Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jah, értem. :) Számomra még nem okozott akkora csalódást egyetlen Star Wars könyv sem, hogy félbehagyjam. :)

 

Apropó, valaki elkezdte már rajtam kívül olvasni az Én, A Jedit? Vélemények? :)

Elkezdtem. Eddig érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jelenleg a Tomboló Erőt olvasom, ahogy már írtam, párhuzamosan haladok a játékkal. Már a Halálcsillagon járok, de Vader hangyányit felhúzott, így most pihi van. :P

De ha végzek, valószínűleg neki esek az Én, a Jedinek is. Egyébként milyen a regény? :)

 

Arról van valami infó, hogy mikor adják ki a következő regényt? Január? Február? Ha jól rémlik, 2012-ben már kéthavonta érkeznek a friss könyvek.

Elvileg február-március környékén jön a Fatal Alliance.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó ez az Én, A Jedi, de egy valami rettenetesen nem jön át belőle...

 

Corran Horn feleségét, Miraxot elrabolják és ő erre mit tesz? Elmegy a Jedi Akadémiára, hogy megtanulja használni a Jedi képességeit 10 hétre! És utána? Ahelyett hogy Mirax után eredne mit csinál? Megkéri Boostert hogy juttassa be a Corelliára, hogy aztán napokig jópofizhasson meg szórakozzon a nagyapjával. Ezeket a jeleneteket olvasva már gyakran odaszóltam volna neki, hogy "hé haver, Miraxot, a feleségedet elrabolták, nem kéne ezzel is kezdeni valamit?"

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elkezdtem olvasni, és a hajamat tépem a fordítás miatt. A captain szerintem százados, a KorBizt pedig CorSec-ként szoktam meg. Eddig Corran tegezte Tychot, tudom, az angolban ez nem érdekes, de a magyarban igen, nem lett volna nagy ügy utána járni ennek is, mert most zavaró. Ilyenekre azért lehetne picit figyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, én is úgy tudtam, hogy Corran Horn és Tycho Celchu valamilyen szinten barátok és bajtársak, egy kicsit zavarónak találtam ezt a magázást, de annyira talán nem nagy kunszt. A KorBiz-t pedig már automatikusan CorSec-nek olvasom. :) De igazából Corran lelki állapota az, ami engem zavar, elrabolták a feleségét és sokszor mint ha le sem sz*rná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Következetesség nem ártott volna. Ha először sem fordították, akkor kár utána változtatni rajta. Na mindegy. Kb. 200. oldalnál járok. Bár már régen olvastam a Jedi Akadémia-sorozatot, de úgy látom, hogy jól összeilleszkedik a két vonal. Sok minden, amit itt nem részleteznek, az ott elolvasható. Egyébként fura két külön író történeteit, karaktereit most egy könyvben olvasni. Eddig jó, és nekem nincs bajom azzal, amit KisKósa írt, de majd később írok egy normálist véleményt is.

És nem felejtettem el, hogy lógok pár másik sztorival is, szerintem ha befejeztem az olvasást, azok is meglesznek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Következetesség nem ártott volna. Ha először sem fordították, akkor kár utána változtatni rajta. Na mindegy. Kb. 200. oldalnál járok. Bár már régen olvastam a Jedi Akadémia-sorozatot, de úgy látom, hogy jól összeilleszkedik a két vonal. Sok minden, amit itt nem részleteznek, az ott elolvasható. Egyébként fura két külön író történeteit, karaktereit most egy könyvben olvasni. Eddig jó, és nekem nincs bajom azzal, amit KisKósa írt, de majd később írok egy normálist véleményt is.

És nem felejtettem el, hogy lógok pár másik sztorival is, szerintem ha befejeztem az olvasást, azok is meglesznek :)

200 oldal? Te aztán haladsz. :o Majd amikor a Corellián van akkor talán feltűnik ez. Amúgy szerintem nagyon jó könyv, csak nekem ez a része valahogy nem jön át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a fordító dolgozott rajta még nem adták ki sem a Thrawn kezét, sem a TFU regényt. Elég záros határidőt szab neki a Szukits, 2 legrosszabb esetben 3 hónap alatt le kell fordítania egy teljes könyvet. Ilyen határidő mellett nem csodálkozom, hogy nincs idő utána nézni a dolgoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre több érdekes dolog kerül napvilágra a Star Wars: Darth Plagueis könyvről...

