Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Olvass el egy Stephen King regényt, és megtudod ;):D . Ajánlom figyelmedbe a Tortúrát, nagyszerű történet, és nem is hosszú.

De hogy ne legyen teljesen off: Van valakinek arról infója, hogy a Szukits ki tervezi e adni majd a Death Troopers prequeljét, a Red Harvestet?

 

Amúgy olvastam, hogy amcsiba csináltak hangoskönyvet a DT-ből és elvileg rohadt jó. A felolvasó csávó is jól csinálja a dolgát, ráadásul olyan hangeffektek vannak benne, hogy összesz**od magad :D . Kár, hogy nem valószínű, hogy lesz hozzá "szinkron".

Hát az első, hogy is mondjam... Hazai évadban nem volt szó arról, hogy kiadják a Red Harvestet, de hogyha sikeres lesz a Death Troopers és persze a The Old Republic regények is, akkor szerintem a következő szerződésben nagy valószínűséggel helyet kaphat majd.

 

Durva lehet egy ilyen hangoskönyv, Amerikában egész sok Star Wars regényhez adnak ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az első, hogy is mondjam... Hazai évadban nem volt szó arról, hogy kiadják a Red Harvestet, de hogyha sikeres lesz a Death Troopers és persze a The Old Republic regények is, akkor szerintem a következő szerződésben nagy valószínűséggel helyet kaphat majd.

 

Durva lehet egy ilyen hangoskönyv, Amerikában egész sok Star Wars regényhez adnak ki.

 

Ha ezen múlik akkor tuti kiadják a Red Harvestet is :)

 

Szerintem aki érti az angolt az meg tudja hallgatni úgy is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont, hogy a horrorokat leginkább a filmekkel azonosítom, mert elképzelésem sincs, hogyan lehet elérni leírt sorokon keresztül, hogy félelem ébredjen az olvasóban.

Csatlakozom előttem szólóhoz, olvass Stephen Kinget :D Az Állattemetőt nem tudtam végigolvasni, ott dőlt el, hogy a többi horror témájú regényét nagy valószínűséggel nem fogom elolvasni.

 

Valakinek nincs arról infója, hogy a Death Troopers pontosan mikor érkezik, és hogy mennyibe fog kerülni?

Sajnos nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom előttem szólóhoz, olvass Stephen Kinget :D Az Állattemetőt nem tudtam végigolvasni, ott dőlt el, hogy a többi horror témájú regényét nagy valószínűséggel nem fogom elolvasni.

Na igen, megnéztem a filmet is, de a könyv sokkal félelmetesebb volt. Ugyanígy a Cujónál is. Remélem ennek a Joe Schreibernek is hasonló a stílusa, én már kíváncsian várom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mondom en hogy az eroproba kulonbeke a jedi hatalma a star wars junior es most az alabbi konyv mikoze van a a Star Wars hoz ez nem startek nem horor nem losangelesi csata meg ehez hasonlo baromsag nem vagyok foldhoz ragadva elismerem hogy egy ket konyv a maga nemeben jo de semmi koze a sorozathoz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mondom en hogy az eroproba kulonbeke a jedi hatalma a star wars junior es most az alabbi konyv mikoze van a a Star Wars hoz ez nem startek nem horor nem losangelesi csata meg ehez hasonlo baromsag nem vagyok foldhoz ragadva elismerem hogy egy ket konyv a maga nemeben jo de semmi koze a sorozathoz

A Jedi hatalma hamisítvány, kár vele foglalkozni. Az Erőpróba még az EPV előtt készült, így azért vannak benne ellentmondások, de a maga nemében szerintem nem rossz mű. A Különbékével nem tudom mi a bajod, szerintem nem rossz. Az SW Junior kapcsán egyetértek veled.

Szerintem a Halálosztag jó kis regény lesz, pont azért, mert új stílust teremt az SW-n belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban egyedi próbálkozás a Star Wars világában, szerintem jó, hogy kiadják. A túlélő horrorokat mindig is szerettem :)

 

Hát a túlélő horror számomra is érdekes, de SW világában? Számomra elég fura.

