Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Köszi az infókat, minden hasonló jól jön :)

 

 

Oké, de mit tegyen az, aki nem játszik? :P Így egy-egy könyv önmagában nem sokat ér, ezért felesleges megírni őket. A Végzetes szövetség több karakterének sem derül ki a későbbi sorsa, ellenben egyiket sem érzem lezáratlannak. A történet szempontjából van eleje, közepe és vége. Ezért is tartom jobb könyvnek.

Azért nem felesleges, mert az Árulás jó könyv lett. :) Szerintem egy kerek egész történet volt, én nem éreztem hiányát annak, hogy Malgus sorsa nincs lezárva. Zeerid és Aryn esetében ez a helyzet nem áll fenn, ők megnyugtató befejezést kaptak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az Árulás tetszési indexét nagy mértékben befolyásolta a Deceived SWTOR trailer, annak látványával,hangulatával, zenéjével, mndennel. Plusz jó pont volt a néhány kikacsintás a Hope trailer felé.

 

A Végzetes Szövetségben viszont a két tanítvány útja, harcuk egymással és a madalorival, no meg a legvégén az az elképesztő felállás/páros mindent vitt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat, minden hasonló jól jön :)

 

 

Oké, de mit tegyen az, aki nem játszik? :P Így egy-egy könyv önmagában nem sokat ér, ezért felesleges megírni őket. A Végzetes szövetség több karakterének sem derül ki a későbbi sorsa, ellenben egyiket sem érzem lezáratlannak. A történet szempontjából van eleje, közepe és vége. Ezért is tartom jobb könyvnek.

 

Nem lehet mindenkire gondlni.

A Revan regény esetében is olvastam már olyan véleményt mely szerint ugyanígy lóg a levegőben, mint, ahogy nálad az Árulás, de olyan véleményt is, mely szerint kerek egész a történet és még a játékot sem kellett ismernie , hogy élvezze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet mindenkire gondlni.

A Végzetes szövetségnél azért sikerült egy kerek egészet összehozni, pedig hasonló cipőben járt :P Persze azután is jöhet(ne) következő felvonás, de nem érzem lezáratlannak. Szerintem sok múlik az író ügyességén, hogy mennyire tud megfelelni mindenkinek :)

A Revan megvan már valahol gépen, majd elolvasom azt is, és véleményezek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szoktam könyvbemutatókat írni, inkább a "Háttérben lévő érdekességek" topikokba igyekszem információkat beszúrni, de most kivételt teszek két frissen szerzett relikviával.

 

Star Wars Chronicles (2007)

 

Döbbenetes kiadvány az elmúlt 30 év (2007-hez képest) valamennyi fontosabb Star Wars elemének a repro másolatával. A könyv egy leíró mű, mely 1973-tól dolgozza fel a Star Wars történetét és követi nyomon annak alakulását és popkultúrára mért hatását. Brossúrák, mozijegyek, kiadványok, vázlatok, plakátok, koncepciós rajzok, naptárak, matricák, mozijegyek, meghívók és még megannyi korabeli kiadvány reprodukcióját tartalmazza, mely témakörökre bontva a könyv lapaira van felfűzve (kivehető). Vannak benne újságcikkek, Geroge Lucas kézirata, produkciós feljegyzések stb. stb. és valamennyi korhű papírra nyomtatva. Nem egy olcsó kiadváy és az értéke valóban kézzel fogható, hiszen itt nem egyszerű másolatokat kapunk, hanem az eredeti anyagával megegyező reprinteket! Pólóra vasalható matricáktól egészen a pattogatott kukoricás dobozig mindent tartalmaz a kiadvány, amire egy magamfajta rajongónak ingerenciája lehet. Annyira élethűek a másolatok (eredeti papír, stb.), hogy valamennyit kényszerűen el kellett látni egy "reproduction" felirattal, nehogy a vércsék eredetiként próbálják azokat értékesíteni. Olyan vaskos a kiadvány, hogy 2 óra volt csak átlapozni! A kiadványban található reprok külön egy könyvnyi anyagot tesznek ki, hiszen komplett újságcikkek, programajánlók, korabeli kiadványok ezres sorszámban mérhető információáradatával szembesítik az olvasó. Ez nem egy egyszerű könyv, a tartalma miatt egy komplett gyűjtemény. Az anyagok 99 százaléka természetesen kivehető és külön is tárolható, a könyv pedig egy tokmányban került elhelyezésre, aminek a falvastagsága fél centiméter(!). A tokmány felkerül a polcra és mint egy fix tasak, tárolja a könyvet, amit abból elegánsan ki tudsz húzni. Természetesen az egész kiadvány mérete tekintélyes, a tartalma pedig lélegzetelállító! A művet a 30. évforduló alkalmából jelentették meg még 2007-ben, természetesen nálunk nem került kiadásra. Egyébként tartalmaz 2 darab audió CD-t is, amin korabeli interjúk, reklámok, hangjátékok és Leia hercegnő éneke is hallható (Holady Special). A könyvből fotókat a "Háttérben lévő érdekességek" topikokba helyezek el.

