Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Vagy egy Kushiban, elvégre jedi volt belőle.

http://starwars.wikia.com/wiki/Ikrit

Jézus Mária Szent József, ez komoly? Ez nagyon röhejes :D Yodával mekkora fénykard-párbajt vívhatna egy Sith Kushiban xD Néha eléggé elszállnak az EU alkotói.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, tényleg nagyon el tud szállni az alkotók fantáziája :hehe: Bár egy ilyen földi teremtményre hajazó idegen inkább szegényes fantáziára vall, inkább találnának ki valami olyat, ami nem jellegzetesen földi, akár értelmes, akár nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ennél is nagyobb badarságokat jobb ha nem is tudom. :D

Csak a te kedvedért inkább itt van néhány link. És ezek az információk mind egytől-egyig canonnak számítanak.

 

- http://starwars.wikia.com/wiki/Mount_Sorrow

- http://starwars.wikia.com/wiki/Max_(bunny)

- http://starwars.wikia.com/wiki/Simon

- http://starwars.wikia.com/wiki/Sar_Agorn

- http://starwars.wikia.com/wiki/Jaxxon

- http://starwars.wikia.com/wiki/Trioculus

- http://starwars.wikia.com/wiki/Bertroff_Hissa

 

Csak hogy a legbizarrabbakat említsem... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ma találtam

Ennek a canon státusza egyelőre kérdéses. Ami pedig a jawákat illeti csuklya nélkül... Nagyon régen láttam róla egy képet, de elvileg az nem számított canonnak. (Konkrétan erre gondolok: http://www.dkautographs.co.uk/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/jawa.jpg.w300h413.jpg ) De valami rágcsálószerű lényt képzeljetek el.

 

Nálam Jaxxxon :D

Lényegében egy zöld tapsi hapsi.

 

Thont nem linkeltem be, mert szerintem nem érdemli meg, hogy az EU legaljaként kezeljük, de ő az: http://starwars.wikia.com/wiki/Thon

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a canon státusza egyelőre kérdéses. Ami pedig a jawákat illeti csuklya nélkül... Nagyon régen láttam róla egy képet, de elvileg az nem számított canonnak. (Konkrétan erre gondolok: http://www.dkautographs.co.uk/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/jawa.jpg.w300h413.jpg ) De valami rágcsálószerű lényt képzeljetek el.

 

 

Lényegében egy zöld tapsi hapsi.

 

Thont nem linkeltem be, mert szerintem nem érdemli meg, hogy az EU legaljaként kezeljük, de ő az: http://starwars.wikia.com/wiki/Thon

 

Jawat már én is megnéznék csuklya nélkül.

 

Ez a Thon is lehetne legalja, miért ne érdemelné meg? Lényegébe egy dínó (nevét fejből nem tudom). Ilyen karaktereket nem ismerem el, hisz lényegébe a valós életből lettek átemelve, úgy ahogyan vannak, mindenféle változtatás nélkül. Nem illenek egyszerűen bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Plaqueis-könyv érdekesnek ígérkezik. Remélem lesz olyan minőség mint a Bane-trilógia.

Abban biztos lehetsz, bár különösen sokat merít az EU-ból, de szerintem anélkül is érthető lesz majd, hogy mindenit ismerni kelljen. Bár a szereplőgárdát elnézve talán nem árt képben lenni. De majd segítek azoknak, akik esetleg valamit nem értenének. :) Persze majd ha megjelenik.

 

Ez a Trioculus nevű ürge mióta canon? Úgy tudtam, a Darth Vader kesztyűje c. regény nem igazán áll egy szinten a minőségibb EU-művekkel.

Hát, mert nem is, az S-Canon szintjén van, amit tetszés szerint átírhat vagy figyelmen kívül hagyhat a C-Canon és a felsőbb szintek minden eleme. De mivel Leland Chee és munkatársai azon vannak, hogy minél kevesebb történet menjen a kukába, ezért Trioculust és az egész Jedi Herceg sorozatot azóta már szanaszét retconnolták. Okkal, nem valami nagy eresztés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy rovid kerdes miutan elolvastam a birodalom arnyait ami nagyon nagy konyv igaz az eleje kise rogos :) szoval nem emlekszem ra hogy Guri feltunt volna Xizor testore barhol masut de az eltunt masodik sarkanyrepulo azt jelezte szamomra miutan Luk adot neki egy masodik eselyt sikerult meglepnie , tud valaki erolvalamit boszant hogy nem emlekszem :)

 

jah es a kovetkezo megjelenes valaki valamit ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy rovid kerdes miutan elolvastam a birodalom arnyait ami nagyon nagy konyv igaz az eleje kise rogos :) szoval nem emlekszem ra hogy Guri feltunt volna Xizor testore barhol masut de az eltunt masodik sarkanyrepulo azt jelezte szamomra miutan Luk adot neki egy masodik eselyt sikerult meglepnie , tud valaki erolvalamit boszant hogy nem emlekszem :)

 

jah es a kovetkezo megjelenes valaki valamit ?

