Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Nem elég, hogy a The Clone Wars képregénysorozaton belül megjelenik a The Sith Hunters, amely Darth Maulról és Savage Opressről szól, egy négy részes képregény, a Darth Maul: Death Sentence előkészületei is megkezdődtek. Megjelenése július 25.-én várható. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem elég, hogy a The Clone Wars képregénysorozaton belül megjelenik a The Sith Hunters, amely Darth Maulról és Savage Opressről szól, egy négy részes képregény, a Darth Maul: Death Sentence előkészületei is megkezdődtek. Megjelenése július 25.-én várható. :)

Érdekes, talán a képregény magyarázza meg a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, óriási híreim vannak. A Szukitsnál a képregénybiznisz úgy tűnik el fog indulni, felkértek, hogy adjak tanácsokat.

A Facebookon is fel fogom dobni a témát. Először csak gyűjteményes kiadások lennének. Először a csak itt kapható formátum. Jöhetnek ide is, de a facebook-ra is az ötletek, lesz szavazás is. Egy héten belül el kéne dönteni, hogy milyen címek legyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, óriási híreim vannak. A Szukitsnál a képregénybiznisz úgy tűnik el fog indulni, felkértek, hogy adjak tanácsokat.

A Facebookon is fel fogom dobni a témát. Először csak gyűjteményes kiadások lennének. Először a csak itt kapható formátum. Jöhetnek ide is, de a facebook-ra is az ötletek, lesz szavazás is. Egy héten belül el kéne dönteni, hogy milyen címek legyenek.

A régi köztársaság lovagjai mindenféleképpen jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naja, ezt jó lenne tudni. Aztán többen beajánlanánk annyi számú történetet és megvitatjuk, melyik a legkelendőbb. Mekkora poén lenne, hogy ha beleszólásunk lehet a megjelenésekbe. :D Hamarosan el kéne indítanom az SW Enciklopédiás honlapomat, elég sok anyagom van már hozzá, talán komolyabb "munkatársnak" tűnhetek majd én is. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen konzultálnék veled, Revan, hogy ha gondolod. :D A Knight Errantot mindenképpen ajánld be, már csak a könyv érthetősége miatt is.

Még szép. Gondoltam is rá. Sőt, a Dawn of the Jedi-re is. A legtöbb ajánlásom úgy is az ősi időkben játszódó lesz. Több okból kifolyólag. Szukitsék is megerősítették nekem, hogy a regényeknél a Régi Köztársaság korában játszódóakra van a legnagyobb igény. Ezt támasztja alá a tavalyi regény szavazás, az eddigi eladási mutatók. És a Semicnél se véletlen, hogy évekig ment a Knights of the Old Republic sorozat.

De természetesen más korszakokból is teszek javaslatokat.

Terveim szerint javasolni fogom a Knights of the Old Republic-ot, a The Old Republic-ot, A Jedi Tales-ből is valamit, Jedi vs Sith-et, Knight Errant-ot, Dawn of the Jedi-t, Empire/Rebellion, Dark Times, Invasion, Legacy sorozatokat. Válogatok majd a nem ongoing jellegűek közül is. Birodalom árnyai, Crimson Empire, Mara Jade, Jedi The Dark Side, Darth Vader and the Last Command.

Most, hogy belegondoltam annyi van, mint a tenger....

Még a szavazás kategóriáit is nagyon nehéz lesz leszűkíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, szerintem is jó lenne befejezni a Legacy-t. Egyébként hány képregény jelenne meg évente kb?

 

Szerintem is. 4 TPB-be bele is férne. Hány jelenne meg évente? Ezt még senki sem tudja. Azt se lehet tudni, hogy egyáltalán ilyen formában sikeres lesz-e? Szerintem évente 2-3 kiadvány férhetne bele a regények mellett.

 

Hajrá, mindenképp visszatérő látogató lennék ott :) A Knight Errant nem lenne rossz, csak az már le van fordítva a Jedi Renden (vagy csak egy része?), így sokaknak nem jelentene újat.

Csak 1 vagy 2 rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még szép. Gondoltam is rá. Sőt, a Dawn of the Jedi-re is. A legtöbb ajánlásom úgy is az ősi időkben játszódó lesz. Több okból kifolyólag. Szukitsék is megerősítették nekem, hogy a regényeknél a Régi Köztársaság korában játszódóakra van a legnagyobb igény. Ezt támasztja alá a tavalyi regény szavazás, az eddigi eladási mutatók. És a Semicnél se véletlen, hogy évekig ment a Knights of the Old Republic sorozat.