 

2025768378_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08796_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

CD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Star Wars Chronicles (1997)

 

Először 98-ban láttam a néhai Trollbarlang üzletében. Kértem az eladót, had vethessek rá egy pillantást, de nem engedte megnézni; azt inkább nem, túl drága kiadvány....mondta nekem. Mintha valami leprás lettem volna, persze valóban az egyik legdrágább Star Wars könyvről volt és van szó és méretében egyúttal a legnagyobbról is. 98-ban is elsősorban a mérete döbbentett meg, illetve csak a mérete, mert bele nem nézhettem. Most, 15 elteltével elégtételt vehettem és életemben először lapozhattam bele álmaim Star Wars könyvébe. Ez egy döbbenetes kiadvány és ha a fent taglalt Vault a világ legjobb SW könyve, akkor ez bizony szorosan a második legjobb. Először is tisztázzuk, ez nem lexikon, nem leíró mű, hanem egy gigantikus képes tabló a régi trilógiáról. Sok leírást nem tartalmaz, de nem is ez volt a koncepciója. 97-ben jelent meg, az Special Edition bemutatásának az évében, amikor még internet a ma ismert alakjában nem létezett. Tehát nem volt lehetőség a rajongóknak igazán nagy méretben a trilógia szereplőiről, lényeiről, világairól, technológiai eszközeiről képeket szerezni. A könyv gigászi alakja is azzal magyarázható, hogy itt tényleg gigantikus felbontású, szuper részletes képeket kínáltak a rajongóknak. Ha azt állítom, hogy a képek hiperélesek a könyvben, azt is állítom, hogy az interneten ilyen minőségű képek továbbra sem lelhetőek fel. A könyv olyan minőségű hagyományos (analóg) fotókat tartalmaz, ami egyszerűen ma sem elérhető sehol máshol ilyen gyűjteményes formában. Lapozod és lapozod és lapozod és a végére teljesen elkábulsz a látványorgiától. Az emberek többsége azt gondolja, hogy; láttam én már Vader páncélt képen, mi új lehet abban? Kérem, pusztán annyi, hogy ebben a méretben látszik a ragasztás, a szövet varrása, a műanyag élek reszelése....MINDEN LÁTSZIK! Leülsz és nézed a Jedi visszatér Rancor szörnyét, ami KÉT OLDALT tölt ki a könyvben, több mint fél méter méretben nézed, és úgy érzed, hamm bekap téged is. És ez nem minden! Vannak benne kihajtható oldalak, hogy az agyad totál eldurranjon. Ezzel a könyvvel válsz végletesen függővé, ez a végső dózis, az utolsó szippantás! A könyv bár 97-ben jelent meg, az SE-ből semmit nem tartalmaz, csak és kizárólag a hamisítatlan Star Wars trilógia 3 részét öleli fel, de annak minden részét, minden apró szegletét, minden mozzanatát feltárja. A konceptektől és korai modellektől a filmben megjelenő végső alkotásokig bemutatva teszi fel a koronát minden idők legjobb filmeposzára. A könyv tartalmaz tervrajzokat is, így megismerheted, hogy micsoda bravúros mérnöki munka is jellemezte a Star Wars trilógia elkészültét, és amikor kivégzed a könyvet, némán nyugtázod magadban, nincs még egy film, amihez ennyi makettet, ruhát, emberi erőforrást megmozgattak volna, hiába telt el 30 év, ez a rekord máig megdöntetlen. (Elismerem, a Gyűrűk Ura már majdnem...majdnem ott van....de ha el is éri, nem képes meghaladni.)

