Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nézelőve belefutottam az American Horror Story ajánlásaiba. Az elején még csak bottal piszkálgattam, letöltve az első évadot, mivel nem mondanám, hogy rajongok a horror műfajáért (bár úgy, hogy semmit nem láttam belőle, nem biztos, hogy jó ötlet leszólni). Végül kellemes csalódás volt mindkét évad, és várom a harmadikat.

 

Örülök neki. :)

 

Szóval érdemes lenne egy olyannak is belekezdenie aki nagyon nem szereti, és bírja a horrorokat? Mert én is nagyon kíváncsi vagyok rá, de sosem bírtam a műfajt.

 

Igazából én azoknak nem annyira ajánlanám, akik nem szeretik a horrort, de lehet, hogy pont ez hozza meg a kedvedet hozzá. 5-6 éve nem nagyon néztem én se ezt a műfajt, de aztán rákaptam. Mondjuk, ha nagyon nem bírod a horrorokat, akkor nem valószínű, hogy rákattansz, de egy próbát érdemes tenni vele...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején még sokszor volt, hogy kicsiben néztem. :D A második évad viszont már többször volt full screenen, mint kicsinyítve. Horrorfilmet szerintem ezután sem fogok nézni, valahogy nincs kedvem azon szórakozni, hogy a képembe tolnak egy kismadarat, amitől jól összerezzenek. :) Én azt mondanám, pár részt simán meg lehet nézni belőle. Onnantól meg még ha nem is tetszenek a jelenetek, nagy az esély rá, hogy beszippant a történet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel már nem lesz fiatal testben, elfelejthetjük a flörtölést, meg ilyesmit, aminek valahol örülök is, mert ezzel most aztán Moffat fricskát mutatott a Tennant és Smith fanlányoknak. :D

Idős Doctor nem vén Doctor :evil: Szerintem a flörtölés neki is jól állna még, nem korhoz kötött. Más miatt ne legyenek ilyen momentumok, ne a kora miatt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én majd szívesen megbeszélem, de csak ha lemegy mind a nyolc rész.

 

Nem vagyok hajlandó sorozatot hetente nézni, csak egyben. :)

Ezzel a sorival én is így vagyok. Benne van a legjobb 3 dráma sorozatban, de részenként hetente tuti nem nézném, viszont nagyon várom, hogy vége legyen és ledarálhassam. :)

 

Ja és castle teaser:

http://www.youtube.com/watch?v=8oe-GNzLRK0

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és castle teaser:

Köszi! Nem olyan régen olvastam, hogy problémák támadtak a forgatás körül, mert NF 4 napos munkahetet akart magának. Azóta sikerült megegyezniük vajon?

 

Kolléganőm közölte ma, szerinte az új Doctor tisztára Tennant old-verzió :) Neki is bejövős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Suits - 2. évad - hát ez még mindig a legjobb ügyvédes sori, de talán lassan a legjobb drámák közé is felzárkózik. A karakterek zseniálisak. Az első évad is szuper jó volt bár hozzá kellett szokni, mert nem a szokványos ügyvédes történet, viszont a 2. évad még így is mérföldeket ver az elsőre. Megtartotta az összes pozitívumát, remek (és gyönyörű) színészek, (kocka) humor és jó kis ügyek, de itt most még több karakterfeljlődést és drámát kaptunk. Ezt ajánlom, mert nagyon jó. 9/10.

suits-cast.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani Dexi tényleg eléggé barátok közt feelinges volt, de még így is tetszett. Könnyed volt és azért halad előre a sztori is, de megint a cliffhanger és a köv rész bemutatója ami igazán kemény volt. Viszont

 

Az előző rész végén amikor Quinn azt mondta hogy tudja mit csinál Dexi, kicsit másra mászítottam. :D mekkora kamut benyomtak nekünk áááá. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijött a Homeland új trailere. Remélem hogy...

