Ugrás a kommentre

Avatar


Kargarosz

Ajánlott hozzászólás

Jé, egy ember az uccsó poszteren! 

Megvettem ma a jegyet! 

HFR 3D-re, ha már olyan is lesz. Nem igazán tudom mi a különbség, ez sűrűbb képkockaszám? 

Csak jó lesz, el sem hiszem, hogy jegyem van a filmre aminek az eljövetelében -az első 5 év után tőlem idegen pesszimizmussal- nem is hittem igazán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekes, hogy 2009-ben az egész fórum Avatar-lázban égett, most meg szinte teljes csend van. :oops:

 

Szerencsére a mozis appom küldött értesítést, amint elindult a jegyértékesítés, így már szerdán láttam IMAX 3D-ben a filmet. Előtte újranéztem az elsőt, egy nosztalgiafröccs volt, de azóta sokat változtam, már más dolgok kötnek le. Kicsit ambivalens érzéseim is voltak, az antikolonialista és környezetvédő üzenet tetszik, viszont a "fehér megmentő" narratíva annál kevésbé.

 

Szóval nem volt sok elvárásom, és amit kaptam, az teljesen megfelelt nekik - tökéletes látvány (bár néha a változó képkockaszám kicsit furcsa volt), okés sztori. Quaritch visszahozatala és Sigourney új szerepe kicsit öncélúnak tűnt, mintha Jim szeretett volna megint a kedvenc színészeivel dolgozni, és okot kellett találnia, hogy ezt megtehesse - a filmbeli magyarázat nagyjából rendben van. Rengeteg momentum ismerős lehet korábbi filmekből, ami kicsit "same shit, different day" fílinget ad, és erre a zene is ráerősít - de a film középső szakaszához érve már elég új dolog van ahhoz, hogy lendületet vegyen a történet. Az új karakterek szerethetők, de túl sokan vannak, hogy igazán kibontakozzanak - viszont ettől kedvet kaptam a folytatáshoz, kíváncsi vagyok, mihez kezdenek még velük. Nem biztos, hogy sokszor újra fogom nézni, talán még egyszer Mo.-n, illetve majd a következő rész előtt.

 

A végére egy spoiler:

Spoiler

Jim gondolom nagyon bánta, hogy a történelmi hűség miatt nem állíthatta fejre a Titanicot, ezért ebben a filmben bepótolta :D

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos már Oldie sincs, aki keltené a hype-ot. Nekem tetszett az első rész, meg is vettem BD-n. A folytatás viszont valamiért abszolút nem vonz be. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már kétszer láttam! 

HFR 3D és sima HFR. Nagyon meg vagyok elégedve ezzel a soha el nem készülő folytatással. - magamat oltom ezzel. :)

Élmény. Látvány terén nem várhatunk többet. Történet terén többet vártam, de sejtettem is hogy nincs nagyon benne több. Jó új karakterek, mondanivaló is van, pandora biomitológiája is bővült, sok panasz nincs.

A mélység titka is keményen nyomot hagyott a filmen. Cameron saját maga előtt tiszteleg. De nem csak ezzel. Titanicot is megidézi finoman, Alienst is, de még a True Lies- Két tűz között utalás is feltűnt mâsodjára. 

Működik, jó volt, kényelmes mozit válasszatok, Avatar 2, én "Látlak Téged"! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Pildi írta:

Mi januárban fogjuk nézni, mert most tudtam rá jegyet venni IMAX-be. De már várom, szerintem nekem is tetszeni fog. :)

 

Anyám szeme nem bírja az IMAX-et, szóval nálunk sima 3D-s nézés lesz először, de még nem találtam ki, hogy mikor. Én már láttam a HFR-technológiát is, és sajnos elsőre nem igazán tetszett, szóval annyira nem sürgős az IMAX, pedig máskülönben nagyon szeretem az IMAX-et. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Anyám szeme nem bírja az IMAX-et, szóval nálunk sima 3D-s nézés lesz először, de még nem találtam ki, hogy mikor. Én már láttam a HFR-technológiát is, és sajnos elsőre nem igazán tetszett, szóval annyira nem sürgős az IMAX, pedig máskülönben nagyon szeretem az IMAX-et. 

Én még nem láttam, nincs tapasztalatom. Mennyiben más érzés, látvány?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Pildi írta:

Én még nem láttam, nincs tapasztalatom. Mennyiben más érzés, látvány?

 

Néha olyan, mintha gyorsított tempóban néznéd a filmet. Hátha a többiek többet tudnak írni róla, biztos van, akinek tetszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lett volna, ha nem egy remake-et csinálnak megint? És még lenne 3 rész, ezek vaj'h még 3 remake-ek lennének? Bocsánat. Mi lenne, ha egyszer a látvány találkozna egy jó történettel? Terminátor? Aliens? True Lies? Titanic? Avatar 1. rész? Most nem bírja el a látvány ugyanazt a történetet pepitában még egyszer szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, gafz írta:

Terminátor? Aliens? True Lies? Titanic? Avatar 1. rész?

