Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Megkaptátok az új hírlevelet a Szukitstól? Haláli! :lol:

A jó minőségű csomagolást reklámozzák.

Ezt a levelet én is megkaptam, tényleg hatalmas. :lol:

Nem hiszem, hogy egy AT-AT súlyának is ellen tudna állni, bár ki tudja, milyen alapanyagokból dolgoznak a cégnél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam újra A jövő látomását. Zahn egyik legjobb munkája. Még utoljára életet tudott lehelni az ÚK vs Birodalmi Maradvány harcba. Szép zárás.

Egy olyan vastag könyvet csak így? :D Mint aki csak a kisujjából rázza ki hogy elolvas egy ilyen tetemes mennyiségű anyagot. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan vastag könyvet csak így? :D Mint aki csak a kisujjából rázza ki hogy elolvas egy ilyen tetemes mennyiségű anyagot. >.<

Igen. :D

Már 3 hete olvastam. Még két éve gépen szöveges fájl formájában olvastam először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. :D

Már 3 hete olvastam. Még két éve gépen szöveges fájl formájában olvastam először.

Jah, ezt nem tudtam. Én már közelítek a közepéhez. Apropó, nemrég adtam kölcsön a Darth Bane 2. és 3. kötetét és így egymásra téve kb. ugyanolyan vastagok mint A Jövő Látomása. Egyébként zseniális könyv, végre előjön Zahn igazi tehetsége, ezt az oldalát mindig is szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anderson könyvei a legvéznábbak, de imádom őket. :)

Régen olvastam bármelyik könyvét, a Jedi Akadémia-könyvek (hirtelen ez jut eszembe trilógia-címnek, de talán nem pontos) nekem is tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen olvastam bármelyik könyvét, a Jedi Akadémia-könyvek (hirtelen ez jut eszembe trilógia-címnek, de talán nem pontos) nekem is tetszettek.

Nekem is, igaz, hogy ebből kettőnek az lett a vége, hogy minden szereplőt odavonultatott egy óriási csatába de iszonyatosan hangulatosak és árad belőlük a Star Wars hangulat, az új karakterek zseniálisak és a régiekkel is nagyon jól bánik. A Wedge Antilles és Qwi Xux szerelmi szál pedig közel a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egymás mellé kéne állítani az EU szerzőit, nem nagyon emelném ki Andersont.

Én sem, néha, tudom hülyén hangzik, de elég gyerekesnek tűnnek a könyvei (A Jedi Akadémia-trilógiának csak az első kötete tetszett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem, néha, tudom hülyén hangzik, de elég gyerekesnek tűnnek a könyvei (A Jedi Akadémia-trilógiának csak az első kötete tetszett).

Nekem meg inkább a második és harmadik.

Őszintén szólva a trilógiát csak Exar Kun miatt vettem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet már leírtam, de Andersonnál inkább az a baj, hogy néha képtelen rendesen továbbgondolni a filmekben is látott dolgokat, egyszerűen a proto-Halálcsillag, a Napzúzó és a Sötétkard mind egykaptafa. Ja és persze az Árnyakadémia is egy nagyon szuper űrállomás, hú, láttunk-e már valahol ilyet... és persze Luke se veszi le még fürdéshez se az EP6-ban látott fekete ruháját :D Közben meg baromi jó ötletei is vannak, szóval a kettő elég érdekes mix tud lenni. Attól még a könyvei bőven benne vannak a jó kategóriában, a stílusa/történetvezetése ezekhez a fajta könyvekhez eléggé passzol (ezért se lett volna szabad pl. a Dűne-sorozatban a tettestársával ennyire elengednie magát... oda ez már kevés).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet már leírtam, de Andersonnál inkább az a baj, hogy néha képtelen rendesen továbbgondolni a filmekben is látott dolgokat, egyszerűen a proto-Halálcsillag, a Napzúzó és a Sötétkard mind egykaptafa. Ja és persze az Árnyakadémia is egy nagyon szuper űrállomás, hú, láttunk-e már valahol ilyet... és persze Luke se veszi le még fürdéshez se az EP6-ban látott fekete ruháját :D Közben meg baromi jó ötletei is vannak, szóval a kettő elég érdekes mix tud lenni. Attól még a könyvei bőven benne vannak a jó kategóriában, a stílusa/történetvezetése ezekhez a fajta könyvekhez eléggé passzol (ezért se lett volna szabad pl. a Dűne-sorozatban a tettestársával ennyire elengednie magát... oda ez már kevés).

Igen én is így érzem. A Jedi-akadémiával is az a baj, hogy túl nagy hangsúlyt helyezett ezekre az elemekre, és Exar Kunt hanyagolta.

Nem lett volna rossz, ha Kun testet tud ölteni. Mondjuk Luke-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is így érzem. A Jedi-akadémiával is az a baj, hogy túl nagy hangsúlyt helyezett ezekre az elemekre, és Exar Kunt hanyagolta.

Nem lett volna rossz, ha Kun testet tud ölteni. Mondjuk Luke-ban.

Valamiért engem ez annak idején nem zavart. Habár ez volt az első Star Wars trilógia, amit könyvben elolvastam. Mondjuk az tény, hogy Exar Kunt elég hamar lerendezték a harmadik részben. De ugyanez Thrawnról is elmondható. Annyira a Joruus C'baoth elleni küzdelemre volt helyezve a hangsúly, hogy Thrawn halála kimerült fél oldalban. Kicsit méltatlannak éreztem. Rukh odamegy, leszúrta, ennyi. Ha én ebből valaha filmet csinálnék, akkor ebből a minimálisból is valami belassított, nagyon jó zenére írt jelenetet csinálnék, hogy még ez a kevés is epic legyen, mert ez így valahogy nem jött át a könyvből. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nemrég olvastam valahol, hogy az egyik enciklopédiás kiadványban összemosták Traviss és a TCW-s mandalóri elképzelést. Akkor elvileg már megvan a retcon.