 

 

többet kapunk Quinn hátteréből és nem erőltetik nagyon Brody-t, valamint az otthon maradt családját sem! Mindenesetre Saul is érdekes lesz a CIA élén... bizakodó vagyok, jó lenne, ha az első évad minőségére térnének vissza, a 2. szezon gyengébb szintje után!

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=iXOUIsu-E0Q

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter S08E07

 

 

 

A múltkor az mondtam, hogy kezd átmenni vmi szappanoperába. Az ehhez képest még egy kifejezetten jól megírt és átgondolt rész volt! Összességében ez az egész évad kezd hasonlítani a 7.-hez, ahol szintén nagyon ígéretesen indult az idény, aztán szépen lassan elsikkadtak az érdekesebb szálak és a végére kaptunk egy ilyen látszat befejezést, ami teljes mértékben a befejező szezont volt hivatott előkészíteni, emellett persze nagyon kiszámítható volt. Ezek után elindult az utolsó széria és kezdetben nagy örömmel írhattam, hogy megint úgy tudok hinni a sorozatban, mint régen és tényleg egy nagyon sötét, feszült utolsó futást láthatunk a show-tól. Ezt körül-belül 3 részig tudtam elmondani jó szívvel az idei évadról, aztán kezdett nagyon leülni. Most viszont már ott tartunk, hogy nem csak, hogy lassú, de még sokszor kifejezetten logikátlan is, plot hole-okkal, indokolatlan szálakkal és ami a legfontosabb, hogy nem érzem azt, hogy ténylegesen tartanánk valahová! Nem érezni azt az egészen, hogy ez egy befejező évad lenne!! Vannak olyan szériák, amiket idő közben kaszálnak el és nem tudják rendesen befejezni (ha már ezen a fórumon vagyunk, akkor nagyon jó példa erre a TCW), de itt szépen fel volt vezetve, hogy ez az utolsó idény, ennek ellenére ez az írói munkán egyáltalán nem látszik meg! Olyan, mintha még lenne több évad is ezután, ugyanolyan mesterséges konfliktusokat dobnak be, húzzák az időt, (mint a tavalyiba, vagy az az előtti évad során) csak azt nem tudom, hogy hova? Sajnos nem haladunk semmilyen előre felépített konklúzió fölé, lehet, hogy majd a végén odafosnak valami tanulságot, mint a Szomszédokba, de az ebben koncepcióban rejlő szociológiai, pszichológia kérdéseknek búcsút mondhatunk... sajnos!!

 

Magára a részre is kitérve: itt van Zach, aki nekem semmit nem bizonyított még, hogy miért is van neki itt helye az utolsó(!) évadban... Ugyanaz a konfliktus, mint a 3. évadban azzal a csávóval, akit Dexter tanítgatott, aztán mikor kiderült, hogy nem csak a Code szerint ölt, akkor meg szépen elintézte. Egy tucat karakter ez a srác, nem értem miért rá kell kihegyezni a befejező évad második felét... vagy ennyire voltak csak kreatívak az írók? A rész végén az nagy csattanó is olyan kiszámítható volt, hogy nem kell hozzá Hercule Poirot-nak lenni, hogy kitaláld mi történt. Mikor mutatták, hogy ott kopog Dexternél és kijött a csaj, na ott ahogy ránézett egyértelmű volt, hogy megöli/meg fogja ölni, továbbá tekintve, hogy volt már rá utalás az epizód során, hogy Zach érdeklődött iránta (és mint korábban kiderült nála ez a nők iránti vonzalom, nem elsősorban a szexuális vágyat jelenti). A kiszámíthatóság nem csak erre a szekvenciára húzható rá, hanem már szinte az egész show-ra. Korábban láthattuk, amikor Zach ott feküdt Dexter asztalán... egyértelmű volt, hogy nem fogja megölni, vagy az előző rész végén Hannah feltűnése is az a kategória volt, hogy mikor Dexterék kábultak befele, nem volt nehéz kitalálni, hogy ki tehetett velük ilyet (főleg, hogy konkrét antagonista nincs is jelenleg a történetben). Mondhatnám Quinn szálát is, ahol szintén nyilvánvaló volt, hogy inkább a másik jelöltet választja Batista, mivel ha nem a nő kapja az állást, karakterének súlytalansága miatt nem teremtett volna igazi konfliktushelyzetet. Ezzel szemben Angel és Quinn között ki lehetett élezni a viszonyt, mert önmagában esszenciálisabb karakterek és náluk még ott van a háromszög harmadik csúcsa is Jamie személyében. A másik mellékszereplő, Masuka szála meg egyértelműen azt hatást kelti bennem, hogy ezt is csak azért találták ki, hogy ha már itt volt 8 évig írjanak neki valamit és ne csak az eligazításokon, meg a helyszíneken lássuk.

