Ugrás a kommentre

Avatar


Kargarosz

Ajánlott hozzászólás

Avatar 2

 

Cameron jobban tette volna ha az erre a filmre költött pénzt is inkább a természetvédelembe tolja be. A sztori elfér másfél oldal A4-es lapon, az is szinte 80%-ban másolja az első részt. És ebből lesz még három folytatás? Te jó ég.... Annyira érdektelenek voltak a karakterek, hogy a film felénél komolyan azon gondolkodtam lekapcsolom. A hab a tortán Jake s*ggfej fia volt, aki mindig mást csinált, mint amit kellett volna. Roppant idegesítő lett.

Nem valószínű, hogy valaha az életben még egyszer megnézem ezt a filmet, pedig az első részt megvettem eredetiben és sokszor újráztam, annyira bejött. Ez viszont iszonyú nagy csalódás. Hiába a gyönyörű látvány, az ma már (nekem) kevés.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Avatar 2

 

Cameron jobban tette volna ha azt a pénzt is a természetvédelembe tolja be, amit erre a filmre költöttek. A sztori elfér másfél oldal A4-es lapon, az is szinte 80%-ban másolja az első részt. És ebből lesz még három folytatás? Te jó ég.... Annyira érdektelenek voltak a karakterek, hogy a film felénél komolyan azon gondolkodtam lekapcsolom. A hab a tortán Jake s*ggfej fia volt, aki mindig mást csinált, mint amit kellett volna. Roppant idegesítő lett.

Nem valószínű, hogy valaha az életben még egyszer megnézem ezt a filmet, pedig az első részt megvettem eredetiben és sokszor újráztam, annyira bejött. Ez viszont iszonyú nagy csalódás. Hiába a gyönyörű látvány, az ma már (nekem) kevés.

Hiányzik belőle az újdonság varázsa. Szerintem nem rosszabb, mint az első, az előzőt kivéve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Cuki, bár egy, a moziváltozatot kennyék a hajukra. És kettő, a The Mandalorian farvizén miért nem tudott ugyanígy felúszni az a néhány hiányzó SW 4k? Elvégre csak a szolgáltatás zászlóshajója a franchise az MCU mellett. Természetesen költői kérdés volt, nem kell rá válaszolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig lehetne válaszolni már, egy év után! Nekem ez a legbosszantóbb. @Donát - nak azt mondta a kedves kisfiú, hogy meg lesz oldva. Aha... Arra nem is akarok gondolni, hogy direkt nem rakták fel úgy. :angry:

Na a héten rákérdezek, ha el nem felejtem. :) 

Szerk.: volt olyan hiba, amit jeleztem és javítottak. És volt olyan, amit nem. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De milyen szándék állhat amögött, hogy csak négy rész nem 4K a 11 mozifilmből? Ep2-3 és ep8-9, semmi logika nincs benne. Ha csak a PT-t vagy csak az ST-t, esetleg minkettő mindegyik részét érintené, azt mondanám, hogy a kevésbé népszerű epizódokat csak HD-ban tették fel. De pont az ep1, ami azért sokaknak nem a kedvence, 4K. Ráadásul akármilyen az SW filmek megítélése, akkor is a csatorna legfontosabb címei közé tartoznak, és elég elb*szott üzleti politika lenne, ha ezen minőségükben szándékosan csak HD-n tartanának egyes epizódokat indok és logika nélkül, miközben az olyan közutálatnak örvendő művek, mint a csodálatos Aliens vs. Predartor: Requiem meg 4K-ban van. Szóval, még ha a helyspórolás is lenne az ok a háttérben, akkor sem hiszem, hogy a fontosabb címeken spórolnának, hanem azokon, amik a lőtéri kutyát sem érdeklik.

