Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Na ma vegigneztem a konyvesboltok a web oldalat sajna itt nincs ojan hogy kedvezmeny sot meg a posta dijj is megvan akarmenyit rendelsz a konyvek 9-14 euroig terjednek ami viszont jo hogy ha fel evvel veszed meg a megjkelenes utan akor 9 euro :))

 

mas a vegzet szovetsege kb250 oldaltol kezd erdekes lenni igaz elotte is erdekes de innen jon az akcio tudom tudom elvagyok maradva csakhogy kivancsi voltam a dart scrobus vagyis Red Harwest cimu konyvre belekeztem de ezt sokkal nehezebb ertelmezni mint a TFU 1-2 nemetul

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól néz ki az a kép, amit Eszter felrakott a Jedi Rend Facebook oldalára Maráról. A New Jedi Order-ből van, Coruscant-on Mara összecsap egy Vonggal.

Jól néz ki, de még pár ilyen kép, és a nép az NJOra fog szavazni :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól néz ki az a kép, amit Eszter felrakott a Jedi Rend Facebook oldalára Maráról. A New Jedi Order-ből van, Coruscant-on Mara összecsap egy Vonggal.

Erre gondolsz?

mara_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Ez szerintem is mutatós, de kétlem, hogy az embereket egy kép győzné meg, vagy tántorítaná el. Én sem a borítók alapján ítélem meg a könyveket. Az csak plusz jó pont, ha tetszetős. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukits üzenete: "Kedves olvasók, sem a közeljövőben, sem a távolabbi jövőben nem tervezzük a New Jedi Order kiadását. Legalább 2015-ig el vagyunk látva kiadandó SW regényekkel. Nem zárjuk ki annak lehetőségét, hogy egyszer megjelentetjük ezt a szériát is, de csekély rá az esély, mivel nagyon hosszú, 19 kötetes regényfolyam, elég nehéz lenne a magyar kiadása."

 

Ezzel a kérdés eldőlt. :) Zillo, megnyugodhatsz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen. Idén év elején 14 újabb könyvre kötöttek szerződést, ugyebár tudjuk a címeket. Ha tartják a jelenlegi kiadási tempót, akkor ez azt jelenti, hogy 2014 végéig vagy 2015 elejéig fogják teljesíteni. 2015-től viszont már lehetséges. Addig még kiírhatnak egy újabb szavazást, amely eldöntheti, hogy megjelenjen magyarul az NJO, avagy sem. Nem lehetetlen kiadni, csak nehézkes. Elég nagy a valószínűsége, hogy csak egyben tudnák megvenni a sorozatot, ami ki fogja zárni egyéb SW regények kiadását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várható volt, hogy nem adják ki az NJO-t. Ha évente 2-3 könyvet adtak volna ki a sorozatból, túl sok helyet foglalt volna el a további, aktuálisabb és sokak számára talán érdekesebb kiadványoktól. 19 regény akárhogy számolom, nem kevés. Így tényleg nem lenne sok értelme kiadni, főleg, ha itthon is bukta lenne belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, sajnos igaza lesz a rosszmájúakank....

 

Állítólag (még csak állítólag) az eredetileg 40 darabosra tevezett Kultikus hajók újság kiadásásnak hamarosan vége. Olyan infot kaptam, hogy 18 darabnál leállnak - ez mondjuk nem hivatalos, hanem újságárus info, de nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél... :(

 

Sajnálnám, de nem lepődnék meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag (még csak állítólag) az eredetileg 40 darabosra tevezett Kultikus hajók újság kiadásásnak hamarosan vége.

Az okát lehet tudni?

