Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Mármint A gonosz dinasztiát? :)

Szerintem is az egyik legjobban megírt regény, örülök, ha tetszett.

Elvileg még fogunk olvasni Kerpyshyn-féle SW regényeket. Én kíváncsian várom őket.

Mármint azt. :)

Majd figyelem az itteni híreket, hátha lesz még olyan témájú könyve, ami érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akarki akarmit mond meg mindig kitudjk facsarni a luk korszakot s ne feledjuk meg jon a halaluk szerintem az is erdekes lesz pont ojan mint a sithek boszuja mindenki tudja hogy kibol let Darth Vader d megis kivancsiak voltunk ra hogyan s mikeppen most jarok a TFU utolso 30 oldalanal aki nemolvasta annak ajanlom his most jon a java viszont amit nem ertek a Lazadas hajnalaban ha jolemlekszem ott Bria mar oszehozta a lazadok szovetseget Mon montha es Alderan es Bel Iblis tabornokkal es akkor mar Leiha 20 eveiben jarhatott? itt meg csak 15 nek saccolta Starkkiler ez most szerzoi baki vagy en ertettem felre

amugy erdekes konyv de bevallom kicsit rovidre sikeredett vagy azert mert ha minden megszokot reszletre kiterve 600 oldalas lenne avagy ez a stilusa az ironak mintha eroltettet menetben olvasnam a konyvet , nemetul nem tunt fel ez a hianyossag de azert megis kicsit zsufolt eroltetett esnagyon de nagyon akciodus de nem olyan reszletgazdag mint az elodei de annak azert orulok hogy nem egy paul dadvis sorozat vagy brian deily:)))jo olvasast

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke halálát nem fogjuk olvasni (egyhamar biztos nem), mivel Lucas levédette a karaktert.

Én arra gondoltam, hogy addig nem akarják megölni őket, amíg az eredeti, őket alkotó színészek még élnek. A Fate Of The Jedi-ban 43 évvel a yavini csata után járnak, a klasszikus trilógia forgatása pedig körülbelül 34-35 éve vette kezdetét. Ha megnézzük, hogy Mark Hamill akkor volt 26 éves és egy 7 évvel fiatalabb karaktert alakított, akkor ha ezt a 7 év különbséget hozzáadjuk a 35-höz, akkor körülbelül 42-őt kaptunk. Így Luke Skywalker a Star Wars univerzumában is körülbelül ugyanannyi éves, mint a valóságban. :) Szerintem erre megy ki a játék. Hülye teória, tudom, de van benne valami, talán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

viszont amit nem ertek a Lazadas hajnalaban ha jolemlekszem ott Bria mar oszehozta a lazadok szovetseget Mon montha es Alderan es Bel Iblis tabornokkal es akkor mar Leiha 20 eveiben jarhatott? itt meg csak 15 nek saccolta Starkkiler ez most szerzoi baki vagy en ertettem felre

Szerintem az egész trilógia nagyon jó, érdekes mellékszála a SW-történeteknek, de mivel régi, nagyon sok minden idejétmúlt már benne, persze Leia kora oké, ahogy lentebb is írták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kaptam a hírt, hogy a Halálosztag (Deathtroopers) fordítása is kész. A Fatal Alliance fordítása háromnegyedig kész. Február-március környékén jelenne meg. Úgyhogy lehet, hogy a kiadó újfent megvariálja a sorrendet. A Halálosztag nem tudom mikor jelenik meg, de szerintem a Fatal Alliance után jön.

 

Amerikában megjelent a Revan regény és eddig sajnos nagyon megosztó véleményeket kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kaptam a hírt, hogy a Halálosztag (Deathtroopers) fordítása is kész. A Fatal Alliance fordítása háromnegyedig kész. Február-március környékén jelenne meg. Úgyhogy lehet, hogy a kiadó újfent megvariálja a sorrendet. A Halálosztag nem tudom mikor jelenik meg, de szerintem a Fatal Alliance után jön.

Tehát a következő regény a Fatal Alliance lesz? A magyar címét meg tudod mondani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát a következő regény a Fatal Alliance lesz? A magyar címét meg tudod mondani?

