Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nosztalgia vasárnap :D

94-95 körül ez a remek sorozat ment vasárnap reggel a tévében.. :) Amikor még nem voltak kereskedelmi tévék, minden gyerek ezt nézhette :P Köztük én is izgatottan vártam minden vasárnap. Szerettem nézni...

http://www.youtube.com/watch?v=JxsRKNAEta8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj ebből látszik hogy öregszünk,hogy egyre többet nosztalgiázunk már mi is, és mondjuk hogy mennyivel jobb volt akkor, és lehet tényleg. :D Én is imádtam ezt a sorozatot. Lehet azért mert nem volt akkor más a TVben, de mindenki azt nézte, és emlékszik rá és szerette. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pudiw00fj7fdifh07h.jpg

 

 

A búra alatt

 

 

Először is: lóf@sz az alkotók valagába, hogy úgy fejezték be az évadot, ahogy azt tették. Ilyeneket a SupNat-ban szoktak csinálni, s már akkor is eléggé bosszantott ... Egy vígasztal, hogy ebből is legalább lesz folytatás, nem úgy, mint némely korábbi, ígéretes sorozatból: Flashforward, Rejtélyek városa, stb…

 

A hatalmas felhajtás ellenére – különösen a TV2 promójára gondolva – eléggé vegyes érzelmeim vannak az első évaddal kapcsolatban. Messze nem azt hozta, amit vártam tőle, így messze nem hozta azt, amit vártam tőle… A nyakatekert mondat pedig csupán azt érzékelteti, hogy az A búra alatt (továbbiakban BA) teljesen más irányba megy el, mint amire számít az ember: a misztikus, megdöbbentően jó felütés után egy társadalomkritikai, emberi jellemeket boncolgató tömegsorozattá szelídül, ami témát viszont már sokat láttunk filmen is - akár magától Stephen Kingtől, hisz a Ködben a boltban összezárt csoport kicsiben ugyanez volt… Én a BA-tól nem igazán ezt vártam, inkább egy jófajta sci-fit, némi Lost beütéssel, netán icipici horror feelinggel. Mert az előzetese, sőt a pilot is ezt sugallta…

 

De kezdjük az elején. A BA zseniális ötlettel kezdődik: egy amerikai kisvárosra egy láthatatlan és elpusztíthatatlan búra telepszik, senki nem tudja, mi az és miért van ott.

 

 

A pilot eseményei megdöbbentően jók, a totális meglepetés, a balesetek, az egész szitu nagyon tetszett. A láthatatlan falnak kívülről nekihajtó, azon szétkenődő teherautó, vagy a hasonló okból lezuhanó repülő jól szolgálja a helyzet komolyságát, mint ahogy a szétszakadó családok, kapcsolatok is – kissé ugyan hatásvadász, de működik a két oldalról egymáshoz illeszkedő kéz látványa. Egészen kiváló indítás, amit a kettévágott tehén gagyi látványa/ötlete sem tud lehúzni – hogy aztán utána megtegye az a sok idiotizmus, amit a kisváros lakói művelnek a búra alatt…

 

 

Azt olvastam, hogy az alkotók kibővítették a karakterek listáját a könyvhöz képest – vélhetően pont ezzel ölve meg annak feszességét. Lehet, az összes bajom ide vezethető vissza, de mivel magát a könyvet nem ismerem, erről nem szívesen ítélkezem. Számomra most csak a látottak a mérvadóak: van egy fickó, ex katona, akinek a neve Barbie!!!!! … Anyám… Aztán van egy polgármester szerű valaki, „Big Jim” Rennie, aki a maga 165 cm-ével minden, csak nem big (egyébként tök örültem neki, ő volt Hank a Breaking Badben, bírom a faszit)... Aztán van egy vöröshajú csaj, akiről nem tudtam eldönteni, Liptai Klaudiára vagy Scarlett Johanssonra hasonlít jobban, de ami legfontosabb, van egy iszonyat idegesítő fekete hajú kölök, Big Jim fia, Junior, no meg néhány tini, egy pap, egy rendőrnő, egy leszbikus apuka/anyuka – „Üdvözöllek a 21-ik században!”. Ők alakítják a sorozatot, az ő kavarásuk, egymáshoz való viszonyuk adja a feszültséget, ami helyenként még működik is. A baj azzal van, hogy az összes többi figura a városban olyan, mintha ott sem lenne, a főszereplők meg olyan szinten logikátlan és hiteltelen dolgokat csinálnak, hogy totál kiábrándulsz az egészből. Spoiler nélkül nehéz alátámasztani ezt az állítást, de simán megesik, hogy aki egyik epizódban rád fogja a fegyvert, a következő epizódban a legjobb barátod – minden átmenet nélkül. Értem én, hogy a cél egyfajta görbe tükör mutatása volt az emberi természetről, de ezek a váltások borzasztóan hiteltelenek. Big Jim térnyerése feltételez egy rakás hülyét körülötte, fia a pszichopata nőrablóból az egyik kulcsfigurává válása, majd onnan visszatérése szintén. Egyszerűen az a kritika, amit próbáltak belevinni a sorozatba, iszonyat tömény és adott szituban értelmezhetetlen és hiteltelen. Nagyon. S sajnos ez a fő szál…

