Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Végre-valahára a sok zh-dömping után jutott időm arra, hogy befejezzem A múlt kísértetét.

 

 

 

Ismét egy mesteri Zahn-regénnyel van dolgunk, gondosan felépített cselekménnyel és történetcsavarokkal. Mikor olvassa az ember, azért van egy furcsa, hátsó gondolata az elmúlásról, főleg, hogy kb. 20 évvel játszódik a klasszikus trilógia után, és azért a szereplők megöregedtek. :D Még Han mutat nyomokban valamit korábbi énjéről, de valóban, a régi szereplő folyamatosan eltűnnek, és újak jelennek meg helyettük, a következő generáció (pl. Horn, de akár ide vehető Gavrisom elnök is, az első olyan vezető, aki nem szerepelt a filmekben).

 

A legjobb részek szerintem a politikai szálak boncolgatása volt, ehhez Zahn mindig értett. Tökéletesen felfesti előttünk az Új Köztársaság minden baját, szervezési nehézségét (amelyek hasonlóak a Régi Köztársaság utolsó évtizedeihez). A Birodalom szintén haldoklik, a vezetőik párbeszédeiből fakadó reménytelenség kiszűrődik a könyv lapjain :) Ez már egy másik galaxis, talán azért is, mert az SW-fan már tudhatja, hogy micsoda borzalmak fognak hőseinkre rázúdulni az elkövetkező években (NJO...). Tetszett, ahogy Zahn részletezte a konfliktus felerősödését, a tüntetéseket, valamint a birodalmi triumvirátus szervezkedéseit.

 

A filmes karaktereket (valamint Zahn régi szereplőit) én már kimerültnek érzem itt, főleg Luke-ra és Landóra gondolok, nem beszélve Csubiról, aki talán ha egy jelenetben ha feltűnt. Akárcsak Ackbar vagy bel Iblis. Mara Jade továbbra is idegesített, én soha nem bírtam megkedvelni, viszont Karrde most sokkal szimpatikusabb volt, mint a Thrawn-trilógiában.

 

A könyvön mindenesetre érződik, hogy ez csak felvezetése A jövő látomásának, amely nagyon jó történéseket igér (terjedelméből adódóan mindenképp). Már alig várom :D Csak essek már túl azon a sok referátumon és beadandón, ami a következő hetekben még hátravan...

 

 

A meglátásaid nagyon jók.

 

Most, hogy belegondoltam tényleg elfáradtak a szereplők. Azért itt már érződik, hogy kezd kifulladni az Új Köztársaság vs Birodalmi Maradvány koncepció. De Zahn még meg tuja tölteni élettel utoljára. Az első rész felvezetését lassúnak éreztem. A következő rész mozgalmasabb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Knight Errant

 

Pár perce végeztem vele. Mindenkinek, aki szereti a TOR korszakát, csak ajánlani tudom, remélem a Szukits is felveszi a kiadandó könyvek listájára. Jól bemutatja a még nem sokkal Kaan-előtti Sith-territóriumok közötti viszonyokat.

Konkrétan egy Sith-dinasztia tagjainak egymás közötti háborúskodásáról van szó.

Valamint a főszereplő, Kerra Holt is egy szimpatikus karakter, és ezen kívül igazán érdekes Sith Lordokat is kapunk

Daiman, aki az univerzum teremtőjeként hirdeti magát, vagy a testvére Odion, aki ennek a világnak az elpusztítójaként akar tetszelegni, illetve Arkadia, aki még Kerrával is gond nélkül szövetkezne, hogy a céljai elérje.

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Knight Errant

 

Pár perce végeztem vele. Mindenkinek, aki szereti a TOR korszakát, csak ajánlani tudom, remélem a Szukits is felveszi a kiadandó könyvek listájára. Jól bemutatja a még nem sokkal Kaan-előtti Sith-territóriumok közötti viszonyokat.

Konkrétan egy Sith-dinasztia tagjainak egymás közötti háborúskodásáról van szó.