De természetesen más korszakokból is teszek javaslatokat.

Terveim szerint javasolni fogom a Knights of the Old Republic-ot, a The Old Republic-ot, A Jedi Tales-ből is valamit, Jedi vs Sith-et, Knight Errant-ot, Dawn of the Jedi-t, Empire/Rebellion, Dark Times, Invasion, Legacy sorozatokat. Válogatok majd a nem ongoing jellegűek közül is. Birodalom árnyai, Crimson Empire, Mara Jade, Jedi The Dark Side, Darth Vader and the Last Command.

Most, hogy belegondoltam annyi van, mint a tenger....

Még a szavazás kategóriáit is nagyon nehéz lesz leszűkíteni.

Oh, ez megtisztelő, de tényleg, mindenképpen részt akarok venni benne. Egyébként mondjuk nem lepne meg, hogy ha te a Régi Köztársaság idején játszódó képregényeket ajánlanál és teljesen jogos a Szukits következtetése is. Nekem szívem csücske a Legacy, de nem ajánlanám, hogy kiadják, legalábbis nem most, amíg még úgymond "gyerekcipőben" jár a hardcore Star Wars fanatizmus. Legacy-t sajnos sokan nem értették és nem is szerették. Viszont a Knights Of The Old Republic nagyon jól ment, szerették a The Old Republic regények is jól szerepeltek a szavazáson, úgyhogy nagy népszerűségnek örvendene. A sima The Old Republic képregény azonban meglátásom szerint elég gyenge. Külföldön sem véletlenül állították le ilyen hamar, 11 rész után, mert nem ment jól, nem véletlenül. A Tales Of The Jedi-t mindenképp ajánlanám, egyrészt igazi klasszikus, másrészt meg ugye a Knights Of The Old Republic vége elég nagy jelentőséget tulajdonítanak Exar Kun fénykardjának és Arca Jethnek. Ezek nagy része meg ugye itt derül ki. Ongoing sorozatokat pedig nyugodtan lehet, mert ugye időszakosan adnak le egy-egy story arcot, amely úgy önmagában megállja a helyét. A Jedi Vs. Sithet éppen a Darth Bane trilógia miatt nem ajánlanám, mert végül is majdnem ugyanaz, bár... Fene tudja, lehet akadna rá vevő. Dark Timest is abszolút ajánlom, nagyon igényesen megrajzolt füzetek. Az Invasiont pedig akkorra kéne időzíteni, amikor esetleg szóba kerül egy esetleges NJO megjelenés. Mert akkor az lehetne a próba, mondjuk kiadják az első story arcját, aztán meglátják, mennyire vevők az olvasók erre az egész Yuuzhan Vong témára. Semmiképpen nem adnék Legacy-t addig a rajongók kezébe, amíg ezzel az egész Vong dologgal nem ismerkedtek meg, pláne Krayt kapcsán, hiszen ott azért ez elég fontos. Ha meg jön a Knight Errant regény, márpedig jön, akkor a képregényt mindenképpen el kéne indítani, ugyanis a regény az első és második story arc között játszódik. De amiket felsoroltál, ezek mind nagyon jók, nagyrészt ilyen klasszikusok. A Crimson Empire mindenképpen jó választás lenne, mert ugyan még nem olvastam, sokan imádják. Ráadásul mostanában jelent meg a harmadik része. Egyelőre ennyi. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, ez megtisztelő, de tényleg, mindenképpen részt akarok venni benne. Egyébként mondjuk nem lepne meg, hogy ha te a Régi Köztársaság idején játszódó képregényeket adnál és teljesen jogos a Szukits következtetése is. Nekem szívem csücske a Legacy, de nem ajánlanám, hogy kiadják, legalábbis nem most, amíg még úgymond "gyerekcipőben" jár a hardcore Star Wars fanatizmus. Legacy-t sajnos sokan nem értették és nem is szerették. Viszont a Knights Of The Old Republic nagyon jól ment, szerették a The Old Republic regények is jól szerepeltek a szavazáson, úgyhogy nagy népszerűségnek örvendene. A sima The Old Republic képregény azonban meglátásom szerint elég gyenge. Külföldön sem véletlenül állították le ilyen hamar, 11 rész után, mert nem ment jól, nem véletlenül. A Tales Of The Jedi-t mindenképp ajánlanám, egyrészt igazi klasszikus, másrészt meg ugye a Knights Of The Old Republic vége elég nagy jelentőséget tulajdonítanak Exar Kun fénykardjának és Arca Jethnek. Ezek nagy része meg ugye itt derül ki. Ongoing sorozatokat pedig nyugodtan lehet, mert ugye időszakosan adnak le egy-egy story arcot, amely úgy önmagában megállja a helyét. A Jedi Vs. Sithet éppen a Darth Bane trilógia miatt nem ajánlanám, mert végül is majdnem ugyanaz, bár... Fene tudja, lehet akadna rá vevő. Dark Timest is abszolút ajánlom, nagyon igényesen megrajzolt füzetek. Az Invasiont pedig akkorra kéne időzíteni, amikor esetleg szóba kerül egy esetleges NJO megjelenés. Mert akkor az lehetne a próba, mondjuk kiadják az első story arcját, aztán meglátják, mennyire vevők az olvasók erre az egész Yuuzhan Vong témára. Semmiképpen nem adnék Legacy-t addig a rajongók kezébe, amíg ezzel az egész Vong dologgal nem ismerkedtek meg, pláne Krayt kapcsán, hiszen ott azért ez elég fontos. Ha meg jön a Knight Errant regény, márpedig jön, akkor a képregényt mindenképpen el kéne indítani, ugyanis a regény az első és második story arc között játszódik. De amiket felsoroltál, ezek mind nagyon jók, nagyrészt ilyen klasszikusok. A Crimson Empire mindenképpen jó választás lenne, mert ugyan még nem olvastam, sokan imádják. Ráadásul mostanában jelent meg a harmadik része. Egyelőre ennyi. :D

