Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Na tulvagyok a husegen hu jo kis sztori jol megirva nekem tetszett alig varom hogy kezhezkapjam a tobbit

Ha a Hűség tetszett, akkor a Válaszutak garantáltan jó lesz. :)

 

Miss, most már látom miről beszéltél, tényleg fantasztikus az a jelenet. :) Örülök, hogy Zahn összehozta a két karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tűzharc. Újabb könyv "kivégezve", lassan behozom a lemaradást, bár az újabbakkal kezdtem :hehe: Ezzel leginkább azért, mert az első résztől tettem függővé, hogy a többit beszerzem-e. Jelentem: igen :D

Nagyon jó volt az első rész, tényleg a legjobb SW-könyvek között van. Kicsit tartottam tőle, mert a klónosdi nagyon nem az én világom, de az összes körítéssel, mindennel együtt valóban egy remek sztorit kaptunk. Ami kifejezetten tetszik, és valószínűleg ezért jöhet be másoknak is, az a sok morális kérdés, amit a történet feszeget. Ezért (is) szeretem az EU-t, sok mindennel el tud játszani, amik a filmekből kimaradnak :)

És egy idézet a sok jó szöveg közül: "Három dolognak sosem szabad hinni: az időjárás-jelentésnek, a kantin étlapjának és a hírszerzésnek." :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Honor Among Thieves fülszövege:

When a rebel spy needs extraction from under the nose of the Empire, who better to send than master smuggler, Han Solo? But rescuing a friendly spy is just the start of a wild adventure as the intel the spy uncovers leads Han and Leia to an ancient and deadly secret that threatens to be the Empire’s ultimate-and likely successful-weapon against the Rebel Alliance. Add in the chance to lose Luke Skywalker to this horrific threat, and Han and Chewbacca may have finally met a trap even they can’t escape…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Revan megjelenését is előre hozták, szóval akár a Kenobi is megjelenhet 2014 decemberében. :)

Ha előrehoznak is valamit, az valószínűleg ezek lennének:

Drew Karpyshyn: Annilihation,

Timothy Zahn: Scoundrels

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Válaszutak

 

Bár már korábban elolvastam a könyvet, csak mostanra érett meg bennem az elhatározás, hogy írjak róla egy kritikát. A biztonság kedvéért spoiler mögé teszem az egészet:

 

 

Már most leszögezem, hogy jobban tetszett mint a Hűség, pedig az is az író erősebb művei közé tartozik véleményem szerint. Az előző kötethez képest 3 hónap telt el. Az alapszitu nagyon hasonló, főleg az elején lehet deja vu érzése az olvasónak, hiszen Marának ismét egy árulással gyanúsított kormányzó ügyét kell felgöngyölítenie. Ám ezúttal Zahn jó sokat csavart a történeten, így semmi sem az, aminek látszik. Mara ismét nagyon szimpatikus karakter volt, bár továbbra is naiv a Birodalmat illetően. Mindazonáltal már felmerültek benne is kétségek, így az ő esetében is lehet beszélni jellemfejlődésről (ami majd a Thrawn-trilógiában fog kicsúcsosodni). Örülök, hogy a Császár Kezét a munka kegyetlenebb részénél is lehetett látni, nevezetesen amikor a könyv elején végzett a bíróval.

 

Sajnos az öt rohamosztagosra, érzésem szerint meglehetősen kevés időt szánt az író, ismét a Luke-Han-Leia trió vett el tőlük értékes oldalakat. :) Artu és Thripio hiánya megint feltűnő volt, Cracken ezredes (EP6) szerepeltetésének viszont örültem. Úgy gondolom a könyv végén az Igazság Kezének sorsa megnyugtatóan rendeződött (ez a sok Kéz... Zahn lehetett volna fantáziadúsabb is...). Han és Leia most sokkal több időt töltött együtt, ezek a párbeszédek nagyon jól meg voltak írva. Luke-nak viszont, mindent összevetve, nem sok szerep jutott.

 

Örülök, hogy az író egy rövidke jelenet erejéig összeeresztette Vadert és Thrawn-t, bár úgy érzem, a Sötét Nagyúr jelleme nem igazán jött át. A végét Zahn, szokásához híven, eléggé összecsapta, de ez már nem lepett meg. Ennek ellenére még mindig jobban lezárta ezt a történetet, mint anno a Thrawn-trilógiát.