Valamint a főszereplő, Kerra Holt is egy szimpatikus karakter, és ezen kívül igazán érdekes Sith Lordokat is kapunk

Daiman, aki az univerzum teremtőjeként hirdeti magát, vagy a testvére Odion, aki ennek a világnak az elpusztítójaként akar tetszelegni, illetve Arkadia, aki még Kerrával is gond nélkül szövetkezne, hogy a céljai elérje.

.

Én is és egy pár ismerősöm is ajánlottuk már kiadásra. Remélem ezt is beveszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre-valahára a sok zh-dömping után jutott időm arra, hogy befejezzem A múlt kísértetét.

 

 

Szerintem Zahn is érzi, hogy "elfáradtak" a klasszikus szereplők, ezért is

küldte Csubit a Kashyyykra bébiszitternek.

Nem véletlenül hozott be számtalan új karaktert (nem csak ebben a regényben), akik mellé viszont kellenek a régiek is, hogy egyrészt meglegyen az átfedés, másrészt érezzük, hogy mégiscsak Star Warsról van szó.

Nekem egyébként nincs bajom Marával, szerintem ő az egyik legkidolgozottabb karaktere Karrde mellett, de Car'das és Bel Iblis hasonlóan jellegzetes figurák, akik már a régi, filmekből ismert szereplők nélkül, önállóan is megállják a helyüket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre eljutottam odáig, hogy végeztem A jövő látomásával. Aki szereti Zahn műveit, az ebben a könyvében sem fog csalódni, mert szokás szerint remekül megírt. Nekem leginkább a vége tetszett, de mind a 660 oldal szórakoztató olvasmány volt. A nyugisabb részek is sokkal dinamikusabbra sikerültek, mint A múlt kísértetében.

 

Thrawn Keze meglepő volt, én végig abban a tudatban voltam, hogy Thrawn klónja lesz az (akiről sajnos már a könyv olvasása előtt tudtam), de ötletes volt az Erőd ebben a formában. És persze maga a klón is. Nem semmi, mekkora lángelme volt ez a fazon. Még a halála utáni eseményekről is gondoskodni akart. A klónozóteremben lévő Jedi-csapdák szintén az előrelátását bizonyítják. De érdekes volt látni a Parck admirális vezette kolóniát is, ami szép utalás az Ismeretlen Régiókban történtekre (szintén a 2 Zahn könyv).

Car'das nem semmi figura lett, az emlékezetemben még a Kirajzásban bemutatott tapasztalatlan kölyök volt, így szokatlan lett az öreg. De kulcsfontosságú, mivel ha ő nincs, akkor Pellaeon nem tudta volna lebuktatni Tierce-éket. Az egyébként meglepő volt Tierce kapcsán, hogy ő maga is klón, aki ráadásul Thrawn elméjének egy részét is megkapta. Jó volt olvasni Luke és Mara kapcsolatának fejlődését (nem semmi, ami a Thrawn-trilógia óta történt köztük), a lánykérés pedig nem volt hétköznapi. :D A politikai szálat is szépen vitte tovább Zahn a Camaasi Dokumentum kapcsán.

Leginkább a sztori vége tetszett, amikor a dolgok elrendeződtek. A Birodalom és az Új Köztársaság közti békeszerződés megvalósulását jó volt olvasni, Zahn remekül belátta ezt is, hogy a két államforma közti háborúskodás már kezdett kifogyni a lehetőségekből. Karrde sorsa is tetszett, hogy továbbra is semleges marad és mindkét félnek szállítja az infókat, biztosítva, hogy ne legyenek újabb viszályok. Talán még Shadával is összejön neki a dolog. :D

 

Egyszóval jó "kis" könyv volt ez is, már várom a decembert, vele együtt a két friss, ropogós SW-regényemet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meglátások.

 

Zahn állítólag tervezne egy olyan regényt, melyben benne lenne egy Thrawn klón és Ben Skywalker. Bár ez csak elképzelés, nem biztos, hogy megvalósul.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett :)

 

Mivel az első megjelenéskor olvastam (kicsit sokat kellett várni akkor erre a könyvre A múlt kísértete után), számomra meglepő volt a klón is, és az erőd is, de utóbbit nagyon ötletesnek találtam. El is hangzik a könyvben, hogy Thrawn nem a szuperfegverekben hitt, tehát nem lehetett azt várni, hogy a Kéz valami szokványos dolog lesz. Azzal, hogy Maráék tönkretették a termet, valószínűleg sok info is odaveszett.

