Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

És ne haragudj a tegnapi nyers viselkedésemért, nem konkrétan neked szólt. >.<

 

Ha már készült Star Wars-os horror történet, akkor milyen lenne egy Star Wars-os western? :D

Nem történt semmi :)

A horror után a western már nem is lenne annyira megosztó stílus :D És ezt könnyebben el tudom képzelni, pár csempésszel persze :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha a Hard Contact lesz a második, akkor azt követnie kell a többi Republic Commando-regénynek, nem? Elvégre (azt hiszem) folytatásokról van szó.

Szerintem nem kell feltétlenül a teljes RepCom sorozatot egymás után kiadni. Elég sok könyv van abban a csomagban, úgyhogy szerintem 2 RepCon könyv között kéne legalább 1-2 egyéb SW könyv. Így mindkét év, a 2013-as és a 2014-es is változatos lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem történt semmi :)

A horror után a western már nem is lenne annyira megosztó stílus :D És ezt könnyebben el tudom képzelni, pár csempésszel persze :D

Ki tudja, talán Car'das lehetne a főszereplő fiatalabb korában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már készült Star Wars-os horror történet, akkor milyen lenne egy Star Wars-os western? :D

 

Nagyon illene! Eleve ott van a western beütés a Cantina-jelenetben, szerintem ahhoz az érához és helyszínhez baromira passzolna ez a téma. Egy maréknyi kreditért :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon illene! Eleve ott van a western beütés a Cantina-jelenetben, szerintem ahhoz az érához és helyszínhez baromira passzolna ez a téma. Egy maréknyi kreditért :lol:

De jó cím. :D Kajak megírnám. :D Aztán jöhetne a Pár Kredittel Többért. :D Végül a trilógia záró darabja. :lol:

 

3704348700b.jpg

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja, talán Car'das lehetne a főszereplő fiatalabb korában. :D

Car'das-ról inkább azokat a dolgokat kéne megírni, amiket Zahn mesélt róla A jövő látomásában. Érdekes lenne látni a Sötét Jedivel és a Yodával való találkozását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt a mostani szám is, mondjuk kissé érdekesen mutat egymás mellett a polcon az AT-AT és a nála valamivel kisebb csillagromboló. :lol:

Nem, még nem bukott meg a sorozat, Revan. :P Szerintem innen már végignyomják, ha nem lenne rá igény, vagy nem lenne nyereséges, az 6 szám alapján talán már kiderült volna. De nem akarom elkiabálni.

Viszont a naboo-i vadász nem akar jönni... legközelebb a Lambda-komp jön, utána pedig Jabba vitorlása, majd az A-szárnyú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint extrém alacsony példányszámban nyomják. Akkor viszont végigmehet. Az országban mindig akad 100-200 olyan ember akik ezt a pénzt sem sajnálják.

Én se vagyok valami gazdag, sőt, de ha anyagilag kissé meghúzom magam, ki tudom fizetni (eddig legalábbis összejött). Inkább ezekre "herdálok", mint cigire meg piára, valamivel több értelme van. Persze megértem, hogy vannak, akiknek így sem fér bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja, talán Car'das lehetne a főszereplő fiatalabb korában. :D

Erre mindenképpen vevő lennék :rock:

 

Viszont a naboo-i vadász nem akar jönni... legközelebb a Lambda-komp jön, utána pedig Jabba vitorlása, majd az A-szárnyú.

Szomorú vagyok, de nem sürgős, csak idővel jöjjön ki az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint extrém alacsony példányszámban nyomják. Akkor viszont végigmehet. Az országban mindig akad 100-200 olyan ember akik ezt a pénzt sem sajnálják.

Szerintem azért többen is vehetik. 1000-en biztosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért többen is vehetik. 1000-en biztosan.

Kétlem. Ez az a vevőkör, amely nem sajnál 10000 Ft-ot se egy Birodalom árnyaiért, vagy egy Lázadás hajnaláért. Ebből nincs túl sok az országban. Egy optimista becslés: talán megvannak 500-an. De ennél több fix, hogy nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt a mostani szám is, mondjuk kissé érdekesen mutat egymás mellett a polcon az AT-AT és a nála valamivel kisebb csillagromboló. :lol:

Nem, még nem bukott meg a sorozat, Revan. :P Szerintem innen már végignyomják, ha nem lenne rá igény, vagy nem lenne nyereséges, az 6 szám alapján talán már kiderült volna. De nem akarom elkiabálni.

Viszont a naboo-i vadász nem akar jönni... legközelebb a Lambda-komp jön, utána pedig Jabba vitorlása, majd az A-szárnyú.