 

Egyébként különös, hogy a Szukits ezt a könyvet már az első csomagba belerakta. Ilyen sokan kérték?

 

Nem, ez saját döntés volt.

 

Naja, elég nagy marketinget kapott ez a regény, mert nem igazán volt még példa túlélő horror regényre a Star Wars világában. NorbiLordi jól tudja hogy az ő véleményét osztom a zombikat illetően, szóval nekem biztosan tetszeni fog, nekem bejön ez a két dolog. :) De MissKarrde, valahogy majd úgyis meggyőzlek. :D Önszántadból kihagyni egy ennyire népszerű regényt, ne mááár. :) Gondolom ezért is került bele az első csomagba, Gunray.

 

A Zombikkal nincs bajom, főleg fantasy környezetben szeretem őket.

Hogy népszerű lenne a regény? Hát az amerikai olvasókat is erősen megosztotta. Két ismerősöm olvasta angolul. Ők egyáltalán nem finnyásak, sőt elég igénytelenek könyvek terén, de az ő véleményük a Halálosztaggal kapcsolatban, hogy "egy kalap sz*rt se ér". Ez eléggé elbizonytalanított engem, hogy megvegyem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg pont, hogy ez az első Star Wars könyv, ami fel tudta kelteni az érdeklődésemet :D . Eddig nem sok SW könyvet olvastam, mert egyszerűen úgy érzem, hogy ez a világ mozgóképen működik jól(pl: fénykardpárbajok írott formában szerintem elég idiótán hatnak), de ez az ötlet tetszik, mert a horrort jobban szeretem könyv formátumban. Úgyhogy szerintem egy példányra beruházok én is. :D

 

Egyébként mikor jelenik meg?

 

 

Olvass el egy Stephen King regényt, és megtudod ;):D . Ajánlom figyelmedbe a Tortúrát, nagyszerű történet, és nem is hosszú.

De hogy ne legyen teljesen off: Van valakinek arról infója, hogy a Szukits ki tervezi e adni majd a Death Troopers prequeljét, a Red Harvestet?

 

Amúgy olvastam, hogy amcsiba csináltak hangoskönyvet a DT-ből és elvileg rohadt jó. A felolvasó csávó is jól csinálja a dolgát, ráadásul olyan hangeffektek vannak benne, hogy összesz**od magad :D . Kár, hogy nem valószínű, hogy lesz hozzá "szinkron".

 

 

Hát az első, hogy is mondjam... Hazai évadban nem volt szó arról, hogy kiadják a Red Harvestet, de hogyha sikeres lesz a Death Troopers és persze a The Old Republic regények is, akkor szerintem a következő szerződésben nagy valószínűséggel helyet kaphat majd.

 

Durva lehet egy ilyen hangoskönyv, Amerikában egész sok Star Wars regényhez adnak ki.

 

Red Harvest. Nincs infóm róla, hogy kiadnák, de többen ajánlották. A szavazáson a The Old Republic 1. helyen végzett, úgyhogy szinte biztos megpróbálkoznak vele. Erre sokkal inkább kíváncsi vagyok.

 

Valakinek nincs arról infója, hogy a Death Troopers pontosan mikor érkezik, és hogy mennyibe fog kerülni?

 

A fordítás kész. Viszont előbb a Fatal Alliance jönne. Úgyhogy ha saccolnom kéne akkor április-május tájékát mondanék. Én személy szerint inkább október végére tenném Halloween miatt. Az ára 3300 lesz legjobb esetben. Remélem ennél több nem lesz. Sőt, úgy tudom minden SW könyv mostantól 3300-nál fog kezdődni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én, a Jedi

 

 

 

Hát különös SW könyv volt. Az első 100 oldal elég nehezen indult. A Könyv első fele gyakorlatilag a Jedi-Akadémia trilógiát dolgozta fel újra Corran szemszögéből. Ez volt a kedvenc részem a könyvből, főleg Exar Kun legyőzése. A koréliai események valahogy érdektelenre sikeredtek. A könyv jelentős részében Corran mintha nem is aggódott volna a feleségéért annyira, mint kéne, egy időben mintha Miraxról el is feledkezett volna. A beépülős rész érdekes volt. Amikor Jediként akciózott határozottan tetszett. Külön jó volt a kitekintés a Thran Kezére Elegos karakterében. A vége is elég jóra sikeredett, bár elég röviden megoldotta a Jensaarikkal való összecsapást. Kár, hogy Tavirát nem sikerült elkapni. Az ysalmirik szerepeltetése nem tetszett.