Ha már időrend, akkor a pontosság kedvéért, bár lehet, hogy ezt tudod: Car'das karaktere itt jelent meg először, a Kirajzás témakör is, mint mellékvonal, és ha jól emlékszem, a rajongók kérésére írta meg Zahn a Kirajzás sztoriját. Érdekesnek tűnt az alapján, amit itt írt, így lett belőle önálló regényt. Fura lehetett Car'dasról ezt a sztorit olvasni a Kirajzás ismeretében :) Mit szóltál, amikor Karrde először megjelent nála, és úgy tett, mint egy lerobbant, beteg öregember? :D

Egyik kedvenc Karrde-dumám is ebből a könyvből van, amikor mennek Shadával a bárhoz:

-Zárva vagyunk.

-Nem baj, nem vagyunk szomjasak. Vagy valami hasonló, de szerintem nagyon menő :cool:

Ez a szál tetszett a legjobban, no meg Pellaeoné és Bel Iblisé, szóval a főszereplők annyira nem is izgattak, sőt, Luke szálánál mindig alig vártam, hogy végre lapozzunk. Pellaeont nagyon bírtam, jó volt látni, hogy egy birodalmi vezető ilyen is lehet. Az meg egyenesen ötletes volt, hogy az adatkártyával Karrde Pellaeont kereste meg. Végül is teljesen logikus lépés volt tőle. A független hírszerzés pláne, nem is Karrde lenne, ha beadná a derekát bármelyik félnek :D Á, és ami Ghentet illeti, az sem volt rossz. Törjünk be egy csillagrombolóval, amikor már ott van bent egy emberünk, csak nem tudunk róla! Ennyit arról, hogy néha nem éri meg ennyire titkolózni.

Amiben egyetértek Hannal: Leiának kellett volna ott lennie a békekötésnél, hiába volt szabin. Mégis csak ők küzdöttek végig az első sorban annyi évet, szebb lett volna, ha Leia van ott, nem Gavrisom. Egy pályafutás megkoronázása lett volna, de megértem, hogy mégsem így történt.

Még egy jó dolog a befejezésben: végül nem kellett az eredeti dokumentum ahhoz, hogy abba hagyják a csatát a Bothawui felett.

Valóban remek lezárást kapott a sztori. Azért sikerült ez a könyv ilyen hosszúra, mert sok szál ment egymás mellett, és majdnem mindegyik egy-egy remek, szépen kibontott történetet alkot önmagában is.

Bár olvashatnátok az X-szárnyúakat, akik ott főszereplők, itt csak mellékesek, de mégis nagyon jól kiegészítik ezt a sztorit is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem a jövő látomása a tökéletes EU könyv. Magában egyesíti az EU minden elemét, és a sok történetszálon át szinte érezni lehet ennek a világnak a "lüktetését" ( lehet, hogy hülyén hangzik :) ). Soha rosszabb magyarul kiadott könyvet !

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett :)

 

Mivel az első megjelenéskor olvastam (kicsit sokat kellett várni akkor erre a könyvre A múlt kísértete után), számomra meglepő volt a klón is, és az erőd is, de utóbbit nagyon ötletesnek találtam. El is hangzik a könyvben, hogy Thrawn nem a szuperfegverekben hitt, tehát nem lehetett azt várni, hogy a Kéz valami szokványos dolog lesz. Azzal, hogy Maráék tönkretették a termet, valószínűleg sok info is odaveszett.

Ha már időrend, akkor a pontosság kedvéért, bár lehet, hogy ezt tudod: Car'das karaktere itt jelent meg először, a Kirajzás témakör is, mint mellékvonal, és ha jól emlékszem, a rajongók kérésére írta meg Zahn a Kirajzás sztoriját. Érdekesnek tűnt az alapján, amit itt írt, így lett belőle önálló regényt. Fura lehetett Car'dasról ezt a sztorit olvasni a Kirajzás ismeretében :) Mit szóltál, amikor Karrde először megjelent nála, és úgy tett, mint egy lerobbant, beteg öregember? :D

Egyik kedvenc Karrde-dumám is ebből a könyvből van, amikor mennek Shadával a bárhoz:

-Zárva vagyunk.