 

Ami jobban érdekelt volna, a Búra maga, totál mellékes. Kapunk némi Lost-szerű rejtélyt, némi idióta szituációt, gyakorlatilag semmit nem tudunk meg arról, ami igazán érdekes.

Sőt, a tojás behozatala csak ront a helyzeten, a feltett kérdésekre nevetségesen bárgyú válaszokkal. A lakók a búra alatt meg – ehhhh… Bazzeg, a fejedre eresztenek egy kupolát, aztán éled tovább mindennapjaidat??? Oké, egyik epizódban voltak egy napos zavargások.. No de a többi nap? Aztán a külvilág. Letudva egy rakétával? Komolyan? Annyi, de annyi potenciál volt az egész szituban…

 

 

Ami viszont pozitívum, de igazából a finálé körülre jött elő: az az összetett, árulással, ármánykodással, megdöbbentő csavarokkal tarkított történet,

Big Jim tevékenysége és térnyerése. Néha biza kapkodtam a fejemet, hogy most akkor ki kivel és miért, különösen a szőke csaj feltűnése után - az már megint más kérdés, hogy ő aztán a semmiből totál hiteltelen és felesleges szereplő volt. A kis kopasz a végére viszonyt annyira utálatos egy figura lett, hogy már ő miatta megérte végignézni az évadot, várni, mikor b@sszák pofán.

Kár, hogy ennek az egésznek, a politikai és bűnözői harchoz a búrának nem sok köze volt. A Gengszterkorzóban élmény volt, itt nem annyira.

 

Összegezve: nem olyan szép az egész, mint amennyire mondják – igaz, annyira nem is rossz, mint azt néhány weboldalon írják róla. Nálam erős közepes, a minek megvan a maga bája, de az nem az, ami miatt leülsz elé. A második évadért nem fogok remegni, hogy rögtön lássam.

 

60%

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Direkt megnéztem már most a Dexter fináléját. Hát, körül-belül ilyenek az érzéseim :rock::pfff::clap::roll:

 

Komolyan nem tudom mit írjak. A maga relációjában remek volt! Persze ebben is ott voltak a záróévadra jellemző logikátlanságok, de mindezek mellett azt kell mondjam, hogy ha csak az első és az utolsó részét néznénk a befejező idénynek, akkor ez mindenképpen egy elit szezon lenne! Kár, hogy közbe így elrontották... mondjuk a zárókép megjelenése közben azt éreztem, hogy talán nem hiába néztem meg ezt az utolsó 12 epizódot. :cool:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt bővebben is kifejthetnétek, én legalábbis kíváncsi lennék rá. :) Egyébként tervezek majd írni egy komplett Dexter analízist, az egész szériáról (bár egyelőre költözködési problémák rabolják az időmet). Amúgy kontextusba helyezve szerintem sokkal megfoghatóbb az ending...

 

Jah, a tegnapi adás meg közbe rekordot döntött a sorozaton belül, 3.3 millió nézővel!

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy kontextusba helyezve szerintem sokkal megfoghatóbb az ending...