A könyv főleg azoknak ajánlott, akik művészeti szempontból is érdeklődnek az SW világa iránt. Én például tervezem felhasználni jövőbeni maketteimhez, szobraimhoz, rajzaimhoz, így számomra hasznos kiadvánnyá fog nemesülni, persze azoknak is tartogat örömteli perceket, akik kevésbé kreatívan állnak hozzá a dolgokhoz és inkább szemlélődő alkattal áldotta meg őket az élet. A könyv ára borsós, de erről korábban már írtam. Rétegkiadvány, csak azért nem érdemes megvenni, hogy a polcon heverjen. Nem attól leszel nagyobb rajongó, hogy ezekkel a kiadványokkal rendelkezel, de érdemes beszerezni, mert egyedülálló kiadványról van szó.

 

Megjegyzésre érdemes, hogy az EPIII után az előzmény trilógiához is készítettek egy második kötetet, mely minőségében természetesen kiváló, azonban az újabb részekhez mindig is több anyag volt elérhető a neten, így az eszemi és anyagi értéke is eredendően kisebb.

 

DSC08825_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08827_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08829_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08830_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08831_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08833_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08834_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

A Star Wars Chronicles könyv foglalkozik az Ewok filmekkel is. Túl sok oldalt nem szentel a 2 ewok kalandnak, noha Emmy díjas alkotásokról van szó, amiknek a látványvilágát a mára már híres Joe Johnston rendező alkotta meg. Egyébként az Ő nevéhez fűződik a régi trilógia számos karakterének (pl.: Boba Fett) és makettjének (pl.: Slave I.) a megalkotása is. Sokoldalú tehetség. No, szóval a Chronicles könyv pár oldal erejéig kitér ezekre a filmekre is, amik természetesen a The Clone Wars sorozathoz hasonlóan kötődnek és épülnek be a Star Wars világába. Nem gondolom, hogy lenne olyan, aki ne látta, vagy ne hallott volna ezekről a filmekről. A történet két részben meséli el a Towani család történetét, akik az Endor bolygón szenvednek hajótörést. Ezen a bolygók élnek az ewokok, akik az első részben segítenek megkeresni a két testvérnek a Gorax szörny által elrabolt szüleiket, majd a második részben segítenek nekik túlélni a sanyassan kalózok támadását, akik az ewokok elrablásával akarják kikényszeríteni, hogy birtokukba kerüljön egy rejtélyes energiaforrás, ami valójában egy lezuhant űrhajó kristály oszcillátora. Az első rész inkább fantasztikus elemekkel dúsított, míg a második rész látványában már valóban közel áll a Star Wars világához. A második részben találkozunk Noa karakterével, aki egy öreg csempész és még fiatal korában szenvedett hajótörést az Endor holdon. Megismerjük az egyetlen valódi színész által megformált dathomirí boszorkányt, akinek az eredettörténetét közvetve a The Clone Wars sorozat lendítette tovább és aki annak a törzsnek a tagja, ahova Darth Maul anyja is tartozott. Tehát egészen érdekes spin - off keveredett ki a két Ewok kalandból és a Star Wars Chronicles is szentel néhány oldalt a Star Wars univerzum korai TV-s debütálásának a tiszteletére.

 

DSC08836_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08837_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08838_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC08839_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok a szerzeményeidhez, egy rajongó számára mindkét könyv igazi relikvia. :) Irigylem azokat az embereket, akik anno 1977-ben valamilyen formában részt vettek e nagyszerű univerzum megalkotásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyet kéne választani, melyiket választanátok?

 

Jeff Grubb: Scourge:

Ebben a történetben a Thrawn Keze duológia évében egy Jedi a tanítványa meggyilkolása ügyében nyomoz. A könyv előtérbe helyezi a huttokat.

http://starwars.wikia.com/wiki/Scourge_%28novel%29

 

Troy Denning: Tatooine Ghost

A könyv hidat képez az előzmány és a klasszikus trilógia között. A sztoriban Han és Leia egy elrabolt festmény után nyomoznak, a Tatuinra kerülnek, ahol Anakin Skywalker életének nyomaira bukkannak. Megtudjuk, hogy Leia hogyan békélt meg halott apjával, Darth Vaderrel.

http://starwars.wikia.com/wiki/Tatooine_Ghost

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyet kéne választani, melyiket választanátok?

