Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én most már ott tartok, hogy mindegyik sorozat jöhet, kivéve a NJO.

Ahogy elnézem a szavazás állását, a TOR után a NJO kapta a legtöbb szavazatot...

Szerintem sokkal jobban járnánk, ha más tervbe vett és odakint sikernek örvendő könyveket adnának ki nálunk az NJO helyett, amit ha végig meg szándékoztatnak jelentetni, akkor tényleg évekbe is telhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elnézem a szavazás állását, a TOR után a NJO kapta a legtöbb szavazatot...

Szerintem sokkal jobban járnánk, ha más tervbe vett és odakint sikernek örvendő könyveket adnának ki nálunk az NJO helyett, amit ha végig meg szándékoztatnak jelentetni, akkor tényleg évekbe is telhet.

Még nem biztos ,hogy az NJO győz 2. ként. Kúszik felfele a Republic cOmmando és a Crosscurrent is. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva, nem is biztos, hogy érdemes egyszerre megvenni a TFU és az Én, Jedi könyveket. A postaköltséggel kb. 500 Ft-ot spórolnánk, viszont a megjelenés napján követően lekerül a -10%-os kedvezmény, ami 2 könyv esetében elvileg több, mint 500 Ft.

Valószínű, hogy továbbra is egyesével fogom megvenni a regényeket, jobban megéri (legalábbis a Szukitsos klubkönyvek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Jedi Order sajnos egy eléggé megosztó sorozat. Úgy vélem olyan helyzetben van most a könyvkiadás, hogy nem szabad egy ilyen megosztó és ilyen hosszú sorozatot kiadni. Ugyebár a Szukits legutóbb 14 könyvre tudott szerződést kötni. Az NJO 19 részes. Tehát, ha rábólintanak legjobb esetben 3 évig, legrosszabb esetben 7-10 évig semmi más nem lesz mellette. Ez bizony könnyen katasztrofális következménnyel járhat, akár azzal is, hogy a Szukits úgy fog járni, mint annak idején az Aquila.

Erősödik bennem a gyanú, hogy a szavazás csak egy PR fogás, a cél az, hogy minél többen beregisztráljanak, hátha rendelnek is. Talán még egy állapotfelmérési szándék is van mellette. Nézzétek meg hol áll Zahn jelenleg. A kiadó is hibás abban, hogy ott áll, mert szerintem a szavazók 90%-a nem volt tisztában vele, hogy a Hamd of Judgement mit takar. Ha a Szukits leállítaná most hirtelen és komolyan venné a szavazást, akkor az azt jelentené, hogy az Allegiance lesz az utolsó magyarul megjelenő Zahn regény, ami óriási baklövés lenne, mert tudjuk, hogy Zahn a legnépszerűbb SW szerző. Jeleztem már ezt a kiadónak, hogy egyértelműsíteni kéne a Hand of Judgement kategóriát. Nem tették meg, pedig meg kéne.

És ugyebár a NJO szavazók között találjuk valószínűleg a begyepesedett agyú "csak Luke, Han Leia kalandjai az igazi Star wars, és semmi más" prequel utálók jelentős tömegét. Perzse biztosan vannak olyanok is, akik szimplán csak nagyon kíváncsiak erre a sorozatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tegyük még hozzá, hogy a Szukits most sokat rizikózik. Túl sok könyvet adnak ki, egyeseket túl magas áron. Az egy dolog, hogy a kiadó beígérte, hogy évente 6 SW könyvet kihoznak, és így úgy tűnhet egyeseknek, hogy most nagyon sok minden beleférhet. De ez koránt sem biztos , hogy így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az attól függ, hogy milyen hosszú a sorozat. Rövidebb szériáknál, pl. The Old Republic, Republic Commando, Crosscurrent esetén teljesen reális az, hogy egyszerre kettő, sőt akár egyszerre 3 fusson egymás mellett. Sőt ilyen sorozatoknál kívánatos is lenne, hogy így csinálják, mert változatosabb lenne a kép. NJO-nál ezt elképzelhetetlennek tartom, vagy, ha mégis, akkor húzósan csak. Az ilyen sorozatoknál a jogtulaj ki szokta azt is kötni, hogy adott időre ki kell hozni a teljes sorozatot, máskülönben a következő szerződéskötéskor rosszabb viszonyok között tudnak megegyezni, ha egyáltalán meg lehet egyezni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jeleztem már ezt a kiadónak, hogy egyértelműsíteni kéne a Hand of Judgement kategóriát.

Akkor pár mondatot írnál róla? Én sem igazán tudom, hogy mit takar. Mindenképpen megnéztem volna tüzetesebben mindegyik kategóriát szavazás előtt, hogy tudjam, mit jelentenek, de akkor most erről megtudnék pár szót :)

 

Olyan elképzelhető lenne, hogy egyszerre két sorozatot fognak kiadni ? pl két havonta jönnének a könyvek, egyesével, és váltanák egymást.

