Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Marha jó ez a Katedrális, bár a cselszövések és intrikák talán túl csupaszok, átlátszóak és egymás hegyére-hátára épülnek. Hiányzik belőlük egyfajta zsenialitás. Mehetnének a karakterek Batiatustól tanulni. :) A zene is remek. Asszem a Starz elindult szépen az emelkedőn, főleg ha majd a Camelot is hasonló arculattal fog rendelkezni. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kiváncsi voltam, hogy neked hogy fog tetszeni és örülök, hogy bejött :rock:

 

Az intrikák egyébként azért tünhetnek ilyen csupasznak, mert a köritésre, a finomkodásra nincs idő, annyi mindent kell elmesélniük. Viszont nekem az újranézésekkel egyre jobban tetszenek... mostmár ott tartok, hogy az első rész király-szála (ami igy, ebben a formában nincs a regényben; ott csak egy szereplő (Ferenc) meséli el, hogy hogysmint zajlanak a dolgok az udvarban) is elkezdett kifejezetten bejönni. Mindenesetre ma új epizód. Elözetese itt alább:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom pontosan, hogy mi késztette őket, hogy úgymond zanzásítva forgassák le a sztorit, de az eredményen ez majd úgyis meg fog látszani, főleg aki olvasta is a regényt. Nekem így túl sok bajom nincs vele, volt hogy mosolyogtam egy-egy szívatáson, de azért nem egy Batiatus féle minőség az ármánykodás az tény :rock: Kicsit mintha az OZ-t ültették volna át a középkorba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alapvetően két lehetőség volt a készitők elött: vagy széthúzzák 20-30 részre, de akkor az egyes epizódokra kissbb költségvetés jött, ami kisebb látványt, sőt akár kissebb kaliberü szinészeket is jelenthet. Vagy összehuzzák az egészet nyolc részre, de cserébe az egész, a saját kereteihez képest nagyszabású tud lenni.

 

Bár én elnézném a Katedrálist akár 40-50 részen keresztül is, de van annyira fontos elem a látvány és a grandiozusság, hogy megkockáztassam, hogy jól döntöttek. Először nehéz volt ezzel a rohanással együttmenni, de asszem kezdem felvenni a tempót... :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk olyan nagy látványt én nem találtam benne. És itt most a grandiózusra célzok, mert oks, bizonyos pénzösszeget tuti felemésztett pl az a tűzeset megoldása. De különösképp olyan nagyszabású akciót nem mutattak. Persze később még mutathatnak. :rock: De az is tény, hogy itt elég h*lyén festene a CGI megoldás. :) Jó így, hogy természetes inkább minden vizuális megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az akciót nem csupán ebben az értelemben értem, hanem a képi megoldásokban is. A helyszínek per pillanat szűkek, jóformán egyetlen helyszínre összpontosulnak adott jeleneten belül. Nincs totál városkép, hatalmas panoráma felvételek. :rock: Szóval tényleg spórolnak az ilyenekkel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ most mihez viszonyitunk. Ha mozifilmhez akkor persze... ez akkor a Rómáról is elmondható, de a sorozatokhoz akkor ég és föld a különbség. A Katedrális messze túlmutat gyakorlatilag bármin amit eddig középkori témában sorozat mutatni tudott. Egyrészt ugye ott vannak a nagyonis valósnak tünő CGI látképek, mint a winchesteri királyi erőd, a kingsbridge-i perjelség vagy a püspöki palota (ahol nem érhetik be annyival, mint a Spartacusnál, hogy kb. ugy tünik mintha az lenne, de az se baj ha úgy nézki mintha egy rajzfilm lenne; itt a koncepció miatt mindennek kézzelfogható valósága kell legyen).... utobbi elött piac akárcsak Shiringban. És minden egyes helyszinnek -amiből van egy pár- saját diszletet kell épiteni lehetöleg minnél reálisabbat. Emiatt szökött a Róma büdzséje is az egekbe, pedig nagy totálokkal ott se túl gyakran hozakodtak elő. Ráadásul nagyon ritka a sorozatokban pl. az ilyen nagyvonalú snittek, mint az alábbi. Gyakorlatilag két másodperc az egész és ezért a két másodpercért egy rakatnyi statisztát kellett korhű ruhába öltöztetni.

 

katedralis.jpg

 

És a kingsbridge-i perjelség. Nekem nem rémlik, hogy ilyen szinvonalú CGI-k olyan sűrűn tűnnének fel a sorozatokban:

 

katedralis2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nem egy mozifilm büdzséjéhez kell mérni a Katedrálist, de számomra az se lenne baj, ha a régimódi festményháttereket illesztenék a jelenetek mögé mindenféle számítógépes munkák nélkül. :rock: A Spartacusnál se zavart az "olcsó" CGI megoldás. Nem ez számít, még ha ott ugye erre a minél coolabb képregényes művi hatás miatt volt szükség. Legyen piszok jó a sztori. Ez a lényeg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alapvetően két lehetőség volt a készitők elött: vagy széthúzzák 20-30 részre, de akkor az egyes epizódokra kissbb költségvetés jött, ami kisebb látványt, sőt akár kissebb kaliberü szinészeket is jelenthet. Vagy összehuzzák az egészet nyolc részre, de cserébe az egész, a saját kereteihez képest nagyszabású tud lenni.

Én már annak is örültem, hogy legalább sorozatot készítettek belőle, és nem mozifilmet. Azt tényleg képtelenség lett volna leforgatni. Jó ez így :rock:

Jó az előzetes, várom a részt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen grafikával anime? :)

De amúgy jó, hogy már legalább poszterünk van belőle :rock:

Itt van még Deanékről 2 kép:

http://www.sorozatjunkie.hu/2010/06/22/raj...es-rajzolt-dean

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta felkerült már egy színes is róluk, mondjuk itt a hajszínek pont fordítva vannak...

Spoiler:

normal_Animesamanddean.jpg

...és itt van Jess rajza is, ami szerintem nem igazán hasonlít az eredetihez. :rock:

normal_SNTA-PR-JM-0001.jpg

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt A katedrális következő része, szerintem egy szavunk nem lehet, mert volt tömegjelenet is, meg nem csak közeli képek.

Spoiler:

No igen, Fülöpnek mindig van egy terve :rock:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megnéztem én is a Katedrális első részét. A középkort utálom a legjobban, egyszerűen annyira sötét és undorító. De az első rész tetszett! Kicsit féltem, hogy mennyire fog majd bejönni, de nagyon szórakoztató volt. Nézem tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az embereknek legalább volt hitük akkor, legalább is úgy gondolom :) De egyébként nálam sem kedvenc korszak. Ez a sztori viszont nagyon jó :)
Elvakultak és tudatlanok voltak. Szerintem ez borzalom. Ebben a filmben is szépen látszott hogy élhettek akkor.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam viszont abszolut a kedvenc történelmi kor. Novellát is a középkori eseményekről irok a legszivesebben. Persze élni nem éltem volna benne, ahogy egyik történelmi korban sem éltem volna szivesebben, mint a jelenkorban. Mindenesetre örülök, hogy neked is bejön a Katedrális. Kiváncsi vagyok mit szolsz majd a folytatásokhoz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na lent van nekem is már a 3. rész nagyon várom hogy megnézhessem, de lehet erre csak holnap kerítek sort.

Viszont én is szeretem ezt a kort. Ha leszámítom az egyházat, (meg az egészségügyet) akkor sokkal szebb kor volt. Az ember, mint ebből is látszik megbecsülte a munkát. stb. Én inkább éltem volna akkor mint most, minden sokkal egyszerűbb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.