Ugrás a kommentre

Avatar


Kargarosz

Ajánlott hozzászólás

14 perccel korábban, gafz írta:

A Starship Troopers olyan öreg?

Igen, 1959-ben adták ki.  Robert A. Heinlein könyve annyira az Aliens alapja, hogy Cameron kötelező olvasmányként nyomta a színészek kezébe. És minden meg is van a filmben, ami a könyvben:

pszeudo-arachnidok = xenopmorphok

pszeudo-arachnid királynő és katonák = xenomorph királynő és katonák

Mobil Erők (Mobile Infantry) = Gyarmatügyi Tengerészgyalogság (Colonial Marines)

erővért (Powered Armor) = rakodógép (Power Loader)

A poén, hogy az erővérteket a könyvbéli formájában az Avatarban sikerült megvalósítania az AMP-k (Amplified Mobility Platform) formájában, és ezen kívül is átemelt pár dolgot a Csillagközi invázióból ide. Például a könyvbeli másik ellenség, a skinnie-k (paszulykarók a magyar fordításban) leírása gyanúsan emlékeztet a na'vikra: 2,5-3 méter magasak, nagyon vékonyak, kékes színűek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ha nem pesti lennék, én is megelégednék a sima 3D-vel. :) Azért egy többórás utazást csak akkor érhetne meg, ha csoportosan néznénk, mint anno. :) 

 

Emlékeztek? Nagyon hideg volt és hatalmas hó, a vonatok is késtek, de volt hogy ide sem értek. Ha jól emlékszem, szegény @Darth Riddick nem is jutott fel, pedig volt jegye. :(

Igen, akkor marha nagy hó volt. Amúgy aznap, mikor mi néztük (vonattal utaztunk fel egy barátommal a film miatt Pestre) kezdett szakadni a hó. Mi még szerencsések voltunk, mert még pont felértünk a fővárosba, mielőtt komolyabb gondokat okozott volna a hó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Igen, akkor marha nagy hó volt. Amúgy aznap, mikor mi néztük (vonattal utaztunk fel egy barátommal a film miatt Pestre) kezdett szakadni a hó. Mi még szerencsések voltunk, mert még pont felértünk a fővárosba, mielőtt komolyabb gondokat okozott volna a hó. 

 

Én anyukámmal mentem fel busszal, az autópályán utolértük a hókotrót. Gondoltuk, na, nem lesz semmi gond, biztosan felérünk. Aztán a buszsofőr megelőzte... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha Jake az első részben a szárazföldön harcolt és US Marine volt, akkor most a tengeren harcolva már US Na'vi? :D 

 

Na itt a baj. Már akkor 2009-ben vitáztam egy kollégámmal. Ugye mi megnéztük a filmet. Mentem dolgozni, kolléga jön nekem hogy olvasta azt hogy őt nem érdekli a film, merthogy amerikai katonák harcolnak a navikkal. Mondom nem amcsi katonák, hanem földi katonák, akkor már talán az USA sem létezett. De ő olvasta hogy..... Mondom én meg láttam a filmet. Az America szót sem használták, nemhogy US. Marine, vagy US. Army. Azok már földi katonák voltak, illetve lehet hogy zsoldosok, de közük nem volt az USA egykori haderejéhez.

Már csak azért sem mert pontosan tudjuk hogy 2 szakasz amerikai(nagyon fontos hogy nem angol vagy orosz) tengerészgyalogos 20 perc alatt szétverte volna a navikat.:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ma bemelegítésül megnéztem az Avatart. Jó pár éve nem láttam már, de még mindig tetszik. Igaz, hogy a sztorija nem nagy eresztés, a pandorai állatok jórészt földi állatok "hatlábú változatai", és máig nem értem, James Cameron hogy egyezhetett bele abba, hogy lenyúlják a Jurassic Park filmek teljes hangkészletét. Ráadásul nem is a legjellegtelenebbeket, nem, a thanatornak a T-rex hangján kell üvöltenie, a direhorses meg a velociraptorok hívóhangján puffognak. De hallottam a spinosaurus, a dilophosaurus, a brachiosaurus, a triceratops és a pteronodon hangját is.

