Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

No igen, az ilyen kis szösszenetek öregbítik a csempészek jó hírnevét :D Egyébként doksiban megvannak a gépemen a magyarul megjelent X-szárnyú könyvek, ha érdekel, mailben el tudom küldeni. Már ha van türelmed gépen olvasni.

Köszi a dicséretet :) Corran a főhős, valóban egy kicsit neki kell kedvezni a történetben :) Szóval még nem értél a végére? Hmm... majd a végén kb. számoljuk össze a hónapokat, ha tudjuk :P

Jajjj, köszönöm, nem kell fáradnod. :) Nem arról van szó, hogy nem érdekelne, csak nagyon nem szeretek számítógépen olvasni. Egyszerűen nem jön át az a varázs, amikor kinyitsz egy könyvet, lekuporodsz a kanapén és olvasod. :) Még nem, egyelőre ott tartok, amikor Corran Horn...

 

...beépült az Invidek közé és a farkasember társa védelmére kelt. (Egyszerűbb leírni, hogy farkasember, mint hogy shistavanen.) Jah és hogy Taviráról kiderült, hogy finoman szólva is egy k*rva. :D

 

Egyébként én is csak ezután fogok nekiállni a Tomboló Erőnek. Nem akartam azzal kezdeni, mert a Timothy Zahn könyvekkel már belerázódtam a klasszikus hangulatba és most ha ebbe belekavarnék egy más időszakban játszódó könyvvel, akkor kizökkennék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajjj, köszönöm, nem kell fáradnod. :) Nem arról van szó, hogy nem érdekelne, csak nagyon nem szeretek számítógépen olvasni. Egyszerűen nem jön át az a varázs, amikor kinyitsz egy könyvet, lekuporodsz a kanapén és olvasod. :)

Oké :) Nem sokan bírnak gépen olvasni, momentán én igen, de a kézzel fogható papír könyv mégis csak az igazi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF: Informatika tanárom szerint gépen nem jó olvasni könyvet. Egyrészt romlik az ember szeme, hisz máshogy viselkedik a szem, mikor egy papír van előtte, mint amikor a képernyőt nézi és az olvasás amúgy is terhelő a szem számára.

Másrészt egy e-könyvvel nem lehet a billegő asztalt/ágyat kitámasztani.

Harmadrészt és ez a legfontosabb nem lehet a budin olvasni elektronikus kömyvet. Igaz, hogy ezt még a elektronikus könyvolvasó előtt mondta, de remélem átjön amit mondani akartam :D

 

ON: Nekem a Tomboló Erő marhára nem jött be, mást vártam, nem egy játék végigjátszásának leírását. Williams máshogyan, érdekesebben is le tudva volna írni, ez számomra nagyon száraz volt és nem valami élvezetes olvasmány. Ennél még Zahn is jobban ír (mondja ezt egy olyan ember, aki nagyon nem rajong Zahn könyveiért :lol: ).

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhol én is éreztem a szárazságot, illetve azt, hogy csak a játék végigjátszását olvasom, de rossznak mégsem nevezném a könyvet. Számos plusz infó kiderült belőle (legalábbis számomra), ami a játékból nem jött át, és valamelyest Galenre és Junóra (főleg utóbbira) próbált rágyúrni az író, több-kevesebb sikerrel. Ami nem jött be, hogy néhány elemet kihagyott, vagy megváltoztatott Williams...

 

Pl. Shaak Ti halála baromira nem úgy történt a játék szerint, hogy Starkiller leszúrta, nekem sokkal inkább az öngyilkosság szó jutna eszembe. De a végjátékban Galen és Palpatine harca is valahogy elmaradt. Miután kiiktatta Vadert, Palpatine fogja magát és letérdel előtte? Ne már!

 

Inkább Kevin J. Anderson egyszerűbb, könnyebben követhető stílusában van megírva, aki már megszokta Zahn oldalakon keresztül történő részletgazdagabb technikai elemzéseit és a karakterek hosszabb lelki gyötrődéseit, gondolatait, az kicsit csalódni fog, de attól még szerintem nem rossz olvasmány, még ha nem is lesz a kedvenc EU-regényem.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha nem jatszottad a jatekot akkor jo konyv kisse nehol vontatott a TFU de amugy jo viszont teny es valo hogy a jatekon alapul nem sokat tudsz hozzatenni ha falak kozze vagy szoritva nem? en pl lehet hogy csak azert elveztem a konyvet mert 2 nyelven is olvastam es nomeg azert mer felboszantott a jatek s nem akartam ugy jarni mint a Republik Comando val hogy mergemben szetvertem a monitort :)))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a Death Troopers fordítása már elkészült, nem tudom miért tartják vissza és miért a Fatal Alliance jön előbb.

