Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Dehogy itt. :D Ez az, amiről beszéltem a Vélemények és javaslatokban. :) Olyasmi, mint a Wookieepedia. A Star Wars világával foglalkozik (komplexen, az EU-val együtt) enciklopédia szerűen lesznek benne a bejegyzések és persze a legfrissebb hírek is tiszteletüket teszik majd a honlap főoldalán. (Bocsi a reklámért Ody, csak gondoltam hátha érdekel titeket. :)) Basszus, most jut eszembe, hogy sürgősen fordítanom kell egy idővonalat. :D

 

 

Engem ez baromira érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legkésőbb nyár végén, annál meg jobb esetben előbb. De egyelőre csak a Tatooine élővilága van benne kész, szóval még ne várjatok tőle sokat. :)

 

Először pedig kitisztítom a laptopom, újratelepítem a számítógépet, veszek pár Photoshop órát, kiismerem az egész rendszert, benyomok pár jópofa scriptet, stb... És még neki kell esnem az idővonalnak: http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_galactic_history

 

Ezt bizony, külön menüpontot kap és elég hasznos. Ha még nem lenne kész, mielőtt még megnyílna max. berakok pár szervíz droidot, hogy "fejlesztés alatt." :) Gondolkodok még szabadon választható dizájnokban is. Egyelőre ez a Tythonos lesz, kb. az oldal színvilága is hasonló. (Bárki bármit mond, ez a kép gyönyörű és megérdemli, hogy alárendeljem neki az oldalt, akkor is, ha egyesek b*zisnak tartják a lilát.)

 

Apropó, Zilllo, van kedved majd társulni? :) (Kölcsönös reklámozás, tudod, kapsz majd egy szép nagy gombot.)

Ez a Tatooine élővilága rendesen felcsigázott, már alig várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Tatooine élővilága rendesen felcsigázott, már alig várom!

Hogy szemléletesebb legyek, jelenleg ez mind készen van: http://starwars.wikia.com/wiki/Category%3ASpecies_of_Tatooine

Bár még természetesen át kell dolgoznom őket alaposan, mielőtt kikerülnek. Meg vannak bizonyos dilemmáim fordítási kérdésekben, de szerintem ezek meg lesznek oldva.

 

Egyébként kicsit alábecsültem magam, 185 fordításom van, jelenleg. Bár akad köztük jó néhány egysoros, sajnos a Wookieepedia sem írt egy-két élőlényről többet, saját, általam kitalált, kiegészítő információkat pedig eszem ágában sincs írni, nem leszek olyan, mint a g-portálos úgynevezett "Magyar Wookieepedia". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűség? Az melyik re... Jah, az Allegiance. Nem esett le rögtön. >.<

 

Tudom, nem a legjobb hely arra, hogy bemutassam nektek, de leginkább a ti közönségeteknek szól mindez, néhányotokat már beavattam, szóval ők tudják, hogy miről van szó. Tehát... Hamarosan megnyílik... :)

 

swhd.png

 

Ez bizony nagyon jól néz ki és a kép is gyönyörű hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyasmi, mint a Wookieepedia. A Star Wars világával foglalkozik (komplexen, az EU-val együtt) enciklopédia szerűen lesznek benne a bejegyzések és persze a legfrissebb hírek is tiszteletüket teszik majd a honlap főoldalán.

Én is fel fogok majd ide nézni :)

Jó ez a könyves szavazás, hétvégén agyalok a jelölteken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még meg jelenhet később. :)

Feltéve, ha az NJO-t akarók száma nem fog növekedni. Ha igen, akkor csökken a többi könyv megjelenési esélye. Minden sajnos nem férhet bele. A Szukits honlapján is ezen ment a vita egy ideig. Úgy láttam, hogy a főleg a prequel utálók szeretnék olvasni a Vongok háborúját, azon egyszerű okoknál fogva, hogy a klasszikus hősökkel foglalkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltéve, ha az NJO-t akarók száma nem fog növekedni. Ha igen, akkor csökken a többi könyv megjelenési esélye. Minden sajnos nem férhet bele. A Szukits honlapján is ezen ment a vita egy ideig. Úgy láttam, hogy a főleg a prequel utálók szeretnék olvasni a Vongok háborúját, azon egyszerű okoknál fogva, hogy a klasszikus hősökkel foglalkozik.

Azért az érdekes, hogy valakit jobban érdekel az NJO, mint az első három rész. De mindegy is, a prequel utálók nagy része amúgy is divatból szidja a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők is SW rajongók és ha ők vannak többen... ám legyen :) Én meghajolok a népakarat előtt. De jobban örülnék, ha egyelőre az NJO kimaradna.

Egyelőre biztos kimarad, de majd lesz egyszer új szavazás is olyan 2 év múlva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltéve, ha az NJO-t akarók száma nem fog növekedni. Ha igen, akkor csökken a többi könyv megjelenési esélye. Minden sajnos nem férhet bele. A Szukits honlapján is ezen ment a vita egy ideig. Úgy láttam, hogy a főleg a prequel utálók szeretnék olvasni a Vongok háborúját, azon egyszerű okoknál fogva, hogy a klasszikus hősökkel foglalkozik.