De mindezek csak semmiségek, így is tetszik Pandora és élővilága, na meg az a sok remek kis katonai és egyéb sci-fi kütyü, ami a filmben megjelenik. Quaritch pedig még mindig hatalmas forma, imádom minden pillanatát. Ezúttal is jól szórakoztam rajta, tetszettek a karakterek és a hangulat, ráadásul nagy tévén látni még jobb élmény volt (pedig csak sima Blu-ray lemezről néztem, de a tévém szépen felpimpelte, csak néha éreztem azt, hogy hopp, mégsem 4K-s alapokról fut a film). Szerintem nem is öregedett rosszúl, noha tagadhatatlan, hogy a kor már meglátszik rajta. Kíváncsi leszek, hogy ehhez képest mennyi lesz a javulás a folytatásban. A látvány terén a legmagasabbak az elvárásaim, hiszen olyan időket élünk, amikor az első Avatar szintjén lévő CGI-t már a tévésorozatok is lepipálhatják.

 

23 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Na itt a baj. Már akkor 2009-ben vitáztam egy kollégámmal. Ugye mi megnéztük a filmet. Mentem dolgozni, kolléga jön nekem hogy olvasta azt hogy őt nem érdekli a film, merthogy amerikai katonák harcolnak a navikkal. Mondom nem amcsi katonák, hanem földi katonák, akkor már talán az USA sem létezett. De ő olvasta hogy..... Mondom én meg láttam a filmet. Az America szót sem használták, nemhogy US. Marine, vagy US. Army. Azok már földi katonák voltak, illetve lehet hogy zsoldosok, de közük nem volt az USA egykori haderejéhez.

Az Amerikai Egyesült Államok biztosan létezik abban az időben is, mert egy sportközvetítés során ki van írva, hogy USA vs. PAR 4-1 (a PAR Paraguay rövidítése, szóval az is megvan, ahogy a közvetítés alapján Németország és Spanyolország is szuverén állam még). Az is fix, hogy Jake Amerikában lakik, mert a nyitóképek során, amikor az utcán gurul a tömegben, látható az utcanév tábla, amin az áll, hogy Jefferson 1200 N. Ez az utcanév pedig csak két városban fordul elő: a texasi San Angelóban és a kalifonian Anaheimben. Persze lehet, hogy 2148-ra más városban is lesz ilyen utca, de az is valószínűleg az USA területén jelenik meg, ugyanis a Jefferson Street náluk nagyjából olyan, mint nálunk a Kossuth utca. De több mint valószínű, hogy Anaheim szerepel a nyitójelenetben, ugyanis James Cameron egy ideig ott lakott.

Ami Jake korábbi katonai karrierjét illeti, majdnem biztos, hogy US Marine volt, illetve saját szavait használva, még az is: "Nem létezik olyan, hogy ex-tengerészgyalogos. Leszerelhetsz, de a hozzáállást nem veszted el." És, hogy miért tűnik majdnem biztosnak? Nos, a filmben több fegyveres konfliktust is említenek. Jake Venezuelában sérült meg, Quaritch pedig említ egy bevetést Nigériában, amit megúszott karcolás nélkül. Ha pedig a Földön továbbra is vannak országok közötti fegyveres konfliktusok, ráadásul az elhangzottak szerint elég kemények, akkor nincs egységes földi kormány, így egységes földi hadsereg sem létezhet. Ebből következik, hogy Jake csak valamelyik ország tengerészgyalogosa lehetett. Nos, tengerészgyalogsága nincs sok országnak, csak olyanoknak, amik partját tenger vagy óceán nyaldossa, szóval ez máris szűkíti a kört. De van két nagyon konkrét utalás arra, hogy a USMC tagja volt. Az egyik, hogy többen is Jarheadként hivatkoznak Jake-re, köztük ő maga is több ízben így nevezi magát. Ezzel a névvel pedig kizárólag a USMC katonáit szokták illetni. A második, hogy Jake használja a USMC csatakiáltását, az "Oorah!"-t is, amit szintén nem használ semmilyen más katonai ágazat vagy ország hadereje (a US Navy-nek, a US Air Force-nak és a US Army-nak is megvan a saját egyedi csatakiáltása). Mindezek alapján a legkéeznfekvőbb következtetés az, hogy Jake Sully tizedes az Egyesült Államok hadseregében szolgált, mint tengerészgyalogos.