 

Vogelről is érdemes még néhány szót ejteni. Szinte teljesen elértéktelenedett a karaktere (bár ebben a sorozat az elmúlt két évben már bizonyított Ray Stevenson, vagy Mos Def karakterének elkótyavetyélésével). A legtöbb potenciált hordozta magában az új szereplők közül és jól is indult, de aztán fokozatosan visszavettek belőle és mára ledegradálódott egy ilyen kedves nagymama szerűségre, akihez néha elmennek a "gyerekek" beszélgetni, meg tanácsot kérni. Dexter énjének feltárásában, újradefiniálásában lehetett volna nagyon fontos szerepe, de ezt elintézték pár mondatban. Persze az is lehet, hogy az elején elkapkodták Vogel karaterét és már tényleg nem maradt benne kraft, az viszont megint az írók hibája, hogy nem tudták megfelelően ütemezni a szereplők kibontását.

 

A Deb-es konfliktus, amilyen hirtelen és kényelmesen végbement, most olyan erőltetetten hozták elő újra. Az évad elején azt vártam volna, hogy egy nagy szembenállás lesz majd közöttük, Deb dark side énjét még jobban előtérbe hozva. Ezt nem vállalták be, ehelyett behozták Hannah-t (aki egyáltalán nem tartozott hozzá az ebbe az évadban látott eseményekhez), mint mesterséges feszültségforrást és erre hegyezik ki gondolom majd megint a Dex - Deb ellentétet. Az mindenesetre remélem, hogy Debnek lesz elég töke (na meg az íróknak is) és kinyírja Hannah-t, nem pedig csak picsogni fognak két oldalról Dexternek.

Ha már Hannah, akkor ezt a tipikus degradáló szőke női logikát nem tudtam megfejteni (akire nem vonatkozik az természetesen nem veszi magára, nem akarok senkit se megbántani, sőt nekem kifejezetten a szőke lányok tetszenek). Nézzük meg figyelmesen mit csinált: megmérgezi Dexert és Debrát azért, hogy tesztelje megbízhat e Dex-ben :roll: :roll: mert meg akarja öletni vele a férjét, aztán mikor látja eszméletlenül feküdni a földön szívszerelmét, meggondolja magát (hogy miért az rejtély) a tervvel kapcsolatban, ezt követően pedig arisztotelészi logikával vezérelve kilöki Dextert vmi gyártelepen a város másik végén (azt már meg sem kérdezem, hogy egyedül hogy tudta elcipelni a kocsiig azt 70-80 kilós holtsúlyt). :clap: Szerintem önmagába ez hűen tükrözi azt a hozzáállást, ahogy ezt a sorozatot jelenleg kezelik. Elszomorító, különösen annak tükrében, hogy egykoron milyen magaslatokban járt ez a széria és azért érint engem ez ennyire, mert én nagyon szerettem ezt a sorozatot és vannak más címek amiknél kisebb-nagyobb hibákat simán elnézek, mert nem annyira érdekel az adott alkotás, de amit különösképpen szeretek azzal szemben sokkal kritikusabb is vagyok...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam a hírt, miszerint Frank Darabont a TWD volt showrunner-e új sorozattal jön majd, Mob City néven. A Boardwalk Empire után újabb gengszter témájú sorozat, ráadásul azt ott megismert nagy nevek mellett itt feltűnik majd Bugsy is. :rock: A történet az 1940-es évek LA-ben fog majd zajlani a korrupt rendőrök és a könyörtelen bűnözők hálózat között. A korábbi TWD-s színészek közül itt lesz majd Jon Berenthal (TWD - Shane) egy ex-tengerészgyalogosként, aki most épp a rendőrségen dolgozik detektívként. Főnöke ezen az új "gengszterellenes osztályon" egy másik detektív Jeffrey DeMunn (TWD - Dale) lesz. A nevesebb színészek közül ott lesz még Milo Ventimiglia (vmi ügyvédként), Ed Burns (ő játssza el Bugsy Siegelt), vagy Neal McDonough (ő lesz a rendőrség főnöke). Érdekesnek ígérkezik én várom, December 4.-én rajtol majd...

