Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintetek meddig lesz előrendelhető féláron? Még agyalok rajta, ha ennyire kedvező áron lehet megrendelni, mivel egyébként nem a kedvenc témám. Viszont így tehetnék egy próbát, max. több részt nem veszek meg, ha nem tetszik :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU és az filmek viszonyában 3 lehetőpséget lehet felvázolni.

1. Teljesen érintetlen marad, sőt építenek is rá. (Szerintem ez kizárt.)

2. Részben megmarad, részben nem. Az ellentmondó dolgokat kiveszik a kánonból, vagy jobb esetben retconolják.

3. Teljesen eltörlik azt az EU-t, ami a filmeket érinti. Ha lesz jövője az EU-nak akkor az univerzum azon részeit rebootolják.

Szerintetek melyik a legvalószínűbb? Melyiket szeretnétek, ha megvalósulna?

Az 1. verzió szerintem lehetetlen (főleg a másik topikban emlegetett "teljesen újat terveznek" szöveg fényében), kizártnak tartom, hogy ilyen körültekintően járnának el, és csak azért megkötnék a saját kezüket a filmek készítése során, hogy örömet okozzanak az EU-kedvelő fanoknak is (pedig megoldható lenne).

A 2. verzióra már sokkal reálisabb esély van. Ha nem akarják direkt módon hazavágni az EU-t, akkor nem lehet gond a 2-es megvalósítása. Így számos EU-sztori az univerzum része maradna, csak a feltétlen szükségeseket retconolnák.

A 3. verzió tisztességtelen húzás lenne, de a Disney közelmúltban elkövetett ámokfutása után ez is elképzelhető. Ha magasról tesznek az EU-ra, semmilyen mértékben nem fogja érdekelni őket, mibe ütköznek az új filmek, félmondatokkal letarolhatnak komplett sztorikat, melyeken a retcon sem segíthet.

Természetesen az 1-es verzió lenne a legnyerőbb, de annak csaknem zéró valószínűsége miatt a 2-essel is bőven kiegyeznék. Viszont kérdés, mi lesz egyáltalán az EU sorsa? Nem rég beszéltünk róla, hogy a Star Wars ezen része is ingatag, bizonytalan talajon áll.

 

Republic Commando. Tűzharc! Ráadásul 50%-os az előrendelési kedvezmény rá.

Ez remek hír, elő is rendeltem. ;) 50%-os kedvezmény után ez a minimum (bár egyébként is összekapartam volna rá az összeget). Remélem, a jövőben is lesznek hasonló akciók, veszteni nemigen veszthetnek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez csak az első tíznek, nem?

azert ez erdekes most kaptam meg az ertesito e-mailt tolluk de azert megrendeltem

es megegy erdekesseg ugyebar volt egy kis komplikacio a multkori atutalasnal es rendelesnel fennmaradt 9400 ft mondom ok levasarolom ezt kapd ki valami 6600 ft vasaroltam + postakoltseg mivel a kepregenyt elfelejtettek kikuldeni ebben a csomagban mondvan keson szoltam sebaj mondom ugyis mindegy kivan fizetve eerre nem tudnak levonni a 9400 bol csak 6600 at es a ppostakoltseget muszaly kifizetni na ezt magyarazd ki ha tudja valaki

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50%-os kedvezmény. jelen pinnanatban úgy tűnik, hogy az előrendelésig marad a kedvezmény az újonnan felkerült könyvek esetében.

 

Timothy Zahn: Choices of One. Ez lesz a következő megjelenés.

 

EU: Szerintem ezután is lesz jövője. Elég a képregényekre gondolni, melynél egy Disney-s belsős ember emlegette, hogy ha átkerül a Marvelhez az SW képregények sora, akkor is lesznek sztorik. E mellett 2014-es, 2015-ös megjelenések is be vannak harangozva. Egy könyvet, képregény előállítani azért olcsóbb, mint egy animációs filmet, így nem gondolom, hogy az EUt-t beszüntetnék, mikor az új filmeket is támogathatják a jövőben megszülető alkotások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűség

 

Elvárások nélkül ültem a regény elé, így kevesebb esély volt a negatív csalódásra, ami nem is következett be. Hangulatos regény, érdekes darabja a Star Wars könyvgyűjteményemnek. Aki eddig szerette Zahn stílusát, történeteit, karaktereit, az ezen a regényen is jól fog szórakozni. Tetszett a politikai szál, aminek nem vitte túlzásba a csűrését csavarását az író, ugyanakkor az akció is helyet kapott, mindeközben pedig érdekes erkölcsi témákat feszegetett mindvégig, főleg az Igazság Keze révén. Szintén jó volt, hogy a karakterek viselkedését is remekül eltalálta Zahn:

Luke még zöldfülű, tapasztalatlan lázadó, Han tiszteletlenebb, főleg Leiával... Maránál viszont meglepve tapasztaltam, hogy mennyire emberséges a Császár Kezeként, sokkal barátságosabb, kedvelhetőbb, mint a később játszódó Thrawn-trilógia során, ahol jóval ridegebb, érzéketlenebb személyiségként ismerni meg. Mindenesetre ez a Mara Jade sokkal szimpatikusabb volt számomra. Látszik, hogy valójában jó ember, aki rengeteg dolgot nem tud a Császár valós mivoltáról, és azt hiszi jót tesz a Birodalom ilyen jellegű szolgálatával. Ez egyébként LaRone-ék esetéből is leszűrhető volt... a Halálcsillag után ismét rávilágítást kaptunk arra, hogy nem minden Birodalmi féreg, sokakat pozitív emberi szándékok vezényelnek.

