Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Van rá esély, hogy a Szukits kiadja soron kívül a Plagueis regényt? :D Jó lenne, jobban várom, mint a többit. :clap2:

Szerintem nem, viszont a következő szerződéskötéskor nagy eséllyel benne lehet. Sokan ajánlottuk. Így leghamarabb és legjobb esetben 2013-ban olvashatjuk.

 

Az egy részes könyvek közül még Miller Knight Errant-jának szurkolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy részes könyvek közül még Miller Knight Errant-jának szurkolok.

Én annyira nem, múlt hónapban vettem meg angolul :D Inkább Luceno másik könyvét, a Cloak of Deception-t kéne kiadni. Anno ajánlottam is. Remélem más is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek érdemes elolvasni a kristálycsillagot ?

Magához a Star Wars-hoz nem sok köze van, de mint sci-fi, jónak mondható, így tehetsz vele egy próbát. De a történet inkább a Star Trek-univerzumba férne el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről még nem hallottam, mi ez az interdimenzionális teremtmény?

Sokat nem tudok róla, de annyi bizonyos, hogy ez a Waru egy alternatív dimenzióból érkezett. Ő lenne az: http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20081229211035/starwars/images/6/64/Warucloseup.JPG A külföldi rajongók szerint ez a valaha írt legrosszabb Star Wars könyv, még a Jedi Herceg sorozatot is alulmúlja. (Szerintük.)

 

Szerk.: Egy kicsit utána néztem. Ez a Waru tehát egy másik, alternatív dimenzióból érkezett teremtmény, amely lényegében egy hatalmas kocsonya, amelyet arany színű pajzsszerű lemezek borítanak. Waru testének a belseje gyógyító hatással bír és elég nagy ahhoz hogy három ember tudjon úszni benne és lélegezni is tudnak, amikor "elmerülnek" benne. A többi annyira nem tiszta még számomra, ennél egy kicsit komolyabb fordításba kellene belemennem, mint egy egyszerű, felületes átolvasás. És jelenleg a Tatooine élővilágának fordításai kötnek le. >.< Jah, és mellesleg ez a Waru intelligens és tud beszélni. Leginkább akkor lennék képben ha elolvasnám könyvet, de... Valahogy nem fáj rá a fogam, egyelőre. Majd ha nagyon nem lesz mit olvasnom, akkor maximum beszerzem valahonnan Az Új Lázadást, de ezt semmiképpen sem. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat nem tudok róla, de annyi bizonyos, hogy ez a Waru egy alternatív dimenzióból érkezett. Ő lenne az: http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20081229211035/starwars/images/6/64/Warucloseup.JPG A külföldi rajongók szerint ez a valaha írt legrosszabb Star Wars könyv, még a Jedi Herceg sorozatot is alulmúlja. (Szerintük.)

Hm, nekem mindkettőhöz volt szerencsém, ezt azért vitatnám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, nekem mindkettőhöz volt szerencsém, ezt azért vitatnám :D

Az említett sorozathoz nem volt szerencsém, de borzasztókat írnak róla, így én is amellett vagyok, hogy a Kristálycsillag annyira azért nem rossz, csak éppen nem SW, nagyon nem, de lentebb ezt már leírtátok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat nem tudok róla, de annyi bizonyos, hogy ez a Waru egy alternatív dimenzióból érkezett. Ő lenne az: http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20081229211035/starwars/images/6/64/Warucloseup.JPG A külföldi rajongók szerint ez a valaha írt legrosszabb Star Wars könyv, még a Jedi Herceg sorozatot is alulmúlja. (Szerintük.)

:pfff:

Az alternatív dimenzióknak kb. annyi keresnivalója van a Star Warsban, mint az időutazásnak. Egyszerűen tök SW-idegen az egész. Ennél szerintem még mi is jobb sztorikat tudnánk összehozni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lehető legrosszabb kezdés volt. :para:

Nem ezzel az SW könyvvel kezdtem (az első könyvem a Történetek Jabba palotájából volt... imádtam). Ez csak abból volt az első és utolsó amit abbahagytam. A többit ha nem is jött be éppen annyira azért végigolvastam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezzel az SW könyvvel kezdtem (az első könyvem a Történetek Jabba palotájából volt... imádtam). Ez csak abból volt az első és utolsó amit abbahagytam. A többit ha nem is jött be éppen annyira azért végigolvastam :)

Jah, értem. :) Számomra még nem okozott akkora csalódást egyetlen Star Wars könyv sem, hogy félbehagyjam. :)

 

Apropó, valaki elkezdte már rajtam kívül olvasni az Én, A Jedit? Vélemények? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:pfff:

Az alternatív dimenzióknak kb. annyi keresnivalója van a Star Warsban, mint az időutazásnak. Egyszerűen tök SW-idegen az egész. Ennél szerintem még mi is jobb sztorikat tudnánk összehozni. :D

Az igazság kedvéért hozzá kell tenni, hogy az író, Vonda McIntyre több Star Trek-regényt is írt, szóval nem véletlen, hogy a Kristálycsillag teljes mértékben idegen az SW világához. A Star Trekben tűnik fel minden második epizódban egy isteni képességekkel rendelkező lény, aki saját univerzumot alkot meg iesmi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Link

 

A fenti link egy kritikát tartalmaz, ám a hozzászólásokat érdemes írni, a Szukits egyik fordítója, Szente Mihály elég érdekes dolgokat árul el a Star Wars művek fordításairól. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, valaki elkezdte már rajtam kívül olvasni az Én, A Jedit? Vélemények? :)