Az lenne a legjobb, mivel akkor többféle igényt is kielégítenének, azokét, akik a klónos, stb. sztorikat kedvelik, azokét is, akik másféléket. Itt az említett jelentene problémát, ha az NJO lenne az egyik választott, bár ahogy rémlik, az NJO is részekre tagolható attól függetlenül, hogy a vongok elleni háború a központi téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz, ha jól értelmeztem, akkor a NJO keménytáblás kiadásban is megjelent kötetei jelentik gyakorlatilag a sorozat vázát, mindig azokban történnek a fő sztorivonalat előremozdító események. Igaz, valószínűleg csak azokat kiadva értelmezhetetlen lenne az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor pár mondatot írnál róla? Én sem igazán tudom, hogy mit takar. Mindenképpen megnéztem volna tüzetesebben mindegyik kategóriát szavazás előtt, hogy tudjam, mit jelentenek, de akkor most erről megtudnék pár szót :)

 

Alleggiance és Chices of One. Ebből az Allegiance jövőre meg is jelenik. Nem is értem ezt miért bocsátották akkor szavazásra. Az EP4 és EP5 között játszódó két könyv. A klasszikus hősök szerepelnek benne: Luke, Leia, Han, Mara (ő még persze a Császár szolgálatában) később feltűnik Thrawn is, vannak benne valami renegát rohamosztagosok is.

 

Az lenne a legjobb, mivel akkor többféle igényt is kielégítenének, azokét, akik a klónos, stb. sztorikat kedvelik, azokét is, akik másféléket. Itt az említett jelentene problémát, ha az NJO lenne az egyik választott, bár ahogy rémlik, az NJO is részekre tagolható attól függetlenül, hogy a vongok elleni háború a központi téma.

A jog tulaj biztos nem engedné, hogy az NJO-ból csak bizonyos részig vásárolják fel, vagy a teljes sorozat, vagy egy könyv se belőle. És természetesen, mint minden ilyen sorozatnál határidőt is szabna, hogy meddig kell kiadni magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits honlapján nem egyértelműek egyes kategóriák. Most láttam, hogy pár tag miket írt a könyvek értékelésébe, ez talán segít eligazodni, bemásolom őket.

"Aki szereti Timothy Zahn műveit az szavazzon a Hand of Judgement-re!

Aki az X-szárnyúak és a Fejvadászháborúk magyarul meg nem jelent részeit akarja olvasni, az szavazzon a Félbehagyottak kategóriára.

Aki szeretne még több hasonlót (James Luceno Sötét Nagyurához hasonló) olvasni az szavazzon a Coruscant Nights-ra!

Aki szeretne még hasonlókat (Darth Bane trilógia) olvasni az szavazzon a The Old Republicr-a és a Crosscurrent-re

Aki kíváncsi a Jedi Knight: Jedi Academy játék főhősére Jaden Korra, az szavazzon a Crosscurrentre!"

Aki szereti a klónok háborúját, az szavazzon a Republic Commando-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Darth Bane trilógia első két kötetét, és nagyon tetszett mindkettő! (Köszi, Frenkie, a kölcsönzést :)) Ha kicsit összeszedem a gondolataimat, akkor írok is majd róluk pár sort, plusz vissza szeretném keresni, amiket Ti írtatok róluk, hogy megvitassuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt szeretném tudni, hogy a jövőre megjelenő két TOR könyv mennyire kapcsolódik a játékhoz ? Olyan lesz mint a TFU, hogy az egy az egyben az egész játékot dolgozza fel, vagy esetleg a játék előzményei vagy folytatásai lesznek? Számomra ez nem egyértelmű.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Darth Bane trilógia első két kötetét, és nagyon tetszett mindkettő! (Köszi, Frenkie, a kölcsönzést :)) Ha kicsit összeszedem a gondolataimat, akkor írok is majd róluk pár sort, plusz vissza szeretném keresni, amiket Ti írtatok róluk, hogy megvitassuk.

Ha az első 2 bejött, akkor a harmadikat imádni fogod. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis késéssel ugyan, de végül sikerült elolvasnom a Darth Bane trilógia második és harmadik részét is...

 

Rule Of Two

 

Bár eleinte tartottam tőle, hogy nem lesz olyan jó, mint az első rész, szerencsére tévedtem. Drew Karpyshyn egy igazán remek író, szívesen látom az ő munkáit bármikor a Star Wars világában. Ezek után nagyon-nagyon kíváncsian várom a The Old Republic: Revan című könyvét, kétségtelenül egy zseniális történettel lesz majd dolgunk, hiszen Karpyshyn egyike volt a Knights Of The Old Republic írói stábjának.

Akkor a történetről is említenék néhány szót, nagyjából az volt az alaptörténet, amire számítottam, megkezdődött Darth Zannah kiképzése, akit sikerült végre alaposabban megismernünk, továbbá előkerült az orbalisk páncélos történetszál is. Nagyon érdekesnek találtam a Sith kiképzéssel kapcsolatos tanokat, ezt tartottam az első rész igazi erősségének is. Egyszerűen felfoghatatlan élmény sorról sorra megismerni a Sithek filozófiáját, amely bár kétségtelenül gonosz, mégis csak hordoz magában alapvető igazságokat.