Az RDA cég magán zsoldoshadseregében persze már vannak más fegyvernemből és más országok hadseregéből is, de az 99 százalék, hogy Jake US Marine volt (az 1 százalékot meghagyom arra, hogy a filmben konkrétan nem mondják ezt ki). És a filmben elhangzottak alapján Quaritch is a USMC kötelégében szolgált, mert említi, hogy ő is 1st Recon volt, mint Jake - és igen, a USMC-ben van egy 1st Reconnaissance Battalion (1st Recon BN, azaz 1. felderítő zászlóalj).

 

 

2022. 12. 21. - 23:32, Frenkie írta:

Már csak azért sem mert pontosan tudjuk hogy 2 szakasz amerikai(nagyon fontos hogy nem angol vagy orosz) tengerészgyalogos 20 perc alatt szétverte volna a navikat.:evil:

Ha ráérősek, akkor igen, 20 perc kell nekik, de Quaritch otthon akart lenni ebédre, szóval az RDA zsoldosai 5 perc alatt szanaszét verték a na'vi-kat. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az Amerikai Egyesült Államok biztosan létezik abban az időben is, mert egy sportközvetítés során ki van írva, hogy USA vs. PAR 4-1 (a PAR Paraguay rövidítése, szóval az is megvan, ahogy a közvetítés alapján Németország és Spanyolország is szuverén állam még). Az is fix, hogy Jake Amerikában lakik, mert a nyitóképek során, amikor az utcán gurul a tömegben, látható az utcanév tábla, amin az áll, hogy Jefferson 1200 N. Ez az utcanév pedig csak két városban fordul elő: a texasi San Angelóban és a kalifonian Anaheimben. Persze lehet, hogy 2148-ra más városban is lesz ilyen utca, de az is valószínűleg az USA területén jelenik meg, ugyanis a Jefferson Street náluk nagyjából olyan, mint nálunk a Kossuth utca. De több mint valószínű, hogy Anaheim szerepel a nyitójelenetben, ugyanis James Cameron egy ideig ott lakott.

Ami Jake korábbi katonai karrierjét illeti, majdnem biztos, hogy US Marine volt, illetve saját szavait használva, még az is: "Nem létezik olyan, hogy ex-tengerészgyalogos. Leszerelhetsz, de a hozzáállást nem veszted el." És, hogy miért tűnik majdnem biztosnak? Nos, a filmben több fegyveres konfliktust is említenek. Jake Venezuelában sérült meg, Quaritch pedig említ egy bevetést Nigériában, amit megúszott karcolás nélkül. Ha pedig a Földön továbbra is vannak országok közötti fegyveres konfliktusok, ráadásul az elhangzottak szerint elég kemények, akkor nincs egységes földi kormány, így egységes földi hadsereg sem létezhet. Ebből következik, hogy Jake csak valamelyik ország tengerészgyalogosa lehetett. Nos, tengerészgyalogsága nincs sok országnak, csak olyanoknak, amik partját tenger vagy óceán nyaldossa, szóval ez máris szűkíti a kört. De van két nagyon konkrét utalás arra, hogy a USMC tagja volt. Az egyik, hogy többen is Jarheadként hivatkoznak Jake-re, köztük ő maga is több ízben így nevezi magát. Ezzel a névvel pedig kizárólag a USMC katonáit szokták illetni. A második, hogy Jake használja a USMC csatakiáltását, az "Oorah!"-t is, amit szintén nem használ semmilyen más katonai ágazat vagy ország hadereje (a US Navy-nek, a US Air Force-nak és a US Army-nak is megvan a saját egyedi csatakiáltása). Mindezek alapján a legkéeznfekvőbb következtetés az, hogy Jake Sully tizedes az Egyesült Államok hadseregében szolgált, mint tengerészgyalogos.