 

 

 

Összességében véve jó könyv, de nem a legjobb.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az szerintem az EP6 előtt játszódik. Meg egyébként is Matthew Stover írta, szóval nem baj :D

Ezúttal tévedsz, mert két évvel játszódik az EPVI. után. :) Kíváncsi vagyok, hogy Matthew Stover ezúttal is olyan bonyolult nyelvezettel és művészien írt-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezúttal tévedsz, mert két évvel játszódik az EPVI. után. :) Kíváncsi vagyok, hogy Matthew Stover ezúttal is olyan bonyolult nyelvezettel és művészien írt-e.

Igazad van, rosszul emlékeztem. Remélem úgy fog írni.

 

Az új Darth Plagueis részletekhez: Plagueis hogy élhet a nabooi blokád idején? És hogyan ismerheti Mault? Hol van a Kettő Szabálya akkor? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, rosszul emlékeztem. Remélem úgy fog írni.

 

Az új Darth Plagueis részletekhez: Plagueis hogy élhet a nabooi blokád idején? És hogyan ismerheti Mault? Hol van a Kettő Szabálya akkor? :hmm:

Dehogy fog élni. A regény rögtön azután kezdődik, hogy Palpatine megölte Plagueist, valamikor 10 évvel az EPI. előtt. Mellesleg már Bane is ismerte Zannah új tanítványát, Cognust, mielőtt meghalt volna. Másrészt meg ha Palpatine úgy járt el, mint Zannah, akkor már rég gondoskodott az új tanítványról. Gondolom innentől meg visszaemlékezések formájában ismerjük meg a nagy mestert. Mellesleg Palpatine szó szerint arcon köpte a Kettő Szabályát ahogy az utána következők is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ezután hanyagolni fogják az EP6 utáni érát, bár a Tatooine Ghostot jó lenne, ha kiadná a Szukits, én ajánlottam is nekik.

A Tatooine Ghost tényleg jó lenne. De Kemp Jaden Korr regényeire is kíváncsi vagyok.

Nagyon úgy néz ki, hogy hanyagolni fogják az EP6 utáni időszakot. Már csak Sover Luke regénye jön valamikor.

Persze ha belevágnak az NJO-ba, akkor lesz továbbra is EP6 utáni könyv bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ha belevágnak az NJO-ba, akkor lesz továbbra is EP6 utáni könyv bőven.

Kizárt, hogy belevágnának. Hosszú lenne, a sorozat finoman szólva is ellentmondásos, ráadásul a szavazáson se ért el olyan kiemelkedő helyet (bár kezdetben még a TOR-t is megszorongatta).

A Tatooine Ghost még jöhet, aztán felejtsük el egy időre az EP6 utáni érát :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt, hogy belevágnának. Hosszú lenne, a sorozat finoman szólva is ellentmondásos, ráadásul a szavazáson se ért el olyan kiemelkedő helyet (bár kezdetben még a TOR-t is megszorongatta).

A Tatooine Ghost még jöhet, aztán felejtsük el egy időre az EP6 utáni érát :)

Elmondanád, hogy neked miért ellentmondásos az NJO amikor még nem is olvastad? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmondanád, hogy neked miért ellentmondásos az NJO amikor még nem is olvastad? :)

Rossz szót használtam, a megosztóra gondoltam :) Szerintem Magyarországon az NJO-t nem vennék meg annyian, mint mondjuk a TOR-köteteket vagy korábban a Darth Bane-trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rossz szót használtam, a megosztóra gondoltam :) Szerintem Magyarországon az NJO-t nem vennék meg annyian, mint mondjuk a TOR-köteteket vagy korábban a Darth Bane-trilógiát.