-Nem baj, nem vagyunk szomjasak. Vagy valami hasonló, de szerintem nagyon menő :cool:

Ez a szál tetszett a legjobban, no meg Pellaeoné és Bel Iblisé, szóval a főszereplők annyira nem is izgattak, sőt, Luke szálánál mindig alig vártam, hogy végre lapozzunk. Pellaeont nagyon bírtam, jó volt látni, hogy egy birodalmi vezető ilyen is lehet. Az meg egyenesen ötletes volt, hogy az adatkártyával Karrde Pellaeont kereste meg. Végül is teljesen logikus lépés volt tőle. A független hírszerzés pláne, nem is Karrde lenne, ha beadná a derekát bármelyik félnek :D Á, és ami Ghentet illeti, az sem volt rossz. Törjünk be egy csillagrombolóval, amikor már ott van bent egy emberünk, csak nem tudunk róla! Ennyit arról, hogy néha nem éri meg ennyire titkolózni.

Amiben egyetértek Hannal: Leiának kellett volna ott lennie a békekötésnél, hiába volt szabin. Mégis csak ők küzdöttek végig az első sorban annyi évet, szebb lett volna, ha Leia van ott, nem Gavrisom. Egy pályafutás megkoronázása lett volna, de megértem, hogy mégsem így történt.

Még egy jó dolog a befejezésben: végül nem kellett az eredeti dokumentum ahhoz, hogy abba hagyják a csatát a Bothawui felett.

Valóban remek lezárást kapott a sztori. Azért sikerült ez a könyv ilyen hosszúra, mert sok szál ment egymás mellett, és majdnem mindegyik egy-egy remek, szépen kibontott történetet alkot önmagában is.

Bár olvashatnátok az X-szárnyúakat, akik ott főszereplők, itt csak mellékesek, de mégis nagyon jól kiegészítik ezt a sztorit is.

 

 

 

Igen, azt tudtam, hogy Car'das itt jelent meg először, mint rejtélyes mellékvonal, csak számomra furcsa volt így látni őt a Kirajzás sztorija után. Az hatalmas volt, amikor megetette Karrde-ot azzal, hogy csak elgyengült öregember, akiben semmi nyoma egykori önmagának. :D Egyébként az az öregasszony is hasonlóan jó figura lett, aki a Bothawuin segítette Wedge-et és Corrant. Rendesen megizzasztotta a birodalmiakat, kár, hogy végül mégsem járt teljes sikerrel. Car'das kapcsán mellesleg örülök, hogy megírta azt a két könyvet, mert remekül kiegészíti ezt az 5 regényét (Thrawn-trilóga és Thrawn Keze-duológia). Nekem bejött a Luke - Mara szál is, főleg az, ahogy továbbfejlődött a kapcsolatuk. Jó volt olvasni, hogy a "kőszívű" Mara végre 100%-ig megnyílt valaki előtt, akit mellesleg 10 évvel ezelőtt még meg akart ölni, ráadásul igent is mondott a lánykérésre. :D

Az igaz, hogy a Caamas-dokumentum nélkül is sikerült megakadályozni a Bothawui-i vérengzést, viszont szerintem a tartós béke csak így lett garantált. Meg persze Karrde hálózatának új funkciójának hála.

Igen, Zahn mindig is értett hozzá, hogy rengeteg szálat vezessen a regényeiben úgy, hogy egyformán érdekes legyen mindegyik a végén pedig szépen összefonódjanak.

Az kicsit vicces volt, hogy Mara és Luke mennyit szenvedtek Artu szállításával, amikor elvileg vannak mini-rakétái. :D Persze ezt akkor Zahn még nyilván nem tudhatta. De megérte, mert ha nincs Artu, akkor valószínűleg a Caamas-dokumentum sem kerül Luke-ékhoz.

