Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Han Solo trilógia kapható még?

Csak antikváriumokban. A Brian Daley-félét mindenhol megkapod, elég olcsón. Az A. C. Crispin-féle sajnos nagyon ritka (főleg a harmadik), így azokért szabályosan vadászni kell (nekem megvannak word fájlban, ha kell, dobj meg egy privát üzenettel)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv már nekem is van, szombaton neki állok. A Prison-Break-et szerettem (legalábbis az 1. évadot), így szerintem nem fogok csalódni a könyvben, ha tényleg hasonlít hozzá valamennyire.

Van benne csini doktornő, szemét fegyőrgóré, börtönigazgató, testvérpár, gyilkosok miegymás. Amit eddig hiányolok a Prison Breakes jellemvonásból, azok a fordulatok. Eddig mindegyik annak szánt elemet sikerült megjósolnom, de talán a vége még tartogat valami meglepetést e téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Végzetes Szövetség érthető anélkül is hogy játszottam volna a játékkal?

 

A Han Solo trilógia kapható még?

 

Én se játszottam még a The Old Republic-kal. Eddig mindent értek.

 

A Han Solo trilógia már jó 10 éve elfogyott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, nagyon le vagyok maradva, az otthon lévő több mint 80 könyv harmadárt még nem is olvastam...

 

Azonban most a Tomboló erőt gyűröm, s eléggé kaotikus számomra. Olyan csapongónak, kohézió nélkülinek tűnik. Ez most azért van, mert nem ismerem a játékot, vagy mert nincs jól megírva??

 

Egy előnye azonban kétségkívül már van: innen tudtam meg Shak Ti halálát..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonban most a Tomboló erőt gyűröm, s eléggé kaotikus számomra. Olyan csapongónak, kohézió nélkülinek tűnik. Ez most azért van, mert nem ismerem a játékot, vagy mert nincs jól megírva??

Sajnos is-is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonban most a Tomboló erőt gyűröm, s eléggé kaotikus számomra. Olyan csapongónak, kohézió nélkülinek tűnik. Ez most azért van, mert nem ismerem a játékot, vagy mert nincs jól megírva??

Szerintem az író annyit csinálhatott volna másként, hogy jobban kibontja a karaktereket (illetve egy-két apróság eltér a könyvben), de a sztorit illetően eléggé meg volt kötve a keze, hiszen mégiscsak egy végigjátszásról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újrakezdtem a Halálosztagot a negyvenedik oldal után. Nem azért, mert nem volt jó, hanem itt a kollégiumban sokszor, amikor nekiálltam, nem volt tökéletes csend, sőt, a legutóbbi fejezetből például minden feeling kiveszett, miközben a szobatársam rockzenét hallgatott. (Félreértés ne essék, szeretem a rock zenét nagyon, csak nem jó háttérzaj akkor, amikor valaki horrorkönyvben a tökéletes csendről olvas.) Le volt blokkolva a képzeletem, nem tudtam belső háttérzajokat előállítani a fantáziámban, ezért inkább újrakezdtem csöndben, amikor rá tudok koncentrálni és voálá, sokkal jobban szórakozom, mint előtte. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, nagyon le vagyok maradva, az otthon lévő több mint 80 könyv harmadárt még nem is olvastam...

 

Azonban most a Tomboló erőt gyűröm, s eléggé kaotikus számomra. Olyan csapongónak, kohézió nélkülinek tűnik. Ez most azért van, mert nem ismerem a játékot, vagy mert nincs jól megírva??

 

Egy előnye azonban kétségkívül már van: innen tudtam meg Shak Ti halálát..

A könyv gyakorlatilag egy az egyben a videójáték regényváltozata, hívhatjuk végigjátszásnak is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újrakezdtem a Halálosztagot a negyvenedik oldal után. Nem azért, mert nem volt jó, hanem itt a kollégiumban sokszor, amikor nekiálltam, nem volt tökéletes csend, sőt, a legutóbbi fejezetből például minden feeling kiveszett, miközben a szobatársam rockzenét hallgatott. (Félreértés ne essék, szeretem a rock zenét nagyon, csak nem jó háttérzaj akkor, amikor valaki horrorkönyvben a tökéletes csendről olvas.) Le volt blokkolva a képzeletem, nem tudtam belső háttérzajokat előállítani a fantáziámban, ezért inkább újrakezdtem csöndben, amikor rá tudok koncentrálni és voálá, sokkal jobban szórakozom, mint előtte. :)