Gondolom azért, mert a TOR már piacon van. A Deathtrooperst valahogy nem várom annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF: Informatika tanárom szerint gépen nem jó olvasni könyvet. Egyrészt romlik az ember szeme, hisz máshogy viselkedik a szem, mikor egy papír van előtte, mint amikor a képernyőt nézi és az olvasás amúgy is terhelő a szem számára.

Nem azt írtam, hogy jó vagy egészséges monitoron olvasni, hanem hogy bírom :P Tudom, hogy nem jó, de van, amikor nincs más megoldás (vagyis van, nem olvasom el, amit szeretnék, de ez nem igazán valós opció).

 

A Deathtrooperst valahogy nem várom annyira.

Nálam ez kimarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt írtam, hogy jó vagy egészséges monitoron olvasni, hanem hogy bírom :P Tudom, hogy nem jó, de van, amikor nincs más megoldás (vagyis van, nem olvasom el, amit szeretnék, de ez nem igazán valós opció).

Könyvtárat is feltaláltak már :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvtárat is feltaláltak már :)

Nálunk nincs akkora könyvtár, hogy minden meglegyen benne, ami kellene ;) Vidék vagyunk, nem úgy megy, hogy bármelyik délután felugrom könyvtárba Bp-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, MissKarrde, mi bajod a Death Troopersel? Szerintem egy próbát biztosan megér. :) Darth Phobos, ha valamit, hát egy Star Wars regényt biztosan nem fogok támasztékként használni, akkor már inkább egy rémunalmas kötelező olvasmányt. :D Még mindig az Én, A Jedinél tartok, szóval nem tudok nyilatkozni a The Force Unleashedről, bár nem tudom mi értelme lett volna Sean Williamsnek átírni benne dolgokat, ha a játékban egy kicsit máshogy történtek a dolgok és elméletileg a hierarchiában az a legerősebb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, MissKarrde, mi bajod a Death Troopersel? Szerintem egy próbát biztosan megér. :) Darth Phobos, ha valamit, hát egy Star Wars regényt biztosan nem fogok támasztékként használni, akkor már inkább egy rémunalmas kötelező olvasmányt. :D Még mindig az Én, A Jedinél tartok, szóval nem tudok nyilatkozni a The Force Unleashedről, bár nem tudom mi értelme lett volna Sean Williamsnek átírni benne dolgokat, ha a játékban egy kicsit máshogy történtek a dolgok és elméletileg a hierarchiában az a legerősebb. :)

A Death Troopers-t én is várom, már csak a korszak miatt is, de a története is elég érdekesnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, MissKarrde, mi bajod a Death Troopersel? Szerintem egy próbát biztosan megér. :) Darth Phobos, ha valamit, hát egy Star Wars regényt biztosan nem fogok támasztékként használni, akkor már inkább egy rémunalmas kötelező olvasmányt. :D Még mindig az Én, A Jedinél tartok, szóval nem tudok nyilatkozni a The Force Unleashedről, bár nem tudom mi értelme lett volna Sean Williamsnek átírni benne dolgokat, ha a játékban egy kicsit máshogy történtek a dolgok és elméletileg a hierarchiában az a legerősebb. :)

A Halálosztag megvételét még én is fontolóra veszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából miről szól a szóban forgó regény? Bár szerintem én így is úgy is megveszem, hogy saját szemmel tapasztaljam jó-e vagy sem. :)

Zombi rohamosztagosok egy elhagyatott hajón. Túlélőhorror Resident Evil módra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából miről szól a szóban forgó regény? Bár szerintem én így is úgy is megveszem, hogy saját szemmel tapasztaljam jó-e vagy sem. :)

 

A Death Troopers? Erről:

 

http://www.youtube.com/watch?v=U-ZqAymW7S4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zombi rohamosztagosok egy elhagyatott hajón. Túlélőhorror Resident Evil módra.

