Ugrás a kommentre

Streamingek (Disney+, Netflix, Max, SkyShowtime, Amazon Prime és társaik)


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Te nem, én sem, de 10000 másik ember meg lehet, hogy igen. :) 

Az meg továbbra is megmarad, hogy akkor nézel filmeket vagy sorozatokat, amikor akarsz. Csak ezek szerint lesznek plusz panelek (mint, ahogy például a Starz-nak is van külön panelje, ami lényegében a Disney+-on belül egy másik streaming), ahol mindig fut majd valami random, mint a tévében. Csak itt jobban tematizálva lesznek. Nyilván nem azok az emberek számítanak célközönségnek, akinek nem teher eldönteni, hogy mit akar nézni. De éppen ezért remélem, hogy ezért nem számítanak fel extrát, vagy ha igen, akkor lesz olyan csomag, ami reklámmentes és ez sincs benne. Ha "ingyen" adják, elfér, de ha fizetnem kell érte, akkor kapják be. A tévécsatornákkal is eléggé nagy bajom volt az, hogy olyan csatornákért is fizetnem kellett, amikre rá sem néztem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Átvették a Netflix üzleti modelljét. Igazából ez szerintem érthető, és ez a legjobb megoldás, hiszen, akit meghív, az kedvezményesen kap hozzáférést.

Én magam is megosztottam két másik családdal, akik nem az én háztartásomban élnek, hovatovább, az egyik még csak nem is ebben a városban. Ez lendületből két előfizető mínusz a Disney+-nak (vagy bármelyik másiknak, ami engedte - bár most már talán egyiknél sincs ilyen lehetőség). És egy felhasználó akár háromfelé is eloszthatta így az előfizetését, ami lazán 3 előfizető mínusz. Ha csak 1000 ember játssza el ezt, az máris 3000 előfizető kiesése. És hát azért na, nem mindegy, hogy 1000 vagy 4000 előfizető van. Mert ott sem szüretelik a pénzt, és azért a streaming fenntartása újabb és újabb tartalommal feltöltése sem két fillér. Az eddig ingyenélők most kénytelenek beletenni pénzt a közösbe.

Én is kiikszeltem mindenkit a háztartásomon kívül, és a tesómék már elő is fizettek rá. Szóval az én oldalamról máris nyertek egy plusz előfizetőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha csak 1000 ember játssza el ezt, az máris 3000 előfizető kiesése

 

Azt én elhiszem, csak ez meg így már évi 49 ezer forint, mert nem fogom elkérni anyáméktól a különbözetet az fix, ha még erre rá fog jönni az, hogy a reklámmentes előfizetés a jelenleginél drágább verzió lesz, plusz a vállalati stratégia, miszerint mind Marvel mind SW fronton redukálják az új tartalmakat - holott a fő mozgató rugója annak, hogy előfizettem - akkor valószínűleg azt fogja eredményezni, hogy jövő nyáron búcsút mondok a D+-nak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jelenleg be vagyok lépve páromnál, párom szüleinél, meg a saját szüleimnél is (saját háztartáson kívül). Akkor gondolom ezekből ki kéne jelentkezni, nehogy észrevegyék?

 

Innentől kezdve játszik az, hogy ha esetleg vendégségbe megyek a fenti helyekre akkor ideiglenesen bejelentkezek ott, ha nézni akarunk valamit, vagy ez is büntetendő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Azt én elhiszem, csak ez meg így már évi 49 ezer forint, mert nem fogom elkérni anyáméktól a különbözetet az fix, ha még erre rá fog jönni az, hogy a reklámmentes előfizetés a jelenleginél drágább verzió lesz, plusz a vállalati stratégia, miszerint mind Marvel mind SW fronton redukálják az új tartalmakat - holott a fő mozgató rugója annak, hogy előfizettem - akkor valószínűleg azt fogja eredményezni, hogy jövő nyáron búcsút mondok a D+-nak

Nyilván ez már a saját döntésed, hogy neked így megéri-e vagy sem. Egyben fizetve már nekem sem érte meg, de havi leosztásban szerintem még mindig a Disney+-nak van a legjobb ár/érték aránya. Aztán a Max-nak, majd a Netflixnek (a magyar szinkron és a felirat hiánya néha fájó pont - előbbi apámnak, utóbbi nekem, amikor nem angol ajkú filmeket vagy sorozatokat néznék), végül a SkyShowtime-nak (baromira sűrűn jönnek-mennek a filmek és sorozatok rajta, ráadásul bár itt kéne lennei az összes Star Trek-nek, a régi sorozatok egy kivételével mind eltűntek) és a Prime Videónak (szintén a magyar lokalizáció hiánya, plusz bár hatalmas a kínálata, magyar honbol tücsök pöcsnyit lehet elérni).

 

39 perccel korábban, Yoda József írta:

Én jelenleg be vagyok lépve páromnál, párom szüleinél, meg a saját szüleimnél is (saját háztartáson kívül). Akkor gondolom ezekből ki kéne jelentkezni, nehogy észrevegyék?

 

Innentől kezdve játszik az, hogy ha esetleg vendégségbe megyek a fenti helyekre akkor ideiglenesen bejelentkezek ott, ha nézni akarunk valamit, vagy ez is büntetendő?

Ha a barátnőd, a barátnőd szülei és a te szüleid is tartósan és rendszeresen használják a Disney+-t, de egyik sem él ott, abban a lakásban, amiben te, akkor igen, ki kell jelentkezned.

