Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az Order 66 és a 501st is hasonló vastagok lesznek, úgyhogy szerintem ott is 4000 lesz az alapár.

Jó lenne szerintetek, ha ez a maradék 2 kötet is megjelenne idén?

Erre van is reális esély, vagy csak úgy kérdezed? Szerintem is jó lenne, ha kijönnének, de legalábbis decemberre még kéne valami a karácsonyfa alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre van is reális esély, vagy csak úgy kérdezed? Szerintem is jó lenne, ha kijönnének, de legalábbis decemberre még kéne valami a karácsonyfa alá.

Ez attól függ, hogyan oldották meg a fordítást.

A The Horus Heresy esetében az első 5 kötet nagyon gyorsan jött egymás után, azért mert sziten minden kötetet más fordító készített és a WH40k könyvek fő fordítója szaklektorálta. Kb 5 hónap alatt le is darálták az 5 részt, volt olyan hónap, amikor egyszerre 2 rész jött.

Ha ugyanígy oldották meg a RC esetében is, akkor megoldható, hogy idén be is fejeződjön a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infot, ellenben nem szívesen várnék ilyen sokat, szóval egyelőre a 2. és 3. rész berendelve. Ha bármi úgy alakul, a rendelést lehet módosítani. Így is két hónap, mire ezt a két kötetet kézhez vehetem :(

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem nagy tragédia, maximum majd jövő év elején olvassuk az el az utolsót :) Legalább tudni fogom, mit kérjek névnapomra :D

Egy fenét nem tragédia, régen izgultam SW-könyvért ennyire, szóval sajnálni fogom, ha sokat kell rá várni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is maradok a kettesével rendelésnél. December végéig nem tudnék várni. Bár még a Tűzharcot sem olvastam el. :P

 

szerk: a várható megjelenést azóta már áttették január 15-re. Így az utolsó idei könyv a Színvallás lesz.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"a Disney, a Lucasfilmmel ellentétben, nem csupán az amerikai közönséget szeretné kielégíteni és merchandising terén sem áll meg a játékoknál."

 

Remélem is, hogy nem áll meg a a játékoknál. Remélem itt a könyvekre gondol.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

 

 

Nehezen vettem rá magam az olvasásra, egyszerűen nem tudtam elképzelni, milyen lehet egy könyv, ami klónokról szól, klón kommandósokról. Valahogy nem tudtam elképzelni, hogy érdekelni fog egy történet, amiben vélhetően SEMMI ismerős karakter nem szerepel majd, ráadásul valahogy úgy viszonyultam mindig is a klónokhoz, hogy a tömeggyártásuk miatt egyforma, unalmas figurák. A TCW mondjuk próbált más irányba terelni, de az igazi áttörést a Tűzharc hozta meg.

 

Nagyon jó volt. A történet dióhéjban annyi, hogy hónapokkal az első, jedimentő geonosisi csata után négy kommandós összekerül egy új csapatba, feladatuk pedig egy idegen bolygón megszerezni egy doktornőt, aki titkos kísérletekben klónpusztító vírust fejleszt ki. Az ismeretlen helyszínen társuk lesz egy padawan, aki leginkább magában kételkedik, valamint egy gurlanin nevű alakváltó faj egyede. A sztori tipikus katonás-kommandós történet - filmeken rengeteg ilyet láttunk már -, jó harcokkal, bajtársiassággal, izgalmas eseményekkel, mindez kegyetlen jól leírva: szinte látjuk magunk előtt a fehér páncélos katonákat, a robbanásokat, mindent. Megismerhetjük a négy fiú, Darman, Niner, Fi és Atin jellemét, a testvéri érzéseiket, képességeiket, s rá kell jönnünk, ők is csak emberek.

 

Mert számomra ez a lényeg: Etain Tu-Mukan (a padawan) szemszögéből nézve rájövünk, hogy a páncélok mögött valódi egyéniségek rejtőznek, hiába a közös genetika, az egyes egyedet ért eltérő külső események eltérő személyiségeket eredményeznek. A számok helyett nevük van, képesek szeretni, és meghalni egymásért. A legmegdöbbentőbb számomra az volt – amibe eddig bele sem gondoltam -, hogy a kész felnőtt testben a felgyorsított növekedés miatt egy 10 éves elme szorult… ez óriási húzás, totál máshogy lehet nézni rájuk e könyv után. Etain pedig, az ifjú padawan szerepén keresztül ismét kibővíti a jedi létről alkotott elképzeléseinket, képességeivel, hozzáállásával, dilemmáival, mindennel. Ráadásul – bár még csak ezt olvastam -, felvetődik majd a kérdés: ha ilyen kötelékek alakulhattak ki klón és jedi parancsnoka között, lehet-e, hogy a 66-os parancsot valaki nem hajtotta végre? Gondolkodhatott-e ezen később egy klón???

