Toronyban tengődnek, azért vannak itt, hogy elkerüljék a kíváncsi tekinteteket.

Ezt egy rakat sztorira rá kellett már húzni az SW-ből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Kánon egyik erősségének tartottam a letisztultabb, nem túlzsúfolt borítókat. Eddig egyetlen könyv borítójával sem volt nagyobb bajom, de ez a borító nem fogja elnyerni a tetszésemet. Mindenesetre bízok benne hogy jó könyvet fog letenni az asztalra Delilah mert a Phasmát nagyon kedveltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 11 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Tegnap befejeztem a könyvet, a történet jól folytatta a Phasma cselekményét. A történet jól indul, Vi-nek Archex-el a Batuun kell bázist létrehoznia az Ellenállás számára, ám nem alakultak jól a dolgok, mert két csempész a Batuu körül üldözi egymást és egy lézersugár eltalálja a hajójukat ami lezuhan, és Oga verőemberei ellopják a felszerelés nagyrészét. Ezután a történet főként arra fókuszál, hogy Vi hogyan szerzi vissza az ellátmányt Ogától. Az ER is megjelenik a Batuun, Wulfgar Kath hadnagy vezetésével. Vinek csapatot kell toboroznia ellenük, ami össze is áll. Jó új karaktereket vezetett be a könyv, különösen Zade-et szerettem meg, ám a támadásra való tervezést nagyon elnyújtottnak éreztem, de szerencsére a vége megmentette a könyvet. Cardinal önfeláldozása  meghatóra sikerült. 4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Alapvetően nem rossz, de nem is kiemelkedő regény. A történet átlagosnak mondható, de karakterek terén sem tapasztaltam semmi extrát. Az előző "A Galaxis Peremén" könyvhöz (A sors kezéhez) képest viszont jobban bejött. Tetszett, hogy alaposabban megismerhettük a Batuut, és a hétköznapi élet rutinját, illetve, hogy folytatták a Phasmában megismert Vi Moradi és Cardinal (vagyis, itt már Archex) történetét, amiben anno reménykedtem is.

 

2018. 01. 22. - 2:13, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, lesz-e valami folytatása a történetnek, mert a befejezését félig-meddig nyitva hagyta az írónő. Érdekelne, mi történt Cardinallal és Vivel

 

A történet azzal nyit, hogy Leia (még az Ep7-es takodanai utazása előtt) megbízza Vi Moradit, hogy a felépülő Cardinallal - akit immár Archexnek hívnak - karöltve kutasson szövetségesek és búvóhelyek után. Vi a Batuu bolygót javasolja. 4 hónappal a craiti csatát követően, Leia üzenetet küld az ügynökeinek, hogy keressenek szövetségeseket, menedéket, fegyvereket, hajókat és üzemanyagot az Ellenállás számára. Vi és droid társa, Pook felszedik Archexet a Cereán, majd a Batuura indulnak. Rázós landolással érik el a Fekete Torony Helyőrség melletti erdőt. Mire magukhoz térnek, kiderül, hogy roncsvadászok kifosztották a hajójukat. Egy Salju nevű helyi segítségével Vi helyi öltözékhez, és élelemhez jut a városban, valamint a droidja javításához szükséges alkatrészeket is beszerzi. Később, sikerül munkát találnia egy Savi nevű roncskereskedőnél. Vi felfedezi a készletei különféle darabjait a piacon, de irreálisan magas áron. Ám nem akar tengelyt akasztani a helyi bűnvezér, Oga Garrával. Vi első toborzási kísérletei a helyi kocsmában kudarccal zárulnak. A helyiek java a Hosnian-rendszer pusztulásának dacára nem látja valós fenyegetésnek az Első Rendet. Úgy vélik, hogy a Batuu jelentéktelen világ, így nem érdekli az Első Rendet, továbbá, ha meghúzzák magukat és együttműködnek, nem esik bántódásuk. Oga tudja, hogy Vi az Ellenállásnak dolgozik, de addig nem érdekli, amíg haszna származik belőle. A bűnvezér felajánlja, hogy visszaadja Vi Ellenállástól kapott készleteinek megmaradt részét, ha segít neki megszerezni egy ősi ereklyét az első civilizáció csapdákkal teli területéről.


