Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

2012 Értékelés

 

Jó kis év volt, a Star Wars regények megjelenésének szempontjából is. Végre az idei különleges, változatos felhozatal végére értem. 7 regény, 2 képregény és 1 gyermekkönyv jelent meg, szerintem ez szép teljesítmény :clap:

És jöjjön a sorrend:

7. Luke Skywalker És A Mindor Árnyai 2,5/5

Nem jó SW könyv, szerintem erőltetett és SW idegen.

6. Halálcsillag 4/5

Nem rossz könyv, én egy picit unalmasnak találtam, a cselekmény túl lassú.

5. Sötét Találkozó 4/5

Jó regény, jó ötletekkel, szereplőkkel.

4. Végzetes Szövetség 4,5/5

Kiváló TOR regény, kis csiszolással még jobb lehetett volna.

Dobogó:

3. Halálosztag 5/5

Rendkívül izgalmas, letehetetlen regény.

És a győztes:

 

 

2. Árulás 5/5

Az egyik legjobb SW regény, amit valaha olvastam, egy hajszállal lett második és nem első.

1. Revan 5/5

Szavakat sem találok, Karpsyhyn újra bebizonyította, hogy miért ő a TOR atyja.

 

 

Darth Vader És Fia

Elég béna, szerintem nem vicces (na jó, talán 5-10 éveseknek még igen), nem idevaló.

Tor képregények: szórakoztatóak, de semmi különös.

Remélem jövőre is hasonló élményekben lesz részünk :)

Az idei, 2013-as felhozatal is nagyon jó eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idei, 2013-as felhozatal is nagyon jó eddig.

Bizony, remélem még tartogat pár jó regényt számunkra. Idén még három fog megjelenni (abból 2 RC), vajon mi a harmadik :hmm:

 

Szerintetek eloolvassam az Én, A Jedit a JA trilógia ismerete nélkül? Azokat még nem sikerült beszereznem, és ezt meg ki szeretném végezni.

 

A Tűzharc eddig nagyon érdekes :)

 

A Borotva Éle (Razor's Edge) fülszöveg:

 

Times are desperate for the Rebel Alliance. Harassment by the Empire and a shortage of vital supplies are hindering completion of a new secret base on the ice planet Hoth. So when Mid Rim merchants offer much-needed materials for sale, Princess Leia Organa and Han Solo lead an Alliance delegation to negotiate a deal.

But when treachery forces the rebel ship to flee into territory controlled by pirates, Leia makes a shocking discovery: the fierce marauders come from Leia’s homeworld of Alderaan, recently destroyed by the Death Star. These refugees have turned to pillaging and plundering to survive—and they are in debt to a pirate armada, which will gladly ransom the princess to the vengeful Empire . . . if they find out her true identity.

Struggling with intense feelings of guilt, loyalty, and betrayal, Leia is determined to help her wayward kinspeople, even as Imperial forces are closing in on her own crippled ship. Trapped between lethal cutthroats and brutal oppressors, Leia and Han, along with Luke, Chewbacca, and a battle-ready crew, must defy death—or embrace it—to keep the rebellion alive.

 

Kenobi első fejezet itt:

 

http://www.randomhouse.com/book/227072/kenobi-star-wars-by-john-jackson-miller/9780345546838/

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodtan elolvashatod az Én, a Jedit a JA-trilógia ismerete nélkül is, hacsak nem zavar a spoilerveszély. A sztori önmagában is érthető és megáll a lábán.

 

Hozzám is megérkezett a Tűzharc. Egyelőre mást olvasok, de amint végeztem, nekikezdek ennek is. Ha a tartalma is legalább olyan jó, mint a borítója, akkor újabb remek regény elé nézek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek eloolvassam az Én, A Jedit a JA trilógia ismerete nélkül? Azokat még nem sikerült beszereznem, és ezt meg ki szeretném végezni.