Igen, Guri meglépett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy rovid kerdes miutan elolvastam a birodalom arnyait ami nagyon nagy konyv igaz az eleje kise rogos :) szoval nem emlekszem ra hogy Guri feltunt volna Xizor testore barhol masut de az eltunt masodik sarkanyrepulo azt jelezte szamomra miutan Luk adot neki egy masodik eselyt sikerult meglepnie , tud valaki erolvalamit boszant hogy nem emlekszem :)

 

jah es a kovetkezo megjelenes valaki valamit ?

Én szívesen segítenék, de a Birodalom árnyaihoz nem volt szerencsém sajnos. Ezért is sajnálom, hogy pont akkor szűnt meg a Semic, amikor el kezdte kiadni ezt a képregényt. :(

 

A következő megjelenés február elejére várható talán. Azt nem tudom, hogy melyik könyv lesz, talán a Deathtroopers vagy a fatal Alliance. Majd Revan megmondja, ő tudja ezeket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szívesen segítenék, de a Birodalom árnyaihoz nem volt szerencsém sajnos. Ezért is sajnálom, hogy pont akkor szűnt meg a Semic, amikor el kezdte kiadni ezt a képregényt. :(

 

A következő megjelenés február elejére várható talán. Azt nem tudom, hogy melyik könyv lesz, talán a Deathtroopers vagy a fatal Alliance. Majd Revan megmondja, ő tudja ezeket :)

Elvileg a Death Troopers fordítása már elkészült, nem tudom miért tartják vissza és miért a Fatal Alliance jön előbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a Death Troopers fordítása már elkészült, nem tudom miért tartják vissza és miért a Fatal Alliance jön előbb.

Valószínűleg azért, mert most jelent meg a TOR. Jó üzletpolitika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú... Fogalmam sincs, azt tudom, hogy az új The Old Republic MMORPG idején játszódik és ennyi.

És mi az az MMORPG? :hehe:

 

Én, a Jedi

Berakom spoiler mögé, bár nem sokat tartalmaz, azok is inkább azokra karakterekre vonatkozóak, akik később felbukkannak a történetben.

 

Elolvastam Stackpole könyvét, az Én, a Jedit. Vártam ezt a könyvet, mivel az általam kedvelt korszakban és szereplőkkel olvashatok egy új történetet. Bár nem ez a könyv lesz az EU gyöngyszeme, nem kellett csalódnom benne, hozta azt, amit vártam, néhol még egy kicsit többet is.

Izgalmas volt, fordulatos, újabb remek kalandokkal, megmosolyogtató beszólásokkal és koréliai viccekkel színesítette a SW világát, a karakterek pedig nem voltak idegenek maguktól. A karakter idegenséget néha Luke-nál éreztem csak, de ez is inkább annak volt betudható, hogy az író próbálta más oldalát is bemutatni, nem csak a minden válságot megoldó, rettenthetetlen hőst. KisKósa, ha jól emlékszem, nálad olvastam azt a kritikát, hogy főszereplőnk, Corran Horn néha bizony okosabbnak bizonyul a SW főhőseinél. Ezt nem tartom hibának, sőt, számomra inkább realitás, semmint hiba. Ha jól megnézzük, és ez elhangzik a regényben is, Luke egy sivatagbolygóról menesztett parasztkölyök, aki immár jól bánik az Erővel, de a világ egyéb dolgaiban bizony nem túl jártas. Nem is lenne emberi, ha ő maga lenne a mindent tudó tökély. Pont ott válik Corran nála „jobbá”, bár ez nem is igazán jó szó erre a jelenségre, ahol számára ismeretlen a terep, a nyomozásban, rejtélyek megoldásában.

Corran pedig milyen is lehetne, ha nem az X-szárnyú sorozatban megismert alak, aki izig-vérig koréliai, még Jediségében is. Nem csoda, a teremtője szőtt köré újabb történetet, kibővítve ezzel az eddigieket. Mindig is kedveltem ezt a folyton tettre kész, az ártatlanokat védő személyiséget. Kifejezetten örültem, hogy végre találkozhattunk Rostek Hornnal, és többet is megtudhattunk a család múltjából.