 

A teljes sorozatot tekintve teljesen rendben van a vége, hiszen nem egyszer volt már szó arról, Dexter körül meghalnak az emberek. Mint most Deb. De az évad egyáltalán nem efelé haladt, inkább valamilyen pozitív befejezést vártam volna, hogy na mégis, Dextert az átélt erős érzelmi hatások kirángatják némileg magából. Persze mondhatjuk azt is, hogy valaki (most Dexter) ne forduljon ki önmagából, de Dexi esetében nem egy vele született viselkedési mintáról, érzelmi "hidegségről" volt szó, hanem felvettről. Abból ki is lehet mászni. Legalább is szerintem. Biztosan nem tűnt volna el teljesen a sötét útitárs, de mégis Dexter lelkivilága/élete valamiféle egyensúlyba kerülhetett volna a normális emberség és a "szerzett" szörnyetegség között.

Erre a végén kinyírják Debet!! :angry: Hú, de nagyon pipa vagyok ezért. Így aztán 10 perc alatt sikerül egy teljes évadot kifordítani, átfordítani (igazából többet, mert a folyamat már korábban kezdődött). Nagyon kár volt erre alapozni egy egész évadot, úgy érzem, hogy a készítők rendesen átvertek a palánkon.

Ezzel a végződéssel meg kellett volna ölniük Dextert is, nagy hiba volt életben hagyni. Akár szándékosak keveredett ki a vízből, akár az áramlatok kisodorták, és életben maradt. Hirtelen ennyi, aztán majd dumálunk még róla :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miközben véget ért a Dexter, elkezdődött a HIMYM (ott is egyébként utolsó évad), ma kezdődik majd az Agents of S.H.I.E.L.D. (ott meg első évad... Tényleg tervezi azt innen valaki nézni rajtam kívül?), a hét végén meg indul a Homeland is! Októberben a horroroké lesz a főszerep, kezdetét veszi egy újabb American Horror Story, illetve TWD évad... jah és még mielőtt el nem felejtem, jelenleg még fut a Boardwalk Empire is (kb. decemberig, akkor meg majd kezdődik egy másik gengszteres sorozat, a Mob City, Frank Darabont-tól). Szóval van mit nézni (ez az egyik dolog egyébként, amit szeretek az őszben), csak idő legyen rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az Agents of S.H.I.E.L.D. (ott meg első évad... Tényleg tervezi azt innen valaki nézni rajtam kívül?)

Én tervezem, az egyetlen az új játékosok közül. Aztán majd elválik, maradok-e. Ha hozza a Marvel-filmek szórakoztató faktorát, nézős lesz.

 

Tegnap rajtolt a Castle (naná, hogy ma dolgozom és reggel meg elfelejtettem... :pfff: ), ma NCIS és NCIS: Los Angeles, csütörtökön The Big Bang Theory. Apa, kezdődik! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A teljes sorozatot tekintve teljesen rendben van a vége, hiszen nem egyszer volt már szó arról, Dexter körül meghalnak az emberek. Mint most Deb. De az évad egyáltalán nem efelé haladt, inkább valamilyen pozitív befejezést vártam volna, hogy na mégis, Dextert az átélt erős érzelmi hatások kirángatják némileg magából. Persze mondhatjuk azt is, hogy valaki (most Dexter) ne forduljon ki önmagából, de Dexi esetében nem egy vele született viselkedési mintáról, érzelmi "hidegségről" volt szó, hanem felvettről. Abból ki is lehet mászni. Legalább is szerintem. Biztosan nem tűnt volna el teljesen a sötét útitárs, de mégis Dexter lelkivilága/élete valamiféle egyensúlyba kerülhetett volna a normális emberség és a "szerzett" szörnyetegség között.

Erre a végén kinyírják Debet!! :angry: Hú, de nagyon pipa vagyok ezért. Így aztán 10 perc alatt sikerül egy teljes évadot kifordítani, átfordítani (igazából többet, mert a folyamat már korábban kezdődött). Nagyon kár volt erre alapozni egy egész évadot, úgy érzem, hogy a készítők rendesen átvertek a palánkon.

Ezzel a végződéssel meg kellett volna ölniük Dextert is, nagy hiba volt életben hagyni. Akár szándékosak keveredett ki a vízből, akár az áramlatok kisodorták, és életben maradt. Hirtelen ennyi, aztán majd dumálunk még róla :)

 

 

 

Most csak röviden... majd írok bővebben is róla, de akkor az egész sorozatról.