Gondolom, nem fogyott kellő példányszámban, úgy pedig nemigen éri meg a kiadónak. De gyanítom, hogy az ár csökkentésével jóval több példány talált volna gazdára. Magamból kiindulva sokan dönthettek még úgy, hogy nincs kéthetente 3 ezrük egy magazinra, amiben az infók java része a Wookiee-ról is megkereshető, és egy pofás (de még így is drága) makettre. Írom ezt úgy, hogy az apróbb hibák ellenére összeszedett, színvonalas sorozatnak tartom. Sokáig igyekeztem beiktatni a havi kiadások közé (így az 1-7. szám meg is van), de ami nem megy, azt kár erőltetni. Szerintem a kiadó is ezt az elvet vallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oka? Egyértelmű. Nincs mindenkinek kéthetente 3000Ft-ja egy ilyen újságra, amikor az infók fenn vannak a Wookie-n is. Sky jól megadta a választ.

A kiadó abban hibázott, hogy túlbecsülte a magyar piacot. Vagy olcsóbban kellett volna adni az újságot, magasabb példányszámban, vagy pedig nem kéthetente, hanem havonta vagy kéthavonta.

Nem ide tartozik, de van egy olyan gyanúm, hogy a Szukits-ék képregénykiadása is nagyon rövid életű lesz. Túl sok olyan reakcióval találkoztam, hogy azt a képregénykönyvet már nem veszik meg, inkább regényre költik a pénzt.

Mindezek azt igazolják, hogy a magyar vásárlók többsége nem minőség, hanem ár preferált.

Szerintem egy ilyen kultikus hajókat, vagy egy ilyen minőségi képregénykiadást be lehetne vállalni, ha már ott tartanánk, hogy a legalacsonyabb keresetűek legalább nettó 200000-et hazavisznek, és az átlag kereset nettó 500000 és 1 millió között mozogna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag (még csak állítólag) az eredetileg 40 darabosra tevezett Kultikus hajók újság kiadásásnak hamarosan vége. Olyan infot kaptam, hogy 18 darabnál leállnak - ez mondjuk nem hivatalos, hanem újságárus info, de nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél... :(

 

Ha ez igaz miért van fenn a kiadó honlapján a 19. szám?

 

A másik kérdésem az lenne, hogy valaki nem tudja esetleg, hogy a honlapjukról lehet-e még rendelni a leállás után is régebbi számokat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, hogy miért van fenn a 19. szám a honlapjukon.

Az Újvilág: X-men példáját tudom felhozni. A képregény hátulján mindig reklámozták a következő számot. Így volt ez az utolsó 26. számnál is, a hátoldalán ott volt a soha meg nem jelent 27. szám magyar borítója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Evan Piell, The Clone Wars version of events always take precedent. At one point, we actually discussed whether we change CN I in the reprint."

 

A fentebbi kijelentés Leland Chee-től származik. Ha jól értem, akkor számíthatunk egy Coruscant Nights reprint-re?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ide tartozik, de van egy olyan gyanúm, hogy a Szukits-ék képregénykiadása is nagyon rövid életű lesz. Túl sok olyan reakcióval találkoztam, hogy azt a képregénykönyvet már nem veszik meg, inkább regényre költik a pénzt.

Ez érthető, ha fontossági sorrendet kéne állítanom, mindenképp a regényeket helyezném előtérbe. De a havi kiadás még mindig sokkal jövedelmezőbb lehet, mint a kétheti, nehezebben kivitelezhető vásárlás. Abból kiindulva, hogy sokaknak állítólag a havonta megjelenő SW regények vásárlása is beleférne, nem olyan tragikus a helyzet, a képregényeket illetően sem. Úgyhogy reménykedem. Kár, hogy nem puha fedeles verzióban nyomják, mint a regényeket. Ez csökkentené az árat, és valószínűleg nekik is jobban megérné.

 

A másik kérdésem az lenne, hogy valaki nem tudja esetleg, hogy a honlapjukról lehet-e még rendelni a leállás után is régebbi számokat?