Az RDA cég magán zsoldoshadseregében persze már vannak más fegyvernemből és más országok hadseregéből is, de az 99 százalék, hogy Jake US Marine volt (az 1 százalékot meghagyom arra, hogy a filmben konkrétan nem mondják ezt ki). És a filmben elhangzottak alapján Quaritch is a USMC kötelégében szolgált, mert említi, hogy ő is 1st Recon volt, mint Jake - és igen, a USMC-ben van egy 1st Reconnaissance Battalion (1st Recon BN, azaz 1. felderítő zászlóalj).

 

 

Köszi. Az a fránya szinkron ugye. Bár már rég láttam(szerintem legalább 10 éve), és szinkronnal. Ahogy írod és gondolom te akkor angolul nézted, már tuti hogy Jake USMC katona volt.

Valahogy mindig azt hittem hogy a Földön világkormány van, nincsenek országok, van egy földi hadsereg, és annak a volt katonáit látjuk(immár zsoldosként) a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/17/2022 at 7:32 PM , kolmilan said:

viszont a "fehér megmentő" narratíva annál kevésbé.

Én tegnap néztem a filmet, meg is lepett hogy írtál ilyet, szóval próbáltam figyelni arra, hogy van-e ilyen, de én keresve se találtam ilyet. Esetleg spoilerben el tudnád mondani, hogy melyik résznél jutott ez eszedbe? 

 

Amúgy maga a film nagyon tetszett, a látvány pazar, hangulatra pedig egy 21.századi indiánfilm, de ízig vérig. A történet viszont annyira nem volt nagy szám szerintem, inkább a világépítés fogott meg. Nagyon tetszett a tengeri világ, az ottani Na'vik, a kultúrájuk, a kötődésük azokhoz a tulnokokhoz. Az külön meglepett hogy a tulnokok inteligensek, nagyon jó ötlet volt. Érdekes volt Jake családja is, és a belső konfliktusok. Tuk nagyon aranyos karakter lett, de ami igazán érdekes és nagy potenciál van benne az az örökbefogadott Na'vi lány és a körülötte lévő rejtélyek. De Gekkó és Quaritch avatar-klónjának a szála is érdekes volt. Szóval hangulatra és látványra nagyon adta a film, de inkább éreztem egy átvezetőnek az első és a harmadik film között. Konkrétan egy újra alapozás volt, hogy a következő filmekben beinduljon a konfliktus. Aztán én azt se tartom kizártnak, hogy a Na'vik a sorozat végére megtanítják majd az emberiség jobbik felének, hogy hogyan éljenek együtt egyensúlyban a természettel és segítenek az embereknek helyrehozni a Földet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Melyik verziót nézted? A mozisban ez biztos nem volt benne.

A legbővebb változatot, az Extended Collector's Editiont, a földi kezdés miatt szerintem ez a legjobb változat, mert láthatjuk a kontrasztot a Föld és Pandora között, ráadásul Jake emberi életében is jobb betekintést ad. Számomra így sokkal érthetőbb, miért képes elárulni az egész faját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar: The Way of Water

Bár annyira nem érdekelt a film és moziban sem nagyon akartam megnézni, néhány haverommal végül mégis elmentünk rá. Nem bántam meg. Az elsőrangú látvány miatt érdemes moziban látni, bár Pandora most nem volt annyira lenyűgöző, mint először, az újdonság varázsa már elmúlt. Ennek ellenére a film tényleg pazar látvánnyal bír, ami ezúttal, ahogy a cím is utalja, a víz felszíni és alatti világra koncentrál. Mivel én nagyon szeretem a tenger mélyi világot, így ilyen téren még jobban is tetszett, mint az Avatar felszíni világa.

