Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amúgy a SW ep 4. nálam a 6 film közül az utolsó helyen áll, a 3D-s kiadására sem voltam kíváncsi, a többire azonban biztos elmegyek!

 

Ööö... vagy egy egyszerű bakiról van szó (voltam helyett VAGYOK-ot akartál írni) vagy erősen kevered az EP 4-et (A New Hope) az EP I-el (The Phantom Menace), ugyanis most a mozikban NEM az Ep 4 ment, hanem az Ep I, a Baljós árnyak. Tehát az Ep 4 majd csak jó sokára, az Ep II és III után jön a mozikba 3D-ben (ha minden jól megy).

 

Ody, megelőztél :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudom, de én azt hittem, hogy az is westernes, hiszen sivatagos rész volt egy csomó, meg ugye maga a fogatverseny is végig vadnyugatot idéző helyszínen játszódott és a droidok csatája is egy szép, igényesen animált mezőn volt, így azt hittem ide is lehet kötni ilyen szálakat. :)

Az utolsó új részt, vagyis a nagy leszámolást tuti már az első vetítési nap megnézem és igyekszem egy ismerősnél aludni, hogy másnap is megnézhessem majd 3d-ben, az újak közül a kedvencem, gondolom sejtitek miért! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a SW ep 4. nálam a 6 film közül az utolsó helyen áll, a 3D-s kiadására sem voltam kíváncsi, a többire azonban biztos elmegyek!

A baljós árnyak valóban nálam a legutolsó a sorban, nem is nagyon érdekelt, még 3d-ben sem, azonban a további felújított változatokra már kíváncsi leszek és tuti utazni is fogok érte.

A végén kiderül, hogy mind a 6 rész a legutolsó a sorban :lol:

 

 

Doctor Who 7. évados forgatási képek.

Erre tessék

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudom, de én azt hittem, hogy az is westernes, hiszen sivatagos rész volt egy csomó, meg ugye maga a fogatverseny is végig vadnyugatot idéző helyszínen játszódott és a droidok csatája is egy szép, igényesen animált mezőn volt, így azt hittem ide is lehet kötni ilyen szálakat. :)

 

Jó, de Dzséjt 2x is!!!! az EP 4-et írta, nem az EP I-et!

 

lol

 

-----------------------

 

Dei, köszi a képeket .... :rock:

Húha, lesz itt is western kérem szépen :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi már hosszú ideje nem a készítési sorrend alapján számozzuk a részeket, hanem a kronológiai sorrend alapján. Az Ep IV az a 4. rész az EP I pedig az 1. rész. Lényegtelen mi a készítési sorrend!

 

De a címe annak akkor is EPISODE I, az A New Hope-nak meg EPISODE IV. :roll: Nyilván nem az egyikre gondolok, ha a másikat írom... :pfff:

 

Na ez meg a másik!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozifilmet, moziban láttam és tetszett, a sorozatból is asszem két részt, az újabbik verzióból, de engem nem tudna lekötni

Két apró, de nem elhanyagolható kérdés. Melyik mozifilmet, mivel tizenegy van, és melyik "újabb" verziójú sorozatot, mivel négy követte még a TOS-t. De miért bizonygatod annyira, hogy lövésed sincs a Star Trekről? Erről már meggyőztél a legelső Trekes hozzászólásoddal. Jó, nem tetszett az a 0,1% a sorozatból, amit láttál belőle, stimmt, lelked rajta. De akkor se próbáld már a tutit megmondani róla, hiszen látszik, hogy azt sem tudod, eszik vagy isszák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutóbbit láttam, ami pár éve volt a moziban.

Én sci-fiben úgy vagyok, hogy a történet mellett a látvány is legyen a helyén, ha most elkezdeném az elejéről a sorozatot, akkor valószínű csalódás lenne, mert láttam régebbi részekből jeleneteket és ott még a technikai megoldások elég alapnak tűntek, ezért az a rész nem is érdekel. Az újakba meg gondolom úgy nem tudnék teljesen bekapcsolódni, hogy azokat ne láttam volna, így ezért nem is érdekel. De pl. a ST-ben vannak jó harcok, igényes ütközetek? HA tudsz ilyen linkelhetnél, hogy megnézzem ott milyen egy igazán költséges csata, én ugyanis azokat szeretem....

A Star wars ilyen Episode 1 és egyéb címe meg nem érdekelnek, mert mint mondtam kiskoromban többször is láttam pl. kazettán az régi részeket és nálam valahogy megragadt, hogy azok az 1-2-3 és az újak pedig a 4-5-6. Erről nem tehetek, berögzült! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(TS): Ha jól veszem ki, akkor neked nem a történet számít, hanem a látvány és a csaták kivitelezése? Hmm.