Elméletileg most, hogy a Halálosztag kész jöhetne az is. De valószínűbb, hogy a TOR könyv jön.

Fatal Alliance-nél még nem tudok végleges címet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy jobban megnéztem, nem egyszerűen megosztó, hanem aggasztóan sok a negatív vélemény a Revan könyvről. Rég nem húztak le ennyire SW regényt :(

Remélem később több lesz a pozitív vélemény.

Karpyshyntől ez nagyon furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy jobban megnéztem, nem egyszerűen megosztó, hanem aggasztóan sok a negatív vélemény a Revan könyvről. Rég nem húztak le ennyire SW regényt :(

Remélem később több lesz a pozitív vélemény.

Meg tudnád mondani, hol lehet szemezgetni a vélemények között? Kíváncsi vagyok pár reakcióra és hogy mi a probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.amazon.com/Star-Wars-Old-Republic-Revan/product-reviews/0345511344/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

 

Itt lehet őket olvasni.

Nem olvastam el mindet, elég sokan spoilereznek. De úgy összefoglalóban kiemelik, hogy nagyon rövid lett, a vége nem túl szívderítő, Revanon kívül a többi szereplő nincs nagyon előtérben.

Szélsőségesek a reakciók. Vannak, akik a legjobb, vannak akik a legrosszabb SW könyvnek ítélik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mi lehet az oka ennek a negatív véleményáradatnak. A cím alapján, szerintem nem meglepő, hogy Revan van a középpontban. A Bane-trilógia után nagyon nehezen képzelem el, hogy negatívan csalódni fogok Kerpyshynban, de nem akarom elkiabálni. Minden esetre várom már ezt a regényt, már ha kiadják egyáltalán nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mi lehet az oka ennek a negatív véleményáradatnak. A cím alapján, szerintem nem meglepő, hogy Revan van a középpontban. A Bane-trilógia után nagyon nehezen képzelem el, hogy negatívan csalódni fogok Kerpyshynban, de nem akarom elkiabálni. Minden esetre várom már ezt a regényt, már ha kiadják egyáltalán nálunk.

Épp ez a lényeg a kommentekben, mindenki azt várná, hogy Revanról szól a könyv, erre fel alig szerepel, a könyv harmadában van csak igazán érdemi szerepe, addig meg egy ilyen Scourge nagyúr féle karakterre gyúr rá az író, akit senki sem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínúleg azért húzták le, amit itt is ír a cikkíró:

http://www.sfportal.hu/kotor-2-5-drew-karpshyshyn-revan-11655.scifi

Ezek alapján nekem nagyon fog tetszeni a mű. Megnyugodtam.

Nem tudom mit vártak tőle az olvasók. Be volt előre harangozva, hogy a The Old Republichoz köti az eseményeket. Egyértelmű, hogy nem zárhatott le mindent. ha ennyire gúzsba volt kötve a keze, akkor érthető az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínúleg azért húzták le, amit itt is ír a cikkíró:

http://www.sfportal.hu/kotor-2-5-drew-karpshyshyn-revan-11655.scifi

Ez egy nagyon jó kritika, de én azt mondom, még így is remélem, hogy kiadják majd magyarul a Revant. A Kotor 1-2-vel játszottam, szóval nekem nem fog nehezére esni, ha maga a mű önmagában nem az EU legjobbja. Most sajnálom csak igazán, hogy a Kotor3 helyett a TOR elkészítésébe fogott bele a BioWare.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez a lényeg a kommentekben, mindenki azt várná, hogy Revanról szól a könyv, erre fel alig szerepel, a könyv harmadában van csak igazán érdemi szerepe, addig meg egy ilyen Scourge nagyúr féle karakterre gyúr rá az író, akit senki sem érdekel.

Nem olvastam a cikket, úgy értettem, az a bajuk az olvasóknak, hogy csak Revan lett az egyetlen kidolgozott szereplő.