Szerintem érdeklődj a kiadónál, az a biztos (gondolom, van e-mail, vagy telefon). Én a bukás előtti utolsó Semic előfizetéssel szívtam meg. Befizettem az éves 6 szám árát, amiből 1-et kaptam meg (A Birodalom árnyai 1. részét), a többit pedig a kiadó bukása miatt sosem kaptam meg. Ahogy a befizetett pénzt sem kaptam vissza, mivel nem tudták, ki az illetékes ez ügyben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok na epp 3 napja beszeltem a magyar Deaugusztini vel ott allitolag azt mondjak hogy vegig fog menni a 80 mert mar bentvan a raktaron es igen lehet meg rendelni utolag is mindvegig ameddig van raktaron es figyu sokkal jpobb utolag megrendelni mert anyit veszel amenyit tudsz

csak azert mondom ezt mert itt nemetben mar nem lehet megvenni az oszeset en voltam az utolso aki megvette keszletet ami megmarat nekem pl hianyzik az 1 10 13 es a 45 ezt mind a magyar kiadonal szerzem be sajna elorendelni nem lehet mint itt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a FOTJ es a LOTF most tart a 9 resznel vagyis az FTOJ a 8 nal januarban jelenik meg a 9 resz a NJO meg nem talaltam semit de utanna nezek

 

SZERK: ok eddig a 13 reszig jelent meg itt kint a NJO pedig ez sem artana ha megjelenne magyarul tudja valaki hogy a FOTJ es a LOTF megjelenik e magyarul?

 

 

 

 

 

 

ok helyesbitek mind a 19 megjelent de ha jol latom jopar csak e-book ban kaphato azt viszont nem ertem pl hogy a szukitcs miert nem adja ki pl e -book ban ja talan a kalozkodas miatt ami pl itt nemetorszagban eleg kemenyen buntetik reszletekbe nem megyek bele

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legacy of the Force, fate of the Jedi: ezek csak akkor jelennek meg, ha a szavazók egy jövőbeni szavazáson nagy többséggel az NJO-t választják. Viszont, ha az NJO győz akkor mellette nem nagyon lesznek egy részes regények, vagy rövid sorozatok pár kivételtől eltekintve ( TOR logóval ellátott könyvek biztos jönnének, mert sikeresek, TFU3-ra és egy esetleges Imperial Commando 2-re lehetne még számítani, mert ezekbe már belekezdtek) És, ha elindítják az NJO-t, akkor talán csak az évtized végére érnek el a LotF-ig.

 

E-book: nem valószínű, hogy lesznek ilyen formátumban ezek a könyvek. Nemrég olvastam egy cikket, ami a hazai könyvpiaci viszonyokkal foglalkozott. A szakértők szerint nálunk sem a jogi, sem a technikai, sem az anyagi háttér nem biztos, ahhoz, hogy az e-book előretörjön. Bizonyos jóslatok szerint leghamarabb 10 év múlva várható majd változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott milyen lehetne a Fate of tje Jedi: Apacalypse filmfeldolgozás előzetes Dark Knight Rises stílusban:

 

Daala: Vihar közeleg Skywalker mester.

Luke: Úgy látom nem fél tőle.

Daala: Alkalmazkodom.

....George Lucastól...

Egy coruscanti szenátor: Ki vagy te?

Abeloth: Az Erő bosszúja.

Han Solo: Megölték?

Leia: Az is lehet.

Luke: Miért nem végzel velem?

Abeloth: Mert az nem volna elég büntetés.

...Ha már nincs remény...

Egy coruscanti gyerek: Visszajön még?

Han Solo: Nem tudom

Ben Skywalker: Elfutnál előle, apa?

Vestara Khai: Jobb, ha úgy félsz tőle Skywalker, ahogy én.

...Ha elhagy az Erő...

Leia: Nem temetem el. Épp elég Skywalkert és Solot temettünk már.

... Újra harcba száll a Jedi...

Leia: Nem tartozol már a Galaxis lakóinak semmivel. Mindenedet odaadtad értük.

Luke: Nem mindent, még nem.

.... Hamarosan ...hihetetlen véget ér...Luke Skywalker legendája.

 

Jedi Lovag: Felemelkedés.

 

Bocsi, a fentebbi, csak poénkodás volt. :D

.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.