A sztori tényleg nem nagy dolog, lényegében egy bosszútörténet, felhúzva az Avatar cselekményvázára, megfűszerezve a The Abyss és a Titanic több pillanatával, felkeverve egy kis Star Warsszal, és jól átsütve a Terminator 2 és az Aliens momentumaival. Tálalva az Avatar: The Way of Water. Ízletes, eme alkotóelemek külön is jól fogyaszthatóak, egyben pedig kellemesen könnyedén csúsznak le az ember torkán, jó érzéssel telítve el a három órás film végén. Az RDA szemetebb és kegyetlenebb, mint eddig, Jake-nek továbbra is van mit tanulnia a na'vi létről, Neytiri alaposan háttérbe szorult (a film közepén nemhogy nincs szerepe, még el is tűnt). A kicsi Sully-k is szimpik lettek, különösen a Sigourney Weaver által alakított Kiri és a még kisebb Tuk. A két fiú már kicsit sablonos, ráadásul elég nehéz megkülönböztetni egyiket a másiktól.

Spoiler

A film végén azt hittem, az öregebb Sully Jr.-t kapta el Quaritch és társai.

Ami miatt viszont azt mondom, Cameron azért nem végzett olyan jó munkát, mint az első rész alkalmával, az főleg azért van, mert a film közepe ugyanaz, mint az előző film közepe. Előbb Jake-nek kellett megtanulni a na'vi létet, most meg a gyerekeinek és Jake-nek kell ugyanezt, csak más díszletben. Ez a szakasz bár a történet szempontjából nem lenne felesleges, ám mivel Cameron kis túlzással képkockáról képkockára másolta előző atrakcióját, a zenét meg minden módosítás nélkül emelte át, roppant unalmassá tette a mozi középső, nem éppen rövid szakaszát.

Spoiler

És ezt tetézte azzal, hogy Quaritch meg megkapta Jake korábbi sárkányvadász jelenetét. Emiatt amúgy is haragszom, lehetett volna valami izgalmasat kezdeni azzal, hogy Quaritch elhatározza, gondolkodjanak úgy, mint egy na'vi, de végül mindez abban merült ki, hogy sárkánylovasokká váltak. Aminek meg végül igazi funkciója nem lett a tengeri hadviselésben, egy nagyon rövid légicsatát leszámítva, amiben Quaritch hamar alul maradt.

És talán ebből már az is lejött, hogy igazán a Quaritch klónt sem sikerült kiaknázni. Volt benne potenciál, de Cameron ezt hamar félredobta, és meghagyta egy lightos T2 T-800 koppintásnak. Az igazi Quaritch sokkal érdekesebb figura volt, mint főgonosz. Ráadásul igazán nem adtak magyarázatot arra, hogy miért is hozták vissza az életbe őt és még pár katonát.

Spoiler

Miért voltak ezek olyan speciális figurák, hogy több milliót költsenek a feltámasztásukra? Oknak azt dobják be, hogy Eywa nem reagál az avatár testükre, de Quaritch és emberei tudatát már azelőtt lementették, hogy Eywa bevetette állatseregét. Hiszen a mentés a csata előtt volt, amikor Quaritch-ék még csak nem is hittem Eywa létezésében, arról, hogy a komplett hold ellenük tud fordulni, csak a csata alatt derült fény. Akkor miért kellett biztonsági másolatot készíteni Quaritch-ékről? Miért voltak ezek a katonák olyan rohadt fontosak, hogy egy akkor még sima csatának ígérkező hadművelet előtt le kellett őket menteni? És miután rájöttek, hogy Eywa morci lehet, nem lett volna egyszerűbb sima katonákat avatár vezetésre kiképezni? A végeredmény ugyanaz.