 

A régi részek mindig is Ep IV - V - VI címen futottak, sohasem voltak 1-2-3!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe tudtam, hogy belekötsz. Én is gyerekként milliószor láttam a klasszikus részeket. De akkor már réges rég IV-V-VI volt a címe az epizódoknak.... de mindegy. Az való igaz, hogy Először simán Star Wars-ként futott a New Hope... de nem a 90-es évek derekán vagy végén döntöttek az epizódok másként való számozásáról! Hanem még bőven a 80-as évek elején!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, akkor majd ezután figyelek erre, hogy ne legyen félreértés...

 

Amúgy igen, nálam valóban a látvány és a csaták fontosak, mert ez miatt nézem újra és újra a filmet, nem pedig a szerelmes és politikai szónoklatokért. Egy igazán jó akcióban mindig talál valami újat az ember, amit eddig nem vett észre, mert pl. csak a főszereplő hajóját figyelte. A gyorsan mozgó képsorok jobban le tudnak kötni, mint beszélgetős lelkizős részek. Ettől függetlenül persze, hogy a történet is magával ragad, de nálam a látvány mindig is mérvadó volt. De a a legjobb példa a Jedi visszatér záró 30perce, amikor a lázadók támadást indítanak...itt az akciók és a párbeszédek is tökéletes kombinációt alkotnak, nem zavar, hogy egy űrcsatából hirtelen képváltással egy terembe ugrunk, ahol 3ember látható csak.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a jelenetet mikor vették fel? Amúgy nem rossz, de ez így ment le a sorozatban is, vagy erősen vágva van? Mert pl. nekem hiányzik az epic erődemonstráció, hogy mégis ki mekkora flottát vet be, meg a győzelem is elég hamar eldől miután az átállás megtörténik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha az elején is így kezditek és így álltok hozzá, akkor egyből más, így azért azt kell, hogy mondjam, nem is olyan rossz ez a sorozat és annak ellenére, hogy kb. a CGI és egy forgatási helyszín között ugrált végig a kamera, eléggé igényes és mozgalmas volt a csata része. Mondjuk a hajó irányítója eléggé furán nézett ki, főleg a fogsora nem tetszett, pont ellentéte volt a kapitánynak, akinek világítottak a fogai. De ő és a vállsérült volt a legszimpatikusabb és az utóbbi optimizmusra is tetszett, a háború utáni tervekről, meg mikor elmesélte és a doki rámosolygott a háta mögött az egy kifejezetten jó mozzanat volt. De a nő színészi játéka vicces volt, mikor találatot kaptak kb. úgy nézett, mint akinek most folyt vörösbor a fehér blúzára. Összességében 8/10 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Deep Space Nine-ból van, 1993-tól 1999-ig futott. A legjobb Star Trek sorozat szerintem, de igazából csak történet, karakter, meg ilyen piszlicsáré dolgok terén. De akinek csak a látvány számít, meg az a lényeg, hogy nagy költségvetésű legyen, az inkább kerülje. Nagyjából mindent, ami 1997 előtt készült és a TV-ben futott...

De talán mégis van a felületes ízlésednek megfelelő Star Trek sorozat: Enterprise.

http://www.youtube.com/watch?v=0ZDuhV9ze_c&feature=related

Ez volt a legdrágább Trek sorozat, a CGI első osztályú... A történetnek ez ugyan a kárára vált, de oda se neki. :evil:

 

Az a baj, hogy két rész alapján megítélsz egy komplett franchise-t, ráadásul azt is igen felületesen, és ennek ellenére még a tutit is megpróbálod megmondani azzal kapcsolatban (és persze felhánytorgatod nekem, hogy én véleményt mondok valamiről, amit nem is láttam -> az, hogy ez totál tévedés volt az sem mellékes). Egen, az első két sorozat elég gagyi trükktechnikailag (mi több, néha sztori szintjén is), mivel akkoriban 1960-as éveket, meg '80-as éveket írtak. Nem ma voltak.

 

Hát, ha az elején is így kezditek és így álltok hozzá, akkor egyből más

Vagy esetleg te kezd azzal, hogy mielőtt véleményt formálsz valamiről, utána jársz... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látvány vs történet és filmélmény témában van egy jó példám. Babylon 5. Fantasztikus sci-fi, de mivel 1993-ban indult lehengerlő látványról még csak véletlenül sem beszélhetünk, ennek ellenére számomra minden idők egyik legjobb sci-fi sorozata. Más példákat is hozhatnék, de azt hiszem ez az egy bőven elég.

