Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Frankók ezek a könyvelésiek. :)

Off

És milyen nagy arcuk is van néha, mert tévedhetetlennek hiszik magukat :) Néhányra ráborogatnám az asztalt. És mondom mindezt én, aki ugyanezt a fajta melót csinálom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

És milyen nagy arcuk is van néha, mert tévedhetetlennek hiszik magukat :) Néhányra ráborogatnám az asztalt. És mondom mindezt én, aki ugyanezt a fajta melót csinálom ;)

Te biztos nem tévedsz soha. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is tíz percenként néztem fel ide, de hiába. Először azt hittem, csak nálam van a gond, de később felvilágosítottak, hogy a szolgáltatónál volt a gixer. A lényeg, hogy hiányzott a fórum és örülök, hogy újra működik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is tíz percenként néztem fel ide, de hiába. Először azt hittem, csak nálam van a gond, de később felvilágosítottak, hogy a szolgáltatónál volt a gixer. A lényeg, hogy hiányzott a fórum és örülök, hogy újra működik. ;)
Ki világosított fel? :) Még mindig nem láttad az Assassint?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody most olvasom hogy cw blogon hogy van egy értelmesebbnek tűnő (nem az Ariza-fajta) kölök aki szeretne (vagy szeretett volna) regisztrálni ide is csak nem ismer senkit se aki ide beajánlhatná és...hát...megszívta.

Szerintem a "A fórum pillanatnyilag nem fogad új regisztrációkat." mellé odaírhatnád hogyha valaki jelentkezni szeretne küldjön neked egy mailt vagy valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody most olvasom hogy cw blogon hogy van egy értelmesebbnek tűnő (nem az Ariza-fajta) kölök aki szeretne (vagy szeretett volna) regisztrálni ide is csak nem ismer senkit se aki ide beajánlhatná és...hát...megszívta.

Szerintem a "A fórum pillanatnyilag nem fogad új regisztrációkat." mellé odaírhatnád hogyha valaki jelentkezni szeretne küldjön neked egy mailt vagy valami.

Feloldom a regelési tilalmat, mondd neki, hogy regisztráljon! Köszi a figyelemfelhívást!!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Ody, az mitől van, hogy nálam eltűntek az olyan opciók a hozzászólások készítésénél, hogy Spoiler, Youtube meg a társai a bal oldalról?
Fogalmam sincs. Minden rendben működik. :D Esetleg rányomtál az "oldal panel" gombra és elrejtetted? :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, az mitől van, hogy nálam eltűntek az olyan opciók a hozzászólások készítésénél, hogy Spoiler, Youtube meg a társai a bal oldalról?
Kattints a hozzászólás alatt lévő Oldal panelre Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes dolog történt az előbb. Rányomtam az egyéb fontos topicra, erre beindult a flashget, kérdés nélkül letöltött valamit és azonnal üvöltözni kezdett a vírusírtóm. Természetesen egy vírust emelt le innen. Még egyszer rányomtam tesztelés alapon egy másik topicra, újra megtörtént. Leállítottam a firefoxot, majd újra feljöttem, most már nem csinálja. Másnál nem jelentkezett? Nehogy egy vírus ráüljön a fórumra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes dolog történt az előbb. Rányomtam az egyéb fontos topicra, erre beindult a flashget, kérdés nélkül letöltött valamit és azonnal üvöltözni kezdett a vírusírtóm. Természetesen egy vírust emelt le innen. Még egyszer rányomtam tesztelés alapon egy másik topicra, újra megtörtént. Leállítottam a firefoxot, majd újra feljöttem, most már nem csinálja. Másnál nem jelentkezett? Nehogy egy vírus ráüljön a fórumra.
Én nem tapasztaltam ilyet. Megfertőzheti egy vírus a fórumot? :D Hogyan?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tapasztaltam ilyet. Megfertőzheti egy vírus a fórumot? :D Hogyan?

Sok módja van. Ráül egy linkre és mikor rákattint valaki, a link címe helyett magát tölti le (ez történhetett itt is). Nagyjából úgy működik, mint egy automatikus címátirányítás.