 

 

Azt azért halkan hozzátenném, hogy a színvonal kezd a béka feneke felé közelíteni...

 

Nekem ma egy olyan romboló jutott, ami a saját karton hátlapjáról már le volt szedve, valamint maga a makett le volt törve a talapzatról. Természetesen akkor derült ki, miután már rég eljöttem az újságostól.S nem csak nekem jutott ilyen.

 

Arról már nem is beszélek, hogy az első kettő számban lévő ötlete kartonpapír eltűnt, valamint hogy egyre kevesebb igazán új info van az újságban.

 

De én végig veszem, rajtam nem fog múlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyiért tényleg lehetnének odafigyelőbbek, akár a szállítókon, akár máson múlik. Szerencsére nekem az eddigi legnagyobb hiba az Elfogó vadász dobozán lévő kisebb karc/horpadás volt. Vétel előtt amennyire lehet, mindig próbálom kiszűrni a nagyobb sérüléseket a csomagoláson keresztül, de eddig még egyszer sem kellett visszaadnom az árusnak. Illetve egyszer igen, amikor az Elfogó helyett véletlenül még egy Advanced-et akart adni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW könyvolvasási folyamban tegnap végeztem a Halálosztaggal. S meg kell mondjam, tetszett.

 

Az egész olyan volt, mint egy jól felépített, kiszámítható, de hatásos hollywoodi zombifilm. Nagyon jól megírt képek, szinte filmként pörögtek előttem az események. Kimondottan tetszett a helyszínválasztás, jó volt a csillagromboló a zombiknak. Ha ezt filmben látom, akkor is tetszik a környezet miatt, de így különleges élmény volt. Ilyet még nem olvastam.

 

Egyedül Han meg Csubi szerepét nem éreztem megalapozottnak - kissé olybá tűnt, hogy bele kellett őket írni, hogy köthető legyen a sagahoz. De nélkülük is megállt volna az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem marketingfogás, elvégre Hannal és Csubival jobban el lehet adni a könyvet, ellentétben, ha egy ismert szereplő sem lenne benne. Gondolják ők. Szerintem a félelmetes hangulatból a két megölhetetlen szereplő némileg kivett, azoknál a részeknél, amikor ők szerepeltek, sokszor fellélegeztem és egy időre nem szorongtam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Car'das-ról inkább azokat a dolgokat kéne megírni, amiket Zahn mesélt róla A jövő látomásában. Érdekes lenne látni a Sötét Jedivel és a Yodával való találkozását.

Na arra én is vevő lennék én például most olvastam ki a jövő látomását és ott mikor Karrde meglátogatta, komolyan elhittem, hogy Car'das olyan beteg, haldokló emberré vált. Nekem Zahn Trawn keze sorozattal a kedvenc írómmá vált Karpyshynnal van egy szinten számomra tőlük bármilyen könyv jöhet.

Ezért várom a Revan az Allegiance és a Han Solos könyveket és ideje lenne elolvasni a Trawn trilógiá,t de sajnos csak elektronikusan van meg és így elég nehéz elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért várom a Revan az Allegiance és a Han Solos könyveket és ideje lenne elolvasni a Trawn trilógiá,t de sajnos csak elektronikusan van meg és így elég nehéz elolvasni.

Úgy elveszik mindaz, ami egy könyvet könyvvé tesz. Nem ugyanaz az élmény. De a Thrawn Trilógiát tényleg érdemes, EU szempontjából alapmű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na arra én is vevő lennék én például most olvastam ki a jövő látomását és ott mikor Karrde meglátogatta, komolyan elhittem, hogy Car'das olyan beteg, haldokló emberré vált. Nekem Zahn Trawn keze sorozattal a kedvenc írómmá vált Karpyshynnal van egy szinten számomra tőlük bármilyen könyv jöhet.

Ezért várom a Revan az Allegiance és a Han Solos könyveket és ideje lenne elolvasni a Trawn trilógiá,t de sajnos csak elektronikusan van meg és így elég nehéz elolvasni.

