Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Revan karaktere, ahogy Meetra Suriké is, gyakorlatilag MI vagyunk, ugyanis mi hoztuk a döntéseket a játékban és ahogy a cikkíró is írja, Karpyshyn nem ismer minket, akik formáltuk a karaktert. Mert akkor ott van az az érzés hogy "én máshogy döntöttem volna" dolog.

Akkor meg minek írtak belőle regényt? Ha már regény, az álljon meg a lábán önmagában, ne pedig egy játék kiegészítése legyen. Ezek alapján ennek a szerencsétlen EU -karakternek szinte semmi személyisége, akkor meg minek a hűhó körülötte?

 

Jó könyv, Éjnővérekkel, Leia-Han civódásokkal, szerintem vágj bele nyugodtan.

Szerintem is jó könyv, egy olvasást mindenképpen megér. Aki kicsit többet foglalkozik az EU-val (már mint nem csak egy-két most divatos könyvet olvas el), annak ez az egy részes sztori alapmű, mivel itt jelennek meg először a dathomiriak, a később nagyobb szerepet kapó hapanokról nem is beszélve. Skywalker-leszármazott másik ági őseiről sem beszélve, de innentől már nagyon spoileres :)

 

Időközben Jorj Car'das az egyik kedvenc karakteremmé nőtte ki magát a könyvben. Elképesztő kisugárzása van és valami hihetetlen tekintély árad belőle. Bravó, Zahn!

Ugye-ugye? :D Na ezért vártam annyira annak idején a Kirajzást :) És lettem csempész-párti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg minek írtak belőle regényt? Ha már regény, az álljon meg a lábán önmagában, ne pedig egy játék kiegészítése legyen. Ezek alapján ennek a szerencsétlen EU -karakternek szinte semmi személyisége, akkor meg minek a hűhó körülötte?

 

Ugye-ugye? :D Na ezért vártam annyira annak idején a Kirajzást :) És lettem csempész-párti.

Persze a hozzászólásaink egy része nem objektív, mert a Darth Bane trilógia után egyszerűen képtelenek vagyunk elhinni, hogy Drew Karpyshyn képes lenne rossz könyvet írni, de sajnos ez is benne van a pakliban. De gondolj csak bele, nem tudom te játszottál-e a KotOR-ral, de ha igen és ezek után megkérdezném tőled, hogy milyen karakternek ismerted meg Revant és Meetra Surikot, azaz a Jedi Exile-t, akkor... Nos, ha engem kérdeznének én nem tudnám a választ. Igazából ha a személyiségükről kéne beszélni, akkor egy mondatot se tudnék mondani. Talán csak annyit, hogy Meetra nagyon-nagyon hűséges volt Revanhoz és ennyi. Nem lett volna ez annyira rossz könyv, még akkor sem, ha főhőseink nem kaptak volna olyan kidolgozott jellemet. De például ha többet utalnak vissza a jól megismert szereplőkre, főként a KotOR első részéből, például hogy mi történt Mission Vaóval, Zaalbarral, Jolee Bindóval, Juhanival és persze Carth Onasival, aki az első részben Bastila Shan mellett a legérdekesebb karakter volt. Ráadásul ha jól tudom, Carth megkérte Meetrát, hogy ha majd találkozik Revannal, akkor adjon át neki egy üzenetet, miszerint a parancs szerint járt el. Nos, mivel Carth-ot egyetlen szóval sem említik meg a regényben, ez sajnos elmaradt. Nem is kellett volna mindenkinek feltűnnie, nem arról van szó, csak némi említés róluk, hogy mi történt velük, meg némi nosztalgiázás a régi időkről. Persze mindez semmit nem mond egy olyan játékosnak, aki játszott a KotOR-ral, de nagyon sokat dobott volna a könyvön. Ráadásul nagyon rövid volt, ha Karpyshyn megspékeli több ilyennel, biztosan pozitív visszajelzéseket kapott volna. Viszont az egyszer biztos, hogy Vitiate nagyúr múltjáért megéri elolvasni a könyvet, hogy megtudjuk kicsoda is ő valójában.

 

Hát, nem semmi egy fickó, annyi szent. Az Aing-Tii trükkjei pedig nem semmik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De gondolj csak bele, nem tudom te játszottál-e a KotOR-ral, de ha igen és ezek után megkérdezném tőled, hogy milyen karakternek ismerted meg Revant és Meetra Surikot, azaz a Jedi Exile-t, akkor... Nos, ha engem kérdeznének én nem tudnám a választ.