A múltkor volt két olyan minisorozat, amelyek közül egyik sem igazán érdekel, most meg két könyv, amelyek annál inkább :)

Tatooine Ghost a választásom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ne mar mind a ketto

ha ugysem ad ki a szukitcs nagyobb sorozatokat akkor mindre szerzodjon le amire lehet minek ilzet meg versenyeztetni

Igen, most csak egy részesek és rövid sorozatok vannak.

De ez a távolabbi jövőben meg is változhat. Gondolok itt a 2016 utáni időkre. Akár az is megtörténhet, hogy akkor bele akarnak majd menni egy hosszabb sorozatba. Ilyen esetben valószínűleg az egy részes könyvek és a rövid sorozatok közül már alig jelenne meg valami. Nem árt megnézni ilyen esetekre is felkészülve, hogy mely egy részes sztorikra, vagy rövid sorozatokra lenne inkább igény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan aggódnak Amerikában, mert csak 2 könyv van előrejelezve 2014-re. Nemrég készítettek interjút a Lucasbooks egyik fő szerkesztőjével: Jennifer Heddle-lel. Heddle az aggodalmakra válaszolva azt mondta, hogy több könyv lesz 2014-ben, de még nem tartanak annál a pontnál, hogy bejelentsék őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, hogy 2012-ben a legjobban az Árulás és a Revan tarolt.

Más helyeken is volt ilyen összesítés, ott az Árulás, a Revan a Halálcsillag és a Végezetes szövetség voltak a legnépszerűbb címek.

Ilyenekből a kiadó le tud majd vonni következtetéseket, hogy milyen íróktól, vagy milyen korszakokból érdemes kiadni SW könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

 

Élmény volt olvasni, szerintem az egyik legjobb SW-könyv, ami a kezem ügyébe került.

 

A műfaját leginkább háborús lélektani regényként jellemezném, ahol a sztori tényleg csak a háttér (és ami egyébként végtelenül egyszerű, de nekem ezzel nem volt baj). A szereplők egytől-egyig érdekesek, és betekintést nyerhetünk a klónok világába, amely először itt lett bővebben kifejtve, még a TCW előtt. Hamar nyilvánvalóvá válik, hogy a klónok mind egytől-egyig egyéniségek, akik küzdenek saját, általuk sem meghatározható érzéseikkel. A könyv végéig fennáll a dilemma: a klónok feláldozható kitenyésztett egyedek vagy érző emberi lények? Nagyon tetszett, amikor több esetben is visszautaltak a kegyetlen kaminói kiképzésre, ahol Kal Sikrata őrmester tekintett egyedül rájuk valódi katonaként.

 

Kevés Klónháborús regény tudja megállni, hogy így vagy úgy, de szerepet szánjon a jól ismert filmes szereplőknek, de ezt Traviss sikeresen megállta. Nagyon sokszor éreztem úgy, mintha Obi-Wan és Anakin a háború összes csatáján jelen lenne, de ez a könyv remekül érzékeltette, hogy mások is ugyanazokkal a borzalmakkal küzdenek meg, mint ők. Sőt, még utalás sem történt ezekre a szereplőkre. Hiába, a galaxis nagy. Etain karaktere, mint bizonytalan padawan már más könyvekben is előfordult (elég csak gondolni Esterhazy-ra, aki nagyjából hasonló szerepet töltött be, vagy Starstone-ra a Sötét nagyúrból), szerintem egy Jedit főszereplőnek tenni meglehetősen hálátlan feladat, hiszen nem feltétlenül érdekes karakterekről van szó, és néha ebből a csajból is már sok volt, de összességében szimpatizáltam vele.

 

Tetszett, hogy Traviss nem volt rest bemutatni a háború árnyoldalait, tehát amikor a civilek megszenvedik a harcokat, ez is ritkán kerül előtérbe a Star Wars-ban; gondolok itt pl. a birtokok felgyújtására, a milícia zaklatásaira, vagy az, hogy Etaint a rész elején meg akarják erőszakolni... na meg a különféle kivégzések, ölések is szemléletesen vannak bemutatva, az írónő itt sem finomkodott a jelzőkkel.