Igen,először meglepett, hogy Legacy-t még senki sem javasolt. De úgy tűnik mégse szeretik azt a sorozatot annyira.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen,először meglepett, hogy Legacy-t még senki sem javasolt. De úgy tűnik mégse szeretik azt a sorozatot annyira.

Nem rossz az, csak... Képben kell lenni a dolgokkal. Ez idehaza pedig nem olyan egyszerű, mint az USA-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat az ifjúsági képregény-féléket. Rossz minőségű rajzok stb. Szerintem inkább az ősi korszakhoz kell nyúlni. A Last Commandot miért akarod javasolni? Azt a Semic már kihozta öt éve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valami jó hír! A mai nap után kellett már...

Én nagyon örülök neki (még ha egyelőre csak tervezési fázisban is van a dolog), hogy hazánkban is egyre inkább utat tör magának az EU.

Kiadványjavaslásban nem igazán tudnék konkrétumokat mondani (mivel elég kevés képregényt ismerek), de szívesen venném, ha nem is egyből, de idővel befejeznék a KotOR-t és a Legacy-t, de A Birodalom árnyait is érdekes történetnek tartom. Ezeken kívül felőlem bármi jöhet, gyakorlatilag mindenevő vagyok. Főleg azok lennének hasznosak, amelyek összekötnek bizonyos történeteket, egyéb kiadványokat (legyen az könyv, vagy másik képregény).

 

Szerk.: A TCW képregényekkel az a "gond", hogy a sorozat bármikor felülírhatja őket, így kanonitásukat vesztenék, ahogy az történt a Shipyards of Doom és a Slaves of the Republic esetében. Persze akadhat, akiket ennek ellenére érdekelne, ezt nem tudhatom.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Clone Wars képregényeknek ugye több fajtája is van, volt az a képregénysorozat, amely havonta jelent meg, az úgy járt, mint a The Old Republic. A 12. résszel befejezték, ugyanis nem volt olyan jelentős ifjúsági olvasó táboruk, hogy megérte volna kiadni. Aztán van a jelenleg is futó sorozat, amely kb. negyedévente jelenik meg és ilyen nagyon hosszúak. Magyarul megjelent a Shipyards Of Doom, a Crash Course és a Wind Raiders Of Taloraan. Ezek, ahogy Nute Gunray is mondja, elég ócskán vannak megrajzolva, körülbelül úgy, ahogy annak idején én rajzoltam Tini Nindzsa Teknőcök képregényeket az óvodában. Ebből is látszik, hogy sokkal inkább a fiatalabb korosztálynak készültek ezek a képregények, de ez nem jelenti azt, hogy rosszak, sőt. Történetüket és hangulatukat tekintve abszolút visszaadják a sorozat hangulatát, főleg azt, amit még az első évadban nyújtott, azonban vannak, akik már a The Clone Wars képi világához is kétesen állnak hozzá, valaki pedig nem tud belefeledkezni a történetbe az ócska rajzok miatt. Ráadásul, ahogy Sky mondja, a kanonitási státuszuk is kétes, sosem lehet tudni, hogy mikor emelik őket vissza a sorozatba. De egyébként a sorozat minőségét bizonyítja, hogy mennyire jól lett átültetve a képernyőre. (Bár ott valahogy még jobban működött, mint a képregényben.) Ráadásul vannak a webképregények is, azokat is kiadták külföldön gyűjteményes kötetekben.