Nem játszok semmilyen számítógépes játékkal. Pont ez az, akkor miért nem írtak a sztorijából egy rendes regényt? Játék nélkül, ahogy egy regénynek lennie kell. Az lett volna az igazi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem játszok semmilyen számítógépes játékkal. Pont ez az, akkor miért nem írtak a sztorijából egy rendes regényt? Játék nélkül, ahogy egy regénynek lennie kell. Az lett volna az igazi.

Azért, mert a The Old Republic készítői ezt nem engedték. A Játékban lesz egy jelentős Revan történeti szál, amit a játékosoknak kell megoldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, én is úgy érzem, hogy Karpyshyn ebből sehogy sem jöhetett volna ki jól, de én örülök, hogy mégis ő kapta a feladatot, hogy megírja Revan élettörténetét, még ha nem is teljes egészében. Szerintem Sean Williams-nél sokkal jobb író.

A Fatal Alliance állítólag egész jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert a The Old Republic készítői ezt nem engedték. A Játékban lesz egy jelentős Revan történeti szál, amit a játékosoknak kell megoldani.

Pedig ez így sajnos tényleg eléggé patthelyzet. Az író a játék miatt nem tudja teljes értékűen bemutatni a karaktert. Ha csak így volt megoldható, miért épp Revant választotta a seregnyi egyéb Sith helyett. Persze nem lehet mindenki Bane vagy Revan, de kíváncsi lennék, egy teljes egészében általa kreált karakterre. Másrészt... egy játék bőven lehet élvezhető úgy is, hogy nem a karakter jellembemutatása a lényeg. A JK3-ban, vagy a TFU-ban is lehet választani alternatív befejezéseket, holott köztudott, melyek a hivatalos verziók. A lényeg, hogy szerintem jobban jártunk volna, ha Karpyshyn bemutatja Revant jellemileg, a játék pedig ehhez nyújt kiegészítést. Egy könyv eleve alkalmasabb közeg erre, mint egy játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez így sajnos tényleg eléggé patthelyzet. Az író a játék miatt nem tudja teljes értékűen bemutatni a karaktert. Ha csak így volt megoldható, miért épp Revant választotta a seregnyi egyéb Sith helyett. Persze nem lehet mindenki Bane vagy Revan, de kíváncsi lennék, egy teljes egészében általa kreált karakterre. Másrészt... egy játék bőven lehet élvezhető úgy is, hogy nem a karakter jellembemutatása a lényeg. A JK3-ban, vagy a TFU-ban is lehet választani alternatív befejezéseket, holott köztudott, melyek a hivatalos verziók. A lényeg, hogy szerintem jobban jártunk volna, ha Karpyshyn bemutatja Revant jellemileg, a játék pedig ehhez nyújt kiegészítést. Egy könyv eleve alkalmasabb közeg erre, mint egy játék.

Viszont amúgy nem egyedül Karpyshyn állt így hozzá a dolgokhoz. Én olvastam a KotOR képregényeket, Revan nem kapott benne túl nagy szerepet, de amikor feltűnt, akkor sem derült ki róla semmi, hogy milyen ember. Az alapvető igazságokon kívül, amik már a játékban is kiderültek, semmi. Bár tény, hogy nagyon rejtélyes figura volt és egyedül talán a Masksban volt kiemelkedő szerepe. Mintha az EU egész egyszerűen nem tudná, hogyan kell Revannal bánni, vagy én nem tudom... De mondjuk a JK3 és a TFU azért nem jó példa, mert ott bár lehetett alternatív befejezést választani, azért kibontották valamennyire a főhős jellemét. Starkillerét különösképpen. Jaden pedig, hát, nem éreztem olyan hű de nagy jellemnek, de több mint a semmi. És Paul S. Kemp könyveiben végre kanonizálták hogy ember és férfi. Remélhetőleg ott elég jól kiteljesedik. És ha jól emlékszem a Szukits szavazásán is elég jó helyezést ért el a Crosscurrent. Bár inkább a Riptide-ot olvasnám, hiszen az már kapcsolódik a Legacy-hoz.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez így sajnos tényleg eléggé patthelyzet. Az író a játék miatt nem tudja teljes értékűen bemutatni a karaktert. Ha csak így volt megoldható, miért épp Revant választotta a seregnyi egyéb Sith helyett. Persze nem lehet mindenki Bane vagy Revan, de kíváncsi lennék, egy teljes egészében általa kreált karakterre. Másrészt... egy játék bőven lehet élvezhető úgy is, hogy nem a karakter jellembemutatása a lényeg. A JK3-ban, vagy a TFU-ban is lehet választani alternatív befejezéseket, holott köztudott, melyek a hivatalos verziók. A lényeg, hogy szerintem jobban jártunk volna, ha Karpyshyn bemutatja Revant jellemileg, a játék pedig ehhez nyújt kiegészítést. Egy könyv eleve alkalmasabb közeg erre, mint egy játék.