 

A 4 klón megfelelő játékidőt kapott, az arányok remekül el lettek találva. Úgy érzem, a könyv végére az Omega-osztag összeszokott csapattá vált. :) A kedvencem Atin, de Darmant és Ninert is nagyon jó fejnek tartottam, talán Fi-re jutott a legkevesebb idő, az ő karaktere nem lett kibontva. A főgonosz, Ghez Hokan a dicsőséges, letűnt korok ittmaradt utolsó példánya, aki nehezen tud beilleszkedni egy olyan világba, ahol a háborúkat kézifegyverek helyett nanovírusokkal és droidokkal vívják. Örülök, hogy ő is centrikus-szereplő lett, mert így betekintést nyerhettünk gondolataiba. nagyon sokáig indokolatlanul kegyetlennek tűnik, egy vérengző fenevadnak, de később kiderül, hogy a jól végzett munkát értékelni tudja (lásd Hurati felemelkedését), így azt hiszem, zsoldos létére nagyszerű vezető volt, aki azonban nem tudott felérni a klónok tudásához. Vele szemben ott volt Uthan doktor, aki egyértelműen az újfajta hadviselés képviselője, így emiatt gyakori a konfliktus a két személy között. De azok a részek is tetszettek, amikor Lik Ankkit szerephez jutott, aki a tipikus neimoidi mintapéldánya. Kicsit sajnálom, hogy az ő sorsa nem derült ki egyértelműen, bár véleményem szerint a villa felrobbanásakor ő is meghalt.

 

Tehát egy nagszerű regény volt, így alig várom már a következő részeket. :)5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Tűzharc

 

Élmény volt olvasni, szerintem az egyik legjobb SW-könyv, ami a kezem ügyébe került.

 

A műfaját leginkább háborús lélektani regényként jellemezném, ahol a sztori tényleg csak a háttér (és ami egyébként végtelenül egyszerű, de nekem ezzel nem volt baj). A szereplők egytől-egyig érdekesek, és betekintést nyerhetünk a klónok világába, amely először itt lett bővebben kifejtve, még a TCW előtt. Hamar nyilvánvalóvá válik, hogy a klónok mind egytől-egyig egyéniségek, akik küzdenek saját, általuk sem meghatározható érzéseikkel. A könyv végéig fennáll a dilemma: a klónok feláldozható kitenyésztett egyedek vagy érző emberi lények? Nagyon tetszett, amikor több esetben is visszautaltak a kegyetlen kaminói kiképzésre, ahol Kal Sikrata őrmester tekintett egyedül rájuk valódi katonaként.

 

Kevés Klónháborús regény tudja megállni, hogy így vagy úgy, de szerepet szánjon a jól ismert filmes szereplőknek, de ezt Traviss sikeresen megállta. Nagyon sokszor éreztem úgy, mintha Obi-Wan és Anakin a háború összes csatáján jelen lenne, de ez a könyv remekül érzékeltette, hogy mások is ugyanazokkal a borzalmakkal küzdenek meg, mint ők. Sőt, még utalás sem történt ezekre a szereplőkre. Hiába, a galaxis nagy. Etain karaktere, mint bizonytalan padawan már más könyvekben is előfordult (elég csak gondolni Esterhazy-ra, aki nagyjából hasonló szerepet töltött be, vagy Starstone-ra a Sötét nagyúrból), szerintem egy Jedit főszereplőnek tenni meglehetősen hálátlan feladat, hiszen nem feltétlenül érdekes karakterekről van szó, és néha ebből a csajból is már sok volt, de összességében szimpatizáltam vele.

 

Tetszett, hogy Traviss nem volt rest bemutatni a háború árnyoldalait, tehát amikor a civilek megszenvedik a harcokat, ez is ritkán kerül előtérbe a Star Wars-ban; gondolok itt pl. a birtokok felgyújtására, a milícia zaklatásaira, vagy az, hogy Etaint a rész elején meg akarják erőszakolni... na meg a különféle kivégzések, ölések is szemléletesen vannak bemutatva, az írónő itt sem finomkodott a jelzőkkel.