Szóval én is úgy érzem, hogy Cameron csak újra Langgel akart forgatni, és ezért egy elég gyenge magyarázattal visszacsempészte a filmbe. Az alapötlet nem lenne rossz más körülmények között, de az első filmben bemutatottak után telejsen logikátlan és felesleges ez a megoldás.

Emellett még volt két dolog, ami nem tetszett a filmben.

Spoiler

A legbosszantóbbak a bálnák, azaz a tulkunsok voltak. Se az első filmben, se a második első felében szó sincs arról, hogy a Pandorán él egy a nav'iknál is értelmesebb faj, ami zenél, matematikázik és beszél. Aztán zsupsz, egyszer csak ez volt a legtermészetesebb dolog. Minden átmenet nélkül. De olyan természetes volt ez mindenki számára, hogy Lo'ak egyből elkezdett dumcsizni vele, és senki, még Jake sem kérdezte meg, hogy hát mi a fene? És, ha azt hinnénk, hogy az emberek részéről van valami meghökkenés, hát tévedés. Kiderül, hogy nemcsak tudnak a bálnákról és azok hihetetlen intelligenciájáról, de már egy egész halászüzlet van rá felhúzva, ja és a bálnák agyvizéhez képest az unobtanium egy lyukas garast sem ér, mert ez egy olyan csodaanyag, ami megállítja az öregedést. WTF? :o Komolyan, most már az sem lepne meg, ha a harmadik rész második felében kiderülne, hogy űrutazó civilizáció él Pandora sivatagában.

Aztán, a film végén volt egy meglepően amatőr húzás. Felsorakozott háborúzni az egész Metkayina klán, aztán egy gyors adok-kapok után az összes eltűnt. De tényleg, annak ellenére, hogy a törzsvezetők lánya is életveszélyben volt, még a két főnök is felszívódott. Több százan vannak, aztán zsupsz, kámforrá váltak, Jake és Neytiri kénytelen volt egyedül intézni a dolgokat, pedig szerintem az a pár száz na'vi gyorsabban letudta volna a megmaradt embereket és recombokat.

Illetve kicsit zavart, hogy a film hamar elkanyarodott az RDA-tól, és csak Quaritch bosszúhadjáratával érintették ezt. Pedig nagyon-nagyon tetszett a film kezdése, ahogy az RDA flotta megjelent, és pusztítva leszállt. Még arra is jó magyarázatot adtak, miért nem bombázzák szanaszét a holdat, hogy aztán nyugiban bányászhassanak: immár az emberiség új otthonának szánják. Tetszik, hogy a megszokott gépek mellé befutott néhány újabb típus is. Ez jól érzékeltette, hogy a Pandorán az első részben már eléggé elavult dolgok voltak, hiszen a telep akkor már évtizedek óta üzemelt, ráadásul az odaút is hat év. A hajók és tengeralattjárók is bejöttek, a tábornokasszony viszont nagyon lapos lett, ráadásul simán imitálta Quaritch-ot azzal, hogy bögrével a kezében röpködött a Dragon gunshipen. Szegényben nincs semmi karizma, semmi fenyegetés, bár ezen a későbbi filmek még változtathatnak.

Mindent összevetve, bár 13 évbe került, mire elkészült, úgy érzem, Cameron így is kicsit összecsapta ezt a filmet. Nem lett jobb, csak látványosabb az Avatarnál, Szórakoztató és végig leköti az embert, és, akinek tetszett az első rész, annak ez is fog. Nem annyira, mint az, de tetszeni fog. Viszont, akinek már az első rész sem jött be, az kerülje ezt el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik a 2018-ban kiszivárgott film címek igazak lehetnek.