Ha ez nem hiba, hanem szándékos, akkor ritka nagy hülye, aki megcsinálta, és azonnal ki kéne rúgni, hiszen szándékosan árt az üzletnek. Én például azért nem néztem még meg egy SW filmet sem a Disney+-on, mert nem 4K mindegyik. És na, ez azért látszódik is a 4K-s tévén. Ha fizetek érte, kérem a pénzemért a maximális elérhető minőséget.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul a külföldi források alapján, tőlünk nyugatra az előfizetőknek az összes Star Wars film 4K-ban van. Tehát még csak nem is arról van szó, hogy a 4K verziók ne lennének fent a szervereken. Fent vannak. Csak mi nem látjuk a 4K verziót. Szerintem valami technikai malőr/figyelmetlenség lehet, mint az hogy az ep.9 nem azzal kezdődik hogy "Réges régen egy messzi messzi galaxisban..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney ma bejelentette az elkövetkezendő éveik filmes terméseinek premierdátumát. Változás történt az Avatar terén:

 

- A következő Avatar film 2025. december 19-én fog megérkezni (igen, az eddig névtelen SW film helyére - SW-vel kapcsolatos infókat a Star Wars jövője topikba raktam) 

 

- Az Avatar 4. 2026 decemberéről átkerült 2029. december 21-re.

 

- Az Avatar 5. 2025 decemberéről átkerült 2031. december 19-re.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars saját jogán lett generációk franchise-a. Az Avatar azért, mert generációkbal telik, mire elkészül belőle minden tervezett rész. :lol:

Ha belegondolok, hogy 24 éves voltam az Avatar premierjekor, és 46 leszek, amikor (ha) az Avatar 5 megjelenik, hát elfog a röhőgő görcs. Két Star Wars trilógia között nem öregedtem ennyit. :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Disney ma bejelentette az elkövetkezendő éveik filmes terméseinek premierdátumát. Változás történt az Avatar terén:

 

- A következő Avatar film 2025. december 19-én fog megérkezni (igen, az eddig névtelen SW film helyére - SW-vel kapcsolatos infókat a Star Wars jövője topikba raktam) 

 

- Az Avatar 4. 2026 decemberéről átkerült 2029. december 21-re.

 

- Az Avatar 5. 2025 decemberéről átkerült 2031. december 19-re.

Amekkora f*s volt a második rész, akár el se készüljön a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2023. 06. 13. - 22:16, Ody Mandrell írta:

Amekkora f*s volt a második rész, akár el se készüljön a többi.

Pedig most már biztosan elkészül, főleg a harmadik, aminek egy részét, ha jól tudom, már a másodikkal együtt leforgatták. A több forrás szerint is 1,087 milliárd dollárba kerülő Avatar: Way of Water ugyanis 2,32 milliárd dollárt zsebelt be a mozikban, így 531,7 millió dollár bevételt termelt a Disney-nek/20th Century Foxnak. Aki megválaszolja nekem, hogy a p*csába hozott össze ez az első részt töviről-hegyire lemásoló, megkérdőjelezhető újdonságokkal operáló, pusztán látványban erős film ilyen sok pénzt, az vendégem egy sörre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is moziban láttam, nem kell magyarázni, mit ad ott. Tetszett is a fentiek ellenére (ahogy azt itt le is írtam az előző oldalon).

De legalább ilyen látványos, mégis eredetibb filmek töredékét sem keresik meg ennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Pedig most már biztosan elkészül, főleg a harmadik, aminek egy részét, ha jól tudom, már a másodikkal együtt leforgatták. A több forrás szerint is 1,087 milliárd dollárba kerülő Avatar: Way of Water ugyanis 2,32 milliárd dollárt zsebelt be a mozikban, így 531,7 millió dollár bevételt termelt a Disney-nek/20th Century Foxnak. Aki megválaszolja nekem, hogy a p*csába hozott össze ez az első részt töviről-hegyire lemásoló, megkérdőjelezhető újdonságokkal operáló, pusztán látványban erős film ilyen sok pénzt, az vendégem egy sörre.

