Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Valaki meg tudna dobni egy linkkel, ahonnan le tudom szedni a TFU 2 képregényváltozatát? Az se baj, ha angol, bár tudomásom szerint magyarul ki se adták.

 

Szerk.: már tárgytalan, rátaláltam. Nekikezdtem a fordításnak, ahogy az időm engedi, majd haladok vele. Ha esetleg valakit érdekel közületek, feltehetem majd.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki meg tudna dobni egy linkkel, ahonnan le tudom szedni a TFU 2 képregényváltozatát? Az se baj, ha angol, bár tudomásom szerint magyarul ki se adták.

 

Szerk.: már tárgytalan, rátaláltam. Nekikezdtem a fordításnak, ahogy az időm engedi, majd haladok vele. Ha esetleg valakit érdekel közületek, feltehetem majd.

Engem érdekelne a dolog és támogatom is az ötletet, ha vagy olyan f*szagyerek, hogy megcsináld nekünk. :D Aporpó, Uniont végiggyűrted? :D Van egy olyan gyanúm, hogy neked nem jött be. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelne a dolog és támogatom is az ötletet, ha vagy olyan f*szagyerek, hogy megcsináld nekünk. :D Aporpó, Uniont végiggyűrted? :D Van egy olyan gyanúm, hogy neked nem jött be. :D

A kezdeti lelkesedés hatására már el is készültem a negyedével. :D Ebből a szempontból viszont örülök, hogy ilyen rövid a sztori. Egyébként jó kis adalék ez a képregény, számos plusz infó kiderül a játékhoz képest, mivel Boba szemszögéből ismerhetjük meg az eseményeket.

 

Ami a Uniont illetni... beleolvastam, de annyira nem ragadott magával a történet, hogy végig is olvassam. Nem az akciómentességgel van a baj (a TCW politikai részei pl. baromira tetszenek), hanem a rókabőr sztorival, hogy szegény Új Köztársaság sose tud békére lelni, a Birodalom pedig mindig fel akar támadni. Szerintem ez a felállás már kifújt A jövő látomásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kezdeti lelkesedés hatására már el is készültem a negyedével. :D Ebből a szempontból viszont örülök, hogy ilyen rövid a sztori. Egyébként jó kis adalék ez a képregény, számos plusz infó kiderül a játékhoz képest, mivel Boba szemszögéből ismerhetjük meg az eseményeket.

 

Ami a Uniont illetni... beleolvastam, de annyira nem ragadott magával a történet, hogy végig is olvassam. Nem az akciómentességgel van a baj (a TCW politikai részei pl. baromira tetszenek), hanem a rókabőr sztorival, hogy szegény Új Köztársaság sose tud békére lelni, a Birodalom pedig mindig fel akar támadni. Szerintem ez a felállás már kifújt A jövő látomásában.

Whow, azért az nem semmi meló tőled. :)

 

Én egy kicsit unalmasnak találtam, de leginkább az volt a problémám vele, hogy sokszor nem tudtam ki kicsoda, mert annyira egyformán néz ki mindenki, olyan gagyin vannak kidolgozva a karakterek, hogy teljesen egyformák. Addig már sikerült eljutnom melyik Kam Solusar, csak keresni kellett a Bruce Willis-féle fickót. De a többiek, ááá... Jó lett volna kiírni hogy ki kicsoda. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klassz borítók. Most fájlalom igazán, hogy ezek nem fognak megjelenni nálunk.

A Dawn of the Jedi 1. részének borítója elég érdekes.

Melyikre gondolsz? Az első, vagy a második borítóra? Gondolom az első lesz a hivatalos borító, elvégre azt rajzolta Jan Duursema, viszont a második borítón több szereplőt pillanthatunk meg. És igen, valóban van ott egy tisztavérű Sith, de ha minden igaz, akkor kivételesen nem rosszfiút fog alakítani. Viszont az érdekes, hogy az egész sorozatot azzal a címszóval reklámozták, hogy "a fénykardok ideje előtt", erre kapásból már a borítón rajta van ez a páncélos ürge egy lila fénykarddal.

 

Érdekes hogy vannak űrhajók de vitorlás hajóval mennek a tengeren :D Amúgy tényleg nagyon jók, én kíváncsi leszek erre.