Meg lehetett volna úgy is írni a könyvet, hogy teljesen kibontja a karaktert. De akkor is megosztó lenne a könyv, csak akkor a regényolvasók lennének az elégedettek, a játékosok húznák le a könyvet. Úgy tűnik ez egy olyan téma, amit nem lehetett úgy megírni, hogy mindenki elégedett legyen. Talán ez csak akkor lehetett volna lehetséges, ha sosem születik meg a The Old Republic vagy nem lenne Knights of the Old Republic 3.

Úgy vélem a fejesek mindenféleképpen akartak volna egy Revan regényt. Ha Karpyshyn nem vállalja el ilyen körülmények között, akkor odaadták volna másnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mondjuk a JK3 és a TFU azért nem jó példa, mert ott bár lehetett alternatív befejezést választani, azért kibontották valamennyire a főhős jellemét. Starkillerét különösképpen. Jaden pedig, hát, nem éreztem olyan hű de nagy jellemnek, de több mint a semmi. És Paul S. Kemp könyveiben végre kanonizálták hogy ember és férfi. Remélhetőleg ott elég jól kiteljesedik. És ha jól emlékszem a Szukits szavazásán is elég jó helyezést ért el a Crosscurrent. Bár inkább a Riptide-ot olvasnám, hiszen az már kapcsolódik a Legacy-hoz.

Arra akartam kilyukadni, hogy bár a TFU 1-2-nek és a JK3-nak is van hivatalos befejezése (sőt, Jadent kanonizálták is, ahogy írtad), a játékosok - legalábbis én - ennek ellenére élvezik a játék non-cannon részét is. Hiába tudom, hogy Jaden egy ember, férfi, a legtöbbször twi'lek csajjal szoktam tolni, és ez egyáltalán nem ront az élvezhetőségen.

Így, ha Karpyshyn leírna valami konkrétumot a regényébe Revannal kapcsolatban, de a játékban az nem 100%-ig ugyanúgy köszönne vissza, én (és szerintem nagyon sok ember) még élvezném a játékot, mégis lenne egy jellemileg jól kibontott karakter.

 

Úgy vélem a fejesek mindenféleképpen akartak volna egy Revan regényt. Ha Karpyshyn nem vállalja el ilyen körülmények között, akkor odaadták volna másnak.

Igen, ez könnyen meglehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a válaszokat, beszereztem a Szökevényeket. Most néztem meg a Szukits honlapját, kb. az utolsó tíz regény mindegyike csak a kiadónál kapható. Szóval szerintem most már az összes SW könyvnél ez a módszer lesz :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a válaszokat, beszereztem a Szökevényeket. Most néztem meg a Szukits honlapját, kb. az utolsó tíz regény mindegyike csak a kiadónál kapható. Szóval szerintem most már az összes SW könyvnél ez a módszer lesz :(

Nem. Az utolsó könyveik a piaci körülmények miatt csak náluk kaphatók. A terjesztők decemberben már nem nagyon vesznek be könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégiscsak berendeltem az Én, a Jedit. Remélem nem bánom meg.

Jó, hogy szólsz, most jut eszembe, hogy jövő héten érkezik a Tomboló Erő és az Én, a Jedi. :yeah:

Egyébként a Szukits honlapján nem olvastál bele az Én, a Jedi-be? Annyi alapján már aránylag le lehet szűrni, hogy mire számíthatunk a könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenképp érdemes megvenni, még akkor is, ha többen kritizálták. Azt azért nem tudom, hogy mennyire jelent nekem hátrányt, hogy Corran Hornról eddig nem tudtam semmit (a Thrawn keze duológia némiképp ezt bepótolta), az X-szárnyú sorozatot ugyanis eddig nem olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenképpen megér egy próbát, mert Corran Horn nagyon szimpatikus karakterré nőtte ki magát Hand Of Thrawn duológiában, úgyhogy kíváncsi vagyok rá. :) Hamarosan A Jövő Látomása végéhez érek, hát, nem semmi egy mű, az egyszer biztos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy szólsz, most jut eszembe, hogy jövő héten érkezik a Tomboló Erő és az Én, a Jedi. :yeah:

Egyébként a Szukits honlapján nem olvastál bele az Én, a Jedi-be? Annyi alapján már aránylag le lehet szűrni, hogy mire számíthatunk a könyvben.

Nem olvastam bele csak egy kicsit. Szerintem annyi alapján nem biztos, hogy le lehet szűrni, megéri-e. Az általam olvasott részletek alapján egy újabb EP6 utáni tucatkönyvnek tűnik.