Szerintem a Thrawn trilógiát fel fogják pótolni Szukits-ék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Retconnolták Farfallát, bár nem tudom, hogy minek. Elméletileg ő egy bothan hibrid, némi equine vérrel. Nem tudom erre a retconra mi szükség volt, Farfalla remekül el volt eddig is equine-ként. Ráadásul a bothanoknak nincsen patája, szóval ez egy teljesen szükségtelen, felesleges és ostoba retcon volt. Ahelyett hogy valami érdemi dolgot retconnolnának. Ráadásul Farfallának hegyes a füle, Leland Chee pedig azt mondta, hogy minden hegyes fülű lény vagy sephi, vagy azokhoz köthető valamilyen formában. Változatos családfája lehetett így. Eleve nem értem az analógiáját, miért pont bothan? Ráírták az egyetlen szőrös fajt, ami az eszükbe jutott? Könyörgöm, Farfalla még csak nyomokban sem emlékeztet bothanra, ha valamelyik felmenője az volt, legalább az arcszerkezetének, vagy bármi másnak hasonlítania kellene rá, de nem, pusztán csak annyi, hogy deréktól lefelé bundája van. Mi baj volt az equine-el? Kellett valami, ami sokkal ismertebb? Egyszerűen nem tudom megérteni. Kicsit furcsa ez így, hogy odaírja nekem, hogy bothan, erre ránézek a képre és egy embert látok. Nem tudom ez miért nem jutott az eszükbe. Ennyire viszketett valakinek a tenyere a szerkesztőségben, hogy mindenáron bothant akartak belőle csinálni?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg merőben fölösleges húzás volt. Mert Ventress, vagy Maul múltjának kiegészítését indokoltnak éreztem a TCW fényében, szerepe volt a sztoriban. Ennek viszont nincs sok értelme a Bane-trilógia szempontjából. :pfff:

Körülbelül annyira volt értelme, mint amikor a TCW-ben egy mondattal teljes egészében áthúznak valamit az EU-ban teljesen feleslegesen, hiszen az a mondat rendszerint semmit sem ad hozzá a történethez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Retconnolták Farfallát, bár nem tudom, hogy minek. Elméletileg ő egy bothan hibrid, némi equine vérrel. Nem tudom erre a retconra mi szükség volt, Farfalla remekül el volt eddig is equine-ként. Ráadásul a bothanoknak nincsen patája, szóval ez egy teljesen szükségtelen, felesleges és ostoba retcon volt. Ahelyett hogy valami érdemi dolgot retconnolnának. Ráadásul Farfallának hegyes a füle, Leland Chee pedig azt mondta, hogy minden hegyes fülű lény vagy sephi, vagy azokhoz köthető valamilyen formában. Változatos családfája lehetett így. Eleve nem értem az analógiáját, miért pont bothan? Ráírták az egyetlen szőrös fajt, ami az eszükbe jutott? Könyörgöm, Farfalla még csak nyomokban sem emlékeztet bothanra, ha valamelyik felmenője az volt, legalább az arcszerkezetének, vagy bármi másnak hasonlítania kellene rá, de nem, pusztán csak annyi, hogy deréktól lefelé bundája van. Mi baj volt az equine-el? Kellett valami, ami sokkal ismertebb? Egyszerűen nem tudom megérteni. Kicsit furcsa ez így, hogy odaírja nekem, hogy bothan, erre ránézek a képre és egy embert látok. Nem tudom ez miért nem jutott az eszükbe. Ennyire viszketett valakinek a tenyere a szerkesztőségben, hogy mindenáron bothant akartak belőle csinálni?

 

Tényleg felesleges volt. Gondolom nem valami regényben, vagy kisebb sztoriban került elő.

Ahelyett, hogy inkább Jax Pavan új mesterét hoznák helyre.

 

Körülbelül annyira volt értelme, mint amikor a TCW-ben egy mondattal teljes egészében áthúznak valamit az EU-ban teljesen feleslegesen, hiszen az a mondat rendszerint semmit sem ad hozzá a történethez.

 

Mondat áthúzáson most mire gondoltál? A mandalóri esetre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg felesleges volt. Gondolom nem valami regényben, vagy kisebb sztoriban került elő.

Ahelyett, hogy inkább Jax Pavan új mesterét hoznák helyre.

The Essential Guide To Warfare a forrása, amely ugye egy képes kézikönyv. Aminek éppen hogy az lenne a feladat, hogy a korábban kiadott EU műveket rendszerezze és retcont alkalmaz ott, ahol KELL. Annyira ugyan nem szívügyem a Coruscant Nights sorozat, de ebben egyetértünk, hogy Jax Pavan mesterének esete szerintem is prioritást élvez, bár a The Essential Reader's Companionban tuti lesz ebben valami. Csak ezt az egész Farfalla dolgot nem tudom, hogy mi értelme volt átírni, célja nincs.

 

Mondat áthúzáson most mire gondoltál? A mandalóri esetre?

Igazából a The Citadelre gondolok, ahol Anakin és Rex beszélgetéséből kiderül, hogy még sohasem voltak karbonitba fagyasztva. A történethez semmit nem adott hozzá, de a Shipyards Of Doomot ki is húzta. Valamilyen szinten persze érthető, hiszen annak a remake-je, bizonyos elemeket tekintve, legalábbis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.