 

 

 

Az elejével egyetértek, mármint annyival, hogy nem volt felépítve ez a befejezés, hanem egyik pillanatról a másikra lépték meg, ezzel egy kicsit kapkodósnak látszott. Mondjuk ezzel együtt Dexter személyiségfejlődési folyamata is hiányos volt, mivel szignifikánsan nem lelhetőek fel benne azok a pontok, amelyek miatt átértékelte az életét, szenvedélyét, ami lényének alapjait képezte. Ez nem volt kifejtve, egyedül elintézték azzal, hogy megint szerelmes lett, de most aztán már nagyon! Ugyanakkor hiteltelennek is éreztem önmagában azt a folyamatot, hogy egész lénye gyakorlatilag néhány nap alatt megváltozik - gondolok itt a Hannah és a szerelem témakörére.

Ha a sorozat érzelmi görbéjét nézem, akkor Deb halála valamilyen szempontból várható és szükséges volt. A dark ending és Dexter bukása így kerül a helyére. Szimbolikus jelentőségű a "temetés", Dexter utolsó áldozatával. Itt megjegyezném, hogy véleményem szerint Debra sokkal fontosabb volt számára, mint a többi karakter, így neki kiemelt jelentősége van. (Ahogy megölték az mondjuk nagyon olcsó volt, de igazán innovatív ötleteket már régóta nem láttam ezektől az íróktól.) Ő mindig ott volt mellette, ő vigyázott rá, ő volt felelős érte. Nem mellesleg ő volt az első és talán az egyetlen, aki úgymond normális emberként nézett szembe Dexter igazi énjével. Közvetett módon, pedig tényleg az áldozata volt, mind érzelmileg, mind fizikailag. Nem is feltétlenül azzal, hogy életben hagyta Vogel fiát (azt az embert is már rossz volt nézni komolyan :facepalm:), hanem azzal, hogy belerángatta az ő igazi életébe.

Dexter felismerte azt, hogy meg tud változni (bár a változás nem volt felépítve), nem ezzel volt a baj, hanem azt is felismerte, hogy nem menekülhet el önmaga, a múltja elől. Amiket eddig tett, még ha nem is úgy, ahogy vártam, de hatással volt rá. A gyilkost is már át akarta adni a rendőrségnek, de aztán kiderült, hogy jobban járt volna, ha régi önmaga szerint cselekszik, illetve az, amit Saxon-nal korábban tett, visszaütött rá és megint egy olyan ponton, ahol a legjobban fájt neki. Ezért akarta megóvni a szeretteit, saját magától, a múltjától, rossz döntéseitől. Ilyen szempontból Hannah jelenléte sem olyan fájó (pedig azért szurkoltam, hogy ő meghaljon), mivel gyakorlatilag arra kellett, hogy legyen valaki, aki majd felneveli Harrisont. Deb-bel sokkal érzelmesebb drámát lehetett írni, mint vele, ezért kellett Debrának meghalnia. Az öngyilkosság Dexter részéről, viszont teljesen karakteridegen lett volna. (Ha jól emlékszem valamikor a 2. évadban mondta, hogy ő ilyet nem tenne.) Inkább visszatért a gyökerekhez, régi önmagához, a sorozat elején megismert Dexterhez, aki elzártan él, saját maga börtönében. Azt viszont nem lehet mondani, hogy nem változott volna a karakter, hiszen rengeteg dolgon keresztülment, feltárta személyisége mélységeit, de végül ugyanahhoz az élethez tért vissza, ami jellemének alapjait képezte. Itt azonban ezt saját maga választotta, nem pedig a "sötét utazó" kényszerítette rá. Bukása így még teljesebb lett, a halál csak megváltás lett volna, szóval szerintem semmivel nem adott volna hozzá többet a befejezéshez, ha elpusztul a viharban. Ezzel persze nyitva hagyták a kaput valamilyen formátumú folytatásnak is, de önmagában szerintem a lehetőségek közül, abszolút rendben volt (én mondjuk lehet tudtam volna írni jobbat is :P). A végén az nézés meg... "Tonight's the night!"

Ezek a sorozatok általában egy életszakaszt fednek le és a Dexter, ilyen szempontból egy periodikus karakterdráma.

 

 

 

Ezek csak így hirtelen jutottak eszembe, de még megnézem majd újra, illetve gondolkozok még rajta egy kicsit, mert tényleg több oldalról is lehet nézni. Megértem az álláspontodat, egyébként én is nagyon csalódott vagyok az egész zárószezonnal kapcsolatban, de maga a befejezés azt kell mondjam tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tervezem, az egyetlen az új játékosok közül. Aztán majd elválik, maradok-e. Ha hozza a Marvel-filmek szórakoztató faktorát, nézős lesz.