 

Valószínúleg azért húzták le, amit itt is ír a cikkíró:

http://www.sfportal.hu/kotor-2-5-drew-karpshyshyn-revan-11655.scifi

Így egy fokkal érthetőbb, de tény, hogy erről előre tudni lehetett. Aki valamennyire utánaolvasott, az nem rohant gondolkodás nélkül az első könyvesboltba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp hogy ő sem lett kidolgozva, mert szinte személytelenül ábrázolták.

Így viszont kissé tényleg értetlen a dolog. A címszereplőt nem dolgozza ki egy Karpyshyn-kaliberű író? Érdekelne az oka.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így viszont kissé tényleg értetlen a dolog. A címszereplőt nem dolgozza ki egy Karpyshyn-kaliberű író? Érdekelne az oka.

Revan karaktere, ahogy Meetra Suriké is, gyakorlatilag MI vagyunk, ugyanis mi hoztuk a döntéseket a játékban és ahogy a cikkíró is írja, Karpyshyn nem ismer minket, akik formáltuk a karaktert. Mert akkor ott van az az érzés hogy "én máshogy döntöttem volna" dolog. Bár így is elég indokolatlannak tartom, simán lehetett volna egy szimpatikus karaktert kihozni belőle, akárcsak Meetrából, rendelkezésre álltak bizonyos tulajdonságok amik alapból adottak voltak a KotOR-ból. Egyszerűen csak Drewnak nem ez a legjobb műve. De lelepleződik Vitiate múltja, amire kíváncsi lennék. Illetve utánaolvastam és elég misztikus és érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan karaktere, ahogy Meetra Suriké is, gyakorlatilag MI vagyunk, ugyanis mi hoztuk a döntéseket a játékban és ahogy a cikkíró is írja, Karpyshyn nem ismer minket, akik formáltuk a karaktert. Mert akkor ott van az az érzés hogy "én máshogy döntöttem volna" dolog. Bár így is elég indokolatlannak tartom, simán lehetett volna egy szimpatikus karaktert kihozni belőle, akárcsak Meetrából, rendelkezésre álltak bizonyos tulajdonságok amik alapból adottak voltak a KotOR-ból. Egyszerűen csak Drewnak nem ez a legjobb műve. De lelepleződik Vitiate múltja, amire kíváncsi lennék. Illetve utánaolvastam és elég misztikus és érdekes.

Igen, alapvetően tényleg megírhatta volna jobban a karaktereket, de lehet, hogy akkor is megosztó lenne a könyv, mert akkor meg a videó játékosok elégedetlenkednének, pontosan amiatt, amit leírtál.

Eleinte elnéztem, mert úgy gondoltam az a baj, hogy túl nagy hangsúly van Revanon. De szerintem így is jó lett, mert így megmaradt valamennyire a titokzatossága. Max nem ez lesz a lejobb könyve, üsse kavics. Most írja a következőt. És számtalan könyvet fog írni.

Ezzel talán az a baj, hogy túl sok mindenkinek kellett volna kedvezni, ahhoz, hogy nagyjából mindenkinek tetsszen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, alapvetően tényleg megírhatta volna jobban a karaktereket, de lehet, hogy akkor is megosztó lenne a könyv, mert akkor meg a videó játékosok elégedetlenkednének, pontosan amiatt, amit leírtál.

Eleinte elnéztem, mert úgy gondoltam az a baj, hogy túl nagy hangsúly van Revanon. De szerintem így is jó lett, mert így megmaradt valamennyire a titokzatossága. Max nem ez lesz a lejobb könyve, üsse kavics. Most írja a következőt. És számtalan könyvet fog írni.

Ezzel talán az a baj, hogy túl sok mindenkinek kellett volna kedvezni, ahhoz, hogy nagyjából mindenkinek tetsszen.

Pontosan, én is úgy érzem, hogy Karpyshyn ebből sehogy sem jöhetett volna ki jól, de én örülök, hogy mégis ő kapta a feladatot, hogy megírja Revan élettörténetét, még ha nem is teljes egészében. Szerintem Sean Williams-nél sokkal jobb író.

 

Más: olvasta valaki Wolvertontól a Szökevényeket (The Courtship of Princess Leia), és ha igen, mi a véleménye róla?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.