Amennyire észrevettem, az EU-kedvelők körében szerencsére nincsenek sokan az előzmény gyűlölők, sőt... jelenleg talán a TOR éra az, ami legnagyobb népszerűségnek örvend EU-s körökben, ez pedig szépen mutatja, hogy nem a Luke - Leia - Han trió teszi Star Wars-á a Star Wars-t. A Birodalom árnyai képregény megjelenésekor sokan hőbörögtek, hogy "na, megint egy rókabőrlehúzás a szokásos csapatról".

Az NJO merész vállalkozás lenne a hossza miatt, ráadásul elvileg a színvonala is alábbhagy a későbbi könyvekben. Jobban örülnék, ha minden érából kapnánk, különböző íróktól vegyesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy az NJO hiánya elvág minket a későbbi könyvektől. Nagy szerencsénk van, hogy egyáltalán olvashatjuk a Crosscurrentet és a Riptide-ot, mert szerencsére nincs sok köze hozzá, ilyen könyv meg ritkaság abban az időszakban. Én pedig nem hiszek az NJO színvonal romlásában, a Végzetes Szövetséget és a Halálosztagot is fikázták külföldön, idehaza pedig valóságos istenek voltak. Én pedig merem állítani, hogy az NJO az EPVI. után EU legnagyobb és legjobb eposza.

 

Ha megpróbálsz műveket összeszedni, lehetőleg újabbakat egy esetleges következő szerződésre, csak Klón Háborúst találsz, jóformán, az a kor meg szinte kiesik. Szerintem egy 4-5 NJO könyv beleférne évente.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy az NJO hiánya elvág minket a későbbi könyvektől. Nagy szerencsénk van, hogy egyáltalán olvashatjuk a Crosscurrentet és a Riptide-ot, mert szerencsére nincs sok köze hozzá, ilyen könyv meg ritkaság abban az időszakban. Én pedig nem hiszek az NJO színvonal romlásában, a Végzetes Szövetséget és a Halálosztagot is fikázták külföldön, idehaza pedig valóságos istenek voltak. Én pedig merem állítani, hogy az NJO az EPVI. után EU legnagyobb és legjobb eposza.

 

Ha megpróbálsz műveket összeszedni, lehetőleg újabbakat egy esetleges következő szerződésre, csak Klón Háborúst találsz, jóformán, az a kor meg szinte kiesik. Szerintem egy 4-5 NJO könyv beleférne évente.

Az tényleg igaz, hogy elég sok könyvet nem igazán lehet olvasni az NJO ismerete nélkül, emiatt nehéz belevágni egyes sorozatokba.

Szerintem az NJO-val nem az a probléma, hogy milyen színvonalú. Az a gond vele, hogy hosszú, emiatt nehezebb lehet megegyezni a jogtulajjal a kiadását illetően. Ott van például a Warhammer40000. Most fognak belevágni egy másik szavazás alapján egy nagyon hosszú sorozatba, a Horus Heresy-be. Ez még az NJO-nál is hosszabb. A 40k könyvek közül viszont ez a legnépszerűbb, erre a szavaztak a legtöbben (nagyobb fölénnyel nyert, mint az SW regényszavazáson a TOR). Az eredeti terv az volt, hogy a Horus mellett adnak rövidebb 40k sorozatokat is, de ez jelen állás szerint nem fog menni. Egyelőre a jövőben csak Horus könyvek mennek. És a Horus győzelmének is megvan a maga ára. Például magyarul soha nem fog megjelenni a népszerű Ultramarimes regénysorozat, vagy a Space Marine Battles regények.

Tehát egy hosszú sorozat kiadásának ára van. Az NJO kiadása is valamilyen következménnyel fog járni, mégpedig azzal, hogy jó sok regény soha nem fog napvilágot látni magyarul. A kérdéses csak az, hogy mely SW regénysorozatok, vagy egyéb regények megjelenésének esélye csökken le nullára. Ugyebár sok prequel utáló válasza erre az lenne, hogy menjenek a süllyesztőbe azok a könyvek, amik nem a klasszikus hősökhöz kötődnek.

 

Ha most próbálnánk meg összeállítani egy újabb listát egy szerződéscsomagra, akkor tényleg nagyrészt prequelesekből, vagy nem klasszikusokból lehetne összeállítani egy listát. De még nem tudjuk, hogy milyen könyvek jönnek 2013-2015 között Amerikában. Még az is lehet, hogy több olyan Endor utáni könyv is fog születni, amelyek a Crosscurrenthez hasonlóan önállóan is olvashatóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól néz ki, remélem rengeteg infó lesz benne. Talán pont e miatta kiadvány miatt ködösítettek a TOR-ban.

Az ilyen könyvek mindig hasznosak ebben a tekintetben. Hiú remény, de örülnék néhány képnek a Végzetes Szövetség és az Árulás szereplőiről. És persze a Sith Nagyúrról magáról és végre leplezzék le, hogy mi a fene folyik körülötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az általad kívánt képek közlése nem lehetetlen. Egy SW enciklopédiának az új információk mellett ez a legfőbb feladata :D

Ez oké, csak szerintem a kézikönyv inkább a játékra fog koncentrálni mintsem a könyvekre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.