Az utóbbi években én is a tökéletes csendet követelem meg, ha olvasok, kb. a tévé is zavar olyankor. Pedig régen simán tudtam olvasni a hangzavarban, de most... ha otthon vagyok, sokszor éjjel olvasok, mikor a család többi tagja alszik, mert már a konyhából kiszűrődő zajok (mosogatás pl.) is zavarnak, ha olvasok a szobámban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi években én is a tökéletes csendet követelem meg, ha olvasok, kb. a tévé is zavar olyankor. Pedig régen simán tudtam olvasni a hangzavarban, de most... ha otthon vagyok, sokszor éjjel olvasok, mikor a család többi tagja alszik, mert már a konyhából kiszűrődő zajok (mosogatás pl.) is zavarnak, ha olvasok a szobámban...

Gyakran szoktam olvasni a vonaton, érdekes módon ott annyira nem zavar, mert ott meg tud körülöttem szűnni a világ. De másfajta zajok már problémásnak bizonyulnak, pláne egy olyan könyvnél, amely kifejezetten nagy hangsúlyt fektet a hangokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakran szoktam olvasni a vonaton, érdekes módon ott annyira nem zavar, mert ott meg tud körülöttem szűnni a világ. De másfajta zajok már problémásnak bizonyulnak, pláne egy olyan könyvnél, amely kifejezetten nagy hangsúlyt fektet a hangokra.

A vonat nekem is más, ott simán tudok olvasni meg tanulni is. Talán az egyenletes, zakatoló hang... :) Vasárnap a vonaton fogom elkezdeni a Halálosztagot, már alig várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi években annyira megromlott a szemem a sok olvasástól, hogy ajánlatosabb nappal olvasnom, de azért éjjel is olvasok, visziont akkor jó világítás szükséges.

 

Végzetes szövetség.

Ez a Dao Styver egy állat. :D Dao Stryver for president. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vonat nekem is más, ott simán tudok olvasni meg tanulni is. Talán az egyenletes, zakatoló hang... :) Vasárnap a vonaton fogom elkezdeni a Halálosztagot, már alig várom.

Szerintem egy nagyon jó könyv, rendkívül eredeti a hangulata, olykor az új karakterek és az egyedi környezet miatt egy kicsit mintha nem is egy Star Wars könyvet olvasnék, de azért szép számmal bukkannak fel benne idegen fajok, hogy emlékeztessen rá minket a könyv. Az új karakterek pedig nagyon erősek, szerintem, könnyedén megjegyezhetőek és egyáltalán nem jelentéktelenek. A hangulat pedig az egeket veri és ezt még csak az első negyven oldal alapján mondom, amikor még semmi érdemi dolog nem történt. Tetszetős darab eddig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi években annyira megromlott a szemem a sok olvasástól, hogy ajánlatosabb nappal olvasnom, de azért éjjel is olvasok, visziont akkor jó világítás szükséges.

 

Végzetes szövetség.

Ez a Dao Styver egy állat. :D Dao Stryver for president. :rock:

Hmmm... Ennyire jó lenne? :) Bizakodva ülök le majd elé, ha végeztem a Halálosztaggal. :) Ő a mandalori a könyvből, ugye? Most nézem, hogy a faja egy gektl. Tipikusan s-canon elem volt mindaddig, amíg ebbe a könyvbe bele nem került. :) Mert a Marvel Star Warsban szerepelt először és utoljára, itt egy tipikus példája hogyan lehet átugrani s-ből c-be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Halálosztaggal.

Azt kell, hogy mondjam, csalódtam... baromira. Méghozzá a lehető legpozitívabban. :D A könyv kb. feléig úgy voltam vele, hogy egyáltalán nem rossz, de kedvencem nem lesz, a vége után viszont határozottan az volt a véleményem, hogy egy nagyon jó regényre sikerült. Ha figyelembe vesszük az alaptémát, illetve 2 bizonyos szereplő "halhatatlanságát", az író kihozta belőle a maximumot. A nyelvi világa különösen tetszett. A brutálisabb jeleneteket is kellően gyomorforgatóan fejezte ki, ugyanakkor nem esett túlzásokba sem, szóval: :clap:

Nem tudom, ki hogy áll a Prison Break (A szökés) c. sorozattal, de KisKósa, te majd mindenképp olvasd végig ezt a spoilert, ha végeztél a könyvvel! :D

 

A Tisztogató nevű börtönhajó révén már eleve adott a sorozatban látott fegyences, börtönőrös feeling. Ezt leginkább 2 karakterrel sikerült fokozni. Dr. Zahara Cody-val, aki szinte egy az egyben a sorozatban megismert Dr. Sara Tancredi: kedves, segítőkész, a rabokkal engedékeny és megértő, nem utolsó sorban pedig külsőleg is előnyös tulajdonságokkal rendelkezik. A végén látott "halál" is Sara esetéhez volt hasonló, aki ismeri a sorozatot, az tudja, mire gondolok. A másik karakter, Jareth Sartoris, aki engem Brad Bellickre emlékeztetett, szintén a fentebb említett sorozatból. Igazi, vérbeli "genya" börtönőr-vezető, aki ha kell, könyörtelenül képes gyilkolni a saját önző céljai érdekében. A végén azonban megvilágosodik, jó útra tér, és megmenti hőseink életét, akár csak Brad. De itt volt még a Longo testvérpár is, akik bár nem sokban hasonlítottak a Scofield-Burrows duóhoz, szintén nem egy elhanyagolható párhuzam.

 

A történet egyszerű, ugyanakkor kellően érdekfeszítő, én legalábbis egy oldalon sem unatkoztam. Hogy mennyire lekötött, azt talán az is bizonyítja, hogy 3 nap alatt kivégeztem a regényt úgy, hogy nem ez volt az egész napi programom. A végén lévő magyarázatok és sorsok lezárásai is teljesen rendben voltak, szép, kerek egésszé állt össze a regény. Bár én nem vállalkoztam rá, hogy meggyőzöm MissKarrde-t, szerintem nyugodtan kezd el. Mondjuk azt nem tudom, mennyire a te stílusod az e féle történet, de egyáltalán nem csak agyatlan vérengzésből áll, kapunk szép számmal a karakterek belső vívódásaiból is.

Szóval, részemről remek kis regény volt, egy próbát mindenkinek megér.

 

Revan "promózása" után lehet, hogy hamarosan neki is ugrom a Végzetes szövetségnek. :cool:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a Halálosztaggal.

Azt kell, hogy mondjam, csalódtam... baromira. Méghozzá a lehető legpozitívabban. :D A könyv kb. feléig úgy voltam vele, hogy egyáltalán nem rossz, de kedvencem nem lesz, a vége után viszont határozottan az volt a véleményem, hogy egy nagyon jó regényre sikerült. Ha figyelembe vesszük az alaptémát, illetve 2 bizonyos szereplő "halhatatlanságát", az író kihozta belőle a maximumot. A nyelvi világa különösen tetszett. A brutálisabb jeleneteket is kellően gyomorforgatóan fejezte ki, ugyanakkor nem esett túlzásokba sem, szóval: :clap:

Nem tudom, ki hogy áll a Prison Break (A szökés) c. sorozattal, de KisKósa, te majd mindenképp olvasd végig ezt a spoilert, ha végeztél a könyvvel! :D

 

A Tisztogató nevű börtönhajó révén már eleve adott a sorozatban látott fegyences, börtönőrös feeling. Ezt leginkább 2 karakterrel sikerült fokozni. Dr. Zahara Cody-val, aki szinte egy az egyben a sorozatban megismert Dr. Sara Tancredi: kedves, segítőkész, a rabokkal engedékeny és megértő, nem utolsó sorban pedig külsőleg is előnyös tulajdonságokkal rendelkezik. A végén látott "halál" is Sara esetéhez volt hasonló, aki ismeri a sorozatot, az tudja, mire gondolok. A másik karakter, Jareth Sartoris, aki engem Brad Bellickre emlékeztetett, szintén a fentebb említett sorozatból. Igazi, vérbeli "genya" börtönőr-vezető, aki ha kell, könyörtelenül képes gyilkolni a saját önző céljai érdekében. A végén azonban megvilágosodik, jó útra tér, és megmenti hőseink életét, akár csak Brad. De itt volt még a Longo testvérpár is, akik bár nem sokban hasonlítottak a Scofield-Burrows duóhoz, szintén nem egy elhanyagolható párhuzam.