 

Az előzetesét amúgy láttad? Nekem az alapján szimpatikus volt, persze úgy önmagában az alapkoncepció is érdekelt, ebben a sorozatos formában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetesét amúgy láttad? Nekem az alapján szimpatikus volt, persze úgy önmagában az alapkoncepció is érdekelt, ebben a sorozatos formában. :)

Persze, hogy láttam. Ezért is akarom megnézni legalább az első részt, mert kíváncsi vagyok, hogy...

 

Coulson hogyan "támad" fel. Meg nem lep meg a visszatérése, mert már az Avengersről kijövett biztos voltam benne, hogy meg sem halt, Fury csak kamuzott, ahogy arra Hill rá is világított. De már csak miatta hajlandó vagyok leülni elé, mert nagy arca. :D

 

Mondjuk elvárásom csak annyi, amennyit alább leírtam, egy kellemes matinésorozat. Na jó, egy-két Avengers-cameónak örülnék. Mondjuk Hillnek. :love: Bár, ha a HYMYM-nek amúgy is vége lesz, jöhetne főszereplőnek a 2. évadba. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra most csak a látottak a mérvadóak: van egy fickó, ex katona, akinek a neve Barbie!!!!! … Anyám… Aztán van egy polgármester szerű valaki, „Big Jim” Rennie, aki a maga 165 cm-ével minden, csak nem big (egyébként tök örültem neki, ő volt Hank a Breaking Badben, bírom a faszit)... Aztán van egy vöröshajú csaj, akiről nem tudtam eldönteni, Liptai Klaudiára vagy Scarlett Johanssonra hasonlít jobban, de ami legfontosabb, van egy iszonyat idegesítő fekete hajú kölök, Big Jim fia, Junior, no meg néhány tini, egy pap, egy rendőrnő, egy leszbikus apuka/anyuka – „Üdvözöllek a 21-ik században!”.

 

Én elkezdtem a könyvet, elmondom, hogy a főbb szereplők ugyanazok mint a könyvben, és tényleg Barbie a beceneve, ezzel viccelődnek is. :D Mondjuk amerikaiaknál előfordul lányos név fiúnak szóval ezen kár fent akadni :)

 

Nekem legfőbb bajom a sorozattal, hogy szerintem az írók sem tudják mit akarnak ezért ilyen nevetségesen kaotikus az egész. Remélem 2. évadra összekapják magukat. Szerintem az a szerencséje, hogy nyáron ment le, mert hiába a 10 milliós nézettség, főszezonba esélye nem lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elkezdtem a könyvet, elmondom, hogy a főbb szereplők ugyanazok mint a könyvben, és tényleg Barbie a beceneve, ezzel viccelődnek is. :D Mondjuk amerikaiaknál előfordul lányos név fiúnak szóval ezen kár fent akadni :)

 

 

Ja, tudom, olvastam, igazából nem is akadtam fönn rajt annyira - csak szimplán nonszensznek, erőltetettnek tartom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 6x01: :clap:

 

Nagyon ritka az az eset, amikor a Castle képes meglepni, de most többször is sikerült. Egyrészt, amit korábban jósoltam, nagyon nem jött be, aminek nagyon örülök. Aztán a gyilkost sem sikerült még előre kitalálnom (mondjuk úgy könnyű, ha nem mutatják :)), a vége meg nagyjából olyan WTF momentum, mint amikor Kate-t vette célpontba egy őrült, és felrobbantotta a lakását. Szóval simán ez az egyik legjobb évadkezdés a sorozat történelmében. Mit az egyik, A legjobb, jó, hogy duplával nyitottak.

 

 

Agent of the S.H.I.E.L.D.

Az első rész alapján nézős lesz. Végre egy filmből lett sorozat, ami nem átírja, hanem folytatja, kiegészíti a filme(ket). És nem csak a sok utalással, a szereplő camókkal, hanem a látvány minőségével is. A Disney nem aprózta el a dolgot, na, látható, hogy nem veszik félvállról a sorozatot.

