Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most az előbb megnéztem ( elkezdtem ugye az elejéről :D ) az első részt. No ez a "Kill them all" már ott elhangzik, méghozzá Sura szájából. Aszem ezzel meg is lesz a kerete az egésznek. :D

Emellett most azért már jobban odafigyel az ember az elhangzottakra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST. Egy kis agyalás Desmond különlegességére:

 

Spoiler:

 

Szerintem!!!

Desmond mikor közvetlen közelbe került az elektromágneses energiával mikor a 2. évad végén elfordította a kulcsot (ez tán a 6x11-ben el is hangzik, hogy egyedül Desmondról tudnak, aki túlélt egy hihetetlenül erős elektromágneses kisülést) nos véleményem szerint akkor szabadult fel benne valami "energia" vagy nem tudom minek nevezzem. Nos, az, hogy Desmond már korábban is különleges volt-e vagy csak a kulcs elfordítása után lett az azt nem tudom... elképzelhető, hogy az volt, és a kisülés egyfajta katalizátorként hatott rá.

 

Rögtön az első "érdekes" dolog ugyebár a 3. évadban, mikor először látjuk őt a kulcs elfordítása után pucáran rohangált a dzsungelben... és kiderült, hogy a tudata (valószínüsíthetően a sziget különleges elektromágneses energiájának hatására) időutazott. Aztán jöttek a 3. évadban a "Charlie meg fog halni látomások" azaz a jövő érzékelése. Aztán a 4. évadban a helikopteren szintén a tudata utazott időt, sőt... kicserélődött a korábbi önmaga tudatával, aki még nem járt a szigeten.

 

Szerintem Charles W. barátunk azért tesztelte Desmondon az elektromágnest, mert MIB kinyírásához (vagy valami ilyesmi) köze lesz a sziget egzotikus elektromágness részecskéinek, energiájának.

 

A 6x11 WTF-je nyilván az volt, hogy Desmond érzékeli mind a két világot. De nem csak ő, Charlei is érzékeli, mikor közel van a "halálhoz" A zongorista - "tudós" Daniel is meg van győződve róla, hogy az, amit lát, amiben él elképzelhető, hogy nem az igazi valóság, de ők mindketten már csak az ALT-ban léteznek, a szigetes valóságban halottak. Az érdekes az, hogy Desmond él mindkét valóságban és képs érzékelni mindkét valóságot.

 

kudarnak igaza van, teljesen biztosra ezt a dolgot még csak a készítők tudják, de én úgy érzem, hogy az ALT valóság meg fog szűnni (Charlie folyamatos elvágyódása Claire után ugye, Daniel monológja... a többi szereplő [Jack, Sun, Sawyer, ...] furcsa merengései a tükörben. Jack nem emlékszik a vakbélműtétére és a furcsa seb a nyakán.) Valami itt nagyon nincs rendben az ALT körül....

Már az elején is biztos voltam benne (sokakkal ellentétben) hogy az 'ALT' PISZKOSUL nem időhúzás!!!

 

Van egy olyan érzésem, hogy az elkövetkező részekben 4 szereplőre lesz érdemes odafigyelni (Alpert, Hurley, Jack és Desmond) szerintem ők 4-en fogják a legtöbb kérdésre megadni a választ... és MIB legyőzésében is nagy szerepük lesz. Jacob helyét pedig egyértelműen Jack veszi majd át... (szerintem :D)

 

A lényeg, amit ki akarok nyügni itt a végén, hogy ne idegeskedjünk, hogy pl a 6x11 után mit nem értünk... úgyis össze fog állni a kép!!! Ez 100%!! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes elmélet Riddick, de

Spoiler:

nem csak Desmond képes érzékelni mind a két "világot", hiszen Charlie és Dan is rájöttek a módjára. Szóval ha az elektromos kisülésnek lenne köze a dologhoz, akkor csak Des tudna "utazni" az idősíkok között, de nem így van. Szerintem olyasmi lehet a dolgok hátterében, hogy kell találni egy "állandót" (Desnek Penny, Dannek Sharlotte, Charlie-nak Claire, stb.) melynek hatására (lehet, hogy hülyén hangzik) az emlékek vándorolnak át az egyik világból a másikba. Így talán olyasmi lesz a vége, hogy az ALT lesz a valóság, a szigeten pedig mindenki meghal, de miután Desmond felnyitja az O-815 utasainak szemét, minden, ami a szigetes idősíkon történt, benne lesz az ALT-n élők tudatában. Így nem válik fölöslegessé 5 évadnyi küzdelem és a szigeten meghalt tagok is újra élnek. Bár nem tudom, mennyire voltam követhető és az is lehet, hogy oltári nagy hülyeséget írtam, nálam most mégis ez az egyik teória, ami megvalósulni látszik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, én is egyetértek ezzel a végkimenetellel amit írtál. Én is eddig valami ilyesmire gondoltam.