 

Olvasmányos, könnyen fogyasztható regény volt, Zahn-fanoknak kötelező darab. Kíváncsian várom a Choices of One-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Choices of one kb. mikorra várható? Jó volna együtt megrendelni/kiszállíttatni a RepCom-val (ez esetben már nagyon esélyes az utóbbi könyv beszerzése is) :hmm:

Ha sietnek vele akkor július-augusztus környékén megjelenhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Akkor nem valószínű, hogy egyben tudnám megrendelni és kiszállíttatni. Na mindegy :)

Sajnos igen, de szerintem jobban jársz, ha ennek ellenére most megrendeled a Tűzharcot, mert a megjelenés után valószínűleg leveszik a féláras kedvezményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Akkor nem valószínű, hogy egyben tudnám megrendelni és kiszállíttatni. Na mindegy :)

 

Erre nem vennék mérget. Ha például júliusban megjelenik akkor május végéig fel kéne rakniuk előrendelhető státuszba. Ha augusztusban jön, akkor júniusban kéne előrendelhető státuszban lennie.

 

 

Sajnos igen, de szerintem jobban jársz, ha ennek ellenére most megrendeled a Tűzharcot, mert a megjelenés után valószínűleg leveszik a féláras kedvezményt.

 

Megjelenés után szerintem se lesz rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen :) Eddig elég jó, csak várom, hogy történjen is valami :)

Az elején szerintem sokkal jobb lett volna, ha...

 

 

... Plagueis szemtől szemben harcolt volna Tenebrousszal, és tisztes párbajban győzi le. Egyrészt látványosabb lett volna, másrészt pedig Plagueist kemény Sithként muatatta volna be. Így kicsit csökkent a szememben, azrét remélem a könyv még majd kárpótol érte :)

 

 

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején szerintem sokkal jobb lett volna, ha...

 

 

... Plagueis szemtől szemben harcolt volna Tenebrousszal, és tisztes párbajban győzi le. Egyrészt látványosabb lett volna, másrészt pedig Plagueist kemény Sithként muatatta volna be. Így kicsit csökkent a szememben, azrét remélem a könyv még majd kárpótol érte :)

 

 

 

Szerintem pedig épp attól vált vérbeli Sith-é Plagueis, hogy a "tisztes párbaj"-t kihúzta a listájáról (Sith-ek és a tisztesség?), és elárulva, hátba támadva végzett mesterével. Amit lehetett Plagueis megtanult Tenebrous-tól, csak a tőle való megszabadulás volt hátra. Értelmetlen lett volna kockáztatnia saját életét a tisztesség kedvéért. Különben a könyv azt is bemutatja, hogy a Plagueis és Sidious által gyakorolt Kettő Szabálya a Bane-féle verzió egy módosultabb, lazábban értelmezendő változata.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen :) Eddig elég jó, csak várom, hogy történjen is valami :)

Az elején szerintem sokkal jobb lett volna, ha...

 

 

... Plagueis szemtől szemben harcolt volna Tenebrousszal, és tisztes párbajban győzi le. Egyrészt látványosabb lett volna, másrészt pedig Plagueist kemény Sithként muatatta volna be. Így kicsit csökkent a szememben, azrét remélem a könyv még majd kárpótol érte :)

 

 

Akció nem nagyon lesz a könyvben. Alig valami. Inkább a cselszövésekre megy rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem rögtön ő ugrott be, szóval remélem. :) Én is nagyon várom ezt a regényt, és remélem, hogy megmarad egy helyszínesnek a könyv, tehát a Tatooine-on kívül más bolygó nem fog szerepelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem pedig épp attól vált vérbeli Sith-é Plagueis, hogy a "tisztes párbaj"-t kihúzta a listájáról (Sith-ek és a tisztesség?), és elárulva, hátba támadva végzett mesterével. Amit lehetett Plagueis megtanult Tenebrous-tól, csak a tőle való megszabadulás volt hátra. Értelmetlen lett volna kockáztatnia saját életét a tisztesség kedvéért. Különben a könyv azt is bemutatja, hogy a Plagueis és Sidious által gyakorolt Kettő Szabálya a Bane-féle verzió egy módosultabb, lazábban értelmezendő változata.

 

 

 

Szerintem egy SIth akkor lépi át a tanítvány és mester küszöbét, amikor megöli a mesterét párbajban, bebizonyítva, hogy a mestere már gyenge. Így lehet, hogy Tenebrous legyőzte volna, tehát a Sithek vonala gyengült. Akár Sith, akár nem, én jobban örültem volna egy kiadós párbajnak :)

 

 

A Kenobit én is várom, mindig is szerettem volna többet megtudni a Tatuinról. Ezért is tetszett a Mos Eisley Mesék :)

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar fülszöveg a Tűzharchoz.

Az Omega-osztag feladata egy víruskutató-laboratórium megsemmisítése egy, a szeparatisták által ellenőrzött bolygón. A négy klónkommandósnak az ellenség közvetlen közelében kell tevékenykednie. A létszámukat és a fegyverzetüket tekintve jelentős hátrányban vannak, mélyen az ellenséges vonalak mögött, ahol nem számíthatnak támogatásra. És megbízható társakra sem számíthatnak, csakis idegenekre. A helyzet tovább romlik, amikor Darman, az osztag robbantási szakértője a leszállás alatt elszakad a társaitól. Noha összetalálkozik egy Jedi padavannal, nem sokáig tartja szerencsésnek magát, mert kiderül, hogy a fiatal lány teljesen tapasztalatlan.

A klónkommandósokra és a Jedire hosszú, veszedelmes utazás vár, ellenséges területen, amelyen hemzsegnek a szeparatista fegyveresek és a gyanakvó helyi lakosok. Egyetlen elhibázott lépés egyenlő a lebukással… és a halállal. Ez egy gyakorlatilag öngyilkos küldetés mindenki számára – leszámítva a köztársasági kommandósokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.