Nekem ők már régi ismerősök, négy regényben olvastam már a kalandjaikat. A régi történetekre időnként utalnak, néha egy-egy név alakjában csak (Nawara Ven, Bror Jace, Pash Cracken), de ez pont elég, hogy összekötő kapocs legyen az X-szárnyú sorozathoz. Elegos A’kla felbukkanása külön pozitívum volt, bár egy ilyen nagy és hatalmas galaxisban ez nem írható a véletlen számlájára (annál inkább az írói ötlettelenségére), de egy cseppet sem zavart.

Néhol a párbeszédeket kicsit laposnak, esetlennek éreztem, főleg a rövidebb, átkötő részeknél, ellenben a Mara vagy Luke és Corran közti beszélgetések kifejezetten üdítőek és tanulságosak is voltak. Mondhatni azt is, hogy egy keveset bővített az EU által ábrázolt Jedi témában.

Valahogy nem csodálkoztam azon, hogy Corran Marával ilyen jól megérti magát, és mennyi kritikával kezelik Luke Akadémiáját. Maráról persze ezt tudtuk, Corranról maximum sejthettük, hogy sose lesz elájulva tőle. Korábban már visszautasította, hogy ott tanuljon, mert számára nem ez az út volt a követendő, bár a Jedi alapokat csak ott tudta megtanulni. Számomra is kicsit furcsa, hogy Corran akkor áll neki megtalálni a valódi helyét a galaxisban, amikor a feleségét elrabolják (és megragad minden lehetőséget, hogy valamilyen eszközzel megtalálja, ha már a hivatalos út nem járható), de van abban némi ráció, hogy kellett egy ilyen lökés az önmagával való szembenézéshez, a képességeinek és lehetőségeinek megtalálásához.

Ami valamilyen szinten zavart, hogy a Jedi Akadémián töltött időszak eseményeit nagyon vázlatosan ismerhetjük meg. Megvan az oka, hiszen egy külön trilógia foglalkozik ezzel a néhány hónappal, onnan elolvashatjuk, de ha a regényt önmagában nézem, akkor itt hiányt érzek, ezen a részen éreztem a döcögősséget a történetben. Mindamellett a két regény által leírt események jól összeilleszthetők, már ha nem csal meg az emlékezetem, hiszen mindössze annyi történt, hogy Corrant is behelyeztük az első tanítványok közé, ő is hatással volt az akkor történtekre, de úgy, hogy ez nem borítja fel Anderson trilógiáját. Először nagyon szokatlan volt két különböző író nagyon eltérő történeteit egybegyúrva olvasni, de megszokható.

Mindent összevetve szerintem egy nagyon jó kikapcsolódás volt, ami hozzá is tett valamit az EU világához több téren is.

 

 

Ígértem, hogy leírom, hogyan szerezte meg Booster Terrik az Errant Venture-t. Spoiler mögé rakom ezt is, hátha valaki nem szeretné olvasni, mivel erősen az X-szárnyú sztorik egy részét tartalmazza. Mivel nem várható, hogy a közeljövőben, a távolabbiban sem igazán, megjelenek újra, így tulajdonképpen bárki olvashatja, aki a regényeket nem tudta, de rátok bízom a döntést.

 

