Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: most volt időm megnézni az Ark Of Trutht!

Hát...

Eszméletlen gyenge volt sztem. Ha rendesen összevágják, amire még van egy két hónapjuk, akkor lehet belőle 2 középszintű rész. Miért kellett a replikátorokat visszahozni? Tetszettek a részek, de ezzel különválaszották a CSK1et, és amúgy is tök értelmetlen volt.Az Ori-ra kellett volna összepontosítani, ami meg egy marha gyenge szál volt. Szépen fel lett az egész vezetve a sorozatban, erre ott a "trónteremben" egy ládanyitással mindent elintéznek... Azért még megnézem majd a DVD minőséget is, de azért most inkább Baalt várom. Tudom, hogyha ebből ezt tudták kihozni, akkor abból mi lesz, de akkor is... a remény HAl meg utoljára. :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: most volt időm megnézni az Ark Of Trutht!

Jaja, nem rossz, de nem az igazi. Vannak benne nagyszerű jelenetek (Odyssey a szuperkapunál, illetve az eleje, na meg bírtam a repiket is), de nem áll össze egy egésszé. Szóval, nem az igazi. Én a Continuumtól tartottam és ebben láttam reményt, de most már határozottan az a gyanúm, hogy a Cont. fog jól elsülni. Főleg, mert azt Martin Wood rendezi, akinek olyan részeket köszönhetünk, mint az SGA 3x20 First Strike (remek évadzáró volt); az SG-1 9x20 Camelot (szintén zenész). Vagy éppen ő készítette el az SGA 1x01 Risingot is, aztán az is jó. De számtalan egyéb SG-1 és SGA best of rész kötődik a nevéhez, és alapból az egyik legtevékenyebb rendező a szériánál (az SG-1 1. évadtól az SGA 4. évadig folyamatosan rendez, és általában jó részeket... kivétel a 200... de az is inkább a "sztori" miatt hasalt el nálam). Míg sajnos az AoT-t az a Robert C. Cooper követte el, aki életében már vagy négy egész SG részt rendezett, és bár a 9x19 Crusade és a 10x20 Unending nem sikerült rosszúl (a Crusade nagyon jó, az Unending jó), de az SGA-s 3x04 Stedaval például engem ki lehetne kergetni a világból, annyira elszúrt szutyok. És hát a 4x04 Doppelganger sem lett éppen a kedvencem, de abban legalább sokat emlegetik az Alient :)

Minden esetre, négy rendezéssel a háta mögött, amik ráadásul nem éppen a legerősebb részek, hát nem Cooperre bíztam volna az Ark of Truthot. Írónak jó, de rendezőnek nem. Viszont Martin Wood szerintem jót fog alkotni a Continuummal (elég már csak azt megnézni, kik térnek vissza a filmben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jókat mondanak róla? :)

Kitárgyalják, ki mikor látta és milyen hatással volt rá. Illetve egy jelenet komplett Kane szülését idézte. De az SGA-ban nagyon sokszor beszélnek az Alienről (a főhős rajongó :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, mert szeretnék egy szép és jó zárást egy ilyen sorozatnak. :)

A zárás már megvolt, 10x20 Unending :)

De az SG-1-nak még korántsincs vége. Már tervezik a 3. filmet, csak az írósztrájk miatt nem tudnak haladni vele. Bár szerintem ez, hogy kikerült az AoT most baromi nagy érvágás lesz a show-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zárás már megvolt, 10x20 Unending :)

De az SG-1-nak még korántsincs vége. Már tervezik a 3. filmet, csak az írósztrájk miatt nem tudnak haladni vele. Bár szerintem ez, hogy kikerült az AoT most baromi nagy érvágás lesz a show-nak.

Azt azért nem nevezném zárásnak... Sztem marha gyenge volt. :D Ezt a filmet gonodltam zárásnak. Most már a C-t... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így vagy úgy, az Unending mindenképpen sorozatzárás volt. Hiszen onnantól nem készült SG-1 sorozatepizód. Ezek sem SG-1 alcímmel futnak, csak simán Stargate-k és mellesleg filmek, nem sorozatepizódok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem mostanság adják ki az Onedin családot DVD-n. Koros vénségemhez közeli sorstársak szerintem velem együtt nézték még a "hétfőn-nuku-tv" korszakban leadott sorozatot. :)

 

 

Annyi tény, hogy a zenéje fantasztikus, be is rakom majd a megfelelő topikba. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom de azt hiszem úgy leszek én ezzel az SCCvel mint más a Heroessal. Annyira nem tetszik és fikázom, de nézem is mellette. A Termicsajtól egyszerűen falra mászok. Bután néz ki, buta az alakítása és logikátlan is...

De azért kezdik összeszedni magukat. A terminátor sem rossz, és minden részbe megpróbálnak belecsempészni /erőltetni/ egy kis tanulságot. Meglássuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt a harmadik rész. Alakulgat az emberiség első kiborgja... ami mondjuk nem az első, hanem már jó öreg, na de ez már paradoxon.

Azért arra az apróságra kitérhetnének, hogy a fej hogyan jutott át az időmezőn. Az első filmben Kyle megmondta, hogy azon csak az élő szervezet jut át, és kiborgok is csak úgy tudják ezt kijátszani, hogy élő szövet veszi őket körül (mondjuk szerintem ez kissé deffektes magyarázat, de mindegy, sci-fiben elmegy). Erre gondosan ügyeltek a pilotban is, hiszen a trióról eltűnt a ruha, a ragtapasz, minden, mire átértek a mezőn. Erre a fej alanatúr módon szimplán átrepült... hogy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt még rajta némi hús és bőr amikor belekerült az "időgépbe". Nekem Cameron sejtmegújodásával van némi bajom. Oks, hogy mint mondta új verzió, nade ő 2027-ből származik, de akkor koraibbnak kell lennie a nagyfilmekből megismert 2029-es változatnál és az még nem tudta gyógyítani a sérüléseit. De lehet ezt is a paradoxonnal magyarázni, hiszen itt "percről percre" változtatják a jövőt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt még rajta némi hús és bőr amikor belekerült az "időgépbe". Nekem Cameron sejtmegújodásával van némi bajom. Oks, hogy mint mondta új verzió, nade ő 2027-ből származik, de akkor koraibbnak kell lennie a nagyfilmekből megismert 2029-es változatnál és az még nem tudta gyógyítani a sérüléseit. De lehet ezt is a paradoxonnal magyarázni, hiszen itt "percről percre" változtatják a jövőt. :)

Hülyeség, mert egyrészt nem volt már rajta semmi élő szövet, másrészt, a hús alól kilátszó részeknek akkor is fel kellett volna szívódniuk, harmadrészt, az időmezőn átlépve nem a maradék hús tűnt volna el, hiszen 2007-ben máe semmi sem volt rajta.

Cameron 2027-ből származik, az igaz, de az is, hogy már rég nem az az idővonal él, amelyből a T1-ben illetve 2-ben visszatértek a Terminatorok. A 2-be ugye alaposan megváltoztatták a jövőt, így valószínűleg kissé másabbak is lettek a mikrobik. Már csak az a tény is más-más skynetet szül, hogy '97-ben is más volt a technológiai szint, és 2011-ben is más lesz. Conorék valószínűleg már egy sokkal fejlettebb Skynet ellen harcolnak.

Elég csak arra gondolni, hogy a T2-ben még B2-es bombázókkal szedte szét a Földet Skynet, a T3-ban meg már maga indította a rakétákat, pedig az csak 2004-es Skynet volt. Most meg egy 2011-essel állnak szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.