 

Jelenetsor a Babylon 5 sorozatból:

 

A 2007-ben DVD-re megjelent új 3 rész, ami látványra már parádés volt, de valahogy mégis kiveszett (SAJNOS!) belőle az a varázs, ami a régi sorozatot azzá tette, ami volt:

http://www.youtube.com/watch?v=N7jxt1Qfu2o

 

Ékes pldája ez annak, hogy a látvány minősége igencsak sokadlagos egy jó sorozatnál/filmnél. Persze a legjobb, mikor a pazar látvány (és a szuper zene) szinkronban van zseniális történettel és a nagyszerű karakterekkel, de ez TV sorozatok esetén, főleg ahogy Dzséjt is említette, kb 1997-1998 előtt még más volt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Babylon 5 valóban egy kiváló sci-fi széria. Sztori szintjén messze a legzseniálisabb. Sajnos a filmek eléggé félresikerültek (a Beginning az egyetlen, ami tetszik), akárcsak a Crusade sorozat, mely szerintem katasztrofálisan rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉS mi van, ha mondjuk én csak azt akarom megnézni, amit emlegettél, hogy CGI-ben remek, érteném az előzmény nélkül is, vagy tele lenne utalással a régi részekre?

Azért tegyük hozzá, hogy pl. a Star Wars-nek is jót tett, hogy az utolsó részek olyan minőségi CGI-t kaptak, sokkal monumentálisabbá és gigászibbá tették az egészet. Az előtt meg le a kalappal, hogy pl. a Csillagok Háborúja, annak ellenére, hogy milyen régi egy film, látványban semmi kívánni valót nem hagy maga után. De valljuk be, ha nem öltek volna bele ennyi pénzt és ilyen minőségi trükköket, akkor nem is lenne ekkora rajongótábora!

 

Na, azért végignéztem a gömblövős videót HD-ben, és tegyük hozzá, hogy igen minőségi CGI-t tartalmazott, meg annak ellenére, hogy nem értettem belőle semmit, jó volt végignézni.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉS mi van, ha mondjuk én csak azt akarom megnézni, amit emlegettél, hogy CGI-ben remek, érteném az előzmény nélkül is, vagy tele lenne utalással a régi részekre?

Azért tegyük hozzá, hogy pl. a Star Wars-nek is jót tett, hogy az utolsó részek olyan minőségi CGI-t kaptak, sokkal monumentálisabbá és gigászibbá tették az egészet. Az előtt meg le a kalappal, hogy pl. a Csillagok Háborúja, annak ellenére, hogy milyen régi egy film, látványban semmi kívánni valót nem hagy maga után. De valljuk be, ha nem öltek volna bele ennyi pénzt és ilyen minőségi trükköket, akkor nem is lenne ekkora rajongótábora!

Nyugodtan belekezdhetsz a DS9-ba és az Enterprise-ba is. Az előbbiben bár vannak korábbi sorozatokra épülő sztoriszálak, megértésükhöz nem kell azokat is látni. Maximum néhány viszony a karakterek között kevésbé lesz megvilágítva számodra, de ha úgyis a látvány érdekel, akkor úgyse számít.

Az Enterprise történetileg meg még az eredeti sorozat előtt játszódik majdnem száz évvel, még a 2009-es film elejét is beelőzi vagy nyolcvannal. Bár vannak benne visszautalások a későbbi filmekre, sorozatokra, azok ismerete nélkül legfeljebb a fejbólintás vagy mosolygás marad el.

Azért ahhoz, hogy az ep4-5-6 még a mai szemmel is jól néz ki, erős köze van, hogy 1997-ben és 2004-ben is átesett némi ráncfelvarráson. De ha ez kell, az eredeti Star Trek sorozatot is felújították már, és idén készül el a The Next Generation (a második Trek sorozat) is.

