Hozzászólás ideje: 19 órával korábban19 órája Avatar: Tűz és HamuValóban jobb volt, mint az elődje, bár sokkal többet nem mutatott ez se. Az első két rész mixének mondanám. Jake-et elfogják, kiszabadul, elfogják kiszabadul. Ez forog körbe, csak a körítés más. Megint sikerült legyőzni az emberiséget a végén és talán az ad valami reményt....spoiler....hogy végre Qaritch megpusztult, így befejeződik ez a végnélküli fogócska. A filmet továbbra is a látványvilága adja el, de az egyhelyben topogás már látszott a bevételen. A történtek fényében kíváncsi leszek a folytatásra mert egyértelmű, hogy ezt a narratívát már nem lehet tovább vinni.
Hozzászólás ideje: 1 órával korábban1 órája Nem pusztult meg. A színész még a második rész előtt elmondta, hogy ő is szerepel az összes tervezett filmben. Szóval kár volt így megvalósítani ezt a harmadik részben. Szerkesztve: 1 órával korábban1 órája - Dzséjt
Hozzászólás ideje: 1 órával korábban1 órája Ultra gáz. Egyébként tudja valaki merre haladunk, vagy mi a célja Cameronnak ezzel a sztorival azon kívül, hogy kiéli a természet iránti szeretetét? Lement három rész, közel 10 óra, de még mindig nincs fő szál, csak egymásra dobált fejezetek.
Hozzászólás ideje: 25 perccel korábban25 perce A fő cél elvileg az emberiség és talán a Föld megmentése. De valószínűleg inkább csak az emberiségé. Nagyon-naaaaaaaaaaaagyoooooooooon lassan, de ebbe az irányba építkeznek. Az Avatar ugye az alapozó volt. Ebből a szempontból ott a kibővített változat (ami máig nem értek, miért nem az van fent a Disney+-on, mert Cameron is azt tartja az "ő változatának") a legjelentősebb, amin láthatjuk a Földet a nyitó szekvenciában. Szóval meg is mutatják, hogy hogyan néz ki, így jobban az ember fejében marad, hogy a Föld és az emberiség bajban van.A második rész behozta, hogy Pandora immár nem csak egy "bánya", hanem a földi hatalmak az emberiség új reménységének tartják. Ezért kezdték el építeni a várost, amit a The Way of Waterben és a Fire and Ash-ben is láttunk, azaz Bridgeheadet. Ez már nem csak egy műveleti bázis, hanem valódi kolónia. Több hajó is érkezett a The Way of Water elején, és sokkal-sokkal több ember van már a Pandorán, mint amennyi az első filmben volt. Ráadásul most már nem csak bányászok, tudósok és zsoldosok, hanem mindenféle más ember is. Csak a masszív betelepülést ellehetetleníti az az apróság, hogy Pandora levegője belélegezhetetlen az ember számára.És itt jön képbe a Fire and Ash, amiben ez a probléma megoldani látszódik Spider által, akit Eywa hibridizált. Ezért lett a kiscsávó baromi értékes az RDA számára. Ha tudnák reprodukálni azt, ami vele történt, megkezdődhetne az emberiség kivándorlása a Pandorára.Na most, itt járunk. Pillanatnyilag úgy tűnik, hogy Kiri, mint Eywa fizikai megtestesítője, az egész holdat fellázította az emberek ellen. Az jó kérdés, ez mit jelent. Bridgehead elég jól védett, ráadásul minden létező természeti dolgot kiirtottak körülötte egy jó nagy sávon, létrehozva ezzel egy gyilkos zónát (kill zone). Ami jó, mert egyrészt, Eywa nem férhet hozzá a vátroshoz közvetlen, másrészt jó előre meglátják a rohamozó állatokat, és bizony elég nagy puskák vannak ott ahhoz, hogy meg tudják védeni a várost. Szóval elvileg a Bridgeheadben biztonságban vannak az emberek, nem kell cuccolniuk. Viszont ki nem valószínű, hogy mehetnek. És nyilván újabb lakók sem költözhetnek be, ha nem folytatódhat a kolonizációs projekt.Egyes pletykák szerint már az Avatar 4-ben lesznek földi jelenetek, amik az Avatarhoz képest is jobban körüljárják, milyen állapotban van az emberiség bölcsője. Az ötödik rész pedig már nagyrészt a Földön is játszódna, legalábbis jó pár évvel ezelőtt Jon Landau producer elég konkrétan célzott arra, hogy több na'vi, köztük Neytiri eljut a Földre, és James Cameron is mondott olyat, hogy az ötödik részben nagy akció lesz a kék bolygón.Szóval van fő szál, kezd körvonalazódni, mi is az, csak a három filmből eddig a Fire and Ash-ben foglalkoztak ezzel a legtöbbet Spider vonalán. Ha a 10 órából ez kitesz tíz percet, lehet sokat mondtam. Az első rész mozis változatában csak megemlítik, a bővítettben épp, hogy láthatjuk. A második rész elkezdett foglalkozni ezzel,,csak aztán nagyon hamar átváltottunk az "Egy rém rendes Sully család" vonalra, meg az "Így neveld az ikranodat" vonalra Quaritch oldaláról (amit már megkaptunk az első Avatarban pontosan ugyanígy), és az egész mentsük meg az emberiséget oldal elment egy természeti f*szverésbe. Ez az egyik fő oka annak, hogy én nagyon nem vagyok kibékülve a The Way of Waterrel, mert ahelyett, hogy az érdekes dologgal foglalkoztak volna, megint ment ez a naturális recskázát, ráadásul majdnem jelenetről jelenetre másolva az első részt.És ezért tartom a Fire and Ash-t jobbnak, mert az már kicsit jobban belement a témába - na nem törték össze magukat, de legalább többet kaptunk, mint korábban. Plusz vannak más aspektusok is, amik miatt jobban tetszik.A lényeg, hogy van fő szál, csak épp Cameron a természeti fétise miatt a félpucér kék csecseken csüngve a fantáziavilágában elégíti ki magát, és csak néha jut eszébe, hogy hopp-hopp, valami vezérfonal is van. Hogy aztán mennyit kapunk a 4-5. részben ebből? Talán 3 percet is? Nem tudom, azért szkeptikus vagyok. De a 4. részről már a 2. rész óta ömleng mindenki. A Jeke-et játszó Sam Worthingtonnak az a kedvence, James Cameron ezt akarja mindennél jobban megcsinálni a folytatások közül, Stephen Lang (Quaritch) szerint nagyon fura lesz, és állítólag a 20th Century Fox fejesei is ezzel voltak a legelégedettebbek, mert míg a 2-3. részre több oldalas listát küldtek arról, min kéne a szkriptben változtatni, erre csak annyit mondta: "holly fuck". Szóval az Avatar 4-gyel a hypeolás már megy egy ideje.
Hozzászólás ideje: 12 perccel korábban12 perce Így leírva már tisztább a kép. Ez van ha nem szippant be kellően egy világ. Elsiklasz a részletek fölött, amik kétségkívül ott vannak.
Csatlakozz a beszélgetéshez!
Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.