The Way of water

The Seed Bearer

The Tulkun Rider

The Quest for Eywa

 

A második rész címe ugye stimmel, és aki látta a filmet az tudja mit takar a negyedik rész címében a tulkun. 
Viszont akkor ez azt jelenti, hogy marad a vizes téma továbbra is.
Cameron nagyon szereti ezt a témát, egy filmre elég is volt, de nem tudom van e még ebben három film. Főleg hogy már itt is elég erősen merített a Titanic filmből. Már most kevés volt az újdonság.

Mire ment el a 13 év?
Ha az ep 7-re azt mondják hogy ep4 remake, Akkor ez a film meg Avatar remake.

Ennek ellenére tetszett, ma néztem meg másodszor.
 

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 24. - 18:34, ati írta:

A második rész címe ugye stimmel, és aki látta a filmet az tudja mit takar a negyedik rész címében a tulkun. 

Viszont akkor ez azt jelenti, hogy marad a vizes téma továbbra is.

Nem azt nyilatkozta Cameron, hogy a harmadik részben a tűz törzsét fogjuk meglátogatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztük tegnap a családdal. 

Az első 3D-s mozizásom volt. Nehezen szokta meg a szemem és nem éri meg az árát, sokszor kifejezetten zavaró volt, sötét foltok ugráltak és elvett az átélésből, holott fokoznia kéne azt. :roll:Az IMAX biztos más. 

 

Tartalmilag. Hosszú. Jómagam kibírtam mellékhelység nélkül, jobbra tőlem nem, kétszer másztak át rajtam közben. 

A fiúnkat idézném ide mozi után, aki szerint a kaja előtte jó volt, kár, hogy nem volt nyitva a kedvenc gyorsétterme... aztán 4K-s Hupikék törpikéket nézett egy medencében úszkálni.:lol: Hátbavertem viccesen erre, hogy a fene vigye el a finnyáját. 

Azt mondta jobban járt volna, ha otthon marad. Szerintem nem. Én biztos nem, rajta szórakoztam a legjobban. :D :sor:

 

Mindenképpen tanulságos tapasztalat és jó volt együtt lenni.

Egy családnak egy ilyen délután több, mint 25 ropi kajálással (gyorsétterem) és utazással (közösségi) együtt. 

 

A film fele után még izgultam is közben a testvérekért. :)

 

A mondanivaló szempontjából kifejezetten jó időzítés, hogy most jött ki. Egy éve még nem éreztük volna ennyire át. :love:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem bár a fináléban amikor beindult a nagy akció többször is beszundítottam pár percre, úgyhogy arról nem is mondok véleményt. Mondjuk az beszédes hogy ahányszor felébredtem amit láttam az nem birta elérni hogy nyitva tartsam a szemem és úgy éreztem jobban járok némi relaxálással......

 

Viszont az első bő két és fél órában fent voltam és hát jó nagy csalódás volt. Oké hogy lehetett sejteni hogy nem lesz túl eredeti de azért ekkora fokú ötlettelenségre én nem számitottam. Ez a sztori egy jó nagy kerek nulla volt. Cameron persze profi: a látvány oké (messze nem remek.... látvány terén milliószor ötletesebb alkotások léteznek), a karakterek is rendben vannak, a párbeszédek is. Nem irritáló. Ezt a javára lehet irni. De ez a kreativ sekélyesség amit előadnak engem akkor is zavart. Igazából annyit elért, hogy feljavitotta nálam az első részt. Mert oké arra is rálehet fogni hogy csak egy Pocahontas vagy egy Farkasokkal táncoló volt újramesélve, de ott legalább a létező sablonok fel lettek diszitve pár saját ötlettel. Itt már nincs semmi. És valahogy a tét is kisebb lett. Viszont ha nincs mit mesélni akkor nem értem minek ezt ennyire elhúzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Bomarr írta:

Én is megnéztem bár a fináléban amikor beindult a nagy akció többször is beszundítottam pár percre, úgyhogy arról nem is mondok véleményt. Mondjuk az beszédes hogy ahányszor felébredtem amit láttam az nem birta elérni hogy nyitva tartsam a szemem és úgy éreztem jobban járok némi relaxálással......