 

A történet egyszerű, ugyanakkor kellően érdekfeszítő, én legalábbis egy oldalon sem unatkoztam. Hogy mennyire lekötött, azt talán az is bizonyítja, hogy 3 nap alatt kivégeztem a regényt úgy, hogy nem ez volt az egész napi programom. A végén lévő magyarázatok és sorsok lezárásai is teljesen rendben voltak, szép, kerek egésszé állt össze a regény. Bár én nem vállalkoztam rá, hogy meggyőzöm MissKarrde-t, szerintem nyugodtan kezd el. Mondjuk azt nem tudom, mennyire a te stílusod az e féle történet, de egyáltalán nem csak agyatlan vérengzésből áll, kapunk szép számmal a karakterek belső vívódásaiból is.

Szóval, részemről remek kis regény volt, egy próbát mindenkinek megér.

 

Revan "promózása" után lehet, hogy hamarosan neki is ugrom a Végzetes szövetségnek. :cool:

Kb nekem is ez a véleméynem a Halálosztagról. Jöhetne majd egyszer a Red Harvest is. Érdekes, úgy tűnik a magyar olvasóknak bejön a könyv. Rosszabb fogadtatásra számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Ennyire jó lenne? :) Bizakodva ülök le majd elé, ha végeztem a Halálosztaggal. :) Ő a mandalori a könyvből, ugye? Most nézem, hogy a faja egy gektl. Tipikusan s-canon elem volt mindaddig, amíg ebbe a könyvbe bele nem került. :) Mert a Marvel Star Warsban szerepelt először és utoljára, itt egy tipikus példája hogyan lehet átugrani s-ből c-be. :)

Styver nő? Jó tudni. :D Első olvasásra nem jött le egyből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Styver nő? Jó tudni. :D Első olvasásra nem jött le egyből.

A Wookieepedia szerint az. :)

 

Sky, egyelőre nem mertem belekukkantani a spoiler fül mögé, szeretnék meglepődni a könyvön. :) Így csöndben olvasva sokkal könnyebben dolgozott a fantáziám és sokkal jobban "átéltem" azt, ami ott folyik. Még a karaktereknek külön-külön választottam szinkronhangot is a fejemben, kvázi hangoskönyvvé és filmmé alakítom a fejemben. :) A szereplők nagyon erősek és jól meg vannak írva, eddig ez a véleményem. A borzongós része annyira még nem jött át, de az első negyven oldalon, ahol még semmi sem történt, nem is várok el ilyesmit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb nekem is ez a véleméynem a Halálosztagról. Jöhetne majd egyszer a Red Harvest is. Érdekes, úgy tűnik a magyar olvasóknak bejön a könyv. Rosszabb fogadtatásra számítottam.

Engem nem igazán foglalkoztat a fogadtatás (ahogy egy filmnél vagy sorozatnál sem), saját tapasztalat alapján szeretem eldönteni, hogy nekem tetszik-e vagy sem.

 

Sky, egyelőre nem mertem belekukkantani a spoiler fül mögé, szeretnék meglepődni a könyvön. :) Így csöndben olvasva sokkal könnyebben dolgozott a fantáziám és sokkal jobban "átéltem" azt, ami ott folyik. Még a karaktereknek külön-külön választottam szinkronhangot is a fejemben, kvázi hangoskönyvvé és filmmé alakítom a fejemben. :) A szereplők nagyon erősek és jól meg vannak írva, eddig ez a véleményem. A borzongós része annyira még nem jött át, de az első negyven oldalon, ahol még semmi sem történt, nem is várok el ilyesmit. :)

Azért írtam, hogy ha végeztél a könyvvel. Egyébként tegnap is a 40. oldalnál jártál, nem? Vagy ma nem volt időd olvasni? :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem igazán foglalkoztat a fogadtatás (ahogy egy filmnél vagy sorozatnál sem), saját tapasztalat alapján szeretem eldönteni, hogy nekem tetszik-e vagy sem.