Nem tudom eldönteni, hogy ezek most pro vagy kontra példák? Mert az Aliens a Starship Troopers című könyv adaptálása, a True Lies a francia La Totale! amerikai remake-je, a Titanic egy történelmi filmbe oltott Rómeo és Júlia feldolgozás, az Avatar pedig a Dances With Wolves sci-fisített változata. És bár Terminator 2 és a The Abyss ugyan nem szerepelnek itt, de az előbbi lényegében az első, a The Outer Limits egyik epizódjára, a Soldierre gyanúsan emlékeztetőt The Terminator újrafeldolgozása kicsit átrendezett szereposztással, míg utóbbi alapja H. G. Well 1897-es In the Abyss című novellája. Szóval Cameronban nagyjából annyi az egyediség és az igény a komolyabb, eredeti történetre, mint egy tükörtojásban. Ahogy Lucas a Star Warsban, úgy Cameron a filmjeiben is máshonnan kölcsönzött elemeket mixel össze hatásosan, és mindezt korszakalkotó látványra felfűzve tálalja. Mindig így csinálta, az említett filmekben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi ketten drága Feleségemmel két ünnep között nézzük.

Az első (és eddig egyetlen) IMAX élményem a 2009-es első Avatar volt. Így ez most sem lehet másként :) December 29-én, csütörtökön nézzük :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tutira kihagyom.

Az előzőt egyszer láttam majdnem (mert a stáblista nem volt meg) teljesen és akkor be is jött. Aztán nem foglalkoztam vele valami sokat. Majd amikor először csíptem el TV-ben azt vettem észre hogy egyáltalán nem érdekel és az semmit se változott azóta.

Plusz mostanra a na'vi-k kinézetét rendesen megutáltam és amiatt nincs szükségem arra hogy órákig őket nézzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem most lett meg rá a jegyem, péntek, 15:40, sima 3D. Lehet, hogy jó lenne IMAX-ben látni, de azért ezért nem megyek fel Pestre. Jó lesz nekem a 10 perc gyalogútra lévő Cinema City. :) 

Ha nem pesti lennék, én is megelégednék a sima 3D-vel. :) Azért egy többórás utazást csak akkor érhetne meg, ha csoportosan néznénk, mint anno. :) 

 

Emlékeztek? Nagyon hideg volt és hatalmas hó, a vonatok is késtek, de volt hogy ide sem értek. Ha jól emlékszem, szegény @Darth Riddick nem is jutott fel, pedig volt jegye. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ha nem pesti lennék, én is megelégednék a sima 3D-vel. :) Azért egy többórás utazást csak akkor érhetne meg, ha csoportosan néznénk, mint anno. :) 

 

Emlékeztek? Nagyon hideg volt és hatalmas hó, a vonatok is késtek, de volt hogy ide sem értek. Ha jól emlékszem, szegény @Darth Riddick nem is jutott fel, pedig volt jegye. :(

@JakeSully se ért fel a saját filmjére. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most eszembe jutott a Dr. Csont sori Avatar-os része (S05E09) amiben az egyik bűnügyi laboros pali meg a csaja lemaradt a muvi bemutatójáról mert a mozi előtt egy sátorban szexeléssel múlatták az időt és a többi várakozóval együtt várakozó két kollégája a pénztárnyitás után a moziba befelé menet nem akart nekik szólni hogy már lehet jegyet venni. Mondtam is akkor magamban valami olyasmit hogy a skac és a csaj jól elbxszta a bemutatót.

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 19. - 16:48, Dzséjt írta:

Nem tudom eldönteni, hogy ezek most pro vagy kontra példák? Mert az Aliens a Starship Troopers című könyv adaptálása, a True Lies a francia La Totale! amerikai remake-je, a Titanic egy történelmi filmbe oltott Rómeo és Júlia feldolgozás, az Avatar pedig a Dances With Wolves sci-fisített változata. És bár Terminator 2 és a The Abyss ugyan nem szerepelnek itt, de az előbbi lényegében az első, a The Outer Limits egyik epizódjára, a Soldierre gyanúsan emlékeztetőt The Terminator újrafeldolgozása kicsit átrendezett szereposztással, míg utóbbi alapja H. G. Well 1897-es In the Abyss című novellája. Szóval Cameronban nagyjából annyi az egyediség és az igény a komolyabb, eredeti történetre, mint egy tükörtojásban. Ahogy Lucas a Star Warsban, úgy Cameron a filmjeiben is máshonnan kölcsönzött elemeket mixel össze hatásosan, és mindezt korszakalkotó látványra felfűzve tálalja. Mindig így csinálta, az említett filmekben is.

Aliens-nél a 13as rendőrőrs ostroma ugrott be nekem, ami szintén valami máson alapult (most nem tudom min). A Starship Troopers olyan öreg? Ez a remake mizéria  a filmiparban minél öregebb az ember, annál zavaróbb lesz. Persze újszülöttnek minden vicc új. Meg egy remake is tud szórakoztató lenni. Csak az előző rész remake-je nagyon gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.