Van olyan, amelyik az adatbázisba eszi be magát (ilyenek részben a spamok is). Ezek végfelhasználókra kisebb veszélyt jelentenek, viszont nagyobbat a fórumra magára, mert szétb*zerálhatja az adatbázist (rosszabb esetben, megszerezheti a felhasználóneveket és jelszavakat, ami már a végfelhasználóknak is kár, hát még mikor valaki az admin azonosítójára teszi rá a mancsát).

Elvben a fórumok forráskódjában, adatbázisába van ezekre védelem, de sajnos, a vírusok mindig eggyel előrébb járnak, mint a védelem ellenük :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy tud bemenni az adatbázisba?

Így van megírva a program. Legjobb hasonlattal úgy tudnám leírni, mint egy embert támadó vírust. Keres egy rést a védelmen és átmegy rajta. Aztán az adatbázisba már nem nehéz beleírni. A különböző részek keresőkkel megtalálhatók, aki pedig ért hozzá, meg tudja úgy írni a programot, hogy az megkeresse, amit meg kell. Aztán beírja oda a saját kódját, és máris van egy háttérben futó program. Igazság szerint, én is elég felületesen értem, mert ez már masszívan programozás. Arra pedig születni kell. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van megírva a program. Legjobb hasonlattal úgy tudnám leírni, mint egy embert támadó vírust. Keres egy rést a védelmen és átmegy rajta. Aztán az adatbázisba már nem nehéz beleírni. A különböző részek keresőkkel megtalálhatók, aki pedig ért hozzá, meg tudja úgy írni a programot, hogy az megkeresse, amit meg kell. Aztán beírja oda a saját kódját, és máris van egy háttérben futó program. Igazság szerint, én is elég felületesen értem, mert ez már masszívan programozás. Arra pedig születni kell. :D
És erre van valami irtó vagy diagnosztikai program?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És erre van valami irtó vagy diagnosztikai program?

Elvben a tárhelyszolgáltató biztosítja a vírusmentességet, de egy-egy vírus átcsúszhat. De fertőzés esetén már nem tudok olyanról, hogy lenne valami ellenőrző program. Általában akkor visszaállítják a fórumokat egy korábbi biztonsági mentéssel.

De remélhetőleg itt csak egyszeri esetről van szó, és még inkább reméljük, hogy csak az én gépem kapott valami félrevezetőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvben a tárhelyszolgáltató biztosítja a vírusmentességet, de egy-egy vírus átcsúszhat. De fertőzés esetén már nem tudok olyanról, hogy lenne valami ellenőrző program. Általában akkor visszaállítják a fórumokat egy korábbi biztonsági mentéssel.

De remélhetőleg itt csak egyszeri esetről van szó, és még inkább reméljük, hogy csak az én gépem kapott valami félrevezetőt.

Reméljük. Főleg, hogy azóta nem volt ilyen. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem is meglep, hogy adatbázisba vírus kerülhet. Ott csak adatok vannak. Amikor programoztam adatbázisokat, akkoriban csak adatot lehetett beléjük írni, és csak azt a típust amit előre megadtunk(szöveg, kép, dátum stb). Úgy látszik ez is fejlődött. A linkes példa ok, ott akár az is lehet szerintem hogy a link egy másik szerveren lévő vírusra mutat. Mondjuk nekem ilyen még nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van megírva a program. Legjobb hasonlattal úgy tudnám leírni, mint egy embert támadó vírust. Keres egy rést a védelmen és átmegy rajta. Aztán az adatbázisba már nem nehéz beleírni. A különböző részek keresőkkel megtalálhatók, aki pedig ért hozzá, meg tudja úgy írni a programot, hogy az megkeresse, amit meg kell. Aztán beírja oda a saját kódját, és máris van egy háttérben futó program. Igazság szerint, én is elég felületesen értem, mert ez már masszívan programozás. Arra pedig születni kell. :D

 

Nem kell születni hozzá. Megtanulható.Nem olyan bonyolult. Ha érdekel, akkor kezd el Angszter Erzsébet: A programozás alapjai címü könyvét olvasni. Ebebn laikusok számára is(te pedig nem vagy az), leírja a programozás lényegét. Ezután jöhet a Pascal majd a C. Az adatbázisok programozása, kezelése meg pofonegyszerű az SQL segítségével.

 

Bocs az off-ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.