Sőt, az X-szárnyú négyes nélkül is el lehet olvasni (mivel Corran Horn annak a sorozatnak a főszereplője). Mint lentebb elhangzott, ezen sorozatok utólagos olvasása esetén egy-két eseményt majd előre fogsz tudni, ami nem baj. De az Én, a Jedi önmagában is megállja a helyét, és nem érdemes azért halogatni, mert a többit nem tudod elolvasni előbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naaagy-nagy kihagyás után rászántam magam, hogy megrendeljem a Luke-os regényt. A Yodás regény óta nem olvastam egyet sem, de most, hogy alig tudok mit kezdeni a szabadidőmmel a nyáron, talán lenne egy okom arra, hogy kicsit lekattanjak a monitorról... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naaagy-nagy kihagyás után rászántam magam, hogy megrendeljem a Luke-os regényt. A Yodás regény óta nem olvastam egyet sem, de most, hogy alig tudok mit kezdeni a szabadidőmmel a nyáron, talán lenne egy okom arra, hogy kicsit lekattanjak a monitorról... :D

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem fog tetszeni, de ne legyen igazam.

Inkább a Halálcsillagot, a Revan-t, és a Darth Plagueis-t javaslom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem fog tetszeni, de ne legyen igazam.

Inkább a Halálcsillagot, a Revan-t, és a Darth Plagueis-t javaslom.

Már megrendeltem, szóval azokat majd később. Szeretnék megjelenési sorrendben haladni. Megjegyzem, a felsorolásodból az utóbbi kettő kimagaslóan érdekel. Elvileg ez a Luke-os könyv igazi retro, a klasszikus, régimódi EU hangulatát idézi, Stover igényes megfogalmazásában. Olvastam tőle az EPIII.-at és tetszett. A Yodánál biztosan jobb lesz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg ez a Luke-os könyv igazi retro, a klasszikus, régimódi EU hangulatát idézi, Stover igényes megfogalmazásában. Olvastam tőle az EPIII.-at és tetszett.

Ezért nem tettem le még erről a könyvről, retro fíling jöhetne :D Majd egyszer talán beszerzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is választottam a Luke-ot, mert láttam, hogy az Árulás már csak előjegyezhető, pedig nem jelent meg az olyan rég. Megijedtem, hogy esetleg elfogy. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volt rossz a Mindor árnyai, bár van benne néhány olyan elem, ami elég rendhagyó EU-s berken belül is, így sokak számára "SW-idegennek" hathat. Aki elfogadja, hogy az Erővel bármi lehetséges, vagy a TCW-beli Talzin vonallal nem volt gondja, az szerintem itt se fog problémát érezni. Nekem sokkal jobban tetszett a Yoda regénynél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volt rossz a Mindor árnyai, bár van benne néhány olyan elem, ami elég rendhagyó EU-s berken belül is, így sokak számára "SW-idegennek" hathat. Aki elfogadja, hogy az Erővel bármi lehetséges, vagy a TCW-beli Talzin vonallal nem volt gondja, az szerintem itt se fog problémát érezni. Nekem sokkal jobban tetszett a Yoda regénynél. :)

Kíváncsi vagyok, hogy mire gondoltok. :) Majd hamarosan úgy is hozza a futár. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volt rossz a Mindor árnyai, bár van benne néhány olyan elem, ami elég rendhagyó EU-s berken belül is, így sokak számára "SW-idegennek" hathat.

Más regényeken, méghozzá jókban, is vannak SW-idegen elemek, szóval ez annyira nem eltántorító tényező :) "Csak" helyén kell kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megrendeltem, szóval azokat majd később. Szeretnék megjelenési sorrendben haladni. Megjegyzem, a felsorolásodból az utóbbi kettő kimagaslóan érdekel. Elvileg ez a Luke-os könyv igazi retro, a klasszikus, régimódi EU hangulatát idézi, Stover igényes megfogalmazásában. Olvastam tőle az EPIII.-at és tetszett. A Yodánál biztosan jobb lesz! :D

Azért gondoltam, hogy talán kevésbé fog tetszeni neked, mert eddigi tapasztalataim is azt mutatják, hogy a magyar olvasók körében inkább a Yoda népszerűbb.