Persze, hiszen Leland Chee és a munkatársai éjjel-nappal azon dolgoznak (elvileg) hogy az EU kontinuitási hibáit kijavítsák méghozzá úgy, hogy minél kevesebb anyag menjen a szemétbe és meglepően jól csinálják. Csak van amivel vagy nem akarnak foglalkozni, vagy nem tudnak. Például ilyen Simon The Killer Ewok féle baromságokra nagyon kevés az esély, hogy értelmes retcont kapjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hiszen Leland Chee és a munkatársai éjjel-nappal azon dolgoznak (elvileg) hogy az EU kontinuitási hibáit kijavítsák méghozzá úgy, hogy minél kevesebb anyag menjen a szemétbe és meglepően jól csinálják. Csak van amivel vagy nem akarnak foglalkozni, vagy nem tudnak. Például ilyen Simon The Killer Ewok féle baromságokra nagyon kevés az esély, hogy értelmes retcont kapjon.

Ez örvendetes.

Legalább így be lehet majd fejezni az Imperial Commando-t. Csak meg kell várni mi lesz Mandalore sorsa a TCW végén. Remélem Satine kormánya megnő és pacifisták mennek a süllyesztőbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez örvendetes.

Legalább így be lehet majd fejezni az Imperial Commando-t. Csak meg kell várni mi lesz Mandalore sorsa a TCW végén. Remélem Satine kormánya megnő és pacifisták mennek a süllyesztőbe.

Valószínűleg a TCW negyedik évadja is ebbe az irányba halad majd. Egyébként azt írtad, hogy a TCW-sek valószínűleg egyáltalán nem olvasták Karen Traviss könyveit, amit szerintem kétlek. Ugyanis emlékszel, amikor a Death Watch merénylő leugrott és haldokláskor az úgynevezett "concordiai dialektusban" beszélt? Azt egy az egyben a Traviss és a Republic Commando által írt mandalori nyelvből emelték át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a TCW negyedik évadja is ebbe az irányba halad majd. Egyébként azt írtad, hogy a TCW-sek valószínűleg egyáltalán nem olvasták Karen Traviss könyveit, amit szerintem kétlek. Ugyanis emlékszel, amikor a Death Watch merénylő leugrott és haldokláskor az úgynevezett "concordiai dialektusban" beszélt? Azt egy az egyben a Traviss és a Republic Commando által írt mandalori nyelvből emelték át.

Na ezt persze átemelték, érdekes. Akkor tudatos rombolásról volt szó, amit én még jobban elítélek.

Az lett volna a legjobb, ha Traviss írta volna a TCW-be a mandi részeket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt persze átemelték, érdekes. Akkor tudatos rombolásról volt szó, amit én még jobban elítélek.

Az lett volna a legjobb, ha Traviss írta volna a TCW-be a mandi részeket is.

Egyébként annak ellenére, hogy a TCW ilyen tudatos rombolást végzett, a mandalori szál szerintem közel a legjobb a második évadban, Obi-Wan Kenobi ekkor vált számomra igazán emberivé. Viszont ezt a zygerriai dolgot még le kell nyelnem... A legrosszabb az, amikor csak egy elejtett félmondattal áthúznak valamit az EU-ban, egy olyan említéssel, ami a sorozat történetéhez, sőt, az epizód történetéhez semmit nem tesz hozzá.

 

Most olvasom a Wookieepedián, hogy a negyedik The Old Republic könyvet is Drew Karpyshyn fogja írni. Úgy tűnik, hogy ő gyakori írója lesz ennek a sorozatnak, ami jót fog tenni neki, a Bane trilógia után már nem kételkedem benne.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként annak ellenére, hogy a TCW ilyen tudatos rombolást végzett, a mandalori szál szerintem közel a legjobb a második évadban, Obi-Wan Kenobi ekkor vált számomra igazán emberivé. Viszont ezt a zygerriai dolgot még le kell nyelnem... A legrosszabb az, amikor csak egy elejtett félmondattal áthúznak valamit az EU-ban, egy olyan említéssel, ami a sorozat történetéhez, sőt, az epizód történetéhez semmit nem tesz hozzá.

 

Most olvasom a Wookieepedián, hogy a negyedik The Old Republic könyvet is Drew Karpyshyn fogja írni. Úgy tűnik, hogy ő gyakori írója lesz ennek a sorozatnak, ami jót fog tenni neki, a Bane trilógia után már nem kételkedem benne.

Hát számomra a TCW mandalóri szálát sajnos megmérgezte ez az egész. Nem is tetszett igazán, De a harmadik évadban a szereplésük szintúgy nem . Talán majd a negyedik évadban, szurkolok a Halálőrségnek, hogy letaszítsák Satine-t a trónról.

 

Arra kíváncsi lennék, hogy Micheal Reaves hogyan reagált arra, hogy belerondítottak a Coruscant Nights-ba.

 

Karpyshynben már azóta nem kételkedem, hogy 5 éve megtudtam ő írta a Knights of the Old Republic első játékának sztoriját. A Darth Bane-nel csak még jobban bizonyított. Remélem még jó sok könyvet fog írni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.