Ilyenhez még nem volt szerencsém, úgyhogy meglátjuk. Egyébként sokakkal ellentétben nekem a Resident szériával sincs bajom, talán ez az SW-horror is meg tud majd fogni. :P Bár nem hétköznapi koncepció, az biztos.

 

 

A Death Troopers? Erről:

Már a könyvekhez is videóelőzetesek dukálnak? Öregszem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenhez még nem volt szerencsém, úgyhogy meglátjuk. Egyébként sokakkal ellentétben nekem a Resident szériával sincs bajom, talán ez az SW-horror is meg tud majd fogni. :P Bár nem hétköznapi koncepció, az biztos.

Valóban egyedi próbálkozás a Star Wars világában, szerintem jó, hogy kiadják. A túlélő horrorokat mindig is szerettem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, MissKarrde, mi bajod a Death Troopersel? Szerintem egy próbát biztosan megér. :)

Nem igazán szeretem a horrort, a klónokat/rohamosztagosokat sem nagyon, szóval ez már két érv, hogy ne rohanjak a könyvet megvenni :) Egyszerűen nem érdekel ezek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naja, elég nagy marketinget kapott ez a regény, mert nem igazán volt még példa túlélő horror regényre a Star Wars világában. NorbiLordi jól tudja hogy az ő véleményét osztom a zombikat illetően, szóval nekem biztosan tetszeni fog, nekem bejön ez a két dolog. :) De MissKarrde, valahogy majd úgyis meggyőzlek. :D Önszántadból kihagyni egy ennyire népszerű regényt, ne mááár. :) Gondolom ezért is került bele az első csomagba, Gunray.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg pont, hogy ez az első Star Wars könyv, ami fel tudta kelteni az érdeklődésemet :D . Eddig nem sok SW könyvet olvastam, mert egyszerűen úgy érzem, hogy ez a világ mozgóképen működik jól(pl: fénykardpárbajok írott formában szerintem elég idiótán hatnak), de ez az ötlet tetszik, mert a horrort jobban szeretem könyv formátumban. Úgyhogy szerintem egy példányra beruházok én is. :D

 

Egyébként mikor jelenik meg?

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg pont, hogy ez az első Star Wars könyv, ami fel tudta kelteni az érdeklődésemet :D . Eddig nem sok SW könyvet olvastam, mert egyszerűen úgy érzem, hogy ez a világ mozgóképen működik jól(pl: fénykardpárbajok írott formában szerintem elég idiótán hatnak), de ez az ötlet tetszik, mert a horrort jobban szeretem könyv formátumban. Úgyhogy szerintem egy példányra beruházok én is. :D

Én meg pont, hogy a horrorokat leginkább a filmekkel azonosítom, mert elképzelésem sincs, hogyan lehet elérni leírt sorokon keresztül, hogy félelem ébredjen az olvasóban. Bár az is igaz, hogy nem nagyon volt szerencsém eddig horror regényhez. A Drakulát elolvastam, már ha azt annak lehet nevezni, de az már elég régi, valamilyen szinten átjött, de annyira azért mégsem, gondolom a kora miatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont, hogy a horrorokat leginkább a filmekkel azonosítom, mert elképzelésem sincs, hogyan lehet elérni leírt sorokon keresztül, hogy félelem ébredjen az olvasóban. Bár az is igaz, hogy nem nagyon volt szerencsém eddig horror regényhez. A Drakulát elolvastam, már ha azt annak lehet nevezni, de az már elég régi, valamilyen szinten átjött, de annyira azért mégsem, gondolom a kora miatt. :)

Olvass el egy Stephen King regényt, és megtudod ;):D . Ajánlom figyelmedbe a Tortúrát, nagyszerű történet, és nem is hosszú.

De hogy ne legyen teljesen off: Van valakinek arról infója, hogy a Szukits ki tervezi e adni majd a Death Troopers prequeljét, a Red Harvestet?

 

Amúgy olvastam, hogy amcsiba csináltak hangoskönyvet a DT-ből és elvileg rohadt jó. A felolvasó csávó is jól csinálja a dolgát, ráadásul olyan hangeffektek vannak benne, hogy összesz**od magad :D . Kár, hogy nem valószínű, hogy lesz hozzá "szinkron".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.