1 milliárdba került? :o Akkor amit hozott az a minimum. Amerikában érdekes mód nem hozott igazán kimagaslóan.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Pedig most már biztosan elkészül, főleg a harmadik, aminek egy részét, ha jól tudom, már a másodikkal együtt leforgatták. A több forrás szerint is 1,087 milliárd dollárba kerülő Avatar: Way of Water ugyanis 2,32 milliárd dollárt zsebelt be a mozikban, így 531,7 millió dollár bevételt termelt a Disney-nek/20th Century Foxnak. Aki megválaszolja nekem, hogy a p*csába hozott össze ez az első részt töviről-hegyire lemásoló, megkérdőjelezhető újdonságokkal operáló, pusztán látványban erős film ilyen sok pénzt, az vendégem egy sörre.

Beszállok egy Unikummal. Totál 1x nézős lett. Szerintem még a látvány sem volt jobb az elsőnél, sőt még a mozgás "természetellenesebb" itt-ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A vége meg olyan, mintha egy Titanic re-make lenne.

Ez még nekem is feltűnt, pedig nem vagyok jó a párhuzamok felfedezésében, ahhoz többször kell látnom, ami itt nem jött szóba. :D

 

Pont emiatt a végét vehették volna feszesebbre, nem kellett volna ezt a Titanic vonalat behozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van abban minden, TitanicThe AbyssAliens és még Terminator is. Cameron lényegében az összes korábbi filmjét beleszuszakolta. Sosem gondoltam James Cameront se eredeti írónak, se eredeti rendezőnek. A Terminator 2 cselekményváza egy az egyben az első rész cselekményváza, csak kicserélte a szereplőket, meg nagyobb léptéket tart fent. Az Aliens alapjait az Alien és a Csillagközi invázió című könyv adja, a cselekményváz pedig ott is részben az Alienből lett átültetve. A True Lies egy francia film amerikai remake-je, a Titanic egy valós eseményeket is használó sablonos szerelmi sztori. Az Avatar meg ugye csillagközi Pocahontas, masszívan beleoltva a már említett Csillagközi invázió. Talán a The Abyss a legeredetibb alkotása.

Mindezzel persze nincs baj, én egyik film érdemeit sem akarom elvitatni, lekicsinyelni, sőt a felsoroltak mindegyike ott van a top100-ban nálam. Mi több, jól tudjátok, hogy az Aliens nagyjából top3-as film. Ezek gyerekkorom kedvenc filmjei, amiket a mai napig szívesen nézek. És azért jók, mert hiába épül ismerős elemekre, remek dizájnok, érdekesen újdonságok, plusz adalékok és jól kiegyensúlyozott akciók feledtetik el az emberrel, hogy amit lát, abban az eredetiség maximum nyomokban fedezhető fel.

Az Avatar: Way of Waternél viszont mindez nincs jelen. Az Avatarban még ott volt, ebben már nincs. Amivel elleplezhette volna ezt, az pont, hogy korábbi filmből van. Bár Quaritch feltámasztása teljesen értelmetlen, lett volna benne potenciál. Abban, hogy ő is elkezd a na'vik útján járni, és elkezdi a világot hasonlóan látni, mint Jake. Így nem kellett volna barátokká válniuk, lehettek volna továbbra is ellenfelek, de olyan ellenfelek, akik megértik egymás nézőpontjait. Erre mit tett Cameron? Nem csak áttérbe tolta Quaritch na'visítását, de azt a keveset, amit bemutat, szimplán átollózta az Avatárból. Így lett az első rész számomra legérdekesebb karaktere a második rész legérdektelenebb, legfeleslegesebb és legfejfogósabb karaktere.