 

Itt van egy trailer is hozzá a deadline-on:

http://www.deadline.com/2013/08/frank-darabonts-tnt-series-gets-premiere-date-new-title-releases-1st-trailer-video/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibal S1:

Nem értem miért csak most néztem meg a Hannibal filmeket. Valahogy kimaradtak az életemből, és annyira nem is izgattak, bár így utólag visszagondolva kellett volna. Hannibal karaktere egyedi és utánoztatlan. Az első két filmben nyújtott Anthony H. alakítás utánozhatatlan, legalábbis így gondoltam. Mads egy állat, és bár nem egészen olyan Hannibalt hoz mint a filmek, szinte tökéletesen megközelíti annak minőségét. Nem is tudom hol kezdjem. Ez a sorozat egy remekmű, egy olyan ételhez lehetne hasonlítani, amit tényleg csak apránként kell fogyasztani, csak keveset belőle, és jól megízlelni, mielőtt jönne a következő falat. Talán erre utalnak a részek címei is.

A látványvilág, a hangult, a zene mind csodálatosan eltalált és egyedi. Nem is csoda, hisz kellett a történethez. A történet a Vörös Sárkány előtt játszódik, ami szerintem elég gyenge lett, de elég fontos látni, mivel az összes ottani főbb szereplő, -de olyanok is akiket csak megemlítenek - jelen van a sorozatban, vagyis ők a főszereplők, és így legalább azt is tudni fogjuk, hogy mi lesz a vége a sorozatnak. Nem olvasta a könyvet, de a filmből tudjuk, hogy Will Graham-nak megvan a képessége, hogy együtt érezzen a gyilkosokkal, ezzel gyakorlatilag belelátva a gondolataikba, észjárásukba, na a sorozat ezt az infó lovagolja meg, és turbózza fel - látvánnyal, drámával és olyan gyilkossági ügyekkel, amiket egy Helyszínelők, vagy akár Dexter sorozat is megirigyel. A filmekből azért sejthetjük, hogy az itteni gyilkosságok kicsit morbidabbak, mint amúgy máshol lennének. Na és ezeknek a gyilkosoknak az elméjében kell Will-nek mászkálnia, ami elég komoly gondokat okoz, egy amúgy is instabil embernél. Ahogy egyre jobban beleássa magát a dolgokba, annál durvább dolgok történnek vele és körülötte, és persze ehhez kérik fel segítségül Hannibal-t, ahogy ez már a Vörös Sárkányból is kiderült. (A Hoobs eset) Amit itt Hannibal véghez vitt az évad sorozat az valami zseniális. Mint egy sakk játszma, egy báb játék. - (Az irodájáról végig egy színpad jutott az eszembe, mintha az egész csak egy színjáték helyszíne lenne) És ami az érdekes, hogy nem csak Willel és a többi rendőrrel játszik a sorozat, hanem velünk is. Ahogy Will agya egyre jobban összeroppan, és összemosódik a valóság a rémálmokkal, úgy kezdi el a néző is elveszteni a fonalat és kezd el kételkedni, hogy mi is történt valójában és ki is tehette. Persze tudjuk nagy részt ki van a háttérben, de bevallom őszintén az ő szándékai sem teljesen világosak. Nem tudom most sem mennyire barátja igazából Willnek, mennyire akart neki segíteni, vagy inkább elemezni, és mennyire sajnálja igazából ami vele történt. Mindkét lehetőségre mutatott hajlandóságot - Én hittem, hogy tényleg jóban van vele, de egész végig már rá akarta kenni a gyilkosságokat. Zseniális. Mindenképpen újra kell néznem, főleg a végén az utolsó pár részt.