 

Különösen a cameók tetszettek. Maria Hill ügynök ( :yeah: ) és Coulson ügynök jelenléte (akivel láthatóan többet terveznek, csak nem belőle is szuperhős lesz?) már megadta az alaphangulatot, éreztette az emberrel, hogy ez bizony az a Marvel-univerzum, amiket a filmben is láthatunk. De aztán utaltak Romanoff ügynökre, Fury-ra, Starkra, Thorra, Amerika kapitányra, az Avengers-ből jelenetek tűntek fel, a szuperkatona szérumra (jó sok baj van ezzel a cuccal, már nem azért), és a végén még az Extremis is képbe került az Iron Man 3-ból. A végén már már azt vártam, hogy egy monitorról Fury is letekint. :) Külön meglepetés volt Book lelkész Ron Glass megjelenése. A Serenity óta semmiben sem láttam. Remélem más Firefly szereplők is tiszteletüket teszik, mondjuk Whedonnál ez szinte 100%.

A csapat elsőre kedvelhető karakterekből lett összerakva, majd elválik, hogy hová fejlődnek, ha fejlődnek, egyelőre az első rész után csak annyi biztos, hogy pozitív a véleményem, de sokat még nem bizonyítottak (szinte semmi, na, Coulson árnyékából ki kell nőni). A sztori is érdekes volt, bejött ez a high-tech-NCIS módi.

 

Szóval, egyelőre azt mondom, hogy nézős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 6/1

 

Szerintem is remek epizód volt tele meglepetésekkel. Jó volna, ha minimum fele ilyen jól folytatnák a későbbiekben, mert akkor túl sok panaszunk nem lesz. Ha meg persze ezen a színvonalon megy végig, akkor egyáltalán nem lesz panasz :D A Pi-eset pedig :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mentalista 4. évad - Hát talán az egyik legjobb évad volt, amit megalapozott az előző évadzáró. Szuper megoldották, hogy hogy lehetett abból a helyzetből kijönni. Érdekes, mert eddig az volt a séma, hogy az évad elején, közepén és végén kapunk egy Red John ügyet, de ebben az évadban ez másképp volt. Egyetlen Red John ügy sem volt, és mégis sikerült megoldani, hogy végig ott lebegjen a fejük fölött. Persze, az utolsó részben, - ami dupla és az évad legjobbjai - azért előkerült mosolygós barátunk és megint dobhattunk egy hátast, hogy mire nem képes. Az évadban visszatért pár régi ismerős, jó is, rossz is, és szinte végig érdekes ügyek voltak, amiket Patrick szokásához híven bravúrosan megoldott. Talán az évad közepe után volt pár gyengébb rész, de összességében nagyon élvezhető volt az egész. Hozta a megszokott fanyar humort és csavaros ügyeket. 7/10.

the-mentalist-cast-picture.jpg

 

Amúgy idén elkezdtem nézni a Sleepy Hollowt, amire azt hiszem maradok állandóra is. Nagyon kellemes kis sorozat. Jó poénokkal, tele természetfeletti lényekkel, amiből már most így az első két rész alatt jó kis bemutatót kapunk, és kis borzongás is jöhet hozzá. Minden megvan ami egy szórakoztató sorozathoz kell. Vannak itt boszorkányok, világvége, az Apokalipszis lovasai, és persze Icabot Craine, aki a jelenben találja magát, és muszáj felvenni a harcot a lovassal és követőivel. Ebben persze segítségére lesz a helyi rendőrség, akiket nem kis nehézségek árán meggyőz, hogy nem elmeroggyant, hanem tényleg a "múltból jött." Aki szereti a supernaturalt, szerintem annak érdemes kipróbálnia. 8/10 a pilot. A második rész 7,5/10.

http://www.youtube.com/watch?v=QruCt80lTXI

 

SHIELD: Hajjajj most fejeztem be és ngyon vegyesek az érzéseim. Remek rendezés, olyan látvány, hogy néha csak néztem, jól megkoreografált harcok és régi ismerősök. Az CGI is nagyon nagyon rendben van. Viszont, és ezzel gondolom egyedül leszek, nekem rettentő szájbarágós volt az egész, klisés karakterek, akiknek több mint a fele iszonyúan irritált és néha fogtam a fejem is emiatt. A végre helyretette a részt, az tetszett, de még nem döntöttem el, hogy maradok e heti nézőnek vagy inkább dara lesz, de magamat ismerve inkább dara. Annyira nem volt jó történetileg, hogy annyira felcsigázzon, hogy muszáj legyen tovább néznem. Meglássuk.