Spoiler:

Valahogy mindenképpen megszűnik az egyik világ, és nyílván úgy kéne, hogy az maradjon, ahol a több főszereplő él, értsd ALT. Szóval valahogy át kell vinni a tudatukat és fel kell nyitni a szemüket, és én is tömeges halálra gondoltam. :) De akkor viszont felmerül a kérdés, hogy Jack meg csak simán ottmarad egyedül a szigeten MIBel? Mert én is úgy hiszem hogy Jack a kiválasztott. Viszont ha Desnek az lesz a szerepe, hogy segítsen megölni MIBet, akkor Jacknek sem kell maradnia.

 

Végülis azt tudjuk pontosan, hogy a számok kiket jelölnek?? Az egyik Kwont, Jacket, Sawyert, Hurleyt,szóval még 2, persze lehet volt már róla szó, de nem emlékszem. Mert Sayid, Claire, és Kate nincsenek benne legalábbis erről volt szó pár résszel ezelőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky ... LOST

 

Spoiler:

 

Azt, hogy Charlie és Dan is "érzékelte" a "másik világot" azt én is említettem. És igen, az állandók is fontosak, amiket te írtál... én ezt a nagy sietségben kihagytam :)

 

De ami érdekes... Charlie meg akar halni az ALT-ban, mert azzal a szőke nővel (Claire) akar lenni akit szeret. Dan is érdekes monológot nyomott le, nekem ebből nagyon úgy tűnik, (és ebben is reménykedem) hogy nem az ALT lesz a véglegesen megmaradt valóság! Abban is bízom, hogy a sziget víz alá kerülése sem fog megtörténni, vagy ha meg is történik, akkor ez nem lesz végleges dolog.

(ha az ALT esetleg megszűnik, akkor remélhetőleg nem kerül víz alá a sziget.)

Elmondom miért szeretném ezt.

 

Lényegében a LOST legfőbb főszereplője maga a SZIGET. Olyan ez mint a Csaillagkapuban... végülis maga a kapu a legfőbb szereplő :)

Számomra nem lenne jó befejezés, ha a szigetes valóság "törlődne" az ALT megmaradna de a szereplők megtartanák az emlékeiket. Nekem kell a sziget, kell az új Jacob, stb... :D (persze az ALT-os megoldás is maradhat ha jól összehozzák, de én jobban szeretném, ha az ALT szűnne meg.)

Végülis mitért kell azt hinnünk, hogy a sziget ténylegesen és véglegesen víz alá kerül, csak mert ezt láttuk a 6x01-ben? Hát én azért ebben a befejezésben nem vagyok teljesen biztos.

 

(Ha az ALT olyan über király hely lenne, akkor Charlie nem hajkurászná mint egy félőrült a "halál(közeli élményt)" és Dan sem agyalna zenészként olyan dolgokon, hogy amiben léteznek/élnek lehet, hogy nem is az igazi valóság.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, LOST...

 

Spoiler:

Én egy köztes megoldásnak örülnék, amelyben szépen összehozzák valamiképp a két idősíkot. Az sem lenne nyerő, ha az ALT, ami jóformán az eddigi 6. évad felét bőven kiteszi, értelmét vesztené.
Uh, jó, hogy szólsz bár ütközik a Showder Klubbal :)

Én is néztem volna, de a Cool-on úgyis az unalomig fogják ismételni. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Oldivel és Dzséjttel a Spartacust illetően.Nálam már verte a 24-et(persze az sem piskóta).Én nem birnék nézni egy olyan sorozatot ami csak ölés meg kufirc.Nagyon kellmesen csalódtam benne és nagyon jól felépítették a történetet.Rettenetes emberi drámákat látunk benne(és ez nem túlzás).Szerintem mindhármunknak nagyon tetszik Batiatus.Hannah annyira jól játsza, hogy élmény nézni a játékát(tulajdonképpen számomra úgy ahogy Waltz játszotta Landát).Zseniális őrült, egy régi szintén mesteri gonosz jut eszembe róla, Jockey Ewing.

