Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, de jó pár dologgal nem értek egyet :D

Egyébként most járok ismét a 3/9-nél :D De harmadszor már nem kezdek neki, majd nézem, ahogy és amikor eszembe jut. Még azon is agyalok, hogy ebből dvd-vásárlás is lesz, de ez még nem biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem gyorsan töröld addig a linket Ody amíg Riddick dzsihádot nem hirdet az Aeon Flux ellen. :D

Én se értek amúgy egyet a cikkel, de amúgy korrekt kritika. A hozzászólók már inkább a no comment kategória határát súrolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt Katedrális, de valamiért nem kerül ki torrentre.

 

Az egyik lehetséges verzió, hogy péntek este néhány kábelszolgáltató úgy adta le az epizódot, hogy a közepén elment húsz percre a hang, ami miatt páran reklamáltak is. Lehet, hogy akik felszokták tenni a netre az epizódot azok pont nem tudták normálisan felvenni.

De mondjuk még ez is csak fél-magyarázat, mert azóta már több ismétlés is volt és a beirások szerint ezek már hibátlanul mentek le mindenhol, ennek ellenére sehol semmi. :D

 

Jövő héten egyébként már jön is a dupla záróépizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már épp kérdezni akartam én is, hogy mi a helyzet a Katedrálissal. Mondjuk a Persons Unknownt is jól megkavarták, mert a soron következő epizódot csak online adják valamiért. Szóval aki tv-n követte odakint és nincs netje az most szív mint a torkosborz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnézve ezt az epizódot úgy érzem, hogy jól fogják megoldani a zárást, ami ugyan pár száz oldallal a könyv vége elött fog véget érni, de a következő elözetesét látva azt mondom, igy is jól meglehet oldalni hiányérzet nélkül. Ez most amolyan előkészítő epizód volt a nagy duplarész elött. Ja és...

 

Spoiler:

... annyira jó, hogy Franciaország is feltünik a színen. Kicsit más kontextusban mint az eredetiben, mert Jancsi abban itt lát először gótikus katedrálist -ők még a régi román stilusban kezdték a könyvben- itt kicsit kissebb a katarzis, de igy is tök jó, hogy belekerült ez a jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt a Katedrális, bár kicsit pislogtam, mikor Aliana megkérte Mártát, hogy ne szóljon Alfrédnak a nyolc hónapos terhességéről. :D Most ez vagy fordítói hiba volt, vagy valami be lett itt nézve a készítők részéről.

Remélem a végén mindenki aki megérdemli minimum négy darabban fogja végezni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Katedrális ezen része valami kimondottan nagyszerű volt! Eddig is tetszett, de most éreztem először azt, amit a könyv olvasásakor: hogy magával ragadó, letehetetlen, az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam.

Spoiler:

Ez a rész a történet Birodalom visszavágja: porrá zúz szinte mindent, Aliena belekényszerül egy hozzá méltatlan házasságba, és úgy tűnik, hiába, hiszen William megkapja a grófi címet; a katedrális összedől, Fülöp megbukik, és úgy tűnik, hogy helyrehozhatatlan a balsors akarata ... De mégis feldereng egy halvány reménysugár Aliena és Jankó gyermekével, és azzal, ahogy a lány a szerelme után indul. Aliena olyan csodás nőalak, amelyre mindig is nagy szeretettel tekintettem, és számomra a regényben is, és most már a filmben is az egyik legszebb momentum, ahogy a két nő, Ilona és Aliena összetalálkozik, aztán ahogy a lány elindul megkeresni Jankót valahol Franciaországban. Lehet, hogy túl érzelmes vagyok, de ez engem mindig meghatott, és nagy öröm számomra, hogy a filmnek sikerült ezt a nagy szerelmet ugyanilyen szépen érzékeltetnie.

Ha a befejezés is ilyen lesz, akkor le a kalappal a készítők előtt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért a sorozatból is kiderül hogy...

 

Spoiler:

Aliena és Alfréd nem élnek házas életet. A könyvben kicsit konkrétabb mert ott le is van irva hogy Alfréd impotens, de legalábbis Alienával nem tud mit kezdeni, de ez a sorozatban is ott van mégha nem is teszik egyértelmüvé, hogy eztán nem is változik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis akár még benne lehetne :( Bár valszeg tényleg nem lesz benne, de a spanyolországi szál asszem tényleg olyan ami akkora luxus -mert valahol elég nagy leválás a fősodortól és az ott történt lényegesebb elemek könnyen átpakolhatóak máshova- hogy az csak egy 20-30 részes Katedrális sorozatnál tudna jól (tehát nem kapkodóan) kijönni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.