 

 

 

Értékelésem: 5/4. Várom a Scoundrels-t mivel most már az az egyetlen Zahn-mű (Star Wars), amit még nem adtak ki magyarul. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válaszutak

 

Szerintem Han és Leia kapcsolatát messze jobban ábrázolta Zahn ebben a könyvben. A Hűségben engem kifejezetten idegesítettek. Nem mintha túl sok karakteridegenséggel tudnám vádolni őket, ellenben az összhang nagyon hiányzott. Összhang alatt azt értem, hogy az egymáshoz való kapcsolatuk, csipkelődéseik nem passzoltak a filmes énjükhöz. Pedig a házaspár Han-Leia kettősnél nem éreztem semmi ilyet.... hopsz, minta sem volt hozzá, de a korábbi könyveiben tudta úgy ábrázolni őket, hogy nem éreztem aut, kilóg a lóláb.

Mara naivitása a Birodalommal kapcsolatban abból adódhat, hogy mást nem ismer a galaxisból, csak amit a Császártól "kap". Elvégzi a feladatot, de azon kívül nem foglalkozik a "kisemberekkel", megy tovább a következő küldetésre. Fogalma sincs, milyen az élet odakint. Csak most kezd egy picit eszmélni, amikor már nem csak egy magas rangú "áruló" likvidálásáról van szó.

Sajnos Luke ebben az időszakban még nem az a karakter, akit érdemes volna sokat szerepeltetni. Még mindig az az Erőt nem igazán ismerő, tanyasi fiú, aki mindössze csak repked a galaxisban. A hírnévvel sem tud még mit kezdeni. A történetnek inkább ártott, mintsem használt volna a több jelenlét, sőt megkockáztatom, hogy még így is többet szerepelt a kelleténél. Ez nem az ő sztorija volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, Mara gyakorlatilag burokban nevelkedett, a Császár oltalma alatt. Az ő korai élete meglehetősen homályos, remélem egyszer Zahn majd ír arról egy könyvet, hogy miként került Palpatine-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Válaszutak

 

Bár már korábban elolvastam a könyvet, csak mostanra érett meg bennem az elhatározás, hogy írjak róla egy kritikát. A biztonság kedvéért spoiler mögé teszem az egészet:

 

 

Már most leszögezem, hogy jobban tetszett mint a Hűség, pedig az is az író erősebb művei közé tartozik véleményem szerint. Az előző kötethez képest 3 hónap telt el. Az alapszitu nagyon hasonló, főleg az elején lehet deja vu érzése az olvasónak, hiszen Marának ismét egy árulással gyanúsított kormányzó ügyét kell felgöngyölítenie. Ám ezúttal Zahn jó sokat csavart a történeten, így semmi sem az, aminek látszik. Mara ismét nagyon szimpatikus karakter volt, bár továbbra is naiv a Birodalmat illetően. Mindazonáltal már felmerültek benne is kétségek, így az ő esetében is lehet beszélni jellemfejlődésről (ami majd a Thrawn-trilógiában fog kicsúcsosodni). Örülök, hogy a Császár Kezét a munka kegyetlenebb részénél is lehetett látni, nevezetesen amikor a könyv elején végzett a bíróval.

 

Sajnos az öt rohamosztagosra, érzésem szerint meglehetősen kevés időt szánt az író, ismét a Luke-Han-Leia trió vett el tőlük értékes oldalakat. :) Artu és Thripio hiánya megint feltűnő volt, Cracken ezredes (EP6) szerepeltetésének viszont örültem. Úgy gondolom a könyv végén az Igazság Kezének sorsa megnyugtatóan rendeződött (ez a sok Kéz... Zahn lehetett volna fantáziadúsabb is...). Han és Leia most sokkal több időt töltött együtt, ezek a párbeszédek nagyon jól meg voltak írva. Luke-nak viszont, mindent összevetve, nem sok szerep jutott.

 

Örülök, hogy az író egy rövidke jelenet erejéig összeeresztette Vadert és Thrawn-t, bár úgy érzem, a Sötét Nagyúr jelleme nem igazán jött át. A végét Zahn, szokásához híven, eléggé összecsapta, de ez már nem lepett meg. Ennek ellenére még mindig jobban lezárta ezt a történetet, mint anno a Thrawn-trilógiát.

 

 

 

Értékelésem: 5/4. Várom a Scoundrels-t mivel most már az az egyetlen Zahn-mű (Star Wars), amit még nem adtak ki magyarul. :)

Mire a Scoundrels magyar kiadása elérkezik, addigra már szerintem Amerikában megjelenés közelbe kerül egy újabb Zahn kötet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.