A végére még hozzátenném, hogy szerintem elég fontos kedvelés faktor, hogy mennyire szokja meg az ember Graham karakterét. A filmben nem ilyen volt, gondolom a tumor miatt, - itt viszont eléggé hozzá kellett nekem az első pár részben szoknom az elmebeteg ügynökhöz, de ha ez megvan, és átjön az oltári alakítás és a karakter is, onnantól nincs megállás mert mindenki más szerintem azonnal kedvelhető. Mads mint írtam szerintem kicsit más Hannibalt hoz, mint Hopkins. Utóbbi inkább életvidámabb, bohókásabb volt és jobban kiélvezte az élet apróbb dolgait mint Mads, míg ő inkább kimértebb, hidegebb és komolyabbnak tűnik. Mindkettő nagyon jó és nem kevés átfedés volt a kettő között. Annyi mindenről lehetne még írni de most inkább abbahagyom. :D

 

Nem is igazán tudom kinek ajánalám. Igazi ínyencfalat lesz az efféle thriller-dráma keverék kedvelőinek. Viszont kár kihagyni azt tudom, és nagyon kíváncsian várom a folytatást. Nem lesz egyszerű innen folytatni. 9/10.

Hannibal_Banner_2_13_13-726x248.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter S08E07

Sajnos azt kell, hogy mondjam, valahogy nem tudnak lázba hozni az újabb részek. Már várom, hogy mikor mivel lesz vége, de most nem annyira jó értelemben.

 

Hannibal S1:

Jelentem, lent van a gépemen :) Dolgom is, van futó projekteket fejezek be, aztán a jövő héten elkezdem. Hagyok lehetőséget arra, ha nagyon megtetszik, semmit se kelljen emiatt félresöpörnöm már megint :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibal S1:

Nem értem miért csak most néztem meg a Hannibal filmeket. Valahogy kimaradtak az életemből, és annyira nem is izgattak, bár így utólag visszagondolva kellett volna. Hannibal karaktere egyedi és utánoztatlan. Az első két filmben nyújtott Anthony H. alakítás utánozhatatlan, legalábbis így gondoltam. Mads egy állat, és bár nem egészen olyan Hannibalt hoz mint a filmek, szinte tökéletesen megközelíti annak minőségét. Nem is tudom hol kezdjem. Ez a sorozat egy remekmű, egy olyan ételhez lehetne hasonlítani, amit tényleg csak apránként kell fogyasztani, csak keveset belőle, és jól megízlelni, mielőtt jönne a következő falat. Talán erre utalnak a részek címei is.