Részemről szívesen olvasnék X-szárnyú regényeket is, de nem valószínű, hogy nálunk valaha kiadják őket újra. Bár e-book formában megvannak, úgyhogy lehet, hogy egyszer majd beleolvasok. :)

 

 

Jó meglátások.

 

Zahn állítólag tervezne egy olyan regényt, melyben benne lenne egy Thrawn klón és Ben Skywalker. Bár ez csak elképzelés, nem biztos, hogy megvalósul.

 

 

Elég fantáziátlan ötletnek tartok még egy vagy több Thrawn-klónt, szerintem amit lehetett, azt Zahn már kihozta a sztoriból. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem a jövő látomása a tökéletes EU könyv. Magában egyesíti az EU minden elemét, és a sok történetszálon át szinte érezni lehet ennek a világnak a "lüktetését" ( lehet, hogy hülyén hangzik :) ). Soha rosszabb magyarul kiadott könyvet !

Valahogy én is így vagyok vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt kísértete: Ez a második Star wars könyv amit életemben elolvastam (Az első az Éden pokla című volt) Zahn nagyon jó író a Trawn trilógiát nem olvastam de így is sikerült nagyjából megértenem, igaz már harmadszorra olvasom. Tetszett, hogy megemlítik Yavini Jedi akadémiát amit eddig csak a Jedi Academy játékban láttam. Karrde és Mara nekem tök új szereplők, de nagyon bejönnek. Csillagromboló ami a csempészek birtokában van nagyon ötletes. Han Solo itt már nem olyan volt mint a filmekben vagy az általam említett könyvben így egy kicsit idegen volt számomra, bár már kezd öregedni így már érthető. Ami zavart az az, hogy a Millenium Falcont nem fordították le, az ezeréves sólyom sokkal jobban tetszik mert a filmekből azt szoktam meg. De ennek ellenére ez egy nagyon jó könyv várom nagyon, hogy a kezembe vegyem a Jövő látomását csak hát sajnos nem olcsó és így nem tudom egyhamar elolvasni. De amint sikerül írok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt kísértete: Ez a második Star wars könyv amit életemben elolvastam (Az első az Éden pokla című volt) Zahn nagyon jó író a Trawn trilógiát nem olvastam de így is sikerült nagyjából megértenem, igaz már harmadszorra olvasom. Tetszett, hogy megemlítik Yavini Jedi akadémiát amit eddig csak a Jedi Academy játékban láttam. Karrde és Mara nekem tök új szereplők, de nagyon bejönnek. Csillagromboló ami a csempészek birtokában van nagyon ötletes. Han Solo itt már nem olyan volt mint a filmekben vagy az általam említett könyvben így egy kicsit idegen volt számomra, bár már kezd öregedni így már érthető. Ami zavart az az, hogy a Millenium Falcont nem fordították le, az ezeréves sólyom sokkal jobban tetszik mert a filmekből azt szoktam meg. De ennek ellenére ez egy nagyon jó könyv várom nagyon, hogy a kezembe vegyem a Jövő látomását csak hát sajnos nem olcsó és így nem tudom egyhamar elolvasni. De amint sikerül írok.

Ez elég fura. Amikor először olvastam A múlt kísértetét nem sokat értettem belőle, mert nekem is ez volt az első Zahn regényem. De akkor még csak 12 éves voltam. Elsőre nem is tetszett Zahn stílusa, az elmúlt években barátkoztam meg vele. A múlt kísértete nem épp a legerősebb írása, egy kicsit lassú a sztori felvezetése. A folytatás A jövő látomása más sokkal jobb, nagyon eseménydús. A Thrawn trilógia is elég jó, bár az első része nem tetszett annyira. A második már jobb, a harmadik pedig remekmű. De Zahn új könyvei sokkal jobban tetszenek, mint a régiek. A túlélők keresése és A Kirajzás nagyszerűen összeköti a két film trilógia elemeit.

A yavini Jedi Akadémia benne van elég részletesen a Jedi-Akadémia trilógiában is. Van két újabb regény, amit Paul Kemp írt, abban szerepel Jaden Korr karaktere. Ha minden jól megy magyarul is megjelenik, szerintem az olvasóknak sikerült rávenniük a kiadót a megjelentetésre.