Itt egy képekkel illusztrált ilyen volt, ilyen lett videó a TOS-ból:

http://www.youtube.com/watch?v=u4VRcT6DSRA&feature=related

 

Ez meg a TNG:

http://www.youtube.com/watch?v=fwztczpKr4o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Weeds 7: Hát az egyik legjobb évad volt. Nem hiszem hogy innen nézi valaki a Nancy ül a fűben, de nagyon kellemes kis sorozat. Vannak benne hullámvölgyek, de ez az évad megint nagyon jó volt. Kíváncsian várom mit hoznak majd ki a köv évadból. :) 7,5/10

 

Dragon Ball Kai: Akik régen szerették a DBt, és esetleg nem tudták végignézni annó mint én, a röpködő gyerekek miatt, azoknak ajánlom ezt. Mivel ez az eredeti DB Z jubileumi újravágása. Így a 250 részből csináltam 98at. Kivágtak a sok filler részt, és mindent ami nincs az erdeti mangában, plusz kapott egy új szinkront is, de nagyjából az eredeti szinkronszínészekkel. Sokkal élvezetesebb volt így hogy nem 3részen keresztül szemeztek egymással, hanem csak egy. :D 8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dragon Ball Kai: Akik régen szerették a DBt, és esetleg nem tudták végignézni annó mint én, a röpködő gyerekek miatt, azoknak ajánlom ezt. Mivel ez az eredeti DB Z jubileumi újravágása. Így a 250 részből csináltam 98at. Kivágtak a sok filler részt, és mindent ami nincs az erdeti mangában, plusz kapott egy új szinkront is, de nagyjából az eredeti szinkronszínészekkel. Sokkal élvezetesebb volt így hogy nem 3részen keresztül szemeztek egymással, hanem csak egy. :D 8/10

 

Köszi az ajánlót kudar, nemrég pörgettem le a DBZ-t, most a GT-t tolom, minden héten 2 epizódot adnak az Animaxon, szóval magyarul nézem hetente két epizódonként, nem rossz, de nagyon érezni rajta, hogy ezt már "muszájból" csinálta a DB alkotója... úgy tudom, hogy az eredeti történet CELL legyőzéséig tart. De ha minden igaz, akkor az Animax a GT után belekezd a Kai-ba :D szóval magyarul is lesz. Nekem a japán eredeti nem a szivem csücsöke :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az ajánlót kudar, nemrég pörgettem le a DBZ-t, most a GT-t tolom, minden héten 2 epizódot adnak az Animaxon, szóval magyarul nézem hetente két epizódonként, nem rossz, de nagyon érezni rajta, hogy ezt már "muszájból" csinálta a DB alkotója... úgy tudom, hogy az eredeti történet CELL legyőzéséig tart. De ha minden igaz, akkor az Animax a GT után belekezd a Kai-ba :D szóval magyarul is lesz. Nekem a japán eredeti nem a szivem csücsöke :P

 

Animéket szerintem japóba jó nézni felirattal, Hellsinget is leszinkronizálták, de eredetiben Alucard hangja sokkalta de sokkal badassebb :D Persze vannak animék melyek magyarban is megállják a helyüket, legalábbis a Pokemonból kiindulva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az ajánlót kudar, nemrég pörgettem le a DBZ-t, most a GT-t tolom, minden héten 2 epizódot adnak az Animaxon, szóval magyarul nézem hetente két epizódonként, nem rossz, de nagyon érezni rajta, hogy ezt már "muszájból" csinálta a DB alkotója... úgy tudom, hogy az eredeti történet CELL legyőzéséig tart. De ha minden igaz, akkor az Animax a GT után belekezd a Kai-ba :D szóval magyarul is lesz. Nekem a japán eredeti nem a szivem csücsöke :P

 

Az eredeti történet Buu saga végéig van. A GT-be Toriyama csak a logót és pár karaktert rajzolt. Meg a befejezést is ő csinálta, de ennyi köze van az egészhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dei, nekem egy DB "szakértő" haverom mondta, hogy pl a Dragon Ball Kai-ben azért nincs benne Majin Buu szál (tehát csak Cell-ig van) mert hogy a DB kitalálója (Toriyama) eredetileg csak Gohan 2. szintű átalakulásáig illetve Cell legyőzéséig tervezte a sorozatot. És a Kai-ban ezért nincs benne a Buu szál.

 

Norbi... elhiszem, de nekem nem jön be a japán.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dei, nekem egy DB "szakértő" haverom mondta, hogy pl a Dragon Ball Kai-ben azért nincs benne Majin Buu szál (tehát csak Cell-ig van) mert hogy a DB kitalálója (Toriyama) eredetileg csak Gohan 2. szintű átalakulásáig illetve Cell legyőzéséig tervezte a sorozatot. És a Kai-ban ezért nincs benne a Buu szál.

 

 

Eredetileg valóban a Cell Saga lett volna az utolsó, de mivel sikeres volt, ezért a kiadó folytatást akart. Amúgy nem csak ebbe változott a DB.

A Cell Saga után Gohan lett volna a főszereplő, de a fanok elégedetlensége miatt a kiadó elrendelte Goku visszahozását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.