Ideiglenesen be lehet jelentkezni máshonnan, csak tartósan ne álljon fenn ez a helyzet. Ha azt látják, hogy bejelentkeztél valahonnan máshonnan, de otthonról egyszer sem, abból egyértelműen tudják, hogy elutaztál valahová. De az sem gáz még, ha te bejelentkezel mondjuk Londonból, egy családtagod meg a te lakásodban ezzel párhuzamosan néz valamit, hisz a háztartáson belüli 4 profil engedett. Csak olyan ne legyen, hogy hetekig bejelentkezel innen és onnan is, párhuzamban is. Főleg a párhuzamos streamelés árulkodó. Ha heteken át minden nap három különböző városból néznek emberek párhuzamosan ugyanazon a fiókon, az eléggé azt sugallja, hogy jelszómegosztás történt. :) 

 

 

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az ingyenes megosztások akkor már nem élnek?

Háztartáson belül továbbra is többen nézhetik párhuzamosan (hogy hányan, az streaming szolgáltatás függő), csak a laskásod falain kívül nem.

Amúgy sosem volt "ingyenes megosztási lehetőség". Egyik streaming szolgáltató sem engedte, hogy a saját háztartásodon kívül bárkinek is odaadd a bejelentkezési adataidat. Mindenhol ott volt feketén-fehéren a felhasználói feltételekben, hogy a saját otthonodban megoszthatsz X számú profilt, azon kívül meg kereken 0-t. Csak kezdetekben ezzel a szolgáltatók nem nagyon foglalkoztak. Aztán a Netflix bekeményített, komolyan elkezdte monitorozni a bejelentkezéseket és bizony mentek a figyelmeztető e-mailek, és, ha valaki ignorálta, bezony a türelmi idő lejártával kivágták, mint macskát sz*rni. És a Netflix előfizetői számai eztán eléggé megugrottak, szóval a módszer bevált. Így beállt mellé most a Disney+, a Skyshowtime már rég, a Maxnál is ez a helyzet több országban (hozzánk is elér hamarosan),

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Háztartáson belül továbbra is többen nézhetik párhuzamosan (hogy hányan, az streaming szolgáltatás függő), csak a laskásod falain kívül nem.

Amúgy sosem volt "ingyenes megosztási lehetőség". Egyik streaming szolgáltató sem engedte, hogy a saját háztartásodon kívül bárkinek is odaadd a bejelentkezési adataidat. Mindenhol ott volt feketén-fehéren a felhasználói feltételekben, hogy a saját otthonodban megoszthatsz X számú profilt, azon kívül meg kereken 0-t. Csak kezdetekben ezzel a szolgáltatók nem nagyon foglalkoztak. Aztán a Netflix bekeményített, komolyan elkezdte monitorozni a bejelentkezéseket és bizony mentek a figyelmeztető e-mailek, és, ha valaki ignorálta, bezony a türelmi idő lejártával kivágták, mint macskát sz*rni. És a Netflix előfizetői számai eztán eléggé megugrottak, szóval a módszer bevált. Így beállt mellé most a Disney+, a Skyshowtime már rég, a Maxnál is ez a helyzet több országban (hozzánk is elér hamarosan),

Tehát ha jól értem, nekem kell megszüntetni a megosztást, mert ha rájönnek, hogy párhuzamosan nézi valaki velem akkor egy idő után engem büntetnek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ha valaki, aki nem él veled egy lakásban, rendszeresen használja a te fiókodat, akkor téged fognak bűntetni, hisz te vagy az előfizető. És neked is kell gondoskodnod arról, hogy az a személy ne férjen hozzá többet. Ezt megteheted úgy, hogy csak megkéred és akkor ő többé nem lép be. De biztosra is mehetsz, ha a Disney+ felületén belépsz a "Fiók" menübe, ott pedig az "Eszközök kezelése" ponton belül rányomsz a "Kijelentkezés"-re annál az eszköznél, amit el kívánsz távolítani (ha nem tudod, melyik az, mert mondjuk több LG TV vagy Chrome Browser is van, akkor ki lehet jelentkezni egyszerre az összesről is). Plusz ezután akár a jelszavadat is megváltoztathatod, hogy biztos ne tudjon visszalépni. De nyilván ez már bizalmi kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, ha valaki, aki nem él veled egy lakásban, rendszeresen használja a te fiókodat, akkor téged fognak bűntetni, hisz te vagy az előfizető. És neked is kell gondoskodnod arról, hogy az a személy ne férjen hozzá többet. Ezt megteheted úgy, hogy csak megkéred és akkor ő többé nem lép be. De biztosra is mehetsz, ha a Disney+ felületén belépsz a "Fiók" menübe, ott pedig az "Eszközök kezelése" ponton belül rányomsz a "Kijelentkezés"-re annál az eszköznél, amit el kívánsz távolítani (ha nem tudod, melyik az, mert mondjuk több LG TV vagy Chrome Browser is van, akkor ki lehet jelentkezni egyszerre az összesről is). Plusz ezután akár a jelszavadat is megváltoztathatod, hogy biztos ne tudjon visszalépni. De nyilván ez már bizalmi kérdés.

És ha törlöm a profilját az is elég?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vendég profil törlésével csak a "Saját lista", meg a félbehagyott filmek/sorozatok listája veszik el, magát a hozzáférést nem korlátozza semmilyen mértékben. Szóval a te profilodat még vígan használhatja. De, ha megbízol a személyben, akkor az is elég lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.