 

Nagyon sok témát dolgoz fel és nagyon sok mindenkit megemlítenek, akik nagyon fontos szereplői a Star Wars történelmének. Sőt, szorosabbra húzza a köteléket a T-Canon és a C-Canon között, hiszen megemlítik például Talzint és Vitiate nagyurat is. Kiderül, hogy nem Darth Plagueis volt Darth Tenebrous első tanítványa. A kérdéses illető Darth Venamis volt, aki szintén egy bith volt, csak még a kiképzésének befejezése előtt életét vesztette. Az is kiderül, hogy Darth Gravid volt az utolsó Sith nagyúr a Darth Bane dinasztiájának, aki képes volt a lélek átvitelre. Nagyon furcsának tartom Gravid nagyurat, ugyanis ő úgy vélte, hogy van helye az olyan érzelmeknek helye a Sithek életében, mint az együttérzés és az önzetlenség. A tanítványa persze hamarosan végzett vele, mert nem osztotta a véleményét. De ezáltal előidézte azt, hogy a Sithek sokkal hatékonyabban foglalkoztak a Nagy Terv, azaz a Jedi Rend és a Galaktikus Köztársaság megbuktatásán, mint valaha, mert nem éltek olyan hosszú ideig és nem húzták az időt, tudták hogy az életük rövid és hogy ezalatt az idő alatt kell érdemi munkát végezniük. Gravid nagyúr talán tudta ezt és ezért áldozta fel magát a Nagy Terv érdekében.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre több érdekes dolog kerül napvilágra a Star Wars: Darth Plagueis könyvről...

 

Nagyon sok témát dolgoz fel és nagyon sok mindenkit megemlítenek, akik nagyon fontos szereplői a Star Wars történelmének. Sőt, szorosabbra húzza a köteléket a T-Canon és a C-Canon között, hiszen megemlítik például Talzint és Vitiate nagyurat is. Kiderül, hogy nem Darth Plagueis volt Darth Tenebrous első tanítványa. A kérdéses illető Darth Venamis volt, aki szintén egy bith volt, csak még a kiképzésének befejezése előtt életét vesztette. Az is kiderül, hogy Darth Gravid volt az utolsó Sith nagyúr a Darth Bane dinasztiájának, aki képes volt a lélek átvitelre. Nagyon furcsának tartom Gravid nagyurat, ugyanis ő úgy vélte, hogy van helye az olyan érzelmeknek helye a Sithek életében, mint az együttérzés és az önzetlenség. A tanítványa persze hamarosan végzett vele, mert nem osztotta a véleményét. De ezáltal előidézte azt, hogy a Sithek sokkal hatékonyabban foglalkoztak a Nagy Terv, azaz a Jedi Rend és a Galaktikus Köztársaság megbuktatásán, mint valaha, mert nem éltek olyan hosszú ideig és nem húzták az időt, tudták hogy az életük rövid és hogy ezalatt az idő alatt kell érdemi munkát végezniük. Gravid nagyúr talán tudta ezt és ezért áldozta fel magát a Nagy Terv érdekében.

 

 

Én is megnéztem a szerpelők listáját, és ez alapján a regény hosszabb időszakot ölel át, egészen a naboói blokádig. Egyelőre nem értem, hogy hogyan. Jaj, alig várom már a megjelenést.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én is megnéztem a szerpelők listáját, és ez alapján a regény hosszabb időszakot ölel át, egészen a naboói blokádig. Egyelőre nem értem, hogy hogyan. Jaj, alig várom már a megjelenést.

 

Hát tény, hogy valami elképesztő dolog van itt előkészülőben, egy könyv, amely valószínűleg az Expanded Universe csúcspontja lesz és új fejezetet teremt annak történetében. Áthidalja a T-Canon és a C-Canon közötti mély szakadékot összehozza a regényeket a képregényekkel, korábban már említett, de ki nem bontott történetszálak kerülnek megmagyarázásra, új információt tudunk meg bizonyos Sötét Nagyurakról... Számomra a létező legvárósabb könyv. És még valami, ami miatt az egész baromi jó lesz, két szó: JAMES LUCENO.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tény, hogy valami elképesztő dolog van itt előkészülőben, egy könyv, amely valószínűleg az Expanded Universe csúcspontja lesz és új fejezetet teremt annak történetében. Áthidalja a T-Canon és a C-Canon közötti mély szakadékot összehozza a regényeket a képregényekkel, korábban már említett, de ki nem bontott történetszálak kerülnek megmagyarázásra, új információt tudunk meg bizonyos Sötét Nagyurakról... Számomra a létező legvárósabb könyv. És még valami, ami miatt az egész baromi jó lesz, két szó: JAMES LUCENO.

Ez mind remekül hangzik. :yeah: Főleg akkor, ha magyar vonatkoztatásban is lesz belőle valami. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előreláthatólag 400 oldalról van szó.

Nagyjából megfelel a többi Luceno-könyv méreteihez. Alig várom, hogy magyarul is megjelenjen, ez valami hatalmas vállalkozás lesz. Főleg, hogy nagyon sok általam kedvelt személy szerepelni fog benne. Biztos vagyok benne, hogy a Bane és Plagueis között uralkodó Sith nagyurak névsora is teljessé válik. Csak ne legyenek ők is bithek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából megfelel a többi Luceno-könyv méreteihez. Alig várom, hogy magyarul is megjelenjen, ez valami hatalmas vállalkozás lesz. Főleg, hogy nagyon sok általam kedvelt személy szerepelni fog benne. Biztos vagyok benne, hogy a Bane és Plagueis között uralkodó Sith nagyurak névsora is teljessé válik. Csak ne legyenek ők is bithek :D

Tenebrous első tanítványa is az volt. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.