Ehhez tudni kell, hogy az X-szárnyúak első felvonása 4 összefüggő regényt tartalmaz (a ritka kivételek egyike, amikor nem csak egy könyv vagy nem trilógia formájában jelent meg SW regény), melynek utolsó része A bactaháború. Pár szó erről a részről a teljesség kedvéért. A történt fő gonosza, Ysard elfoglalja a Thyferra bolygót (itt termesztik a bactát, szóval nem kicsit gáz, hogy rossz kezekbe került a vezetés), ott kerül hatalomra puccs kíséretében. Erre a Thyferrás dologra az Én, a Jedi is többször utal. Mivel ez belügynek számít, az ÚK nem avatkozhat be hivatalosan, viszont Corran meglepő lépésének következtében az egész osztag kilép az ÚK haderejéből, és magánakcióba kezd Ysard ellen. Ezen események során van külső segítségük is, pl. Terrikék, Karrde (persze szigorúan üzleti alapon), és mások is. Ysard több csillagrombolóval is védi a bolygót, az egyik ezek közül lesz az Errant Venture. A sztori végén mindenféle cselek és csaták útján sor kerül a végső összecsapásra, amikor is hajó megtámadja a pilóták rejtekhelyét, egy űrállomásfélét, amit Booster vezet és űzi ott a „kereskedelmi” tevékenységét is. A csata során elhiteti a hajó kapitányával, hogy az ÚK áll vele szemben (néhány ÚK hajóval megtámogatva), végül a csillagrombó kapitánya megadja magát a csempésznek. Ő persze így a kapitányának tekinti magát és jogot formál a hajóra. Sajnos Cracken tábornoknak a haja is égnek áll még a gondolattól is, hogy magánkézen legyen egy csillagromboló, de némi huzavona, és Talon Karrde megoldásának segítségével mintegy kompenzálásként, és az Admiralitás hajómentési szabályzata alapján, jelentősen csökkentett fegyverzettel megkapja az ÚK-tól. Maga a tárgyalás szerintem nagyon vicces, főleg, hogy akkor szólja be Mirax is az apjának, hogy hogyan ne beszéljen a vőlegényével :D Arról nem is beszélve, hogy a hajóról származó fegyverzetet a két csempész elkezdi milliós kreditekért adni-venni egymás között, majd dupla áron felajánlani Crackennek :D Még Karrde is keres az üzleten. Csempészek, imádom a sztorijaikat :D

 

 

Van még valamilyen sztori, amivel lógok, de nem jut eszembe, ha emlékeztek rá, írjátok be, de megpróbálom visszakeresni is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Dark Empire sztoriját nem ismerem, ezért ennél a résznél tudtam, hogy kihagytam valamit, de a leírás alapján szerencsére nem volt nagy hátrány, így is lehetett érteni, hogy mire akar Mara kilyukadni. Szerintem itt hangzik el minden EU- regény (A sötét nagyúr kivételével, mert az egy másik kategória) legjobb és legfontosabb mondata.

Megvan, ez volt az! Most már nem felejtem el, megkeresem, mire gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi az az MMORPG? :hehe:

 

"A MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game – nagyon sok szereplős online szerepjáték) interneten, online játszható szerepjáték." Pl. a World of Warcraft, Lineage, vagy mint most az Old Republic :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szépen köszönöm, MissKarrde, nem csalódtam sem Booster Terrikben, sem Talon Karrdéban. :D Ez valahogy annyira rájuk jellemző volt. :D Nagyon jó értékelést írtál az Én, A Jediről és minden gondolatod helytálló. És teljesen jogosak az érveid az enyémekkel szemben, olyannyira hogy egyet is értek velük. :) Bár azért szerintem az is benne volt a dologban, hogy mégiscsak Corran Horn a főhős, ezért neki kell dominálnia a történetben. Ez körülbelül olyan volt, mint amikor A Birodalom Árnyaiban Xizor számlájára írták azt, hogy az Uralkodó kiszivárogtatta az Endor helyét. Egyedül Corran tétlensége volt az, amit nem értettem, bár most, ahol én tartok, már hónapok telnek el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi, köszi a választ.

Nagyon szépen köszönöm, MissKarrde, nem csalódtam sem Booster Terrikben, sem Talon Karrdéban. :D Ez valahogy annyira rájuk jellemző volt. :D Nagyon jó értékelést írtál az Én, A Jediről és minden gondolatod helytálló. És teljesen jogosak az érveid az enyémekkel szemben, olyannyira hogy egyet is értek velük. :) Bár azért szerintem az is benne volt a dologban, hogy mégiscsak Corran Horn a főhős, ezért neki kell dominálnia a történetben. Ez körülbelül olyan volt, mint amikor A Birodalom Árnyaiban Xizor számlájára írták azt, hogy az Uralkodó kiszivárogtatta az Endor helyét. Egyedül Corran tétlensége volt az, amit nem értettem, bár most, ahol én tartok, már hónapok telnek el. :)

No igen, az ilyen kis szösszenetek öregbítik a csempészek jó hírnevét :D Egyébként doksiban megvannak a gépemen a magyarul megjelent X-szárnyú könyvek, ha érdekel, mailben el tudom küldeni. Már ha van türelmed gépen olvasni.

Köszi a dicséretet :) Corran a főhős, valóban egy kicsit neki kell kedvezni a történetben :) Szóval még nem értél a végére? Hmm... majd a végén kb. számoljuk össze a hónapokat, ha tudjuk :P

 

Végeztem a Tomboló Erővel, hamarosan én is igyekszem nekiugrani az Én, a Jedinek. :)

Nálam meg pont fordítva van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.