Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Hát Palpatine-t szerintem elég evidens, hogy ki győzi le, sok másik császár meg nem nagyon szaladgált (legfeljebb bolygók/rendszerek saját császárai, de ezekre nem úgy hivatkozunk, hogy "a Császár")

Lehetett volna még Krayt is, ő is kikiáltotta magát Császárnak.

Vagy ott van Roan Fel is.

 

Vitiate-et tudtommal még nem győzték le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetett volna még Krayt is, ő is kikiáltotta magát Császárnak.

Vagy ott van Roan Fel is.

De ezeket inkább a nevük alapján hívjuk (gondolom én, bár nem olvastam azokat amikben szerepeltek)

Vitiate-et tudtommal még nem győzték le.

Legyőzni legyőzték, de megölniük még nem sikerült

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elég nagy káosz van, mivel ezzel főleg a TOR játék foglalkozik, ott meg még Leland Chee számára is rejtély, hogy mi kánon és mi nem, hisz a történet a játékos döntéseitől függ és még ezen belül is csak legyőzték. Gondolom, ha sikeres lett volna a játék akkor előbb-utóbb egy kiegészítőben lezárták volna a sztorit, viszont így véleményem szerint egy könyvre fog majd maradni, hogy elvarrja a szálakat (ha a Disney hajlandó lesz ezzel foglalkozni - de utálom magam, hogy most ezt mondtam)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon olvastam végig a cikket, ne spoilerezzek el magamnak semmit, de wiki szeritn a Plagueis-ben van szó róla, hogy végülis meghalt, de hogy mikor, mitől, azt nem tudni. Wiki annyit mond, hogy y.e. 63 előtt valamikor. Elvileg halott.

Én valahogy remélem, hogy még Bane előtt meghalt, hogy teljes maradjon a Kettő Szabája, és valóban csak két sith legyen egyszerre.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Tython hőse" győzte le - így hívják hivatalosan a TOR jedi lovag karakterét (ugye nincs neve mivel azt a játékos ad neki) - az uralkodó Hangját - a Hangok olyan testek, amiket megszállta a szelleme, tulajdonképp óvintézkedés nehogy az eredeti teste elpusztuljon-, de a vereség után a szellem visszakerült az eredeti testbe. És amíg a szelleme gyógyult az alatt vette át a hatalmat Malgus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matthew Stover: Luke Skywalker És A Mindor Árnyai

 

Hát... Stover stílusa nagyszerű, imádom a jó kis hasonlatait, amiből egy szót sem értek, de tetszenek :) Jól leírta a főszereplőket, a klasszikus karakterek közül talán Landot sikerült még jobban megszerettetne velem, de a többiek (Luke, Han, Leia, Csubi) is jók voltak. A saját szereplői (Aeona, Nick, Fenn) is tetszettek. A legjobb szereplő a könyvben szerintem Geptun volt, bár csak két rövid fejezet erejéig szerepelt.

 

A történet nem tetszett. Egy béna hadúr, aki ráadásul csökevényes testével egy aszteroidában uralkodik. Cronal/Blackhole/vagymi... Szerintem nagyon SW idegen ez a kristály/olvadékkős izé, hogy így irányítja az embereket, kimossa az agyukat, meg mittudom én, hogy mit csinál még. Ahogy Luke ott a sötétben szenved, oldalakon keresztül keresi a kiutat a semmiből :pfff:

 

Sajnos csalódtam a könyvben... Jó karakterek, erőltetett, klisés sztori, SW idegen dolgok. Remélem ez a Blackhole nem fog több műben szerepelni. Ettől függetlenül Stovert nagyon megszerettem, a csatákat is jól írta le, és a stílusa nagyon bejött.

 

2,5/5

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan

Szép lassan végigolvastam, és így visszagondolva két kisebb csalódást okozott számomra.

Előszöris ugyanaz a problémám vele mint sokaknak a Lincoln filmmel: ha ez nem egy "életrajzi regény" akkor ne az legyen a címe hogy Revan. Mert én úgy ültem le elé, hogy most akkor többet megtudok Revan háború előtti életéről, kapcsolatáról Kreiával, Malakkal, Meetrával (amit kaptunk az tulajdonképp semmi), a tanácstagokkal (már eleve jó lett volna összehozni a két rész tanácsát), a mandalore-i háborúkról és a játék után történtekkel, ehhez képest csak az utóbbiról kapunk egy képet.