Wulfgar Kath, az Első Rend hadnagya (és Cardinal egykori társa/barátja) azt a feladatot kapja Hux tábornoktól, hogy kutasson fel egy lehetséges kémet a Batuun. Kath rohamosztagosok élén érkezik meg Fekete Torony Helyőrséghez, ahol találkozik Oga Garrával. Oga felajánlja Kath-nak, hogy segít kézre keríteni az Ellenállás kémét, amennyiben megszereznek neki egy fontos ereklyét. Vi megkezdi a kutatást az őslakosok csapdáktól hemzsegő barlangrendszerében (ami később az Ellenállás bázisa lesz), ám végül találkozik Kath-tel és rohamosztagosaival. (Érdekes, hogy ebben a könyvben úgy írták le a rohamosztagosok páncélját, mint ami ellenáll a sugárnyalábnak, és csak az illesztéseknél lévő gyenge pontoknál lehet végzetes találatot bevinni. A filmek nem éppen ezt sugallták.) Vinak sikerül leráznia a férfit, és katonáit, ám megsérül. Két helyi farmer, Grana és unokája Dolin találnak rá Vira, akit hazavisznek kikúrálni. Vi mesél az Első Rend és Ellenállás harcáról, ám az öregasszony úgy véli, őket békén hagyják. Dolin azonban csatlakozik Vihoz, nagyanyja akarata ellenére. Miután átadja Ogának az ereklyét, Vi visszakapja az Ellenállás felszerelésének jelentős részét, ám a kommunikációhoz szükséges eszközöket nem. Így nem tudja értesíteni Leiát és az Ellenállást az Első Rend batuu-i jelenlétéről. Vihoz csatlakozik egy Kriki nevű chadra-fan, ám ezzel magára haragítja egykori főnökét, aki bemártja a nőt az Első Rendnél. Vi és társai megkezdik az Ellenállás leendő bázisának kialakítását. Pár nappal később, a kocsmában Vi felfigyel egy Zade Kalliday nevű csempészre, aki felszólal az Első Rend ellen. Miután Vi megmenti két rohamosztagostól, Zade csatlakozik a nő csapatához. Másnap, visszatérve a városba Vi segít két öregasszonynak, akiket rohamosztagosok inzultálnak, ám végül ő kerül bajba, miután végez néhányukkal. Az Első Rend elfogja, majd Kath hadnagy elé viszik a kémet, aki az Ellenállás batuui bázisának, valamint Rey és Leia tartózkodási helyére kíváncsi. Ylena révén a bázissá formálódó barlangrendszerben Zade-ék megtudják, hogy az Első Rend elfogta Vit. Egy robbantással elterelik a figyelmet, így a rohamosztahosok elhagyják a szállítóhajót, ahol Vi raboskodik. Zade kiüti Kath-et, míg Archex Vi kiszabadítására indul. Miután társai kiszabadítják Vit, visszatérnek a bázisukra. Miután elvágják a kommunikációjukat, azt tervezik, hogy kiiktatják az Első Rend hajóját, hogy ne értesíthessék társaikat, és békén hagyják a Batuut, illetve az Ellenállást. Az előkészületeket követően, Vi a szállítóhajóhoz megy, hogy elterelje a figyelmet, ám rá kell jönnie, hogy Kath életben van. Hogy az utolsó rohamosztagost is kicsalja a szállítóból, Zade felfedi magát, ám így Kriki bejut és munkához lát. Dolin és néhány újonnan érkezett farmer Ellenállás-szimpatizáns felveszi a harcot Kath és rohamosztagosai ellen. Ez utóbbiak maradnak alul. Kath magával viszi Archexet, majd megpróbál elmenekülni a Batuuról. Krikinek köszönhetően az az üzenet megy ki az Első Rendnek, hogy Vi Moradi meghalt, a Batuun pedig nincs sem Ellenálló bázis, sem egyéb értékes erőforrás. A hajó végül felrobban, így Archex, Kath és Rusko meghalnak. A Vi vezette Ellenálló bázis napról napra bővül, ahogy egyre több újonc is érkezik. Vi végül visszaszerzi Ogától a kommunikátorát, és beszámol Leiának a sikeres küldetésről.


Pár héttel később Vi figyelmeztető üzenetet kap az Ellenállástól: valaki leadta a dródtot az Első Rendnek, így Kylo Ren és válogatott rohamosztagosai a Batuu felé tartanak. A vége alapján egyértelműen terveznek folytatást, nem tudom, hogy erről mennyi infó van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Pár héttel később Vi figyelmeztető üzenetet kap az Ellenállástól: valaki leadta a dródtot az Első Rendnek, így Kylo Ren és válogatott rohamosztagosai a Batuu felé tartanak. A vége alapján egyértelműen terveznek folytatást, nem tudom, hogy erről mennyi infó van

Nincs egyenlőre semmi hír arról, hogy folytatnák. Szerintem ezt már a parkra tartogatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Delilah S. Dawson: Fekete Torony

Vegyes érzéseket keltett bennem ez a könyv. Sajnos inkább csalódás volt, habár találtam benne pozitív dolgokat is. Ez egy újabb SW regény, melyre nem tudom megadni a négy csillagot se. Pedig egész jól indult, és talán a könyv közepéig azt éreztem, hogy meglesz a négyes. A Phasma ennél jobbra sikerült, de attól se dobtam hátast. Apropó Phasma. A szereplők miatt érdemes elolvasni előbb ezt a regényt és csak utána a Fekete Toronyt. Kvázi azt is el lehet mondani, hogy a Fekete Torony a Phasma folytatása.