 

Szóval inkább nem javasolnám. A The Sith Hunters érdekel, de amúgy annyira nem foglalkozom vele. A Star Wars Adventures is egy érdekes sorozat, bár egyelőre még csak bele-bele nézegettem, képi világát tekintve az sem a legjobb. Minden rész egy másik, klasszikus szereplő történetének karakterére épül, és a klasszikus trilógia idején játszódnak. De akármennyire érdekel, még ezt sem ajánlanám. Komolyabb sorozatot kéne, ha már minden áron Klón Háborúsat akarunk, akkor már inkább a Republic, mert az legalább annyira jó volt, mint a Knights Of The Old Republic vagy a Legacy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat az ifjúsági képregény-féléket. Rossz minőségű rajzok stb. Szerintem inkább az ősi korszakhoz kell nyúlni. A Last Commandot miért akarod javasolni? Azt a Semic már kihozta öt éve.

Erre gondoltam:

http://www.darkhorse.com/Books/17-942/Star-Wars-Darth-Vader-and-the-Lost-Command-hardcover-collection

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem olvastam, de állítólag nagyon jó. A borító impozáns, Darth Vadert pedig mindenki szereti, nála jobb reklám aligha van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elküldtem a javaslataimat a kiadónak. Jó sok cím összegyűlt, valami 3 oldalas ajánló lett belőle. Arra törekedtem , hogy minden korszakból ajánljak valamit. Viszont így is piszok nehéz lenne ebből szavazást csinálni. A következőre gondoltam: legyenek összevont kategóriák.

Old Republic képregények. Ebbe beletartozna a Knights of the Old Republic, a The Old Republic, a Tales of the Jedi, a Knight Errant kategória.

Dawn of the Jedi. Mivel különálló korszakban játszódik, ahol nincs még Köztársaság sem, ezért ez lehetne külön.

Republic/Dark Times. Mivel a két sorozat amúgy is folytatása egymásnak, így összelehetne vonni. A Republic-ból csak az utolsó 2 TPB-t ajánlottam, melyek a háború végével foglalkoznak, ezután indulna a Dark Times.

Empire/Rebellion A klasszikus trilógia idején játszódó sorozatok. Azt hiszem egyértelmű, hogy miért legyen külön.

Invasion. A vongoknak külön sori.

Legacy Ez egyébként is lekülönül.

Minisorozatok. Ebbe beletartoznának a független, rövid sztorik, A Birodalom árnyai, Crimson Empie, Mara Jade, Darth Vader and the lost command, Jedi: The Dark Side, Jedi Academy. Leviathan, Union...stb.

Ez így kitenne 7 kategóriát. Úgy tudom max 7 kategóriát dolgoznának ki. Ez legalább lefedi a teljes kínálatot.

Mi a véleményetek?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, ez nagyszerű hír. Az Invasiont én azért nem szeretném, hogy lenne, mert nem tudom, hogy mennyire érthető a könyvek nélkül. Elnézve a TOR-regények népszerűségét, biztos, hogy az ősi korhoz kötődő képregények fognak tarolni a szavazáson. A Dawn of the Jedi még az USÁ-ban is nagyon új, így arra nem látok esélyt, hogy a közeljövőben kijöjjön Magyarországon. A Republic/Dark Times-nak én örülnék, a Birodalom első évei mindig is érdekeltek engem.

 

Azt nem tudod, hogy kb. mennyibe kerülne egy ilyen képregény?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.