A The Golden Age Of The Sith vitorlás űrhajói után én már nem lepődök meg semmin. >.< De az igazi, klasszikus vitorláshajó gondolatáért megőrülök, ritkán látni ilyet a Star Warsban, mellesleg imádom az ilyen hajókat, hiszen nagy kalóz és hajó rajongó vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Golden Age Of The Sith vitorlás űrhajói után én már nem lepődök meg semmin. >.< De az igazi, klasszikus vitorláshajó gondolatáért megőrülök, ritkán látni ilyet a Star Warsban, mellesleg imádom az ilyen hajókat, hiszen nagy kalóz és hajó rajongó vagyok. :)

Akkor te steampunk rajongó vagy, ott ötvözik a sci-fit a 18-19. századi dolgokkal. Én is imádom ezt a stílust, az egyik legérdekesebb. Jó hogy a Star Wars-ban is előfordultak ilyen dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyikre gondolsz? Az első, vagy a második borítóra? Gondolom az első lesz a hivatalos borító, elvégre azt rajzolta Jan Duursema, viszont a második borítón több szereplőt pillanthatunk meg. És igen, valóban van ott egy tisztavérű Sith, de ha minden igaz, akkor kivételesen nem rosszfiút fog alakítani. Viszont az érdekes, hogy az egész sorozatot azzal a címszóval reklámozták, hogy "a fénykardok ideje előtt", erre kapásból már a borítón rajta van ez a páncélos ürge egy lila fénykarddal.

 

 

A The Golden Age Of The Sith vitorlás űrhajói után én már nem lepődök meg semmin. >.< De az igazi, klasszikus vitorláshajó gondolatáért megőrülök, ritkán látni ilyet a Star Warsban, mellesleg imádom az ilyen hajókat, hiszen nagy kalóz és hajó rajongó vagyok. :)

A fénykardos alakra gondoltam. Lehet, hogy lesz időutazás is? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor te steampunk rajongó vagy, ott ötvözik a sci-fit a 18-19. századi dolgokkal. Én is imádom ezt a stílust, az egyik legérdekesebb. Jó hogy a Star Wars-ban is előfordultak ilyen dolgok.

Szóval ezt jelenti a steampunk, végre megtanultam valami újat is. Én korábban csak egy steampunk könyvet olvastam és az abszolút nem nyerte el a tetszésemet és ezalatt nem egy Star Wars világában játszódó könyvről beszélek. Akkor azt gondoltam, hogy ha minden steampunk ilyen sz*r, akkor a jövőben messziről fogom kerülni a műfajt. De ezek alapján például a Thief: Deadly Shadows is egy steampunk játék, az pedig nagyon-nagyon tetszett azzal az egyedi hangulatával és környezetével. Úgy hogy inkább nem ítélem el ezt a műfajt, pláne egy olyan könyv alapján, ami talán nem volt a legjobb kezdés. :) De egy kicsit visszakanyarodva arra, amiről ez a topik tulajdonképpen szól, a Dawn Of The Jedi-t szerintem kevésbé nevezhetnénk steampunk stílusjegyekről. Szerintem sokkal közelebb fog állni a klasszikus fantasy-khoz. Elvégre olyannyira a régi időkben játszódik, hogy még csak sima kardokkal fognak harcolni és gondolom a technológia csak nagyon elvétve lesz jelen, sokkal inkább a spirituális, az Erő misztikumaira épülő történetre számítok. És érdekes, hogy ebben a képregényben még csak a Je'daii rend létezik, amely magába foglal minden az Erőt használni képes teremtményt. Gondolom ez lesz a Jedi rend őse. Persze aztán Xesh felbukkanása után beindulnak az események sorozatai. A Legacy óta nem vártam ennyire Star Wars képregényt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardos alakra gondoltam. Lehet, hogy lesz időutazás is? :)

Az durva dolog lenne, ha a Star Wars világában meg mernék lépni, eddig nagyon kevés példa volt rá. Az a fénykardos alak Xesh, nem tudom pontosan, hogy kicsoda és milyen a természete, a faját force houndnak nevezi meg a Wookieepedia, hogy ez konkrétan mit jelent, az számomra rejtély. Mondjuk Waru, az transzdimenzionális teremtmény felbukkanása után már nem lepődnék meg semmin. (Annak ellenére sem, hogy ez az EU egyik mélypontjának számít.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, elég "f*szagyerek" vagyok, mert végre sikerült elkészülnöm a The Force Unleashed 2 képregényverziójának magyarra fordításával. :D Igaz, hogy majdnem két teljes délutánom ráment, de remélem megérte. Fogyasszátok egészséggel! :peace:

 

Aki esetleg nem tudná rólam, sose tanultam angolul, így a szókincsem ezen a nyelvterületen elég szegényes, szóval próbáljátok a helyén kezelni. Persze, ha valami nem oké (kifejezés, elírás, stb.) nyugodtan szóljatok. :)

 

És akkor íme:

Az Erő elszabadul 2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, elég "f*szagyerek" vagyok, mert végre sikerült elkészülnöm a The Force Unleashed 2 képregényverziójának magyarra fordításával. :D Igaz, hogy majdnem két teljes délutánom ráment, de remélem megérte. Fogyasszátok egészséggel! :peace:

 

Aki esetleg nem tudná rólam, sose tanultam angolul, így a szókincsem ezen a nyelvterületen elég szegényes, szóval próbáljátok a helyén kezelni. Persze, ha valami nem oké (kifejezés, elírás, stb.) nyugodtan szóljatok. :)

 

És akkor íme:

Az Erő elszabadul 2

Ajánlom neked a Ki a faszagyerek? című filmet, de csak a címe miatt, hogy érzékeltessem a köszönetemet. :D

 

Szerk.: Most olvastam el. Kitűnő munka. És meglep, hogy ez a képregény nem a játék direkt adaptációja, mint az előző rész esetén, hanem annak sokkal inkább egy másik szemszögből való megközelítése. Boba Fett pedig most is bebizonyította, hogy nem egy esztelen gyilkológép, hanem valamilyen szinten igenis becsületes ember. Gondolom így más választ kaptál néhány kérdésedre a klónokkal kapcsolatban. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam el. Kitűnő munka. És meglep, hogy ez a képregény nem a játék direkt adaptációja, mint az előző rész esetén, hanem annak sokkal inkább egy másik szemszögből való megközelítése. Boba Fett pedig most is bebizonyította, hogy nem egy esztelen gyilkológép, hanem valamilyen szinten igenis becsületes ember. Gondolom így más választ kaptál néhány kérdésedre a klónokkal kapcsolatban. :)

Köszi, örülök, ha nem látszik rajta az amatőrizmusom. :)

 

Nekem baromira bejött, hogy Boba szemszögéből is megismerhettük az eseményeket, mert valljuk be, a játék sztorijából sokat nem lehetett volna kihozni úgy, hogy az érdekes is maradjon. Starkiller kaszabol, kaszabol és kaszabol... Ezért is vagyok kíváncsi, mit kezd majd az író a regényváltozatban... bár a TFU 1-et is nagyon várom már, de valami oknál fogva, a futár nem talált ide pénteken. :roll:

Egyébként engem meglepett, hogy Vader Bobáról (aki ugye már elve klón) kezdte klónozni a majdani "béna" rohamosztagosokat. Érdekes volt látni, hogy ebből indult ki a gyorsított klónozás (addig meg valószínűleg sorozott katonákból állt a sereg nagy része).

Starkiller esetében már teljesen biztos vagyok benne, hogy klón, de a játék kellőképp elbizonytalanított eleinte.

 

A TFU 3-ról van valami infótok? Mintha azt olvastam volna, hogy áll a fejlesztés... egy ekkora cliffhanger után nagyon nem kéne.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU 3-ról van valami infótok? Mintha azt olvastam volna, hogy áll a fejlesztés... egy ekkora cliffhanger után nagyon nem kéne.

Én olyat is hallottam, hogy a LucasArts új elnöke törölte a projektet. Egyelőre rejtély, hogy lesz-e belőle valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a Dark Horse Comics igazán előrukkolhatna valami IGAZÁN új történettel. Ugyan a Dawn Of The Jedi így első ránézésre nagyon ígéretesnek tűnik, de... Eddig majdnem minden képregénysorozat, amit eddig kiadták, mármint IGAZI sorozat, nem csak ilyen néhány részes történet, azok többnyire egy Jedi karaktere köré épültek:

 

Tales Of The Jedi: Ulic Qel-Droma

Republic: Quinlan Vos

Knights Of The Old Republic: Zayne Carrick

Knight Errant: Kerra Holt

Invasion: Finn Galfridian

Dark Times: Dass Jennir

Legacy: Cade Skywalker

Vector: Celeste Morne

 