 

A 4 klón megfelelő játékidőt kapott, az arányok remekül el lettek találva. Úgy érzem, a könyv végére az Omega-osztag összeszokott csapattá vált. :) A kedvencem Atin, de Darmant és Ninert is nagyon jó fejnek tartottam, talán Fi-re jutott a legkevesebb idő, az ő karaktere nem lett kibontva. A főgonosz, Ghez Hokan a dicsőséges, letűnt korok ittmaradt utolsó példánya, aki nehezen tud beilleszkedni egy olyan világba, ahol a háborúkat kézifegyverek helyett nanovírusokkal és droidokkal vívják. Örülök, hogy ő is centrikus-szereplő lett, mert így betekintést nyerhettünk gondolataiba. nagyon sokáig indokolatlanul kegyetlennek tűnik, egy vérengző fenevadnak, de később kiderül, hogy a jól végzett munkát értékelni tudja (lásd Hurati felemelkedését), így azt hiszem, zsoldos létére nagyszerű vezető volt, aki azonban nem tudott felérni a klónok tudásához. Vele szemben ott volt Uthan doktor, aki egyértelműen az újfajta hadviselés képviselője, így emiatt gyakori a konfliktus a két személy között. De azok a részek is tetszettek, amikor Lik Ankkit szerephez jutott, aki a tipikus neimoidi mintapéldánya. Kicsit sajnálom, hogy az ő sorsa nem derült ki egyértelműen, bár véleményem szerint a villa felrobbanásakor ő is meghalt.

 

Tehát egy nagszerű regény volt, így alig várom már a következő részeket. :)5/5

 

 

Gratulálok hogy leítad a történet szinte minden részletét. Az hogy valaki nem olvasta az téged hol érdekel már. Miért nem lehet azt a nyomorult spoiler-gombot használni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul: A vadászó árnyék

Újraolvasva még mindig úgy gondolom, hogy az egyik legjobb könyv. Ennyi idő után is nagyon élvezetes volt.

5/5

2 évente én is mindig elolvasom, szerintem is nagyszerű regény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 évente én is mindig elolvasom, szerintem is nagyszerű regény. :)

Igen és ráadásul jobb, ha frissebb emlékeim lesznek a könyvről és I-5-ről, ugyanis a nagyszűjú droid még felbukkan a Medstarban és Coruscant Nights-ban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes dolgok az EU-ról. Úgy tűnik lesz valami abból a szigorúbb kontrollból, amit már sokan hiányoltak. Létrehozzák az úgynevezett Story Group-ot. Nekem úgy tűnik, hogy a Lucasfilm elnöke, Kathleen Kennedy is komolyan benne lesz. Emlegetnek még az új filmekhez kötődő regényeket is, lehet, hogy Timothy Zahn valamelyik műve egy összekötő regény lesz az EU és az új trilógia között.

 

Azt hiszem az a legjobb, ha beidézem az egész szöveget:

"The latest ForceCast celebrated Star Wars Reads Day with a big slate of interviews.

 

The Pablo Hidalgo and Leland Chee interview starts at 0:46. They discuss what they’re reading, their first Star Wars reads, how they started at Lucasfilm, the evolution of their jobs and killing Yaddle.

 

There’s an interesting bit at about the hour part on the Holocron, where Leland admits that the biggest misconception about the Holocron continuity database is that “People overemphasize the importance of the canon levels.” You don’t say.

 

But for anyone curious about what’s going on with the ‘Story Group,’ the discussion begins at about 1:05. It began as an initiative from Kathleen Kennedy, Pablo says, as it’s her philosophy that “creativity leads.” They declined to out some of the other members – folks who might not be familiar to us yet, apparently.

 

They won’t say anything about Episode VII, naturally, but Pablo does say that the story group is meant as a “bridge” to the “all-new storytelling going forward.” What’s coming up will be more interconnected than what we’ve seen previously.

 

As for tie-in literature for the new movies: “That’s definitely part of it,” Leland says. “Everything, every new fiction is going to be part of it,” he says, going on to mention video games and books.

 

“All these forms of story going forward, each one of them can be an entry point” for new fans, says Pablo, so it’s their goal to make them meaningful.

 

Also: 1:15: Lucasfilm, why are you not jumping on Mary’s Bar Guide? MARY’S BAR GUIDE. Damn it.

 

Timothy Zahn appears at 1:17 and talks about his ideas for ‘the Maestro trilogy’ that ties up a few of his own lose ends and a transition novel from the EU to the sequel trilogy.

 

And Aaron Allston shows up at 1:48 to talk about his experiences on the X-Wing, New Jedi Order, Legacy of the Force and Fate of the Jedi novels plus his idea for an X-Wing TV series. He also speaks out for keeping the EU going as a parallel universe."

 

Forrás:

http://clubjade.net/?p=54518#more-54518

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.