Másodszoris szívesen megnéztem volna, hogy hogyanis fest a Köztársaság Traya halála után, hogy áll talpra a Jedi Rend (főleg így Meetra nélkül). Ebből még annyit sem láthattunk, pedig egy-két utalás belefért volna Visasra, Bao-Durra meg ilyesmik. Meg úgy eleve az utalások, Trayát aszthiszem egyszer ha megemlítették, Nihilus pedig teljesen kimaradt, pedig az éhségről szóló részben számomra ordított, hogy a Száműzött legalább egyszer felhozza... de nem. (Mintha Drew csak felületesen ismerte volna a KotOR 2 sztoriját).

 

Ezeket leszámítva bejövős volt (kivéve talán az elejét, ahol emlékszem egyszerre elolvastam 70 oldalt és abból kb. 15 szólt Revanról), főleg a KotOR 2 eleji wtf jelenetek magyarázata (gondolok itt a szétvert Ebon Hawk-ra, a droidra és HK-47-re). Scourge szimpatikusra sikeredett és a könyv végi húzása eléggé váratlan volt. Revanra fektethettek volna nagyobb hangsúlyt, Meetra szála okés, Canderusnak örültem, bár a szálát szerintem egy kicsit túlhúzták, és örültem volna ha Jolee és Juhani is kaptak volna valami feladatot Revantól.

 

Nem életem regénye, de kifejezetten jól sikerült, és kedvet is kaptam végigtolni KotOR-t, újra elolvasni a könyv első részét, majd kitolni a KoTOR 2-t utána újra elolvasni a könyv második részét és végül kipörgetni a TOR-t annak ellenére hogy mélyen megvetem a MMO műfajt (igaz a gépem nem is lenne képes elvinni az utóbbi játékot, de ha lesz új majd mindenképp megfontolom)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan

 

Nem életem regénye, de kifejezetten jól sikerült, és kedvet is kaptam végigtolni KotOR-t, újra elolvasni a könyv első részét, majd kitolni a KoTOR 2-t utána újra elolvasni a könyv második részét és végül kipörgetni a TOR-t annak ellenére hogy mélyen megvetem a MMO műfajt (igaz a gépem nem is lenne képes elvinni az utóbbi játékot, de ha lesz új majd mindenképp megfontolom)

Nálam a legjobbak közt van. Szimpla regényként ültem neki, nem lyukakat betömködő műként, így nem is csalódtam. :) A játékokkal nem toltam, ezért is lepett meg, mennyire érthetően foglalta össze azok eseményeit, és gyúrta egybe a regény sztorijával.

 

A KotOR 1-2-t hogy hoztad össze? XP-d van, vagy a "spéci módszerek" közül konvertáltad át az újabb Winekre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szimpla regényként ültem neki, nem lyukakat betömködő műként, így nem is csalódtam. :)

Viszont számomra így is nagy lyukak maradtak, főleg a KotOR 2 után, mert a sztori szerint a jedik kb. 95%-a meghalt (főleg ha a játék tervezett befejezését vesszük, ahol a kompániánk közül szinte mindenki otthagyja a fogát), és így hogy Meetra elment Revant hajkurászni, nem igazán maradt senki aki összecsődíthetné a Rend megmaradt tagjait a bujkálásukból.

A KotOR 1-2-t hogy hoztad össze? XP-d van, vagy a "spéci módszerek" közül konvertáltad át az újabb Winekre?

XP

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a kasza értelmetlenségének tényén kívül az is kiábrándít, hogy a jövőben nagy valószínűség szerint nem kezdenek semmit a TCW karaktereivel, függőben maradt szálaival. Nincs kizárva, hogy az EU java (könyvek, képregények) megszűnik. Ez esetben az se jöhet szóba, hogy profi írókra bízva a munkát méltó lezárást kapnak adott karakterek. A Star Wars közeljövőjében egyértelműen a sequel-trilógia fog dominálni. Szerintem a beígért új animációs sorozat is ehhez fog kapcsolódni, a TCW bárminemű folytatása jelenleg számomra elképzelhetetlen.