Én jelenleg a Tomboló Erőt olvasom, ahogy már írtam, párhuzamosan haladok a játékkal. Már a Halálcsillagon járok, de Vader hangyányit felhúzott, így most pihi van. :P

De ha végzek, valószínűleg neki esek az Én, a Jedinek is. Egyébként milyen a regény? :)

 

Arról van valami infó, hogy mikor adják ki a következő regényt? Január? Február? Ha jól rémlik, 2012-ben már kéthavonta érkeznek a friss könyvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Link

 

A fenti link egy kritikát tartalmaz, ám a hozzászólásokat érdemes írni, a Szukits egyik fordítója, Szente Mihály elég érdekes dolgokat árul el a Star Wars művek fordításairól. :D

Ebből is látszik, hogy a fordítók mennyi munkát belefektetnek adott regénybe, hogy mi fanok élvezhessük. Eddig nem is igazán gondoltam ebbe bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jelenleg a Tomboló Erőt olvasom, ahogy már írtam, párhuzamosan haladok a játékkal. Már a Halálcsillagon járok, de Vader hangyányit felhúzott, így most pihi van. :P

De ha végzek, valószínűleg neki esek az Én, a Jedinek is. Egyébként milyen a regény? :)

Hát, azok számára, akik nem olvasták a Jedi Akadémia trilógiát, talán csalódás lehet. De egyébként szerintem teljesen rendben van, adott egy nagyon szimpatikus főhős, Corran Horn, akit azáltal, hogy az egész történet E/1-ben van írva, még jobban megkedvel az olvasó. Néha azért látszik az olcsó húzás, hogy híresebb és főbb szereplőket kicsit lealacsonyítja az író a főhős javára, de el lehet nézni neki. Kapunk egy érdekes párbeszédet is, ami jó kis kikacsintás A Jövő Látomására. Összességében jó könyv, de igen jelentős része a Jedi Akadémia trilógiának a retconja. Szinte csak egyetlen dologban nyúlt bele a könyv, méghozzá abba, hogy beleültette Corran Hornt és Brakisst a történetbe. És persze az egészet elmeséli Corran szemszögéből, de nem ez a fő szál. És hála ennek az E/1-re annyira emberivé válik a főhősünk, hogy csak na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Link

 

A fenti link egy kritikát tartalmaz, ám a hozzászólásokat érdemes írni, a Szukits egyik fordítója, Szente Mihály elég érdekes dolgokat árul el a Star Wars művek fordításairól. :D

off

Ez a linkelt oldal a sulim egyik angoltanárának a blogja, aki mellesleg egy marha jófej ember :D . Jinx-szel mindig ilyen Star Wars-os baromságokkal ugratjuk, hogy pl a menzán, ha ő a felügyelő tanár elmetrükkel próbáljuk rávenni, hogy beengedjen :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

off

Ez a linkelt oldal a sulim egyik angoltanárának a blogja, aki mellesleg egy marha jófej ember :D . Jinx-szel mindig ilyen Star Wars-os baromságokkal ugratjuk, hogy pl a menzán, ha ő a felügyelő tanár elmetrükkel próbáljuk rávenni, hogy beengedjen :D .

LOL! Kár, hogy még nem volt ilyen tanárom. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

off

Ez a linkelt oldal a sulim egyik angoltanárának a blogja, aki mellesleg egy marha jófej ember :D . Jinx-szel mindig ilyen Star Wars-os baromságokkal ugratjuk, hogy pl a menzán, ha ő a felügyelő tanár elmetrükkel próbáljuk rávenni, hogy beengedjen :D .

 

Az úgy komoly :D

 

Nekem is lehetnének ilyen tanáraim :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lehető legrosszabb kezdés volt. :para:

 

Az biztos, az a könyv nekem is csak a gyűjtemény teljessége miatt van a polcon. Ahogy emlékszek, még nagyon lassú is volt az egész, nem a kellemesen folydogáló, kifejtős, hanem a keservesen vánszorgós fajtából. Talán még Barbara Hambly könyvei voltak még ennyire nem bejövősek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen tök SW-idegen az egész. Ennél szerintem még mi is jobb sztorikat tudnánk összehozni. :D

Egyetértek, a mi sztorijaink ennél jobbak/jobbak volnának :)

 

Apropó, valaki elkezdte már rajtam kívül olvasni az Én, A Jedit? Vélemények? :)

Majd a hétvégén :) Előbb sütés-főzés és társai :P Szerencsére munkából már leléphettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, azok számára, akik nem olvasták a Jedi Akadémia trilógiát, talán csalódás lehet. De egyébként szerintem teljesen rendben van, adott egy nagyon szimpatikus főhős, Corran Horn, akit azáltal, hogy az egész történet E/1-ben van írva, még jobban megkedvel az olvasó. Néha azért látszik az olcsó húzás, hogy híresebb és főbb szereplőket kicsit lealacsonyítja az író a főhős javára, de el lehet nézni neki. Kapunk egy érdekes párbeszédet is, ami jó kis kikacsintás A Jövő Látomására. Összességében jó könyv, de igen jelentős része a Jedi Akadémia trilógiának a retconja. Szinte csak egyetlen dologban nyúlt bele a könyv, méghozzá abba, hogy beleültette Corran Hornt és Brakisst a történetbe. És persze az egészet elmeséli Corran szemszögéből, de nem ez a fő szál. És hála ennek az E/1-re annyira emberivé válik a főhősünk, hogy csak na.

Én olvastam. Tehát, ha jól értem, akkor a Jedi Akadémia-trilógia történetét ismerhetjük meg Corran szemszögéből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.