Dawson olyan érdekesen ír. Sikerül neki elmerülnie sokszor kellően a szereplők gondolataiban, de sokszor mégse olyan mélyen, mint kéne. Eseménytelen dolgokról is lehet izgalmasan és érdekfeszítően írni. Ebben volt igazán bajnok Michael Reaves és Karen Traviss is. Dawson-nak ez nem megy olyan jól. Sajnos túl sok olyan üresjárat volt a könyvben, melyet az írónő elég laposan írt le. Zoraida Córdova A sors kezében kevesebb szereplőre fókuszált mégis sokkal jobban bemutatta a szereplőket és a kevésbé fontos eseményeket is érzelmesen és kidolgozottan ábrázolta. A Fekete Toronyban viszont sok volt a lapos rész. Bizonyos karakterek még idegesítőek is lettek. Némely esetben viszont nagyszerűen tudta ábrázolni Vit, vagy éppen a Fekete Torony lakóit, és az akciójelenetek leírása is csodás lett.

Vi Moradi a Batuura érkezik, hogy új bázist hozzon létre az Ellenállásnak. Vele tart Archex, vagyis az egykori Cardinal százados is. Sajnos túlságosan is alulról kezdik a szervezkedést. Persze tudom, hogy így kellett lennie, de Dawson izgalmasabban is bemutathatta volna a toborzást. A Dolinnal kapcsolatos jelenek kifejezetten kínosak is lettek. Zade olyan idegesítő figura lett, melyre nem találok szavakat. Kriki figurája nagyon tetszett. Archex kaphatott volna több jelenetet is, az ő áldozata megható volt. Cselekedetei felvitték a könyv színvonalát, nélküle tényleg nagyon gyenge és gyatra lenne. Vi egész jó volt. Kath egy érdekes ellenfél lett, gyakorlatilag egy újabb fanatikus.

Semmiképp se tudom a jó Star Wars könyvek közé sorolni. A vége nélkül pedig még sokkal gyengébb is lett volna. Hármas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Úgy az ez előtt általam elolvasott 3 SW könyv finoman szólva, nem éppen illethetőek az akciódús jelzővel, így ez a regény kifejezetten üdítően hatott rám. Mindig tetszik, ha már korábban bemutatott szereplő(k)re építenek egy sztorit és ezáltal az életük egy újabb szeletébe nyerünk betekintést, így külön örültem, hogy Vi Moradi és az egykori Cardinal százados a főszereplő, utóbbi halálát sajnálom, bár reménykedtem benne, hogy nem húznak elő a kalapból valami béna, klisés utolsó pillanatban megmenekülést csakhogy a happy end meglegyen és, hál Isten nem is így lett. Vit kissé jobban megismerhettük, de alapvetően hozza azt a figurát, mint a Phasmában. Bár egy fekete pontot képzett kém létére kénytelen vagyok beírni neki, ugyanis ha valakit likvidálni akarunk akkor alap, hogy a mellkasára és a fejére is adunk le lövést egymás után.  :D Cardinal teljes átlényegülését Archexé is jó volt olvasni. Az új karakterek is kedvelhetők annak ellenére is, hogy némelyik eléggé szabványos , Dolin a naiv (milf hunter :D parasztfiú, Zade a nagyszájú, vagány csempész vagy Kath a szociopata birodalmi Első rendi tiszt (bár rá a kedvelhetőség nem igaz :D ) . Salvi roncsvadászai egy kedves kis közösség, érdekes volt olvasni, hogy Salvi ismerte Lor San Tekkát és hogy Ő is gyűjti, őrzi az Erővel kapcsolatos dolgokat. Vajon Karrt is ismeri Az Erő nyomábanból? :hmm: Oga az eddig megismert gengszterfőnökök között egyedi, mert Ő egy korrekt gengszter, ha lehet ilyet mondani. Dok Ondarról is szó esik párszor azonban kissé negatívabbnak éreztem, ahogy itt a személyisége le lett írva. Más művekből az jött le, hogy egy szigorú üzletember, akivel nem ajánlott packázni, itt kissé úgy éreztem, mintha egy kis mértékben közelebb állna egy gengszterhez. És ha már más művek... ezzel a regénnyel együtt már egy eléggé részletes képet kaphatunk a Batuuról. Változatos egy bolygó azt meg kell hagyni, vannak itt nagy farmok, erdőségek, maga a helyőrség, földalatti tavak és barlangrendszerek ősi romokkal. A kedvenc részem ezekhez a romokhoz kapcsolódik, amikor is Vi először feltérképezte Oga utasítására, tiszta Indiana Jones/ Tomb Raider feelingje volt. :) Valahogy itt sokkal inkább átéreztem az Ellenállás újjászületését, mint az ezzel a címmel megjelent regénynél, elképzelvén ahogy sok-sok bolygón játszódik le hasonló szituáció, persze remélhetőleg sokkal szerencsésebb indulással. A peches kezdés ellenére egy szépszámú kis csapatot sikerült összehozni és egy épkézláb bázist felhúzni, kár hogy nem maradhattak "békében", de gondolom a könyv epilógusa annak a prológusa, hogy a GE parkban miért van ott Kylo és a rohamosztagosok. 

Kellően izgalmas könyv és a Ellenállás sejtszintű újjáépülésének reprezentálása miatt is külön érdekes. Vi és Archex megmutatta, hogy márpedig igenis a sz*rból is lehet várat. :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.