Most, hogy tudjuk, elméletileg csak két plusz sztori arc-ot kapunk, így a sorozat hátralevő történetei regényekben megjelenhetnek.

EP 7-hez kötődő dolgok nyilván lesznek, de szerintem könyvek tekintetében 2014-nél hamarabb nem lehet számítani.

Eszembe jutott, hogy a Köztársaság képregény sorozat annak idején (még a Köztársaság cím nélkül) 1998-ban indult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy tudjuk, elméletileg csak két plusz sztori arc-ot kapunk, így a sorozat hátralevő történetei regényekben megjelenhetnek.

EP 7-hez kötődő dolgok nyilván lesznek, de szerintem könyvek tekintetében 2014-nél hamarabb nem lehet számítani.

Eszembe jutott, hogy a Köztársaság képregény sorozat annak idején (még a Köztársaság cím nélkül) 1998-ban indult.

KisKósa múltkor rávilágított arra, hogy nincs nagy biztonságban az EU egy része, amennyiben lejár a Del Rey-el kötött szerződés. Ha a Disney úgy dönt, hogy semmi szüksége regények kiadására, elképzelhető, hogy nullázzák az egész részleget. Ebben az esetben kihúzhatjuk azt a lehetőséget, hogy regényekből kapunk magyarázatot a TCW-ben felmerült kérdésekre. Kérdés, mi a helyzet az Ep3-4 közi tv sorozattal... a tervezett koncepció mellett beleférne némi TCW-s adalék is. Bár azt olvastam, hogy a Disney az új trilógiára koncentrál, nem terveznek tovább foglalkozni a prequel időszakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa múltkor rávilágított arra, hogy nincs nagy biztonságban az EU egy része, amennyiben lejár a Del Rey-el kötött szerződés. Ha a Disney úgy dönt, hogy semmi szüksége regények kiadására, elképzelhető, hogy nullázzák az egész részleget. Ebben az esetben kihúzhatjuk azt a lehetőséget, hogy regényekből kapunk magyarázatot a TCW-ben felmerült kérdésekre. Kérdés, mi a helyzet az Ep3-4 közi tv sorozattal... a tervezett koncepció mellett beleférne némi TCW-s adalék is. Bár azt olvastam, hogy a Disney az új trilógiára koncentrál, nem terveznek tovább foglalkozni a prequel időszakkal.

Ezt majd csak kb 1 éven belül tudjuk meg, hogy így lesz-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Az új regény, a Darth Plagueis megjelenésének örömére közös olvasást tartunk ezen a hétvégén. Ma este kezdjük olyan 6-7 körül, bárki bármikor becsatlakozhat, viszont erősen spoileres lesz. Akik már követnek minket twitteren, a #plagueis hashtaget tiltsák le, ha nem szeretnének spoilerbe futni. Akit pedig érdekelnek az olvasás során tapasztaltak, az nyugodtan kövesse ezt a hashtaget.

Aki velünk együtt olvas, az üzeneteibe mindenképpen írja bele, hogy #plagueis. Az olvasás során jöhetnek idézetek, észrevételek, akármi, ami a regénnyel kapcsolatos.

Remélem, nem egyedül fogok tweetelni. :)

https://twitter.com/jedirend

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legújabb és a legvadabb pletykák szerint az egyik spin-off SW film Obi-van és Darth Maul tatuini összecsapását mesélné el az EP3 és Ep4 közötti időkban.

 

Szerintem se lenne ez jó ötlet, mivel aki nem nézte a mesét csak a filmeket, az nézne ki a fejéből,hogy mit keres itt ez a félbevágott pasas?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig állítólag "megbízható forrás" hozta le a hírt. Azért remélem mégse igaz. Annyi jó hivatalosabb EU mű van, miért nem azokkal kezdenek valamit, ha már EU-ból akarnak adaptálni.

Például a Kenobival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.