A látványvilág, a hangult, a zene mind csodálatosan eltalált és egyedi. Nem is csoda, hisz kellett a történethez. A történet a Vörös Sárkány előtt játszódik, ami szerintem elég gyenge lett, de elég fontos látni, mivel az összes ottani főbb szereplő, -de olyanok is akiket csak megemlítenek - jelen van a sorozatban, vagyis ők a főszereplők, és így legalább azt is tudni fogjuk, hogy mi lesz a vége a sorozatnak. Nem olvasta a könyvet, de a filmből tudjuk, hogy Will Graham-nak megvan a képessége, hogy együtt érezzen a gyilkosokkal, ezzel gyakorlatilag belelátva a gondolataikba, észjárásukba, na a sorozat ezt az infó lovagolja meg, és turbózza fel - látvánnyal, drámával és olyan gyilkossági ügyekkel, amiket egy Helyszínelők, vagy akár Dexter sorozat is megirigyel. A filmekből azért sejthetjük, hogy az itteni gyilkosságok kicsit morbidabbak, mint amúgy máshol lennének. Na és ezeknek a gyilkosoknak az elméjében kell Will-nek mászkálnia, ami elég komoly gondokat okoz, egy amúgy is instabil embernél. Ahogy egyre jobban beleássa magát a dolgokba, annál durvább dolgok történnek vele és körülötte, és persze ehhez kérik fel segítségül Hannibal-t, ahogy ez már a Vörös Sárkányból is kiderült. (A Hoobs eset) Amit itt Hannibal véghez vitt az évad sorozat az valami zseniális. Mint egy sakk játszma, egy báb játék. - (Az irodájáról végig egy színpad jutott az eszembe, mintha az egész csak egy színjáték helyszíne lenne) És ami az érdekes, hogy nem csak Willel és a többi rendőrrel játszik a sorozat, hanem velünk is. Ahogy Will agya egyre jobban összeroppan, és összemosódik a valóság a rémálmokkal, úgy kezdi el a néző is elveszteni a fonalat és kezd el kételkedni, hogy mi is történt valójában és ki is tehette. Persze tudjuk nagy részt ki van a háttérben, de bevallom őszintén az ő szándékai sem teljesen világosak. Nem tudom most sem mennyire barátja igazából Willnek, mennyire akart neki segíteni, vagy inkább elemezni, és mennyire sajnálja igazából ami vele történt. Mindkét lehetőségre mutatott hajlandóságot - Én hittem, hogy tényleg jóban van vele, de egész végig már rá akarta kenni a gyilkosságokat. Zseniális. Mindenképpen újra kell néznem, főleg a végén az utolsó pár részt.

A végére még hozzátenném, hogy szerintem elég fontos kedvelés faktor, hogy mennyire szokja meg az ember Graham karakterét. A filmben nem ilyen volt, gondolom a tumor miatt, - itt viszont eléggé hozzá kellett nekem az első pár részben szoknom az elmebeteg ügynökhöz, de ha ez megvan, és átjön az oltári alakítás és a karakter is, onnantól nincs megállás mert mindenki más szerintem azonnal kedvelhető. Mads mint írtam szerintem kicsit más Hannibalt hoz, mint Hopkins. Utóbbi inkább életvidámabb, bohókásabb volt és jobban kiélvezte az élet apróbb dolgait mint Mads, míg ő inkább kimértebb, hidegebb és komolyabbnak tűnik. Mindkettő nagyon jó és nem kevés átfedés volt a kettő között. Annyi mindenről lehetne még írni de most inkább abbahagyom. :D

 

Nem is igazán tudom kinek ajánalám. Igazi ínyencfalat lesz az efféle thriller-dráma keverék kedvelőinek. Viszont kár kihagyni azt tudom, és nagyon kíváncsian várom a folytatást. Nem lesz egyszerű innen folytatni. 9/10.

 

Én elolvastam mind a 4 Hannibal könyvet, majd csak azután néztem meg a filmeket, így még viszonylag friss volt az élmény az összehasonlításhoz. Annyit mondhatok, hogy a film olyan 98%-ban követi a könyveket, maximum 1-2 lényegtelenebb dolog van kihagyva, viszont a 3. rész (Hannibal) vége teljesen eltér a könyvétől, de abban is csak az utolsó 5-6 perc.

 

Anthony Hopkins pedig zseniális, és valóban szórakozottabb mint a sorozatban, de Mikkelsenért pont ezért vagyok oda, amiért olyan rideg, mosolyogni se nagyon láttuk még, nem tudni mi jár a fejében. Ami viszont határozottan tetszik a sorozatban azok a kajálós részek, főleg amikor főz, embernek kedve lesz tőle összeütni valami harapnivalót, már én is gondolkozok rajta, hogy megtanuljak főzni komolyabban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.