És akkor még ott vannak a felesleges, de legalább rosszúl kivitelezett tét emelés. Az előző részben úgy harangozták be az unobtaniumot, hogy egy kilóból országot vehetsz magadnak, és megoldja a Föld energiaválságát. f*sza! Ez megérte a hatéves utakat, az Avatar-programot, a bányászást, szállítást, zsoldoshadsereg fentartását, stb. Brutális költségeket. Teljesen reális, hogy az RDA, de még a földi kormány vagy kormányok sem hagyják veszni ezt a forrást. Bőven elég ok lett volna visszatérni, pláne azzal a plusz céllal, hogy Pandora kolóniaként is funkcionálhat az emberek számára (ez jó ötlet volt a második részben, mert ezzel jól meg lett magyarázva, miért nem szőnyegbombázzák sz*rrá a holdat az orbitális pályáról). Erre a Way of Waterben a semmiből előbújik egy másik értelmes faj a Pandora mélyéről, amiről kiderül, hogy intelligenciában az emberekkel egy szinten van, és a mittudoménmiük halhatatlanságot ad, szóval emellett az unobtanium értéktelen kavics. MIVAN? Kérdem én, ez miért csak most derült ki? Az emberiség 2084-ben ért el a Pandorára, az Avatar fő cselekménye 2154-ben játszódik. 70 évig voltak folyamatosan jelen az emberek a Pandorán, tanulámányozták a flórát és a faunát. Még csak utalás sincs arra, hogy az RDA-nak már volt legalább sejtése a bálnacsodaléről. Aztán elmennek 14 évre, majd visszajönnek, és egy év múlva már nem csak tudnak erről, de komplett üzleti ág van kiépítve rá. És ez a ráébredés abban az 1 évben történhetett, mert a Titanic-ká avanzsált hajót a film elején még építik (amikor már eltelt egy év a visszatérésüktől számítva, vagyis ekkor már 2169 van), Quaritch és az őt majmoló Lady General (annyira jellegtelen, hogy a nevét sem jegyeztem meg, csak azt, hogy ugyanúgy edzés közben találkozik Quaritch-csal, mint az ezredes Jake-kel az előző részben, meg ugyanúgy kávézás közben röpköd, mint Quaritch - első rangú karakterírás...) az épülő masina mellett adja meséli el azt, hogy mi lesz a na'vi csapat feladata.

Plusz az arányok is komolyan megtörtek. Iszonyú sok idő megy el a vízalatti élet bemutatására, az akciók viszont jellegtelenek és suták. A legszomorúbb, hogy a végső harc lett a leggázabb. Nemcsak, hogy Titanic koppintás, de felsorakozik a vízi na'vi (navy :D ) sereg, aztán elindul az adok-kapok, és szőrén-szálán mind eltűnik. Hová lettek? Miért csak a Sully-család vívja a harcot a végén? (A poén az, hogy mára Cameron is beismerte, hogy hiba volt kivágni azt a jelenetet, ami megmagyarázta volna, hová tűnt a sereg.) És igazán izgalmas új lények vagy járművek sincsenek. Utóbbiak java az Avatarból van, a SeaDragon is sajnos egy hasára fordított, farral előre közlekedő Valkyre-re hasonlít. Még a Crab Suitok azok, amikre azt mondom, ezek jól sikerült újdonságok. Szerintem például az, hogy a Samosnokat és a Scorpionokat leváltották újabb gépekre, nem sok mindenkinek tűnt fel, mert az új masinák (a Kestrel és a Seaswap) baromira hasonlítanak az elődeikre.

Ezen pedig még az sem segít, hogy a sztori baromira kiszámítható és sablonos, a mondanivalója meg csak üres frázisok.