 

 

Azért írtam, hogy ha végeztél a könyvvel. Egyébként tegnap is a 40. oldalnál jártál, nem? Vagy ma nem volt időd olvasni? :)

De volt, csak mint írtam, újrakezdtem. :D És kb. most tartok ugyanott, ahol eddig. :D

 

Szerk.: Azóta egy kicsit tovább is, hihetetlen, hogy mennyi, a Star Warsban eddig nem igazán jelenlévő stílusirányzatot képvisel ez a könyv és annyira jó. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk.: Azóta egy kicsit tovább is, hihetetlen, hogy mennyi, a Star Warsban eddig nem igazán jelenlévő stílusirányzatot képvisel ez a könyv és annyira jó. :D

Egyébként nekem sokkal jobban bejött ez a fajta zombi-irányzat, mint a TCW-ben látott (de azzal sem volt bajom). Inkább tudományos, mint misztikus szemszögből közelítették meg a dolgot, ami sokat segít a "hihetőség" fokozásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nekem sokkal jobban bejött ez a fajta zombi-irányzat, mint a TCW-ben látott (de azzal sem volt bajom). Inkább tudományos, mint misztikus szemszögből közelítették meg a dolgot, ami sokat segít a "hihetőség" fokozásában.

Szerintem is sokkal jobb ez, mint a nekromancia, azonban éppen emiatt, hogy túlzottan realisztikus, talán egy kicsit elrugaszkodik a Star Wars világától. Nem mintha a nekromancia nem tenné és egyáltalán nincs problémám a könyvvel, sőt. Csak időnként, hogy ha nem szerepelnének birodalmi rohamosztagosok, idegen fajok és nem szerepelne egy birodalmi csillagromboló, hajlamos lennék megfeledkezni arról, hogy egy Star Wars könyvet olvasok. Ez az egyedi környezet és az új karakterek miatt van. Nem árulok el nagy titkot azzal, pláne azok után, hogy már a könyv borítóján is lelövik a poént, hogy Han Solo és Chewbacca és megjelenik a könyvben, szerintem nagyon kell a jelenlétük ahhoz, hogy annyira ne távolodjunk el gondolatban az univerzumtól. Ez a könyv eddigi egyetlen hibája, amit észrevettem, egyébként egy mestermű. Kételkedtem benne, mert a Schreiber név egy kicsit németesen cseng, ők pedig a szórakoztatáshoz nem nagyon értenek. A haverom mondta hogy a könyv végén van egy furcsa, túlságosan "lehetetlennek tűnő" jelenet, nem akart spoilerezni, úgyhogy nem tudom mire gondolt, de majd kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez főleg annak köszönhető, hogy az összes eddigi Szukits által kiadott regény közül ez az első, amiben egyáltalán nincsenek Jedik, Sith-ek, de még az Erő sem igazán kerül szóba.

Bár láttam egy képet, amin úgy fest, eredetileg szerepelt volna Jedi a regényben. De lehet, hogy csak szimpla promózás volt, nem tudom.

sw_www.kepfeltoltes.hu_.png

Valamennyire valóban egyedülálló könyv minden tekintetben (a fenti elemek mellőzése, élőhalottak, brutalitás), de részemről mégsem lóg ki annyira az SW univerzumból, hogy az zavaró legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár láttam egy képet, amin úgy fest, eredetileg szerepelt volna Jedi a regényben. De lehet, hogy csak szimpla promózás volt, nem tudom.

Ahogyan láthatod, rá van írva a képre, hogy Star Wars: Galaxies. Annak idején a játékon keresztül próbálták meg promózni a könyvet, jelentek meg benne zombik, meg erre vonatkozó küldetések. Valamennyire talán a Legacy Of Terror is egyfajta promózás volt a Halálosztag irányába. De egyébként igazad van, csak az általam eddig olvasott könyvek témájától tér el élesen, szóval talán ez sem a könyv hibája, de ettől függetlenül imádom. :) Pedig a vérengzés még csak el sem kezdődött. :D És ez nem holmi álszent hájp, hogy meggyőzzem MissKarrde-t, azt csak akkor, hogy ha végeztem vele. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nekem sokkal jobban bejött ez a fajta zombi-irányzat, mint a TCW-ben látott (de azzal sem volt bajom). Inkább tudományos, mint misztikus szemszögből közelítették meg a dolgot, ami sokat segít a "hihetőség" fokozásában.

Nemek is jobban bejött. Bár régebben sokáig halogattam, hogy beszerezzem-e, de amint megtudtam, hogy mi van az egész hátterében, úgy döntöttem mégis kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.