 

És holnaptól Breaking Bad utsó évad! :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijött ugye a 7. évados DW, és volt rajta egy kis extra. Semmi kül, de aranyos. Hiányzik már nagyon, és ezt a kis hülyéskedős videót is elnézve már most érzem, hogy Matt nagyon fog hiányozni. (Karrde-nak tetszeni fog ez a vidi) :)

http://www.youtube.com/watch?v=ORR-SY0KskM

Itt pedig egy rossz minőségű, de annál aranyosabb videó, amint Clara összetűzésbe kerül a Tardissal... :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=cj-Z3JCJhEE

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az Agents of SHIELD pilotját. Hááát... :para:

 

Önmagában szeretem a Marvelt, de azért nem rajongok minden aspektusáért. A SHIELD is ilyen volt, ettől függetlenül azért kíváncsi voltam az univerzumuknak egy ilyen jellegű betekintésére, amit ez a sorozatos formula tud nyújtani.

A story eddig erős közepes, a megvalósítás ennél valamivel jobb. Az mondjuk tetszett, hogy nem vették túl komolyan magukat, voltak benne igazán jó poénok és helyzetkomikumok is. Dialógok terén azért ezt nem mondhatnám el, sok helyen igencsak fogtam a fejem. A karakterek viszont jól vannak megírva, a csapat is a sokszínűség jegyében úgy gondolom, hogy korrektül lett összeállítva. Mondjuk vannak számomra irritáló szereplők, ilyen pl. a hacker csaj (aki ahhoz képest, hogy egy furgonban él, elég gazdagon volt sminkelve... jó tudom ilyeneken nem kéne fennakadni, de nekem még át kell szoknom erre a könnyedebb műfajra), őt több szituációban is erőltetettnek éreztem, főleg a rész elején.

 

Coulson ügynökért

tudok egyelőre lelkesedni, a többiek még nagyon idegenek számomra. Azért meg piros pont, hogy nem tettek be valami nagy cliffhangert az epizód végére...

 

Nem mondanám igazából rossznak, de nem is nyűgözött le. Pár részt még mindenféleképpen adok neki, de valószínű utána sem kaszálom, mert annyira nem gyenge és mivel szerdai időpontra esik, amikor más sorozatom nincs, így nem ütközik semmivel... Remélem azért jobb lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Coulsonnál Whedon már az The Avengers idején elhintette, hogy szuperképességeket kap. Ezért "ölte" meg a karaktert is. Hogy ez a sorozatban vagy valamelyik filmben teljesül-e ki, az kérdéses, bár szerintem a sorozatban. Egyrészt a Hill és Book lelkész Dr. Streiten közötti beszélgetés okán gondolom így, másrészt azért, mert amikor instant szuperhősünk kivágta a furgon ajtaját, Coulson lazán elhajolt előle, míg mindenki mást elcsapott.

 

 

Apropó. ma megnéztem a Captain America filmet, és kit látok az elején? Clara, azaz Jenna Coleman, ő az egyik a két csajból, akit Rogers haverja felcsípett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents Of S.H.I.E.L.D.

 

Én azt hallottam, hogy...

 

...Clark Clegg egy interjúban elmondta, igazából, csak mint ötletet, hogy Coulson talán mint egy "Life Model Decoy"-ként tér vissza. Nem tartom valószínűnek, mert ebben a Marvel univerzumban túlságosan is fejlett lenne egy ilyen robot, főleg, hogy kb. a Stark Expón szereplő robotok számítanak a legfejlettebbnek ebben a világban. Mindenesetre érdekelne, hogy mi történhetett Tahitin.

 

 

Egyébként tetszett a pilot, de különösebben még nem nyűgözött le. Az tetszett, hogy ilyen szépen össze van kötve a filmekkel, az új karaktereknek egyelőre nem sok tér jutott, de ez még csak az első epizód volt és felvezetésnek szerintem épp ideális. Bőven lesz még majd idejük kibontakozni. Viszont azt nem értettem, miért ez a televíziózás történelmének legdrágább pilotja. Nagyon igényesen meg voltak csinálva a különleges effektek, méltóak a mozifilmek színvonalához, de ennyire drágák lettek volna? Tudom, hogy nem olcsó a CGI, de azért nem tűntek annyira durvának.

 

De ami a legfontosabb, amit megtanultam, az az, hogy: Don't touch Lola!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.