A látvány erős, ez tény, ezt a moziban el lehet adni, mint látható, túl jól is. De szerintem azért ott is gondot okoz, hogy nincsenek izgalmas új dizájnok. És talán ez a legnagyobb baj: már most meg lehet mondani, hogy az 5. rész végén a na'vik és az emberek békét kötnek és harmonikusan együtt fognak élni a Pandora Eywa gondoskodása alatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameron filmjei hatásosak. Ez repíti őket. Egyébként valóban nem túl eredetiek, de ez sok filmre elmondható. Talán a Way of Water az első olyan filmje ami szerintem gázosabb a kelleténél. Mintha összecsapott lenne, holott elvileg több, mint tíz éve volt rá. Kezdem azt hinni, hogy tojt ő erre az egészre, csak az utóbbi 2-3 évben foglalkozott vele, valószínűleg a sok mélytengeri merülés elvitte a vagyona felét és most ki kell valamiből pótolnia a kenyérre valót. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy ez lenne a probléma, mert ő neki már annyi találmánya van, hogy a szabadalomból is megél. Plusz ugye minden az Alienshez, a Terminatorhoz és az Avatarhoz köthető dologból kap jogdíjat. Ezek mellett  a tudományos felfedezéseiből is valószínűleg, hogy profitál valamilyen módon. És producerként sem tétlen, nyilván onnan is folyik be many. Nem hiszem, hogy Cameron még életében eljutna oda, hogy rászorulna egy 1 milliárdba kerülő film elkészítésére (amibe szintén nem kevés pénzt tolt bele) ahhoz, hogy ne kelljen szűkölködnie. :) 

Szerintem a fő gond az, hogy fogama sem volt arról, hogyan folytassa. Amit jól jelez, hogy 2010-ben még olyan tervek voltak, hogy másik holdakra látogatnak, készült is nagyon sok olyan koncepciórajz, aminek köze sincs a Way of Waterhez, stb. Sőt az első forgatókönyvnek sem volt semmi köze a filmhez, ez volt a Avatar: The High Ground, amit aztán a premier idején képregény formájában jelent meg. A sztori lényegében a Way of Water az RDA és a Quaritch megérkezése közti egy évet meséli el. Néhány dolgot átemelt Cameron a Way of Waterbe, például Quaritch fiának háttértörténetét (amikor gyerekként látjuk a Hell's Gate-en szaladgálni az onnan van), de semmi más nem valósult meg.

Az sem segíthette a munkát, hogy egyrészt több íróval dolgozott közösen, másrészt egyszerre írta az Avatar 2-4 sztoriját. Nem egy, hanem három filmre koncentrált. Aztán ugye 2015-ben felmerült, hogy lesz egy ötödik rész is, amit 2016-ban hivatalosan is bejelentettek, úgyhogy ekkor már 4 filmmel foglalkozott. Az ötödik rész meg ugye annak köszönheti a létét, hogy Cameron úgy gondolta, túl sok sztori van a Way of Waterben, így két részre bontott. Szóval az Avatar 3 valójában ennek a résznek a másik fele.

És végül szerintem a folyamatos csúszások, és az, hogy a Way of Waterrel együtt a teljes Avatar 3-at, sőt még az Avatar 4 első felvonását is leforgatta, szintén nem tett jót az összeképnek.

Sosem jó, ha az ember egyszerre több mindent csinál, mintha csak egy dologra koncentrálna. Eleve az indokait sem értem. Azért akarta ilyen gyorsan letudni a 2-3 és a 4 első szakaszát, hogy a gyerekszínészek ne öregedjenek szignifikánsan. Ez egyedül a Quaritch kölykét játszó gyereket érinti, mert az összes döbbi köjök CGI karakter játzik. És pont a Way of Waterben a 73 éves Sigourney Weaver a 14 éves Kirit. Akkor nem k*rvára mindegy, hány évesek a gyerek színészek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Cameron az alábbiakat osztotta meg a Collideres interjújában:

 

- Az Avatar 4. része 6 évvel fog játszódni a harmadik rész után.

- A negyedik rész forgatását csak az Avatar 3 után fogják folytatni.

- A forgatókönyvet majdnem közel zéró megjegyzéssel adta vissza a Disney - csupán annyit írtak a rendezőnek: "Aztak*rva!"

- Továbbra is 2029 decemberében fog érkezni a 4. rész.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 12. 13. - 1:49, Ody Mandrell írta:

Amekkora ötlettelen és erőltetett f*s lett a második rész, én is ezt mondom. :D

Moziban néztük. Az első 3D-s mozizásom volt, majdnem untam. A gyerek csak úgy hivatkozott rá: Hupikék törpikék medencében. Ezen a megjegyzésen szórakoztam a legjobban. A kövit nem hiszem, hogy moziban nézem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.