Tegnap azt éreztem én is mint Oldie, hogy majd szétvet a fezsültség.A megnézés után is alig bírtam megnyugodni.Én meg ennyire nem vártam vasárnapot mint ezt a mostani.Tényleg csak gratulálok a készítőknek és a többi sorozatkészítő csak példát vehet arról hogyan kell nagyon jó sorozatot csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudok nem elszakadni a korábban már említett párhuzamtól, hogy Batiatus főleg Palpatinera hasonlít. És nem pont a külső megjelenésére/megnyilvánulásaira célzok, hanem arra, ahogy ezt az egész tervét felépítette. De a színészi teljesítmény se semmi, sőt! Nehéz egyenlőre vele azonos igazi gonosztevőt (színész szempontból nézve) megnevezni aki ilyen hatást tud elérni...nálam legalábbis. Mondom, ahogy a protokoll, nyájas máz le tud róla hullani és.....de nem ismétlem magam :) Minden ott van alább. :) És tényleg ne nyírják ki, mert nehéz lenne őt pótolni. Persze még kérdéses, hogy Crassus szerepére kit is fognak választani. Jó lenne oda is egy húzó név. :D Mondjuk Hannah nem az a közismert színész, legtöbbünk ugye a Múmiából ismeri, és ott totál más karaktert hozott. És persze az se elhanyagolható tényező, hogy egy ilyen nevet azért már meg kell fizetni. De ez persze nem kisebbíti a többiek teljesítményét. :P Lehet, hogy ezzel a sorozattal fognak igazán befutni és soha többé nem fogják tudni megismételni ezt a fajta játékot, de én már akkor is megbocsájtok nekik. :D Megérdemlik az elismerést.

 

Amúgy jó, hogy említed a Szökést Ody. :P Nálam is annál a sorinál volt még huzamosabb ideig ez a feszültség. :) Főleg az első két évadában. Kár, hogy annak a vége olyan lett amilyen és némileg elsikkadt az egész....számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, ahogy a protokoll, nyájas máz le tud róla hullani és.....

Ez főleg a mostani résznél ütközött ki nagyon-nagyon, amit te is említettél.

Spoiler:

Mikor Glaber már megy el, hogy ilyen haszontalan szövetség neki nem kell, mintha a mézes-mázas Batiatus helyére egy fékevesztett őrült lépett volna. Persze ez az őrült mindig benne van, elég sűrűn ki is tör belőle, főleg, mikor váratlanul valami nem úgy történik, ahogy az neki tetszik (pl. mikor Spartacus megagyalta a kobakját vesztett rácsosarcút :) ). Szóval nagyon jó, tényleg talán Palpatine-hoz hasonlít legjobban, csak ő még kicsiben játszik, de ugyanolyan mesterien.

Ráadásul bátorság is van benne, mert elég nagy tétben játszik, és a tét sokszor az élete. Glaber, és korábban a város vezetője is azért elég nagy hal volt, és ha akkor valami félre siklik, őt is a gladiátorok elé vetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem vetik a galoóidiátorok elé.Miért?Mert nagyon jó zsaroló potenciál van mögötte.Batiatus a zseniális gonosz.Őt nem lehet átverni.
Batiatus életbiztosítása maga Spartacus. Ha Glaber elvesztette volna az érdeklődését Spartacus iránt, Batiatus továbbra is egy kis senki lenne Capuában, vagy legalábbis a szokványos gladiátor bajnokait magáénak tudva, lásd Crixus. Még Solonius is ismertebb volt nála. Spartacus jól jött neki. Végre felhívhatta magára a figyelmet azzal, hogy Glaber kedvében járva, a maga kis ambícióit tervezgethesse. Innentől meg már ugye a sorozattörténelem tanúi lehettünk :) De addig csak egy megtűrt lavinista, semmi több.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állóvíz??? :) XD

Ezt remélem ""-be akartad tenni. :)

Az első részben előrelépés nem volt. De most lejött a második is, szóval meglátom mennyit változik a vélemény. :P Kilyukadnak e egyáltalán valahová? (költői kérdés) :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.