A Millenium Falcont szinte egyik SW regényben se fordították le, ez hagyomány lett. Van még pár ilyen. Pl: Chewacca=Csubakka, C-RPO és R2-D2 Szi Thripio, Artu Detu, valamint ott van még a Tatooine, ami Tatuin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Millenium Falcont szinte egyik SW regényben se fordították le, ez hagyomány lett. Van még pár ilyen. Pl: Chewacca=Csubakka, C-RPO és R2-D2 Szi Thripio, Artu Detu, valamint ott van még a Tatooine, ami Tatuin.

Meg Obi-Wan Kenobi és Obi-van Kenobi. Amit, bevallom, sohasem értettem, hogy miért kell megváltoztatni.

 

A Kirajzás szerintem is tökéletes, a Túlélők Keresését viszont csak addig érzem erősnek, míg át nem szállnak a Kirajzásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg Obi-Wan Kenobi és Obi-van Kenobi. Amit, bevallom, sohasem értettem, hogy miért kell megváltoztatni.

 

A Kirajzás szerintem is tökéletes, a Túlélők Keresését viszont csak addig érzem erősnek, míg át nem szállnak a Kirajzásra.

Tényleg. Én is rászoktam, hogy Obi-vanként írom le a nevét.

 

A Túlélők keresésében kifejezetten tetszett, hogy berakta azt a prequel elemet.

Remélem az Allegiance-ben is lesz hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről szívesen olvasnék X-szárnyú regényeket is, de nem valószínű, hogy nálunk valaha kiadják őket újra. Bár e-book formában megvannak, úgyhogy lehet, hogy egyszer majd beleolvasok. :)

Szerintem sem fogják, kevés a valószínűsége, éppen ezért, ha már megvan gépen, akkor érdemes elolvasni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve egy kicsit A múlt kísértetére, néha nehézkes volt olvasni, mert Zahn gyakran utalt korábbi művekre, amelyek eddig nem jutottak el hozzám, de összességében viszonylag érthető volt.

Viszont kicsit utánanéztem Wookieepedián ezeknek az EU-s dolgoknak, és atyaég, hogy mennyi marhaságot találtam, a 80-as, 90-es években a szerzők agya eléggé elborult és elég rossz irányba vitték el a saga-t. Gondolok itt például a Jedi visszatér utáni helyzetre, sorra jelennek meg a nagyhatalmú nagyurak, akik mind jártasak az Erőben, nagyon gáz. Zahn azért valamennyire rendet teremtett a Thrawn-trilógiával. A háromszemű Triouculus nagyúr... no comment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háromszemű Triouculus nagyúr... no comment.

Ha jól rémlik, ő Darth Vader kesztyűjében szerepel. Tényleg elég gáz, de tudtommal az a könyv inkább csak gyerekeknek szóló esti mese jellegű, semmi esetre se komolyan vehető EU olvasmány. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól rémlik, ő Darth Vader kesztyűjében szerepel. Tényleg elég gáz, de tudtommal az a könyv inkább csak gyerekeknek szóló esti mese jellegű, semmi esetre se komolyan vehető EU olvasmány. :)

Canonnak canon, csak iszonyatosan szétretconnolták. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régen elolvastam az egész történetet, talán hat könyvből áll. A jedi hatalma szintjén van. Vagy alatta ...

Azért ne túlozzunk :) A Jedi hatalma az abszolút mélypont. Annál lejjebb nincs semmi és senki az EU-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor gyerek voltam és akkor olvastam A Jedi hatalmát még nagyon tetszett. Most nem tudom milyen lenne.

Mai fejjel már hozzászoktál a színvonalas Star Wars művekhez, elképzelhető, hogy ma már nem jönne be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai fejjel már hozzászoktál a színvonalas Star Wars művekhez, elképzelhető, hogy ma már nem jönne be. :)

A nem jönne be egy enyhe kifejezés arra, amit valószínűleg gondolna róla :D Nekem csak pár oldal erejéig volt szerencsétlenségem a sztorihoz, bőven sok volt az is.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.