A Yoda: Sötét találkozó átlagban elérte az 5 csillagot, csak egy 2-est, és 2 3-ast kapott, a többi mind 4-es és 5-ös.

https://www.szukits.hu/egyeb/268-yoda-sotet-talalkozo.html

A Luke Skywalker és a Mindor árnyai átlagban csupán 4 csillagot ért el. Kapott több 1 és 2 csillagos értékelést is a kelleténél.

https://www.szukits.hu/egyeb/288-luke-skywalker-es-a-mindor-arnyai.html

És a Szukits facebook a 2012-es év legjobb SW könyve szavazásánál sem ezek a könyvek voltak a favoritok, hanem az Árulás, a Revan és a Halálcsillag.

Természetesen most csak ezekből az adatokból indultam ki, ezek a tényezők egyéntől erősen függnek és változnak is.

Remélem azért tetszeni fog a könyv. :)

Egyébként az is jó stratégia, hogy így haladsz, mert az, hogy Árulás egyelőre elfogyott rossz ómen, ha jól emlékszem a Luke regény is nagyon sokáig bent volt a TOP5 eladásban, így komoly rá az esély, hogy hamarosan kifogynak belőle.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, Revan, ahogy elnézem a polcomat, az utolsó könyv, amit megvettem, a Yoda volt, az azelőtti pedig az Árulás. Inkább nem akarok emiatt egy könyvről sem lemaradni... Tekintve, hogy előttem van még a Halálcsillag, a Hűség, a Válaszutak (Azt hiszem ez a magyar címe), a Revan és a Darth Plagueis... Sőt, nemsokára megjelenik (Vagy már megjelent?) a Tűzharc. Elég durva lemaradás. Ha nem is feltétlenül a nyáron, de azért egy részét mindenképp szeretném bepótolni. Mindenesetre nem kell aggódnod, mert általában az én ízlésem... Nos nem azt mondom, hogy durván elüt az átlagostól, hanem sokkal toleránsabb vagyok bizonyos tartalmakra. Nekem a Star Wars világában sok mindent el lehet adni, ha azt jól adják el. (Pl.: A Halálosztag hatalmas nagy kedvencem lett, pedig a zombik alapvetően elég SW idegen témának kellene, hogy legyen.) Bár minden könyvnek megvoltak a maga hibái, a Yoda volt az egyetlen, ahol többet találtam a kelleténél. Nem is tudom, hogy volt-e olyan SW könyv, amit ennyire lehúztam volna, pedig nem olvashatatlan, csak az általam megszokott színvonalhoz képest messze elmarad. Emlékszel, én lejjebb értékeltem a Külső Űrnél, ami elég általános közutálatnak örvend. Megértem miért, kicsit hosszú és monoton, van benne egy-két karakteridegen motívum, de valamilyen szinten mégis tetszett. A Yoda már annyira nem volt az. Ha választanom kéne, hogy melyik volt a 3 legrosszabb SW könyv, ami itt csücsül a polcomon... Nos, akkor az valószínűleg a Yoda, a Külső Űr és a... Nehéz harmadikat választani, mert a Külső Űrt sem tartottam annyira rossznak. Talán a Tomboló Erőt választanám a végigjátszásszerű mivolta miatt, de ő sem volt rossz. Vagy várjunk csak! Hülye vagyok! A Jedi Visszatér regényváltozata James Kahntól... Dobogós első hely. :lol:

 

A legjobb viszont számomra továbbra is a Sötét Nagyúr, a Halálosztag és a Végzetes Szövetség. (Sajnálom, hogy a Bane trilógia darabjai lecsúsztak, de Sean Williams rendesen lenyűgözött a TFU után.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa én is el vagyok maradva, de piszkosul, szóval most párhuzamosan pótoljuk az elmaradásokat, bár nekem nincs meg minden könyv. A Revan egyáltalán nem érdekelt, azt kihagytam, és kimaradt a Yoda meg a Mindor... is. A többinek már nekiálltam, már ami megvan. Nekem augusztusban jön hozzá még kettő.