 

Viszont az első bő két és fél órában fent voltam és hát jó nagy csalódás volt. Oké hogy lehetett sejteni hogy nem lesz túl eredeti de azért ekkora fokú ötlettelenségre én nem számitottam. Ez a sztori egy jó nagy kerek nulla volt. Cameron persze profi: a látvány oké (messze nem remek.... látvány terén milliószor ötletesebb alkotások léteznek), a karakterek is rendben vannak, a párbeszédek is. Nem irritáló. Ezt a javára lehet irni. De ez a kreativ sekélyesség amit előadnak engem akkor is zavart. Igazából annyit elért, hogy feljavitotta nálam az első részt. Mert oké arra is rálehet fogni hogy csak egy Pocahontas vagy egy Farkasokkal táncoló volt újramesélve, de ott legalább a létező sablonok fel lettek diszitve pár saját ötlettel. Itt már nincs semmi. És valahogy a tét is kisebb lett. Viszont ha nincs mit mesélni akkor nem értem minek ezt ennyire elhúzni.

De akkor mi a fenét szöszöltek rajta 10 évig? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érdemes megnézni a filmet, mielőtt bárki lehúzná, ahogy korábban is mondtam. ;) 

Lehet, hogy nincs benne sok eredeti ötlet, lehet, hogy az indiánok vs. civilizáció történet egy újabb verziója, lehet hogy van benne pár momentum korábbi filmekből, és lehet hogy baromi hosszú - de én úgy ültem végig a filmet az IMAX-ben, hogy egy percig sem unatkoztam vagy éreztem volna bármilyen üresjáratot. Nem is éreztem hosszúnak. Szerintem gyönyörű szép film, és most itt pont úgy kijött az IMAX 3D minden előnye, mint ahogy az előző Avatarnál is kijött. Egyszerűen benne voltunk a filmben, olyan varázslatos volt a vízi világ, olyan élethű, hogy szinte lehetett érezni a vízcseppeket a bőrömön. Az lehetséges, hogy ha valakinek nem élvezetes a 3D, akkor lényegesen kevésbé érzékeli, mennyire csodásan sikerült ez a mozi is, mert biztos, hogy az IMAX élmény nagyon sokat hozzátesz. Nem is tudok mást írni, minthogy borzongatóan jó. Már holnap újranézném. 

Amúgy érdekes, hogy nekem pont a film kevésbé akciódús részei tetszettek a legjobban, ahol az új vízi világot látjuk, meg

Spoiler

ahogy a Sully család igyekszik beilleszkedni a vízi N'avi törzsbe. Az egész környezet olyan, mint egy alternatív természetfilm - én ezt még akármeddig el tudtam volna nézni. A végén lévő nagy összecsapásnál volt egy-két libabőrös pillanat, pl. amikor a két család összefogva elindult megmenteni a gyerekeket és megjelentek a pillangószerű szárnyakkal rendelkező harci hátasok hátán, na akkor beleborzongtam - de amúgy pont a vége valahogy kevésbé volt érdekes. Ott jobban érzékeltem a kliséket, mint korábban. 

Szerintem teljesen indokolt, hogy a pénztáraknál jól hasít a film. :) Iszonyú látványos, szerintem a történet is rendben van (semmi extra, de ilyen alapon az összes Marvel szuperhősös filmre is rá lehet mondani, hogy mindegyikben épp megint megmentik a világot, és ehhez össze kell fogniuk a hősöknek  :D ) , és mondanivalója is van (a család tartson össze, és éljünk harmóniában a természettel), ami éppen most elég aktuális is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.