Félreértés ne essék, én imádom az ő munkájukat és nagyon jó látni, hogy olyan témában is publikálnak, amiket korábban még csak regényben láthattunk. A jövő évi felhozatal különösen jónak tűnik. Az Agent Of The Empire is ilyen például, amely kivételesen nem egy Jedi köré építi a történetet, de sajnos csak egy minisorozat lesz. Bár ha megszavazzák neki a bizalmat, mint a Blood Ties-nak, akkor nincs semmi veszve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira engem sem, de azért valamilyen szinten mégiscsak érdekel, hiszen enyhén szólva kilóg a többi Dark Horse Comics kiadvány mögött... Időközben belelapozgattam ezekbe a Knight Errant epizódokba, így első ránézésre nem tűnik olyan rossznak. Sajnos a borítókra nem kerültek olyan szép rajzok, mint a történet képkockáiba. Sőt, kifejezetten gagyin festenek, főleg a második epizód esetére gondolok. Értem én, hogy mit akar ez a borító érzékeltetni az olvasóval és más esetben nagyon hatásosnak bizonyulna, de egyszerűen szerencsétlen Odion nagyúr annyira bugyután van rajta megrajzolva, hogy egyszerűen nem jön át az egész. (Lásd: http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20101110205941/starwars/images/3/31/SWKnightErrant2.jpg ) Viszont a történetet maga John Jackson Miller írja, ő pedig már bizonyított, nem egyszer. Nem tudom, hogy ti észrevettétek-e, de ő szereti mindennek az előzményét megírni. Amikor bejelentették a Knights Of The Old Republicot, arra számítottunk, hogy majd akkor fog játszódni, mint a játék, aztán fenéket, valahol még a mandalori háború elején. Aztán itt van ez a Knight Errant, amiről tudtuk, hogy az Új Sith Háborúkban fog játszódni, mindannyian egyből Darth Bane-re, Kaan nagyúrra és Hoth tábornokra asszociáltunk, aztán fenéket, az egész egy generációval azelőtt játszódik. Mindenesetre ez nem baj, jól teszik az alkotók hogy olyan időszakot is bemutatnak nekünk, amiket korábban még nem ismertünk. Bár ebben az időszakban továbbra is a Jedi Vs. Sith a koronázatlan király. Az egész annyira meseszerű szinte már mitológiába illően volt megrajzolva, Valenthyne Farfalláról kiderült, hogy egy equine, lényegében a faun Star Wars-beli megfelelője. Amikor A Kettő Szabályát olvastam sosem gondoltam volna, hogy Farfalla deréktól lefelé egy kecske. Farfalla hajója pedig pláne ebbe a kategóriába tartozik. http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20071205061202/starwars/images/d/d9/Woodenbattleship.JPG Persze ez nem azt jelenti, hogy én előre leírom a Knight Errantot. Van rá ideje, hogy bizonyítson és szerintem John Jackson Miller nem fog csalódást okozni. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jó, hogy felkerült a Kotor 16 is. Miller nagyszerű szerző. Ilyenkor sajnálom, hogy a képregényei már nem fognak megjelenni nálunk. Írhatna több regényt.

Most veszik kezdetét az Adascás részek, amelyek egy kicsit elvonatkoztatnak Zayne Carrick hajtóvadászatától. Sokkal inkább Jarael és a Táborverő múltja kerül előtérbe, bár persze csak igen szelektíven tudunk meg róla dolgokat és inkább a Táborverőre fókuszál. (Ugyanis Jarael múltja lesz a fő mozgatórugó a sorozat második felében. Nagyon durva dolgok derülnek ki benne.) Az Adascás részek végén kiderül, hogy a Táborverő miért nem tart már velük, mert ugye őt a Vectorban már nem láthattuk. És ezek a fejezetek, a Days Of Fear, Nights Of Anger és a Daze Of Hate mind-mind összefüggnek. És ugye Akroh Adasca is előtérbe kerül, aki által sok mindent megtudhatunk az Arkania népéről... Ők sem lesznek a legkedveltebb faj, az egyszer biztos, durva dolgokat csináltak, amik maradandó hatással vannak a Galaxis történelmére még a filmek idején is. Aztán, amikor legyőzik Adascát utána jön a Knights Of Suffering, amiben meghal Raana Tey és utána pedig a Vector. Kíváncsi vagyok, hogy utána is folytatják-e a Jedi Renden...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most veszik kezdetét az Adascás részek, amelyek egy kicsit elvonatkoztatnak Zayne Carrick hajtóvadászatától. Sokkal inkább Jarael és a Táborverő múltja kerül előtérbe, bár persze csak igen szelektíven tudunk meg róla dolgokat és inkább a Táborverőre fókuszál. (Ugyanis Jarael múltja lesz a fő mozgatórugó a sorozat második felében. Nagyon durva dolgok derülnek ki benne.) Az Adascás részek végén kiderül, hogy a Táborverő miért nem tart már velük, mert ugye őt a Vectorban már nem láthattuk. És ezek a fejezetek, a Days Of Fear, Nights Of Anger és a Daze Of Hate mind-mind összefüggnek. És ugye Akroh Adasca is előtérbe kerül, aki által sok mindent megtudhatunk az Arkania népéről... Ők sem lesznek a legkedveltebb faj, az egyszer biztos, durva dolgokat csináltak, amik maradandó hatással vannak a Galaxis történelmére még a filmek idején is. Aztán, amikor legyőzik Adascát utána jön a Knights Of Suffering, amiben meghal Raana Tey és utána pedig a Vector. Kíváncsi vagyok, hogy utána is folytatják-e a Jedi Renden...

Remélem igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.