Ami a könyv igazi erősségét jelentette továbbra is, azok a karakterek, bár Darth Zannah nem igazán győzött meg engem arról, hogy méltó lenne a Sith Sötét Úrnője címre. Még a végkifejletben végrehajtott mészárlása után sem. Szerencsére a következő kötet zseniálisan tovább fűzte ezt a szálat.

A másik nagy kedvenc Valenthyne Farfalla volt, aki ugyan az első részben kifejezetten idegesítő szereplőnek hatott, ezúttal viszont, mint a Jedi Rend felelősségteljes nagymestere tért vissza a történetbe. Az arany színű fénykard gondolata pedig igazán tetszetős.

Johun Othone is jó karakter volt, bár kicsit szükségtelennek tartottam ilyen mértékben felvezetni ezt a szereplőt, ha egyszerűen ilyen abszolút nem drámai halála volt. Körülbelül olyasmi volt, mint Thrawn főadmirális esetén a The Last Command végén. Az író néhány sorban lerendezte az egészet, mindenféle drámaiság nélkül.

Mindenesetre úgy vélem, hogy ez egy remek könyv, méltó folytatása az előző résznek, a harmadik rész pedig csak hab a tortán.

 

 

Dynasty Of Evil

 

Három szóval tudnám kifejezni, hogy mit gondolok erről a könyvről: Remek, remek, remek. Egyszerűen zseniális mestermunka, igazi komor és sötét hangulatot teremt főleg a helyszínek kapcsán és ezalatt Prakith-t és Doant értem. Végre ismét megtudhattunk valamit Darth Andeddu-ról, aki kétségtelenül az EU legrejtélyesebb Sith Nagyura, hiszen azon kívül, hogy ő volt a Prakith halhatatlan isten-királya és hogy megtalálta az örök élet titkát, nem sokat tudtunk meg róla. Sőt, szinte még nem is hallottam olyan történetről, ahol valódi szereplőként tűnne fel.

Igazából a végkifejlet az, ami önmagáért beszél. A vége pedig igazán sejtelmes, tudjuk, hogy Darth Bane személyiségének egy része tovább él Darth Zannah-ban, aki továbbra sem győzött meg az alkalmasságáról, de így, hogy Darth Bane egy része benne van, már jelenthet valamit. Darth Zannah nem lesz minden idők legerősebb Sötét Úrnője, de rendelkezik a szükséges tudással ahhoz, hogy kiképezze az igazán alkalmas jelöltet, Darth Cognust, aki az egyik kedvenc új szereplőm volt a könyvben. Csak az a kár, hogy tudom, hogy Cognus nem tudja majd olyan remekül kiképezni a tanítványát, Darth Millenialt. Egyedül a vége lett számomra túlságosan nyitva hagyva, nem derült ki, mi lett Set Harth sorsa, de tudjuk, hogy nála van a holokron. Nem hiszem, hogy méltó rá, de ezt nem én döntöm el. :)

A Dark Lord: The Rise Of Darth Vader után kétségtelenül ez a második legjobb Star Wars könyv, amit valaha olvastam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Darth Bane trilógia első két kötetét, és nagyon tetszett mindkettő! (Köszi, Frenkie, a kölcsönzést :)) Ha kicsit összeszedem a gondolataimat, akkor írok is majd róluk pár sort, plusz vissza szeretném keresni, amiket Ti írtatok róluk, hogy megvitassuk.

 

 

A Darth Bane trilógiából rengeteget meg lehet tudni a Sith-ekről és a sötét oldalról. Lehetne használni enciklopédiaként is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azta nektek menyi idotok van:) kosz az ertesulest es mostmar enis kivancsi vagyok mit dob ki elsonek a szukitsigy legalab tudom mit vegyek meg nemetul kivancsi lennek mikor hozzak be a lemaradast vagy egyszeruen kiadjak e azt a 62 konyvet amivel el vannak maradva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teljes lemaradást azt soha az életben nem fogják behozni, túl sokat kéne kihozni ahhoz, plusz, ahogy látom, a Szukits azért szeretne valamelyest lépést is tartani a friss megjelenésekkel is. Egy NJO vagy egy Fate of The Jedi szíintű sorozatba a hazai viszonyok között sajnos nem érdemes belevágni. Főleg, hogy a mostani sor kiadása után dől csak el, hogy tartható-e ez a tempó, meg tudják-e engedni maguknak az emberek, hogy egy évben akár ötször is kiadjanak 3000 forintot csupán SW könyvekre. Hiszen ahogy észrevettem, a SW vásárló törzsközönségnek bőven van igénye más olvasmányra is. Minden esetre reménykedjünk, hogy egy ideig el leszünk látva anyanyelvünkön is elég kalanddal :) Ami meg nem jut el magyarul, az meg jó lesz nyelveket gyakorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.