 

Talán Karen Traviss későbbi könyveiből erre is megkapjuk a választ. Mert, hogy a Tűzharc után rögtön nekiesek a következő kötetnek, az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a dráma később fokozódni fog. Én is már nagyon várom az újabb részeket.

Idén úgy néz ki, hogy A 66-os parancs már nem fog megjelenni. Az utolsó kötettek már olyan vastagok, hogy valószínűleg az átlagnál is hosszabb időt vesz igénybe a lefordításuk.

Akkor idén 6 könyv és 2 képregény kötet az eredmény.

Kíváncsi leszek melyik lesz az idei év legnépszerűbb könyve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

 

Talán Karen Traviss későbbi könyveiből erre is megkapjuk a választ. Mert, hogy a Tűzharc után rögtön nekiesek a következő kötetnek, az biztos.

Pár hete olvastam el, és hasonlóan sok fenntartásom volt a könyvvel kapcsolatban, most viszont úgy várom a folytatásokat, ahogy rég nem vártam egy SW-könyvre. Sajnos a magas fuvarköltség miatt együtt rendeltem meg a kettőt, szóval még két hónapot kell várnom, hogy folytatni tudjam őket, de akkor legalább mindjárt kettőt olvashatok el egymás után. Kicsit lejjebb megtalálod, amit írtam. Jah... és az aláírásom is ebből a könyvből származik jelenleg :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az év könyve szavazás nagyon jó ötlet, én mindenképp meg fogom tenni a voksomat. Szerintem a Darth Plagueis illetve valamelyik RC-könyv esélyes az első helyre. A következő év azért jóval változatosabb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

 

– bár még csak ezt olvastam -, felvetődik majd a kérdés: ha ilyen kötelékek alakulhattak ki klón és jedi parancsnoka között, lehet-e, hogy a 66-os parancsot valaki nem hajtotta végre? Gondolkodhatott-e ezen később egy klón???

 

 

Mar nem emlekszem hol s miben olvastam de voltak olyan klonok akik megtagadtak a 66 parancsot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az év könyve szavazás nagyon jó ötlet, én mindenképp meg fogom tenni a voksomat. Szerintem a Darth Plagueis illetve valamelyik RC-könyv esélyes az első helyre. A következő év azért jóval változatosabb lesz.

Nálam is egyelőre a Darth Plagueis a tuti befutó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyet kéne választani a következő duológiák közül, akkor melyiket választanátok?

 

1. Medstar duológia

http://starwars.wikia.com/wiki/MedStar_I:_Battle_Surgeons

http://starwars.wikia.com/wiki/MedStar_II:_Jedi_Healer

 

2. Gambit duológia:

http://starwars.wikia.com/wiki/Clone_Wars_Gambit:_Stealth

http://starwars.wikia.com/wiki/Clone_Wars_Gambit:_Siege

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy a Medstar duológiát. Michael Reaves és Steve Perry nagyságrendekkel jobb írók, mint Karen Miller volt. A Külső Űr számomra még mindig az utóbbi évek egyik legrosszabb Star Wars könyve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a MedStar-ra szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam a Külső űrt, de bízom abban, amit írtatok róla, vagyis nem volt jó könyv. Szóval írók alapján én is inkább a MedStarra szavazok, mert egyébként egyik történet sem dob fel annyira ennyi info alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gambit duológiában Lok Durd, a szeparatisták egyik vezére túszul ejt egy tudóst, hogy biofegyvert csináljon neki. Anakin és Obi-van feladata, hogy kiszabadítsa.

 

A Medstar duológiában egy orvosi állomás áll a középpontban, ahová Bariss Offee-t vezénylik, mint Jedi gyógyítót. A kronológia szerint még jóval az utolsó Ahsoka történetszál előtt vagyunk. Bariss, és még egy pár orvos egy olyan játszma középpontjába keveredik, amelybe a szeparatista kémeken kívül még a Fekete Nap is érdekelt. I-5, a Darth Maul : A vadászó árnyékból ismert droid és a Halálcsillagból ismert Dr Divini szintén felbukkannak,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyertelmu medstar

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az olvasók a 66-os parancs borítójának inkább ezt szeretnék: Szerintetek?

http://starwars.wikia.com/wiki/File:RepublicCommandoOrder66-original.jpg

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.