Most a Hűséget kezdtem el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa én is el vagyok maradva, de piszkosul, szóval most párhuzamosan pótoljuk az elmaradásokat, bár nekem nincs meg minden könyv. A Revan egyáltalán nem érdekelt, azt kihagytam, és kimaradt a Yoda meg a Mindor... is. A többinek már nekiálltam, már ami megvan. Nekem augusztusban jön hozzá még kettő.

Most a Hűséget kezdtem el.

Hmmm, akkor ahogy elnézem, te inkább az ilyen Zahn-féle EU-ra hajtottál rá, na meg a Halálcsillagra. (Bocsi, hogy ha tévedek.) :) Mondjuk ez nem lep meg, úgy vettem észre, hogy az SW-s érdeklődésed többnyire az EPVI. utáni irányba nyúlt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy van magyar kiadás, ezért én mindenevő vagyok, persze van ami nem tetszik. Ha majd a régebbi könyveket is befejezem (Thrawn, Jedi Akadémia), írok egy nagy összefoglalót, de az azért még odébb lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy van magyar kiadás, ezért én mindenevő vagyok, persze van ami nem tetszik. Ha majd a régebbi könyveket is befejezem (Thrawn, Jedi Akadémia), írok egy nagy összefoglalót, de az azért még odébb lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyat is ritkán látni, hogy valaki olvasta mondjuk a Végzetes Szövetséget, de a Thrawn-trilógiát nem. :) Remélem tetszeni fog, bár a korából adódóan egyes részei már elavultak ill. felülírtak, főleg a kronológiára kell itt gondolni.

 

A Jedi Akadémia-trilógiából én csak az első részt tartom kiemelkedően jónak, utána romlik a színvonal, de azért érdemes elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, Revan, ahogy elnézem a polcomat, az utolsó könyv, amit megvettem, a Yoda volt, az azelőtti pedig az Árulás. Inkább nem akarok emiatt egy könyvről sem lemaradni... Tekintve, hogy előttem van még a Halálcsillag, a Hűség, a Válaszutak (Azt hiszem ez a magyar címe), a Revan és a Darth Plagueis... Sőt, nemsokára megjelenik (Vagy már megjelent?) a Tűzharc. Elég durva lemaradás. Ha nem is feltétlenül a nyáron, de azért egy részét mindenképp szeretném bepótolni. Mindenesetre nem kell aggódnod, mert általában az én ízlésem... Nos nem azt mondom, hogy durván elüt az átlagostól, hanem sokkal toleránsabb vagyok bizonyos tartalmakra. Nekem a Star Wars világában sok mindent el lehet adni, ha azt jól adják el. (Pl.: A Halálosztag hatalmas nagy kedvencem lett, pedig a zombik alapvetően elég SW idegen témának kellene, hogy legyen.) Bár minden könyvnek megvoltak a maga hibái, a Yoda volt az egyetlen, ahol többet találtam a kelleténél. Nem is tudom, hogy volt-e olyan SW könyv, amit ennyire lehúztam volna, pedig nem olvashatatlan, csak az általam megszokott színvonalhoz képest messze elmarad. Emlékszel, én lejjebb értékeltem a Külső Űrnél, ami elég általános közutálatnak örvend. Megértem miért, kicsit hosszú és monoton, van benne egy-két karakteridegen motívum, de valamilyen szinten mégis tetszett. A Yoda már annyira nem volt az. Ha választanom kéne, hogy melyik volt a 3 legrosszabb SW könyv, ami itt csücsül a polcomon... Nos, akkor az valószínűleg a Yoda, a Külső Űr és a... Nehéz harmadikat választani, mert a Külső Űrt sem tartottam annyira rossznak. Talán a Tomboló Erőt választanám a végigjátszásszerű mivolta miatt, de ő sem volt rossz. Vagy várjunk csak! Hülye vagyok! A Jedi Visszatér regényváltozata James Kahntól... Dobogós első hely. :lol:

 

A legjobb viszont számomra továbbra is a Sötét Nagyúr, a Halálosztag és a Végzetes Szövetség. (Sajnálom, hogy a Bane trilógia darabjai lecsúsztak, de Sean Williams rendesen lenyűgözött a TFU után.)

 

A leggyengébbek nálam a Jedik gyermekei A Jedik elveszett városa, A Sötét oldal prófétái, A Jedi visszatér regényváltozata, esetleg még a Külső űr, A Birodalom örökösei és A múlt kísértete is.

 

Most nálam abszolút favorit a Darth Plagueis és az Árulás. 1. helyen állnak, nem tudnék dönteni közöttük.

A második helyen is elég sokan vannak vállt vállnak vetve. Végzetes szövetség, Revan, A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, a teljes Bane trilógia.

A harmadik helyen sokan tobzódnak a Halálcsillag, Darth Maul: A vadászó árnyék, A Birodalom árnyai, Karen Traviss TCW regénye, A Túlélők keresése, Kirajzás, Az utolsó parancs, A jövő látomása, Sötét oldal, és a teljes Jedi-növendék sorozat is.

 

Olyat is ritkán látni, hogy valaki olvasta mondjuk a Végzetes Szövetséget, de a Thrawn-trilógiát nem. :) Remélem tetszeni fog, bár a korából adódóan egyes részei már elavultak ill. felülírtak, főleg a kronológiára kell itt gondolni.

 

A Jedi Akadémia-trilógiából én csak az első részt tartom kiemelkedően jónak, utána romlik a színvonal, de azért érdemes elolvasni.

A Sötét oldal volt abból a trilógiából a kedvencem. Főleg az Exar Kun-os részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leggyengébbek nálam a Jedik gyermekei A Jedik elveszett városa, A Sötét oldal prófétái, A Jedi visszatér regényváltozata, esetleg még a Külső űr, A Birodalom örökösei és A múlt kísértete is.

 

A Sötét oldal volt abból a trilógiából a kedvencem. Főleg az Exar Kun-os részek.

Jaaa, ezek egy része a Jedi Herceg sorozat részeit képezi, nem csodálom, hogy azok nem tetszettek. Azokhoz egyelőre nem volt szerencsém, de érdekességképp mindenképp elolvasnám... Lehet, hogy utána isteníteném a Yodát. :D

 

Oh, igen... A Sötét Oldal az egyik legjobb. Az Új Rend volt az első Star Wars könyv, amit valaha olvastam és maradéktalanul lenyűgözött. Lehet szidni Kevin J. Andersont, hogy nem elég eredeti, de annak idején jobban tetszett, mint a Thrawn trilógia. (Sőt, talán még most is.) Az első kötet fenomenális élmény volt, a második is, bár az kevésbé volt olyan izgalmas. Jó volt látni a Jedi Akadémia első tanulóinak kiképzését. Wedge Antillest pedig itt kedveltem meg igazán. Nekem sajnos nincs meg az X-Szárnyú sorozat, máshol pedig nem volt különösebben kiemelkedő szerepe. Meg általában csak annyit csinál, hogy repül a vadászgépében és ennyi. De a Qwi Xux-os szála szerintem a könyv egyik legjobbja.

 

A harmadik rész inkább az első két kötet keveréke, de már kevésbé jó. Mintha csak az első rész fináléját próbálta meg volna még egyszer, csak még több szereplővel. Mondjuk már nagyon rég olvastam, így nem emlékszem rá pontosan. Mindenesetre méltó lezárása a trilógiának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.