Jah, értem, bocsánat, csak én védem az NJO-t, mert nekem tetszik az alapötlete. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok, nekem jöhet még az ep6 után időszak :) Idén az újra kiadásokat eltekintve több volt a nem ep6 utáni új könyv. Legyen minden időszakból, végül is van miből választani :)

 

A Kettő Szabálya is egy különös találmány. Egyszer valaki kitalálta, de ki mondta, hogy ennek már mindig így kell lennie? A felrúgásának van némi értelme, jó szolgálatot tett, amikor a Sith-ek bújkáltak, és aknamunkát végeztek, de most már, hogy hatalmon vannak, talán nem árt még egy-két tanítvány a több feladat elvégzésre. Mondjuk az egymás közti versenyzés itt is bekavarhat, de ez csak úgy eszembe jutott, majd még agyalok rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok, nekem jöhet még az ep6 után időszak :) Idén az újra kiadásokat eltekintve több volt a nem ep6 utáni új könyv. Legyen minden időszakból, végül is van miből választani :)

 

A Kettő Szabálya is egy különös találmány. Egyszer valaki kitalálta, de ki mondta, hogy ennek már mindig így kell lennie? A felrúgásának van némi értelme, jó szolgálatot tett, amikor a Sith-ek bújkáltak, és aknamunkát végeztek, de most már, hogy hatalmon vannak, talán nem árt még egy-két tanítvány a több feladat elvégzésre. Mondjuk az egymás közti versenyzés itt is bekavarhat, de ez csak úgy eszembe jutott, majd még agyalok rajta.

 

Kettő Szabályát épp ezért alkották meg, mert látták hogy az előttük lévő sok Sith Nagyúr egy idő egymásnak ugrott, mivel ők akartak lenni az uralkodók, ezért se sikerült sose háborúban legyőzniük a Köztársaságot, mert egy idő után hajbakaptak, hiába voltak több ezren, és uralták már a galaxis nagy részét. Ezt látta meg Darth Bane is újra YE 1000-ben, ezért nyiffantotta ki a többi Sith Nagyurat. Persze mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt, hogy belevágnának. Hosszú lenne, a sorozat finoman szólva is ellentmondásos, ráadásul a szavazáson se ért el olyan kiemelkedő helyet (bár kezdetben még a TOR-t is megszorongatta).

A Tatooine Ghost még jöhet, aztán felejtsük el egy időre az EP6 utáni érát :)

Ez attól függ, hogy a jogtulaj beleegyezik-e a sorozat darabolt kiadásában. Ez alatt azt értem, hogy nem az egész sorozatot vásárolják fel, hanem apránként. Pl. az első 5 részt. Aztán mondjuk 2 év múlva a következő 5 részt és így tovább. A negyedik lett, ez talán még elég jó ahhoz, hogy belevágjanak ilyen formátumban, de ha a jogtulaj ragaszkodik ahhoz, hogy a teljes 19 részes sorozat csak egybe eladó, akkor nem lesz belőle semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rossz szót használtam, a megosztóra gondoltam :) Szerintem Magyarországon az NJO-t nem vennék meg annyian, mint mondjuk a TOR-köteteket vagy korábban a Darth Bane-trilógiát.

Talán a sorozat elejét még elég sokan megvennék. De aztán, ahogy haladunk előre lanyhulna az érdeklődés. Elég sok helyen ez volt a tendencia.

A TOR-t és az érájában kapcsolódó könyveket viszont elég sokan megvennék az biztos. Most, hogy a piacra került a TOR elég erősen ezen időszak felé fog fordulni sok rajongó figyelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kettő Szabályát épp ezért alkották meg, mert látták hogy az előttük lévő sok Sith Nagyúr egy idő egymásnak ugrott, mivel ők akartak lenni az uralkodók, ezért se sikerült sose háborúban legyőzniük a Köztársaságot, mert egy idő után hajbakaptak, hiába voltak több ezren, és uralták már a galaxis nagy részét. Ezt látta meg Darth Bane is újra YE 1000-ben, ezért nyiffantotta ki a többi Sith Nagyurat. Persze mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is.

Tudom, olvastam én is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.