És megvan az 5000. hozzászólásom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam bele csak egy kicsit. Szerintem annyi alapján nem biztos, hogy le lehet szűrni, megéri-e. Az általam olvasott részletek alapján egy újabb EP6 utáni tucatkönyvnek tűnik.

És megvan az 5000. hozzászólásom.

Gratulálok :)

Ahogy leszűrtem a korábbi hozzászólásaidból, te nagyon EP6 utáni korszak ellenes vagy, pedig azért az eredeti Star Wars hangulatot azok adják vissza... mármint a minőségi művek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok :)

Ahogy leszűrtem a korábbi hozzászólásaidból, te nagyon EP6 utáni korszak ellenes vagy, pedig azért az eredeti Star Wars hangulatot azok adják vissza... mármint a minőségi művek.

Az eredeti trilógia hangulatát az EP4 és az EP6 közötti művek még jobban visszaadják, azokból jöhetne még bőven.

Az EP6 utáni könyvekből csak a minőségi darabokat kedvelem. De elég sok regény van, amelyek nem ütik meg Zahn, Anderson, Stackpole, Allston mércéjét. A Jedik gyermekei végképp elvette a kedvemet attól, hogy túl sok ebben a korban játszódó könyvet olvassak.

A kedvenc korszakom a Régi Köztársaság már évek óta. Talán azóta, hogy játszottam az első Knights of the Old Republic-kal. Valahogy nagyon különleges feelingje van.

De szeretem a Klónok Háborúja és a Sötét Idők korszakát is.

Az EP6 utáni könyvek közül is szívesen olvasnék még párat. Főleg a Tatooine Ghost-ot és Kemp könyveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert a The Old Republic készítői ezt nem engedték. A Játékban lesz egy jelentős Revan történeti szál, amit a játékosoknak kell megoldani.

Akkor nem kellett volna regényt írni róla. Egy könyv álljon meg önmagában.

 

Jó, hogy szólsz, most jut eszembe, hogy jövő héten érkezik a Tomboló Erő és az Én, a Jedi. :yeah:

Már a jövő héten? Tisztára időzavarban vagyok, de még pár hétig amúgy sem tudom elkezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A neten megtalálható magyarul Salvatore Vector Prime c. könyvének 13 fejezete. A fordító nem állt le a munkával, szóval számíthatunk az egész könyvre.

Emellett fellelhetők más könyvek fordításai. Valakit érdekel a dolog ?

 

http://sov.hupont.hu/63/az-uj-jedi-rend-1resz-vector

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Traitor:

 

Az egyik legjobb SW könyv, amit valaha olvastam, komolyan. Stover igazán kitett magáért, az egész művének van egy kellemesen filozofikus felhangja. A Vongok lehet, hogy lopottak, viszont nagyon jól sikerült átadni azt, hogy ők egy olyan ellenség, amely az egész galaxistól igazán idegen. Érthető, hogy ez sokaknak nagyon nem jött be, de nekem igencsak tetszett. Vergere iszonyat jó karakter, a kérdésfeltevései és az eszmefuttatásai végig érdekfeszítőek voltak. A sztori tulajdonképpen végig Jacen szálából áll, a korábban megismert történetekhez képest más-már kamaradarabnak hat, de ez jót tesz neki. Külön tetszett, hogy azzal, hogy Jacen már majdnem felnőttként szerepel, a konfliktusai is érettebbek lettek, tulajdonképpen az egész mű egy nagy jellemfejlődés.

Tény, hogy ez a SW nem az a SW, de attól még az eddigi egy könyv alapján nagyon működőképesnek tűnik.

 

5/5, csak mert ötig osztályozunk.

 

 

 

Tomboló Erő:

 

Immár magyarul is olvasva megerősítést nyert, ami az angolban is feltűnt: nagyon elválnak azok a részek, amelyek a játékban átvezetők voltak (ezek a regény erősebb részei), illetve amelyek akciójelenetek (ezekből azért kiiktathatta volna a szerző a játék túlzásait - azért egy mozdulattal kettévágni egy AT-ST-t a játékban sokkal jobban működik, mint egy regény lapjain, valamint sajnos a játék kötöttsége miatt a regény elején se sikerült áthidalni az első pálya, második pálya, stb. érzést, de ez a Felucia után szerencsére megszűnt. Igazából a játékban is innentől lett erősebb a sztoriszál.). Viszont maga a sztori még mindig nagyon tetszik, és önállóan is teljesen megállja helyét a mű, a leírt morgások ellenére is szórakoztató darab.

 

Vader "Nekem nincs apám" kifakadás remek volt!

 

 

4/5, azért elolvasnék egy olyan verziót is, amelyben az író szabadabb kezet kap.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.